Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Nilis »

Z jednej strony tydzień czy dwa opóźnienia nic nikomu złego nie zrobi...ale jednak niesmak zawsze jakiś jest :roll:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: HUBertPL »

Niesmak jest, bo zapewne wiedzieli wcześniej o opóźnieniu. Ale luz, przeżyjemy.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Bart Henry »

Było pytanie o to jak gra sprawuje się na dwie osoby, to ja nieco pociągnę dalej ten wątek. Ile zajmuje Wam gra w dwójkę? Dajcie znać przy okazji też jak dobrze znacie już grę, bo to ważne przy rozpatrywaniu czasu rozgrywki. Ile zajęła Wam pierwsza rozgrywka?
Awatar użytkownika
mikwit
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2020, 08:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: mikwit »

Aplikacja pokazuje mi 1h10' jako średni czas rozgrywki dla dwóch osób (na podstawie 8 partii z tego roku).
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: eveni »

Pierwsza partia na 2 osoby okolo 1,5 godziny może trochę dłużej. Teraz rozgrywka w samą podstawkę zajmuje nam około godziny. Te 20 punktów to nie jest tak dużo, dlatego chcemy grać wg zasad z Tuscany do 25.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 701
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Largo »

Jest jakaś oficjalna informacja na kiedy i dlaczego przełożono premierę?
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Nilis »

Largo pisze: 22 maja 2020, 13:55 Jest jakaś oficjalna informacja na kiedy i dlaczego przełożono premierę?
Podobno walczą żeby gra była jeszcze w tym roku
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1168
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 509 times
Been thanked: 349 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Propi »

Nilis pisze: 22 maja 2020, 15:18
Podobno walczą żeby gra była jeszcze w tym roku
I takie coś potrafi wyjść w dniu premiery?
MihauMihau
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:21
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: MihauMihau »

Wydaje mi się czy na fb Phalanx była wcześniej informacja o przesunięciu premiery, ale już jej nie ma?

Sklep na oficjalnej stronie mówi teraz o czerwcu:
Premiera i wysyłka gry - czerwiec 2020
https://sklep.phalanxgames.pl/viticultu ... ,3,159,190

Nie wygląda dobrze, gdy w dniu premiery pada informacja o jej przesunięciu i jednocześnie brak jest konkretnej informacji na kiedy została przesunięta.

Wszyscy rozumieją, że zdarzają się poślizgi, ale miło byłoby wiedzieć czego się spodziewać.
Czy gra jest w ogóle już w Polsce i tylko logistyka zawiodła czy problem leży gdzieś indziej?
AFM
Posty: 52
Rejestracja: 14 sty 2020, 17:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: AFM »

MihauMihau pisze: 22 maja 2020, 15:42 Wydaje mi się czy na fb Phalanx była wcześniej informacja o przesunięciu premiery, ale już jej nie ma?

Sklep na oficjalnej stronie mówi teraz o czerwcu:
Premiera i wysyłka gry - czerwiec 2020
https://sklep.phalanxgames.pl/viticultu ... ,3,159,190

Nie wygląda dobrze, gdy w dniu premiery pada informacja o jej przesunięciu i jednocześnie brak jest konkretnej informacji na kiedy została przesunięta.

Wszyscy rozumieją, że zdarzają się poślizgi, ale miło byłoby wiedzieć czego się spodziewać.
Czy gra jest w ogóle już w Polsce i tylko logistyka zawiodła czy problem leży gdzieś indziej?
Informacja o premierze w czerwcu 2020 już bardzo długo widnieje na stronie, widniała nawet wtedy kiedy podali ten konkretny termin 20 maja.
Inne sklepy oferujące grę w przedsprzedaży obecnie informują o premierze pod koniec maja.
Dziwię się, że Phalanx w obecnej sytuacji nie podaje żadnych dodatkowych informacji...
Ostatnio zmieniony 22 maja 2020, 15:49 przez AFM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: sin »

MihauMihau pisze: 22 maja 2020, 15:42 Wydaje mi się czy na fb Phalanx była wcześniej informacja o przesunięciu premiery, ale już jej nie ma?
Jest cały czas (link).

EDIT: Faktycznie wyedytowali post, który teraz wyłącznie traktuje o wydaniu polskiej wersji Tuscany. WTF?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: roadrunner »

Bart Henry pisze: 22 maja 2020, 00:35
Przez brak wprawy, co robic w grze i w jakiej kolejnosci, aby maksowac punkty, za pierwszym razem mozna dojsc na 2 osoby do 2h-2h15m. Po 2-3 partiach schodzi sie do 1h15m-1h30m. Zalezy od tego, jak uloza sie partie, bo to nie jest gra, ktora zawsze trwa tyle samo (w tym samym skladzie).

Podane wartosci dotycza grania z Toskanią. Dla podstawki sa o 20% nizsze.

Poniewaz ma to wplyw na dlugosc gry na poczatku przygody z viti, dodam, ze to gra polegajaca w rownym stopniu na zagrywaniu kart, co ich odrzucaniu. Optymalna dystrybucja kart na rece znacznie uplynnia rozgrywke. A trzymanie nadmiaru kart niepotrzebnych na dany moment lub zbyt drogich wydluza gre (jesli dotyczy obojga graczy) oraz moze frustrowac i zrazic do dalszych partii. Widzialem takie sytuacje. Spotykam tez takie opinie w necie.
Element strategicznego zarzadzania reka i pozbywania sie kart, aby moc dobrac lepiej pasujace na danym etapie gry/do swej taktyki jest czesto pomijany w viti. Ogarniecie tego po 2-3 partiach mocno przyspieszy kolejne partie i zapewni z nich wiecej satysfakcji.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 701
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Largo »

Viti mam połączone w zamówieniu z innymi grami i teraz nie wiadomo, czy dzielić zamówienie, czy czekać. Trochę to słabe, że nie podali nawet orientacyjnej daty. Powiedzieli by chociaż czy czerwiec czy maj i już by człowiek wiedział co robić.

Edit: wydawnictwo odpisało mi na fb, że starają się żeby gra pojawiła się w przyszłym tygodniu
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Largo pisze: 22 maja 2020, 17:16 Viti mam połączone w zamówieniu z innymi grami i teraz nie wiadomo, czy dzielić zamówienie, czy czekać. Trochę to słabe, że nie podali nawet orientacyjnej daty. Powiedzieli by chociaż czy czerwiec czy maj i już by człowiek wiedział co robić.

Edit: wydawnictwo odpisało mi na fb, że starają się żeby gra pojawiła się w przyszłym tygodniu
Normalnie Czacha dance i Phalanx what's going on?
Co to się wyrabia, ostatnia zmiana w sztafecie, ale gdzie podziała się pałeczka? Psst! Podobno nie było jej już na pierwszej... :lol:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Miszon »

mikwit pisze: 22 maja 2020, 13:44 Aplikacja pokazuje mi 1h10' jako średni czas rozgrywki dla dwóch osób (na podstawie 8 partii z tego roku).
A na 4 osoby jak to wygląda?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Breżniew »

Miszon pisze: 22 maja 2020, 22:01
mikwit pisze: 22 maja 2020, 13:44 Aplikacja pokazuje mi 1h10' jako średni czas rozgrywki dla dwóch osób (na podstawie 8 partii z tego roku).
A na 4 osoby jak to wygląda?
Jeśli pije się wino w trakcie, to można dojść nawet do 2-2,5 h :) Nikt się nie w tym czasie ani przez minutę nie znudził :P
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: jrz8888 »

Ja składałem zamówienie przez DragonEye. Otrzymałem od nich informację, że premiera została przesunięta o tydzień z winy wydawcy. Tak więc na logikę, o ile rzeczywiście tylko o tydzień, ja bym spodziewał się wysyłek do odbiorców na początku czerwca.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: detrytusek »

Breżniew pisze: 22 maja 2020, 22:05
Miszon pisze: 22 maja 2020, 22:01
mikwit pisze: 22 maja 2020, 13:44 Aplikacja pokazuje mi 1h10' jako średni czas rozgrywki dla dwóch osób (na podstawie 8 partii z tego roku).
A na 4 osoby jak to wygląda?
Jeśli pije się wino w trakcie, to można dojść nawet do 2-2,5 h :) Nikt się nie w tym czasie ani przez minutę nie znudził :P
Przy odpowiedniej ilości wina należy doliczyć przerwę na wbicie gwoździa w planszę, zbieranie współgracza z podłogi oraz śpiewanie kolęd.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: roadrunner »

Miszon pisze: 22 maja 2020, 22:01
Dowolnie w zakresie 2-3h (bez Toskanii odejmij na 4 pol godziny).
Zaleznie od ogrania graczy z tytulem i ich tendencji do paralizu decyzyjnego. Gra otwiera do niego mozliwosci.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

PHALANX
Dzień dobry, bardzo przepraszamy, cała sytuacja wynika z błędnej informacji uzyskanej od firmy przewozowej i na obecną chwilę nie chcemy podawać konkretnej daty premiery. Niedługo wrócimy z pewnymi wieściami 🙂
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: RasTafari »

Jeżeli jeszcze ktoś nie znalazł info to przesunęliśmy premierę na 3.06. EDIT: tego roku żeby nie było heheszek :lol:

Sytuacja wyszła z winy przewoźnika i dostaliśmy w pysk tą informacją tak naprawdę dzień przed planowaną premierą. Mega słabe to było ale nie mogliśmy nic z tym zrobić ponad to żeby psioczyć na przewoźnika, że nas zrobił w wała. Jest dla nas jasne, że jako klienci macie na to wyrąbane bo chcecie grę do grania (albo żeby ładnie na półce wyglądała :wink: ) i jak najbardziej kajamy się za brak rzetelnej informacji z naszej strony :oops: . Przepraszamy i obiecujemy poprawę. Wierzymy, że jak już otrzymacie Wasze egzemplarze przysporzą wam całą masę radochy a współgraczom ogrom frustracji z powodu Waszych genialnych zagrań :mrgreen:

btw ostatnio mam jakieś nieodparte wrażenie, że kurierzy są chyba trochę przeciążeni pracą :(
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
bowie
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bowie »

RasTafari pisze: 26 maja 2020, 20:49 Sytuacja wyszła z winy przewoźnika i dostaliśmy w pysk tą informacją tak naprawdę dzień przed planowaną premierą. Mega słabe to było ale nie mogliśmy nic z tym zrobić ponad to żeby psioczyć na przewoźnika, że nas zrobił w wała.
Słuchajcie, ja tam mogę bezproblemowo poczekać bez wypisywania tych bzdur co niektórych obrażonych, ale dobrze radzę na przyszłość: najważniejsza jest szybka i rzetelna informacja, która ucina spekulacje. W biznesie może się zdarzyć wiele, szczególnie w czasie takim jak teraz. Wystarczyło jednak napisać, to co powyżej i byłoby po sprawie.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1168
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 509 times
Been thanked: 349 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Propi »

Bardzo dziękuję w imieniu gremium za uściślenie informacji, a w imieniu własnym zastanawiam się, czy jest jakiś powód żeby czekać z ujawnianiem tak niewinnej w sumie informacji? Bo chyba wszystkich bardziej bolał brak informacji o tym dlaczego sprawa się przesunie niż to, że sprawa się przesunie. A ta przerwa w komunikacji w sumie tylko podsyciła atmosferę domysłów i teorii spiskowych ;)

Ja się bardzo cieszę, że wydaliście grę i że wpada w końcu w moje ręce - szukałem jej od blisko roku, więc parę dni nie sprawi różnicy. Po prostu fajnie byłoby od razu wiedzieć, na czym sprawa stoi - ale najważniejsze, że dobrze się kończy.
bowie
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bowie »

Propi pisze: 26 maja 2020, 23:15 zastanawiam się, czy jest jakiś powód żeby czekać z ujawnianiem tak niewinnej w sumie informacji? Bo chyba wszystkich bardziej bolał brak informacji o tym dlaczego sprawa się przesunie niż to, że sprawa się przesunie. A ta przerwa w komunikacji w sumie tylko podsyciła atmosferę domysłów i teorii spiskowych ;)
może to był słynny "chłyt matetinowy" ;) czyli nieważne jak mówią, byleby mówili, o czym już wspominałem wcześniej przy okazji narzekań na brak Tuscany. No i proszę, będzie Tuscany :D
MihauMihau
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:21
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: MihauMihau »

Wszystko chyba zostało już powiedziane na temat sytuacji z opóźnieniem, więc powiem tylko, że te kilka dni to już żadna różnica. Cały problem był tylko w ciszy, która zapadła po ogłoszeniu przesunięcia, więc cieszy fakt, że już się wszystko wyjaśniło, dzięki Phalanx!

Też od roku czy dwóch czaiłem się żeby kupić angielską używkę V: EE + Tuscany, więc teraz czekam cierpliwie na zamówiony egzemplarz i cieszę się, że odwlekałem w czasie decyzję o zakupie używki :wink:

A skoro już zostało wywołane Tuscany, kiedy można spodziewać się startu przedsprzedaży?
ODPOWIEDZ