Root czy Cyklady

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pogromca_kasztanow
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2020, 20:04
Has thanked: 4 times

Root czy Cyklady

Post autor: pogromca_kasztanow »

Zastanawiam się pomiędzy kupnym gry ROOT, a Cykladami. Słyszałem też, że do Cyklad by dobrze się bawić potrzebne są dodatki. Jeśli ktoś grał w te gry to będę wdzięczny za pomoc w wyborze 😃
Możecie też podać podobne planszówki w tym przedziale cenowym 😁
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Root czy Cyklady

Post autor: addekk »

Ja osobiście mogę odradzić Cyklady. Nie jest to Area Control tylko gra licytacyjna gdzie licytacje zajmuja ponad 1/2 rozgrywki. Parę rzeczy niezbalansowanych w podstawce, np Bóg Zeus jest tak przegięty pod koniec że mając 0 metropolii można nim skończyć grę w jedną turę.
O root się nie wypowiem bo nie gralem.
Zależy czego szukasz ale jak szukaliśmy czegoś podobnego to Blood Rage spodobowal się wszystkim bardziej. I działa bardzo dobrze również bez dodatków
Weźże chodźże grać BGG
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Root czy Cyklady

Post autor: Casiliasplp »

Mam obie gry
i Cyklady z dodatkami jest genialny :)

Cyklady > Root
ale polecam mieć obie
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Root czy Cyklady

Post autor: Lothrain »

Także gram w Cyklady z dodatkami i gra jest świetna. Moim zdaniem lepsza od Root, który ma znacznie większy próg wejścia i wymaga stalej ekipy do grania.
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 276
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Root czy Cyklady

Post autor: yaro_ »

Potwierdzam że Cyklady > Root aczkolwiek też posiadam obie.
Cyklady mam z Hadesem i bawię się świetnie, ale bez dodatku też niczego mu nie brakowało jak dla mnie :)

Co do Roota to tylko ze stałą ekipą i potrzeba kilku gier by się każdy nauczył każdą frakcją. Dla mnie jest trochę przekombinowany, ale ciągle mu daje szansę bo lubie gry z negatywną interakcją :)
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Root czy Cyklady

Post autor: LynUlv »

Osobiście nienawidzę cyklad. Licytacje licytacje licytacje. Z dodatkami to już w ogóle - zbierasz kasę, kupujesz armię i turlasz się przez pół mapy rozjeżdżając biedaków po drodze.

W root na początku trzeba dużo rozkminić, ale gra jest przyjemnym mózgożerem, i wbrew pozorom dość sprawnym i szybkim.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Root czy Cyklady

Post autor: Zet »

Kemet? :) bardziej wojenna niż euro-Cyklady, bardziej mięsista i bardziej krwawa.
Mnie Cyklady trochę znudziły. W Roota jeszcze nie grałem, ale czekam na KSa ze wszystkim, więc trzymam kciuki żeby mi się spodobał :wink:
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4557
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: Root czy Cyklady

Post autor: PytonZCatanu »

pogromca_kasztanow pisze: 22 lut 2020, 10:51 Zastanawiam się pomiędzy kupnym gry ROOT, a Cykladami. Słyszałem też, że do Cyklad by dobrze się bawić potrzebne są dodatki. Jeśli ktoś grał w te gry to będę wdzięczny za pomoc w wyborze 😃
Możecie też podać podobne planszówki w tym przedziale cenowym 😁
Obie gry są grami area control, ale są fundamentalnie inne. Osobiście obie lubię, ale musisz być świadomy różnic.

Cyklady opiera się w dużej mierze na licytacji. Nie słuchachaj malkontentów, to bardzo fajny element gry :) ale nie wszyscy lubią. Root z kolei to 4 (lub 6) asymetrycznych frakcji. Trudniejsza, o większym progu wejścia. I nie wszyscy lubią tak silną asymetrię i konieczność śledzenia innych ras.

Musisz podpowiedzieć, czego konkretnie szukasz w grach, zeby móc dopasowac te dwie do Ciebie.
ODPOWIEDZ