Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
rogerkrk
Posty: 63
Rejestracja: 01 mar 2016, 23:20
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: rogerkrk »

mikwit pisze: 17 cze 2020, 10:50
Super pisze: 16 cze 2020, 16:09 Nie wydaje się Wam, że jednak jest trochę drogo? Nawet w tych tańszych sklepach z maksymalnymi zniżkami? Wiem, że jest dużo dobra w środku, a tendencja jeśli chodzi o ceny gier jest taka, a nie inna. Ale od zakupu wersji angielskiej powstrzymały mnie tylko plotki (a później już oficjalna zapowiedź) dotyczące polskiego wydania. No i to polskie wydanie jak się okazuje cenowo stoi na takim poziomie, że wcześniej angielską wersję można było kupić w tych pieniądzach. Dla mnie niemiłe zaskoczenie. Ktoś powie, że cebulactwo - ale jednak te nasze rodzime wydania są zazwyczaj tańsze (jak przypuszczam w pewnej części z powodów logistycznych), czasem całkiem sporo.
Z jednej strony rzeczywiście sporo kosztuje, ale podejrzewam, że z racji na narzekania dotyczące jakości pierwszego druku, to koszty produkcji (oraz ewentualnych poprawek) sporo wzrosły. Oczywiście to tylko moje domniemania :D A, i aktualny kurs euro też robi swoje!
Moim zdaniem cena w okolicach 200+zł za podstawkę (patrzę z rabatami na 3T, nie biorę pod uwagę zakupu od Portalu) jest całkiem adekwatna do wielkości pudła i tego co się w nim znajduje :) Podobną kwotę zapłaciłem za swoją angielską wersję i nie żałuję wydanych złotówek ;))
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 45 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: xtomashx »

Kurcze worker placement i negatywna interakcja bardzo kuszą. Podobno mały nakład i mało prawdopodobny dodruk więc trzeba pewnie się zdecydować na zakup w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

rogerkrk pisze: 18 cze 2020, 10:06
mikwit pisze: 17 cze 2020, 10:50
Super pisze: 16 cze 2020, 16:09 Nie wydaje się Wam, że jednak jest trochę drogo? Nawet w tych tańszych sklepach z maksymalnymi zniżkami? Wiem, że jest dużo dobra w środku, a tendencja jeśli chodzi o ceny gier jest taka, a nie inna. Ale od zakupu wersji angielskiej powstrzymały mnie tylko plotki (a później już oficjalna zapowiedź) dotyczące polskiego wydania. No i to polskie wydanie jak się okazuje cenowo stoi na takim poziomie, że wcześniej angielską wersję można było kupić w tych pieniądzach. Dla mnie niemiłe zaskoczenie. Ktoś powie, że cebulactwo - ale jednak te nasze rodzime wydania są zazwyczaj tańsze (jak przypuszczam w pewnej części z powodów logistycznych), czasem całkiem sporo.
Z jednej strony rzeczywiście sporo kosztuje, ale podejrzewam, że z racji na narzekania dotyczące jakości pierwszego druku, to koszty produkcji (oraz ewentualnych poprawek) sporo wzrosły. Oczywiście to tylko moje domniemania :D A, i aktualny kurs euro też robi swoje!
Moim zdaniem cena w okolicach 200+zł za podstawkę (patrzę z rabatami na 3T, nie biorę pod uwagę zakupu od Portalu) jest całkiem adekwatna do wielkości pudła i tego co się w nim znajduje :) Podobną kwotę zapłaciłem za swoją angielską wersję i nie żałuję wydanych złotówek ;))
Oczywiscie ze cena uczciwa. Ladne drewienka, plansze z wycięciami, dobrze wykonane w porównaniu do euraskow za 120zl. Ja kupilem na KS z plansza "3D", metalowymi monetami, dodatkowymi postaciami za 450zl to tez byla dobra oferta.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2791
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

brazylianwisnia pisze: 18 cze 2020, 12:07 Oczywiscie ze cena uczciwa. Ladne drewienka, plansze z wycięciami, dobrze wykonane w porównaniu do euraskow za 120zl. Ja kupilem na KS z plansza "3D", metalowymi monetami, dodatkowymi postaciami za 450zl to tez byla dobra oferta.
Zapomniałeś dodać, że to był od razu zestaw z dodatkiem ;) A tak przy okazji, mieści ci się wszystko w jednym pudle? Znaczy się podstawka + dodatek (bez planszy 3D, bo to akurat jasne, że się zmieści). Bo mi nie :P Może gdyby wywalić ten kartonik (a la wypraskę) to moooże, ale też pewny nie jestem.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

bogas pisze: 18 cze 2020, 12:28Zapomniałeś dodać, że to był od razu zestaw z dodatkiem ;) A tak przy okazji, mieści ci się wszystko w jednym pudle? Znaczy się podstawka + dodatek (bez planszy 3D, bo to akurat jasne, że się zmieści). Bo mi nie :P Może gdyby wywalić ten kartonik (a la wypraskę) to moooże, ale też pewny nie jestem.
Mieści się. Jest ciasno ale da się to wszystko ułożyć tak, że pudło się zamknie.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: autopaga »

Ja robiąc insert dodałem jeszcze chyba 2cm pianki na spód, więc miejsca jest dużo (podstawka i dodatek).
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: NestorZolo »

Ale kusiciele z was. Jestem świeżo po przeczytaniu instrukcji na sucho. Budujemy tamy, elektrownie, kanały, zakupujemy maszyny, opracowujemy technologie... Woda płynie i tworzy energię. W instrukcji nie przeczytałem, jak się czuje gracz podczas rozgrywki. Jakby porównać barrage do takiego tzolkina tego samego autora. Oczywiście mechanicznie, bo temat wiadomo zupełnie co innego. Gra niewątpliwie zapowiada się nieźle.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: autopaga »

Mechanika pierwsza klasa, graficznie mogłaby być bardziej spójna. Dodatek też mnie wkurzył, zamiast ładnej planszy gracza, mamy u dołu luźny pasek bez wycięć i zamiast porządnej planszy akcji jakieś takie skrawki każdy w innym rozmiarze.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2791
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

NestorZolo pisze: 18 cze 2020, 17:19 Ale kusiciele z was. Jestem świeżo po przeczytaniu instrukcji na sucho. Budujemy tamy, elektrownie, kanały, zakupujemy maszyny, opracowujemy technologie... Woda płynie i tworzy energię. W instrukcji nie przeczytałem, jak się czuje gracz podczas rozgrywki. Jakby porównać barrage do takiego tzolkina tego samego autora. Oczywiście mechanicznie, bo temat wiadomo zupełnie co innego. Gra niewątpliwie zapowiada się nieźle.
Mechanicznie to też dwie różne gry. Na siłę, ale to bardzo na siłę, ale to na maksa na chama :P, można doszukać się podobieństwa w ruchomych kołach. Tyle, że w Barrage kładziemy na nim żeton danej konstrukcji i potrzebne maszyny, a w Tzolkinie workerów, którzy wraz z kolejnym obrotem mają dostęp do czegoś lepszego. No i w Barrage nie ma samoistnego obrotu co rundę (przynajmniej nie na początku, bo potem można odblokować taką akcję na swojej planszy frakcji), więc albo trzeba zainwestować i wysłać inżynierów żeby budowę przyspieszyć, albo wyprodukować energię i wypełnić kontrakt, który to oferuje, albo trzeba po prostu budować inne rzeczy, wówczas też koło się obróci. Tyle, że to "po prostu budować" wcale takie po prostu nie jest ;)
Podsumowując, gdybym nie przeczytał autorów na pudle, to bym nie skojarzył, że jeden z nich (a propos dlaczego w temacie wątku pominięto Tomasso Batiste?) miał udział też przy Tzolkinie czy The Voyages of Marco Polo. Zupełnie inne mechaniki, inne odczucia z gry. Nie to co takie Rosenbergi czy Feldy (których też wiele gier bardzo lubię, ale mają często wspólny mianownik).
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: deco200 »

Pytanie do tych, ktorzy ograli podstawke wraz z dodatkiem:

Czy zakup dodatku jest oplacalny? Czy dodatek podnosi ogolna ocene wrazen z rozgrywki i faktycznie sprawia, ze gra staje sie jeszcze lepsza?

Czy jest jedynie niekoniecznie niezbednym urozmaiceniem?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2791
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

deco200 pisze: 18 cze 2020, 23:17 Pytanie do tych, ktorzy ograli podstawke wraz z dodatkiem:

Czy zakup dodatku jest oplacalny? Czy dodatek podnosi ogolna ocene wrazen z rozgrywki i faktycznie sprawia, ze gra staje sie jeszcze lepsza?

Czy jest jedynie niekoniecznie niezbednym urozmaiceniem?
Nowa frakcja i nowi dyrektorzy wykonawczy to miłe urozmaicenie. Ale już moduły wprowadzające zagraniczne zlecenia i prywatne iwnestycje (budynki) wynoszą tę grę na jeszcze wyższy poziom. Ja już nie chcę grać bez tych dwóch modułów. Przepraszam, że się powtórzę, ale tutaj naprawdę czuć, że dodatek powstał przez wydzielenie go z całości, a nie jako coś odrębnego, co powstało później na fali popularności gry.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: PytonZCatanu »

Zagrałem wczoraj pierwszy raz (od razu z dodatkiem). Po tej partii wystawiłem na razie ocenę 8/10

To bardzo porządne euro. Od wielu porządnych euro wyróżnia się ciekawym systemem produkcji prądu, w który wbudowana jest negatywna interakcja (albo współpraca, zależy jak patrzeć). Zaletą (a może wadą?) jest także to, że można wygrać produkując stosunkowo mało prądu, ale punkty zdobywając gdzie indziej. Co do dodatku: trudno traktować moją opinię zbyt poważnie, ale w tej partii ledwo co ktoś z niego korzystał... A jak już skorzystał, to od razu ok 20 pkt. Może to tylko moje błędne wrażenie po 1 partii, ale odczułem, ze ten dodatek trochę rozwadnia grę.... No nic, dla eurosucharzysty grę na pewno polecam :)
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Fiacik »

Czy dodatek jest z kategorii "essential"?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2791
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Fiacik pisze: 20 cze 2020, 10:42 Czy dodatek jest z kategorii "essential"?
A co oznacza ta „kategoria”?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Fiacik pisze: 20 cze 2020, 10:42 Czy dodatek jest z kategorii "essential"?
Tak. Tworzy integralna calosc z podstawka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 45 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: xtomashx »

Coraz bardziej przekonany jestem do zakupu. Głównie z myślą o graniu w 4 osoby lecz nie wykluczam grania w dwójkę z żoną. Czytałem bardzo różne opinie o rozgrywkach dwuosobowych i jestem ciekaw czy może powstały jakieś home rules które poprawiają taką grę? Może ktoś ma więcej rozgrywek w takim składzie i doradzi?
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Pany i Panie jak się sprawdzają te plastikowe koła? Opłaca się dopłacać? Z kodem nextlvl10 zestaw wychodzi koło 360zl więc już jest do przełknięcia tylko czy na tyle ułatwia/pomaga/poprawia wygodę w grze?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2791
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

xtomashx pisze: 23 lip 2020, 19:07 Coraz bardziej przekonany jestem do zakupu. Głównie z myślą o graniu w 4 osoby lecz nie wykluczam grania w dwójkę z żoną. Czytałem bardzo różne opinie o rozgrywkach dwuosobowych i jestem ciekaw czy może powstały jakieś home rules które poprawiają taką grę? Może ktoś ma więcej rozgrywek w takim składzie i doradzi?
Nie wiem nic o homerulach, ale nam w dwójkę gra się bardzo dobrze bez nich. Co prawda od początku gramy z dodatkiem, ale nawet nie próbowaliśmy automy włączyć jako 3 gracza, bo nie mamy takiej potrzeby. Jedyną różnicą jaką ja odczuwam między graniem w 2 a 4 osoby to zwiększenie opcji ruchu z mnóstwa na... jeszczewięcejmnóstwa. Mapa tak naprawdę zawęża się naturalnie, bo u nas nigdy nie było tak żeby jeden budował się z jednej a drugi z drugiej strony planszy. No zawsze łatwiej i efektywniej jest podpiąć się pod kogoś. No i tu jest ta różnica, bo jak się gra np. w 4 to masz jeszcze więcej możliwości, co przy grze z dodatkiem przyprawia o ból głowy, albo przynajmniej powoduje mniejsze lub większe zwiechy. Reasumując ja bym nic w zasadach dla 2 osób nie zmieniał, bo jest bardzo przyjemnie, a opcji do wyboru sporo (przypominam, że gramy z dodatkiem).
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 45 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: xtomashx »

Dziękuję za odpowiedź :) teraz zastanawiam się czy brać od razu z dodatkiem. Gdzie najtaniej można dorwać komplet?

Portal ma bardzo mocny rok u mnie. Najpierw wziąłem Mezo z 2 dodatkami, a teraz chyba Barrage z dodatkiem wpadnie :)
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

xtomashx pisze: 26 lip 2020, 14:51 Dziękuję za odpowiedź :) teraz zastanawiam się czy brać od razu z dodatkiem. Gdzie najtaniej można dorwać komplet?

Portal ma bardzo mocny rok u mnie. Najpierw wziąłem Mezo z 2 dodatkami, a teraz chyba Barrage z dodatkiem wpadnie :)
Nie wiem gdzie najtaniej Ja tam walcze ze soba czy brac w sklepie portal ze wzgledu na plastik i kod na ktory wchodzi 10% taniej czyli wyjsc powionno za 360zl
czy brac bez plastiku u siebie w sklepie za jakies 325zl

Nikt na forum nie mial okazji grac z tymi plastikowymi kolami?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Ja mialem okazje grac z normalnymi zarowno stara wersja jak i nowa i problemow nie mialem. Plastikowe pewnie beda stabilniejsze i wytrzymalsze ale znowu duzo gorzej wygladaja.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

brazylianwisnia pisze: 27 lip 2020, 15:21 Ja mialem okazje grac z normalnymi zarowno stara wersja jak i nowa i problemow nie mialem. Plastikowe pewnie beda stabilniejsze i wytrzymalsze ale znowu duzo gorzej wygladaja.
wedlug Ignacego sa wieksze przez co wygodniejsze i zastanawiam sie czy faktycznie na orginalnych potrafi brakowac miejsca. Wyglad w sumie mnie malo interesuje a okolo 35zl za kola to nie majatek jesli maja poprawic przyjemnosc gry (do Podwodnych Miast zamowilem ponad 200 elementow do druku zeby gralo sie przyjemniej ;) )
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: krwlng »

Atk pisze: 27 lip 2020, 15:16
xtomashx pisze: 26 lip 2020, 14:51 Dziękuję za odpowiedź :) teraz zastanawiam się czy brać od razu z dodatkiem. Gdzie najtaniej można dorwać komplet?

Portal ma bardzo mocny rok u mnie. Najpierw wziąłem Mezo z 2 dodatkami, a teraz chyba Barrage z dodatkiem wpadnie :)
Nie wiem gdzie najtaniej Ja tam walcze ze soba czy brac w sklepie portal ze wzgledu na plastik i kod na ktory wchodzi 10% taniej czyli wyjsc powionno za 360zl
czy brac bez plastiku u siebie w sklepie za jakies 325zl

Nikt na forum nie mial okazji grac z tymi plastikowymi kolami?
https://www.thingiverse.com/thing:4211906

Koła z przedsprzedaży portalu - można samemu wydrukować albo zlecić druk np. komuś z forum.
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Dzięki Miałem sprawdzić czy jest tam wrzucone ale zapomniałem :P No nic sprawa się rozwiązała dorzucę do druku elementów to PM
Thx
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: krwlng »

Tak od siebie tylko dodam, że najbardziej podobny do tego portalowego będzie filament F3D brązowy PLA i dobrze jest ustawić wypełnienie na 100% - nie będzie siatka prześwitywać jak w wydrukach portalu a samo kółko będzie stabilniejsze.
ODPOWIEDZ