Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Acownik pisze: 06 mar 2020, 23:13 EDIT: A, przepraszam, bo np. na mepel.pl Gamegenic wychodzą odrobinkę korzystniej cenowo niż FFG. Swoją drogą dlaczego te koszulki w Rebelu kosztują 29,95 zł, a w Mepelu 23,60 zł? Przecież to jest gigantyczna różnica.
Jeżeli dobrze kojarzę to Rebel ma politykę sprzedaży w swoim sklepiku po SCD - robią za dystrybutora na kraj sporej ilości produktów, gdyby jeszcze zrobili promocyjne ceny na to co sprzedają to żadnego sklepu nie byłoby stać na konkurowanie z nimi (chyba że lecieliby na minimalnej/zerowej marży). Klient hurtowy dla dystrybutora jest chyba korzystniejszy niż detaliczny - kupi więcej i nie będzie zalegało na magazynie ;-)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Scamander »

Kupiłem niedawno Long CCG od Rebela. Obawiałem się, że jak te standardowe są za krótkie tak te longi zrobią za długie, ale tym razem Rebelowi się udało i mają idealny rozmiar :) Nawet jakościowo wydają się lepsze od wcześniej używanych Paladinów (żywsze kolory, nie są tak "mleczne" jak w Paladinach). Póki co jestem zadowolony, zobaczymy jak długodystansowo wypadną. Ktoś tam podjął dobrą decyzję w Rebelu żeby to puścić na rynek.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: addekk »

Z Kickstartera leca mi SG do Nemesis ktoś kto ma ang wie ile potrzeba CCG koszulek a ile małych ?
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: PytonZCatanu »

Help me Obi wan Koszulki!


Jakie koszulki pasują do kart w Europe Divided?
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: yrq »

PytonZCatanu pisze: 09 mar 2020, 20:40 Help me Obi wan Koszulki!


Jakie koszulki pasują do kart w Europe Divided?
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem7585776
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Jakie koszulki stosujecie do Marvel Champions LCG?
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: motti »

Testowaliście nowe koszulki Lite od ultra pro? Możecie się podzielić wrażeniami?
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Koszulki European (45x68mm) z kolorowym tyłem?

Post autor: Wallenstein »

Jak w temacie. Zna ktoś może producenta, który ma takie koszulki, żeby tył był w jakimś nieprzeziernym kolorze?
Do tradycyjnych karcianek wybór jest ogromny, ale w tym wymiarze nie znalazłem niczego.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Baloosh »

Rzeczywiście jest z tym problem. Jedyne rozwiązanie, jakie znalazłem, to użycie standardowych koszulek CCG i przecięcie ich na pół. Wadą jest otwarty długi bok, zamiast krótkiego...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

seki pisze: 22 mar 2020, 11:58 Jakie koszulki stosujecie do Marvel Champions LCG?
Odpowiedzi udzielę sam sobie bo gra doszła i przetestowałem kilka koszulek.
Arcane tinmen - w tym przypadku nie polecam. Karty są dość wąskie i mają w tych koszulkach za dużo luzu nie tylko od góry ale też na bokach.
Rebel premium - pasują idealnie. Na szerokość jak i wysokość. Od góry około 2-3 mm naddatku.
Ultra pro pro-fit - na szerokość idealne. Na wysokość spasowane z kartą na zero. Koszulka przylega idealnie a mimo to karta wchodzi w nią łatwo.

Wybrałem pro-fit choć te 2 mm mogły by być dłuższe. Mimo to właśnie te koszulki wybrałem ponieważ gdy koszulka jest idealnie dopasowana to mała grubość w niczym nie przeszkadza a karta wygląda lepiej. W grubszych koszulkach karty robią się mleczne i bardziej odbijają światło. Nie bez znaczenia był też fakt, że jest to LCG więc spodziewam się wielu kart do wepchnięcia w wypraske. Tu niska grubość koszulek przy jednocześnie dobrej jakości i dopasowaniu będzie zbawienna.
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lukas82 »

Dla zainteresowanych Tapestry/Cytadela/Włościanie.

Idealnie pasują cienkie (50 mikronów) Rebele 56x88, te 57,5x89 są za duże. Nie testowałem na grubych!!!
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Ambious »

Koszulki do Vikings Gone Wild - coś polecacie? Mieszczę się w Sloyca Universal Card 58x88mm?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Atamán »

Hej! Mam sprawę. Mam karciankę w koszulkach od FFG, konkretnie są to: FFG Standard Card Game Sleeves - Przezroczyste (takie jak tu: https://www.rebel.pl/product.php/1,1448 ... te-50.html
Teraz widzę, że nigdzie nie są dostępne.

Teraz potrzebuję wiecej koszulek i to najlepiej identycznych albo na maksa podobnych w rozmiarze, wyglądzie, grubości, bo będę koszulkował karty z dodatku i chciałbym mieć to samo.

Wiem, że jakiś czas temu poszło info, że od teraz nie będzie już koszulek FFG, ale będą koszulki Gamegenic. Czy to jest tylko zmiana logo? Czy są jakieś koszulki Gamegenic, które będą identyczne do tych, które używałem?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Atamán pisze: 01 kwie 2020, 22:07
Spoiler:
Praktycznie takie same na wymiar są Arcane Tinman CCG (sprawdzałem zwykłe koszulki, nie Dragon Shield) - ale czuć pod palcem różnicę w koszulce (FFG 100 mikronów vs AT 90 mikronów, FFG są sztywniejsze).
Nie wiem ile potrzebujesz koszulek, ale widziałem na alledrogo, że ktoś sprzedaje jedną paczkę FFG szarych.
Co do Gamegenica się nie wypowiem bo czekam na wysyłkę swoich (tyle że zamówiłem matowe) - to czego ewentualnie byś szukał to Gamegenic Prime Standard Card Game ( https://www.rebel.pl/product.php/1,5792 ... sztuk.html ), one wchodzą na miejsce szarych FFG, ale jak z wymiarami i sztywnością jeszcze nie wiem :/
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Atamán pisze: 01 kwie 2020, 22:07 Wiem, że jakiś czas temu poszło info, że od teraz nie będzie już koszulek FFG, ale będą koszulki Gamegenic. Czy to jest tylko zmiana logo? Czy są jakieś koszulki Gamegenic, które będą identyczne do tych, które używałem?
Z tego co zrozumiałem to jest to zupełnie inna firma która została wchłonięta w struktury Asmodee. Po co więc robić sobie konkurencję i ciągnąć dwie firmy robiące koszulki? Zostawiono więc tę, która się w tym specjalizuje. Na podobieństwa w wykonaniu koszulek bym tutaj za bardzo nie liczył.

Tak jak pisze krwing – planszówkowe Arcane Tinmen są identyczne wielkościowo do FFG. Musiałbyś sprawdzić czy Inna grubość będzie dla ciebie wyczuwalna. Chcesz szare koszulki AT, ale nie w pudełku, bo w pudełkach są matowe.
Nie wiem ile jest kart w grze o której mówisz, ale może warto pomyśleć o wrzuceniu całości w inne koszulki? Ja tak robiłem nie raz. A te FFG mógłbyś wykorzystać w innej grze, która ma mniejszą liczbę kart. Recycling kart uprawiam regularnie :)
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2020, 10:45 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Ryszkins
Posty: 15
Rejestracja: 01 gru 2019, 21:14
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Ryszkins »

Ambious pisze: 31 mar 2020, 23:23 Koszulki do Vikings Gone Wild - coś polecacie? Mieszczę się w Sloyca Universal Card 58x88mm?
Ja mam w Rebelach.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Eskimos »

Używałem zawsze koszulek od FFG i widzę, że dużo z nich już nie jest dostępnych. Jakie polecacie koszulki z innych firm? Jakimi je zastępować?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Eskimos pisze: 03 kwie 2020, 09:32 Używałem zawsze koszulek od FFG i widzę, że dużo z nich już nie jest dostępnych. Jakie polecacie koszulki z innych firm? Jakimi je zastępować?
Rebel Premium Longsleeve na standard card game. Są trochę krótsze od FFG ale nadal mają odrobinę nadmiaru z każdej strony. Koszulki premium na inne rozmiary kart też się dobrze sprawdzają. Cena jest o połowę mniejsza od FFGów.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Eskimos pisze: 03 kwie 2020, 09:32 Używałem zawsze koszulek od FFG i widzę, że dużo z nich już nie jest dostępnych. Jakie polecacie koszulki z innych firm? Jakimi je zastępować?
Trochę już na ten temat było w tym wątku, warto przejrzeć. Ale co tam, kilka zdań napiszę.

Generalnie jestem fanem Arcane Tinmen – koszulki bardzo trwałe, chyba nie wymieniałem ani jednej z powodu pęknięcia. Rozmiarowo identyczne do FFG, jedynie 10 mikronów cieńsze. Dla jednych ten rozmiar jest wadą, bo uważają, że koszulki są za duże. Ja lubie, bo nie ma problemu z włożeniem żadnej karty, a tasuje się bardzo dobrze nawet jak jest ten zapas. To mój wybór numer 1.
Jakiś czas temu pojawiła się partia koszulek które się niemiłosiernie do siebie kleiły, ale kupowałem ostatnio i już tego problemu nie było.

Kolejne koszulki, które lubię to Ultra-Pro Deck Protectrors, szczególnie Pro Matte gdzie jedna ścianka jest matowa, a druga śliska. Czasami kupuję też solidy czyli z kolorowymi pleckami, ale wtedy standardowe (nie matowe). Ultra-Pro mają trochę troblem z pękaniem na zgrzewje, ale już trochę ich używam i zauważam wyraźną poprawę w tej materii. Koszulki są na pewno bardziej dopasowane do kart.

Mam jeszcze sporo kart w Rebelach, ale na nich się zawiodłem – problemy z trzymaniem rozmiaru z partii na partię, brak jednej koszulki w paczce – więc generalnie unikam. Ponoć się poprawili, ale ostatnio znów na 5 paczek miałem w trzech 99 sztuk koszulek. Kupuję tylko do dodatków do gier w których je już mam.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Też polecam Arcane Tinmen. Szare Standardy CCG przezroczyste od AT są praktycznie tego samego rozmiaru co FFG. Ciut cieńsze, ale po zmieszaniu w jednej talii nie będzie to zauważalne zanim się nie dotknie karty. Bardziej widoczne może być, że jedne koszulki są nowe, a drugie już dłużej używane i widać zarys karty oraz mogą być lekko zmatowione (zauważyłem po swoich grach, że Arcane Tinmen lepiej wytrzymuje użytkowanie jeśli chodzi o zachowanie przezroczystości niż FFG). No i faktycznie poza jedną partią bardziej sprasowanych w paczce koszulek niż zwykle, nie zauważyłem jak dotąd wpadki AT jeśli chodzi o wielkość czy jakość koszulek. No i w cenie 15 PLN za 100 szt. szare AT są dla mnie bezkonkurencyjne w kategorii cena/jakość. Tylko teraz ciężko je kupić, bo widać, że nie przypłynęła dostawa z Chin. Ale generalnie z dostępnością nie ma problemu, choć dostępne są w wybranych sklepach.
Ostatnio z ciekawości zamówiłem matowe Standardy CCG od AT, bo te są dostępne (są pakowane w zamykane tekturowe pudełka mieszczące zakoszulkowaną talię, nawet na boku pudełka jest miejsce na którym można napisać co jest w pudełku), no ale są droższe bo pudełko 50 szt. kosztuje 10 PLN. I tu ciekawostka, bo rozmiarowo są trochę krótsze od swoich przezroczystych sióstr (które de facto należą do najdłuższych koszulek dostępnych na rynku). Ale jakość bardzo dobra no i matowość też przyjemna, moim zdaniem karty w nich wyglądają lepiej niż w Ultra Pro Pro Matte (no i nie mają tego lekko irytującego hologramu jak Ultra Pro).
Szkoda tylko trochę, że AT nie ma wszystkich popularnych rozmiarów, bo np. zielone Mediumy są rozmiarowo pomiędzy Standard USA a Standard American i są takie gry gdzie mogą być za duże albo ciut za małe. Ale generalnie w kategorii jakość/cena ciężko pobić AT, bo Rebele w standardowej grubości są podobne do Mayday, a Premiumy są grube i sztywne, ale droższe i swego czasu miewały problemy z rozmiarami w poszczególnych partiach (podobno Rebel zmieniał fabrykę i teraz jest lepiej).
Migdal1991
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2020, 11:55
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Migdal1991 »

Czy polecacie te koszulki z rebela?
1) (63,5x89 mm) "Classic Card Game Longsleeve" (np Brzdęk)
2) (57,5x89 mm) "Standard American" (np Great Western Trail)

Jak się je tasuje? Jakiej są jakości? Wypadają karty?
Czy kupić jakieś inne w niższej cenie?
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: bobule »

Jakich koszulek używacie w Wyprawie do El Dorado od Naszej ksiegarni?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

@bobule
Lothrain pisze: 15 gru 2019, 16:23
krisow pisze: 14 gru 2019, 19:57
Lothrain pisze: 13 gru 2019, 07:50
BGG podpowiada dla wersji ENG. Polska ma zmienione grafiki i rozmiar kart. Pasują koszulki Standard European 59x92.
Standard European 59x92 do Wyprawy do Eldorado będą za duże. U siebia mam w Rebel Standard USA 57,5x89 (w wersję premium też wejdą) i karty wchodzą idealnie na szerokość i u góry też jest wystarczający margines kilku milimetrów.
Sprawdziłem raz jeszcze, masz rację.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

bobule pisze: 06 kwie 2020, 21:56 Jakich koszulek używacie w Wyprawie do El Dorado od Naszej ksiegarni?
Arcane Tinmen Medium Non-glare
Nie wiem jak się mają do zwykłych. Wchodzą dość ciasno.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: roadrunner »

KurikDeVolay pisze: 26 wrz 2019, 10:21 W jakie koszulki zapakować Na Skrzydłach, żeby karty mieściły się do oryginalnego podajnika?
Mam rebele standard american (rozmiar koszulki: 57x91 mm) i u mnie działa. Podany rozmiar to rozmiar koszulki, nie z opakowania.
W podajniku trzymam tylko karty ptaków. Karty celów i solo się nie mieszczą, trzymam osobno w workach strunowych, nie latają po pudełku.
mat_eyo pisze: 04 lut 2020, 15:20 Czy ktoś kojarzy dostępne do kupienia koszulki na kwadratowe karty w On Mars (63,5 x 63,5)?
Swan Panasia ma w ofercie 65x65 mm. Były jesienią w meplu, bo kupiłem. Już niedostępne, tylko oni mieli taki rozmiar w Polsce, wyślij im maila albo zostaje poszukać za granicą.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2020, 00:17 przez roadrunner, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
ODPOWIEDZ