Gry planszowe nadające się do grania online

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
mapa295
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 10:56
Been thanked: 1 time

Gry planszowe nadające się do grania online

Post autor: mapa295 »

Cześć.

Chciałabym Was zapytać, jakie gry polecacie do grania zdalnie. I nie chodzi mi tu o gry, które mają swój odpowiednik na różnych platformach typu board game arena, steam etc. ale o planszówki, w które można zagrać zdalnie.
Dziś zagraliśmy w bezpłatny scenariusz "Detektywa" i to było fajne, bo jedna osoba miała przed sobą aplikację, a pozostali notowali na kartkach i wspólnie decydowaliśmy co dalej. Przychodzą nam do głowy jeszcze "Tajniacy", tu można zrobić zdjęcia haseł i na zoomie wrzucić na wspólny ekran. Podobnie można zagrać z "Konceptem", gdzie na wspólny wrzucamy zdjęcie planszy.
Ewentualnie może przed "Detektywem" powstało coś, co można sobie samemu zrobić. Tak jak kiedyś przed "Bangiem" była "Mafia" ;)
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe nadające się do grania online

Post autor: hsiale »

Extraordinary Adventures of Baron Munchausen. Instrukcję może mieć jedna osoba, całą resztę można zrobić z czegokolwiek
zzay
Posty: 15
Rejestracja: 09 paź 2014, 14:26
Has thanked: 1 time

Re: Gry planszowe nadające się do grania online

Post autor: zzay »

"Jednym Słowem" by dało radę.
"Szarlatani z Pasikurowic".
Rollki typu : "Welcome to..", "Rzuć na tacę", "Bukiet" ...

No i się zastanawiam czy "Narcosa" nie spróbować tak odpalić ze znajomymi, bo teoretycznie też by się dało :D Pytanie czy w jedną "kamerkę" wszystko by się zmieściło czy na dwie by trzeba :)
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Gry planszowe nadające się do grania online

Post autor: ArnhemHorror »

Dobry temat, ale sugerowalbym uprzejmie podzielic to na gry, w ktorych wystarczy, ze jedna osoba ma egzemplarz, a reszta jakies proxy (vide Detektyw, Tajniacy z 2ma sesjami rownolegle), i te gdzie wszyscy musza cos miec z gry, nawet jesli to glupie planszetki w przypadku gier typu roll&write, bo nie kazdy ma drukarke w domu.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gry planszowe nadające się do grania online

Post autor: shuji »

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale na przykład w Neuroshimę Hex teraz dużo ludzi gra online. Gra idealnie się do tego nadaje, ale przez żałosne wsparcie wydawcy nie było to zbyt popularne. Teraz w czasie kwarantanny dużo ludzi zaczęło grać przez platformę Vassal - jeden neuroshimowiec-programista ją odświeżył i świetnie się gra. Właśnie trwa turniej na 32 osoby (W tym 3 Mistrzów Polski).
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry planszowe nadające się do grania online

Post autor: Kasper »

Piszesz o module Neuroshima_Hex!_131 z 2014-01-27 ?
Czy jest coś nowszego?
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Gry planszowe nadające się do grania online

Post autor: mrozy16 »

Też polecam Detektywa.
Szczególnie łatwo grać w scenariusze pnp, bo wtedy wszyscy mają karty i mogą sami czytać. Ale w podstawkę też się da - i tak zawsze wszystko czytamy na głos. Bardzo polecam przy tym stronę padlet, gdzie zrobiliśmy sobie tablicę korkową z dziesiątkami, jak ni setkami połączeń, zdjęciami itp. Można zmieniać kolory karteczek przyczepianych, dodawać komentarze do łączników. A co najważniejsze - kilka osób może edytować w tym samym czasie. jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda mogę podesłać zdjęcie.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gry planszowe nadające się do grania online

Post autor: shuji »

Kasper pisze: 08 kwie 2020, 10:50 Piszesz o module Neuroshima_Hex!_131 z 2014-01-27 ?
Czy jest coś nowszego?
Nie, mówię o najnowszym modzie. Są wszystkie nowe armie, wszystko jest zaktualizowane i na bieżąco z glowna linia wydawnicza. Tu masz więcej info :
. Hej. Ponieważ coraz więcej osób dopytuje się jak grać online postanowiłem napisać krótką instrukcję co

należy zrobić krok po kroku:

1. Ściągnąć i zainstalować klienta Vassala z http://www.vassalengine.org/download.php

2. Ściągnąć i uruchomić moda z https://drive.google.com/open?id=1zUpC7 ... Qa_Dy02tOg

3. Jeśli chcemy grać online (bo offline też można) wybieramy "Look for a game online"

4. Tworzymy nowy pokój: w okienku "Active Games -> New Game" i podajemy jego nazwę

5. Tworzymy nową grę: File->New Game i wybieramy "Moderator"

Teraz drugi gracz musi wykonać punkty 1-3 a następnie:

4. Kliknąć prawym klawiszem na nowo stworzony pokój i wybrać "Join Room"

5. Kliknąć na użytkownika który założył pokój (który jest moderatorem) i wybrać "Synchronize"

6. Z listy rozwijanej wybrać armie którą będzie grał.

Teraz każdy wybiera z górnego menu armie swoje (z której będzie zagrywać żetony) i przeciwnika (aby

widzieć co dociąga). Do grania wymagane jest najlepiej połączenie głosowe (Messenger, Skype, telefon itp),

bez tego rozstrzyganie bitew jest prawie niemożliwe

Jeśli o czym zapomniałem - wybaczcie i poprawcie :)

PS. Nie jestem autorem moda - zmodyfikowałem go tylko dodając kilka armii i odświeżając resztę (oprócz DD) do wersji 3.0
mapa295
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 10:56
Been thanked: 1 time

Re: Gry planszowe nadające się do grania online

Post autor: mapa295 »

Właśnie bardziej chodzi mi o takie, gdzie jedna osoba ma egzemplarz. Niż granie na monitorze.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4513
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Gry planszowe nadające się do grania online

Post autor: PytonZCatanu »

Bardzo polecam Zamki Burgundii na yucata.de

Zamki działają świetnie online, a interfejs otworzony nawet na komórce jest czytelny.
ODPOWIEDZ