Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: vikingowa »

Super, kupione! Dzięki za info bo czekałam na nie i nawet sprawdzałam dzisiaj ale nic jeszcze nie było.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal Games »

puashey90 pisze: 02 lut 2020, 17:29 Czy będzie dodruk dodatków do Aeon's End Czeluście i Bezimienni? Czy sprawa jest już zamknięta i pozostaje tylko rynek wtórny.
Dodruk w toku, dostępność w maju, razem z Otchłanią oraz Niezbadanym Mrokiem.
walkingdead pisze: 11 lut 2020, 01:17 W zeszłym rokumieli piękna rozpiskę planów wydawniczych z datami (przynajmniej planowanymi kwartałami). W tym roku nie widzę niczego podobnego, a przyznam, że ciezko sledizc wszystkie videosy Portalu.

Czy ktoś może wie na kiedy planowane jest wydanie dodatku do Invader'a oraz Terrors of London?
Dodatek do Invadera - z dużą dozą prawdopodobieństwa maj, Terrors of London raczej okolice wakacji.
Confidential pisze: 19 lut 2020, 17:32 Czy wiadomo coś może na temat tego, kiedy spodziewać się można dodatku "Zombicide: No Rest for the Wicked"? Zdaję sobie sprawę, że tyle co wyszedł "Kompani i Wrogowie", no ale kolejny zapowiedziano jeszcze na ten rok, więc ciekaw jestem szacowanej daty premiery. Interesuje mnie również jak przetłumaczą ten tytuł na polski... :D
Niestety nadal brak dokładnych dat od CMON (polski tytuł nieustalony :P).
Tringa pisze: 21 lut 2020, 10:31 Hej,

grałam ostatnio w Escape Tales: Rytuał Przebudzenia i mega nam się spodobało. Na stronie widzę, że portal planuje wydać drugą grę z serii. Wie ktoś może kiedy (chociażby kwartał)? Na stronie brak jakiejkolwiek przewidywanej daty.
Jeśli nie będzie dalszych opóźnień w Chinach - czerwiec.
PytonZCatanu pisze: 28 lut 2020, 14:23 Die Macher i Smartphone Inc.


Czy znamy datę premiery tych tytułów? Lub chociaż kwartał, w jakich się ich spodziewać?🙂
Die Macher - przełom kwietnia/maja. Smartphone - jeszcze bez daty konkretnej, druga połowa roku.
WRS pisze: 01 mar 2020, 13:04
Portal Games pisze: 26 sty 2020, 20:09 Dołożyliśmy wszelkich starań by tłumaczenie Die Machera stało na najwyższym poziomie. Łącznie z wykryciem błędów w instrukcji angielskiej i serią pytań do autora (bo Uli ze Spielworxx nie dał rady odpowiedzieć :) ).
A jest szansa, by się dowiedzieć o co pytaliście i jakie rozstrzygnięcia zapadły?
Przykłady: pytalismy o dziwne sformułowanie ustalanie pierwszego gracza po remisie w tajnej licytacji w wersji EN, był też błąd w przykładzie na stronie 14. Do tego wątpliwości takie jak ile znaczników party rallies musi zamienić gracz, jeśli ma wszystkie 8 wykorzystane.
KaczoreQ
Posty: 117
Rejestracja: 22 mar 2017, 17:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: KaczoreQ »

Portal Games pisze: 02 mar 2020, 21:10 Dodruk w toku, dostępność w maju, razem z Otchłanią oraz Niezbadanym Mrokiem.
Jest szansa na jakieś promoski?
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 225 times
Been thanked: 208 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: wrojka »

Wiadomo, czy drugi dodatek do Root (Underground Expansion) pojawi się w wersji PL?
Czy dostępne będą także dodatki Exiles&Partisans + Vagabond pack?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal Games »

KaczoreQ pisze: 02 mar 2020, 21:48
Portal Games pisze: 02 mar 2020, 21:10 Dodruk w toku, dostępność w maju, razem z Otchłanią oraz Niezbadanym Mrokiem.
Jest szansa na jakieś promoski?
A jakie na przykład?
wrojka pisze: 03 mar 2020, 13:05 autor: wrojka » wt, 03 mar 2020, 14:05

Wiadomo, czy drugi dodatek do Root (Underground Expansion) pojawi się w wersji PL?
Czy dostępne będą także dodatki Exiles&Partisans + Vagabond pack?
Jesteśmy w kolejce. Na razie dostaliśmy informacje, że wersje międzynarodowe będą miały szansę na druk przy dodruku EN, bez dokładnego terminu.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: autopaga »

Czy wicehrabiowie pojawią się w podobnym terminie w sprzedaży co dostawa kickstartera, czyli podobnie jak to było z paladynami?
KaczoreQ
Posty: 117
Rejestracja: 22 mar 2017, 17:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: KaczoreQ »

Portal Games pisze: 03 mar 2020, 16:54
KaczoreQ pisze: 02 mar 2020, 21:48
Portal Games pisze: 02 mar 2020, 21:10 Dodruk w toku, dostępność w maju, razem z Otchłanią oraz Niezbadanym Mrokiem.
Jest szansa na jakieś promoski?
A jakie na przykład?
Coś w stylu tych udostępnionych wcześniej "utonięcie w plomieniach" czy zestaw kart nemezis
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal Games »

autopaga pisze: 03 mar 2020, 16:56 Czy wicehrabiowie pojawią się w podobnym terminie w sprzedaży co dostawa kickstartera, czyli podobnie jak to było z paladynami?
Tak, wdrażamy druk w podobnym terminie.
KaczoreQ pisze: 03 mar 2020, 17:14 Coś w stylu tych udostępnionych wcześniej "utonięcie w plomieniach" czy zestaw kart nemezis
Przy tych dodatkach nie planujemy,może przy okazji Aeon's End Legacy.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: eveni »

Czy razem z Wicehrabiami będzie wydawany dodatek The West Kingdom Tomesaga?
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Nidav »

eveni pisze: 04 mar 2020, 16:43 Czy razem z Wicehrabiami będzie wydawany dodatek The West Kingdom Tomesaga?
Portal zapowiedział już wydanie tego dodatku. Skoro planują wydać Wicehrabiów w podobnym czasie, co oryginalny wydawca, można spokojnie założyć, że Tomesaga również się wtedy pojawi.
genia_lna
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: genia_lna »

Tomzaq pisze: 26 sty 2020, 08:11
kilpopx pisze: 25 sty 2020, 17:32 Liczyłem na nową armię do Monolith Arena a tu lipa :/. Trochę to wyglada tak że rok po premierze a gra jest martwa.
Człowiek związany z Portalem mówił mi, że jest zielone światło, że gra się dobrze przyjęła. Prawdopodobnie na jesień razem z armią do Hexa. Nieśmiało też zaznaczył, że jak zdąża z testami to do Hexa mogą być dwie armie w tym roku
Ta informacja to miód na moje serce :D
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: shuji »

genia_lna pisze: 04 mar 2020, 19:56
Tomzaq pisze: 26 sty 2020, 08:11
kilpopx pisze: 25 sty 2020, 17:32 Liczyłem na nową armię do Monolith Arena a tu lipa :/. Trochę to wyglada tak że rok po premierze a gra jest martwa.
Człowiek związany z Portalem mówił mi, że jest zielone światło, że gra się dobrze przyjęła. Prawdopodobnie na jesień razem z armią do Hexa. Nieśmiało też zaznaczył, że jak zdąża z testami to do Hexa mogą być dwie armie w tym roku
Ta informacja to miód na moje serce :D
Z ta druga armia do hexa mogę potwierdzić. Jedna jest gotowa, a druga w trakcie rozwijania, ale nie wiadomo czy się wyrobia w tym roku. Imo słusznie że nie gonią pod termin tylko ja po prostu robią w swoim tempie.
Ma być też gra w świecie Neuroshimy na licencji. Biorą gotowe grę ze świata i na polski rynek tuninguja na uniwersum neuroshimki. Obstawiam że będzie to steamwatchers lub last aurora, ale raczej to drugie
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Darkstorm »

Portalu, na kiedy jest planowane wydanie Dark Souls?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: playerator »

Czy ostatecznie padły jakieś deklaracje odnośnie kostek do Opowieści Niesamowitych? Będą, czy zostaniemy z naklejkami?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: tomb »

Piszę z duszą na ramieniu, w obawie posądzenia o hejterstwo, ale jednak -

Czy nie jest dziwnym wydanie wielkiego pustego pudła do Osadników, choć ci wraz z dodatkami nadal mieszczą się w pudełku podstawowym, podczas gdy Robinson wypchany daleko poza brzegi opakowania do podstawki nie może się doczekać takiego rozwiązania?

Niewątpliwie dobrym pomysłem jest wydanie pudełka z minidodatkami do Robinsona. Pozostaje mieć nadzieję, że owe drobiazgi będą, niechby nawet w mocno ograniczonym nakładzie, dostępne osobno w sklepiku portalu - zapewne wielu graczy jest w sytuacji podobnej do mojej, gdzie do kompletu brakuje zaledwie kilku minisów.
Mam też nadzieję, że te kilka kart dołączonych do osadnikowego storage box będzie można kupić osobno, za kwotę niższą, niż 130 zł.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal Games »

Darkstorm pisze: 06 mar 2020, 08:45 Portalu, na kiedy jest planowane wydanie Dark Souls?
Na tę chwilę nie ma jeszcze dokładnej daty, na pewno nie wcześniej niż w drugiej połowie roku.
playerator pisze: 06 mar 2020, 23:31 Czy ostatecznie padły jakieś deklaracje odnośnie kostek do Opowieści Niesamowitych? Będą, czy zostaniemy z naklejkami?
Utknęły na etapie projektowania w dziale graficznym, ale sam projekt nie został skasowany.
tomb pisze: 11 mar 2020, 18:39 Piszę z duszą na ramieniu, w obawie posądzenia o hejterstwo, ale jednak -

Czy nie jest dziwnym wydanie wielkiego pustego pudła do Osadników, choć ci wraz z dodatkami nadal mieszczą się w pudełku podstawowym, podczas gdy Robinson wypchany daleko poza brzegi opakowania do podstawki nie może się doczekać takiego rozwiązania?

Niewątpliwie dobrym pomysłem jest wydanie pudełka z minidodatkami do Robinsona. Pozostaje mieć nadzieję, że owe drobiazgi będą, niechby nawet w mocno ograniczonym nakładzie, dostępne osobno w sklepiku portalu - zapewne wielu graczy jest w sytuacji podobnej do mojej, gdzie do kompletu brakuje zaledwie kilku minisów.
Mam też nadzieję, że te kilka kart dołączonych do osadnikowego storage box będzie można kupić osobno, za kwotę niższą, niż 130 zł.
Osadnicy ze względu na strukturę dodatków potrzebowali takiego rozwiązania w pierwszej kolejności.

Robinson - tak, na pewno mini-dodatki będą nadal do kupienia osobno, nie chcemy zmuszać fanów, którzy kupili wszystko poza 2-3 dodatkami do kupowania całego całego dodatku.
Prędzej rozważymy sprzedaż samego pudełka osobno dla tych wszystkich, którzy mają już mini dodatki :).

Podobnie "crossover" promka z przedsprzedaży Big boxa będzie dostępna osobno.

Pozdrawiam

Grzegorz
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: playerator »

Portal Games pisze: 11 mar 2020, 19:43 (...) Utknęły na etapie projektowania w dziale graficznym (...)
Skopiujcie grafiki z naklejek :wink:
Portal Games pisze: 11 mar 2020, 19:43 (...) Prędzej rozważymy sprzedaż samego pudełka osobno dla tych wszystkich, którzy mają już mini dodatki (...)
Brawo Wy :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: shuji »

kiedy ruszy przedsprzedaż tych dodatków do robinsona?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: EsperanzaDMV »

Chciałbym się dopytać o Storage Boxa do Osadników. Z tego co oglądałem w materiałach na YT, wszędzie przewijała się informacja, że box ten będzie dostępny wyłącznie w sklepiku Portalu. Tymczasem już teraz widzę, że jest on dostępny chociażby na aleplanszowki.pl... Może mi ktoś wytłumaczyć, o co tu chodzi? To jak to jest z tą wyłącznością...?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

EsperanzaDMV pisze: 12 mar 2020, 17:17 Chciałbym się dopytać o Storage Boxa do Osadników. Z tego co oglądałem w materiałach na YT, wszędzie przewijała się informacja, że box ten będzie dostępny wyłącznie w sklepiku Portalu. Tymczasem już teraz widzę, że jest on dostępny chociażby na aleplanszowki.pl... Może mi ktoś wytłumaczyć, o co tu chodzi? To jak to jest z tą wyłącznością...?
Nie, portal nie sprzedaje to hurtowo, ale sklepy mogą to zakupić i robić reselling
Jak widac aleplanszowki 15 zł marzy sobie wrzucily
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Chudej »

Czy w związku z tą całą sytuacją wirusową szykują się jakieś przesunięcia premiery dodatków do Teotihuacan?
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: melusina »

Dodatki są już rozsyłane.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Gizmoo »

Albo gdzieś przeoczyłem tą informację, albo nie mogę jej odnaleźć. Na jaki miesiąc planowana jest premiera dodatku do Podwodnych Miast?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: PytonZCatanu »

To prawda, że Die Macher będzie 30.03?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 24 mar 2020, 15:23 To prawda, że Die Macher będzie 30.03?
chyba przedsprzedaż uruchomią, bo na pewno nie premiera
Zablokowany