O różnorodności w grach planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 503
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 219 times
Been thanked: 350 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: itsthisguyagain »

Fyei pisze: 15 cze 2020, 11:52 Cześć wszystkim!

Jestem świeżo po lekturze artykułu Marcina Krupińskiego ZnadPlanszy:
https://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/ ... wvHbtwn0wo

i jestem ciekawa ilu z nas zauważa pewne mankamenty planszówkowego hobby, a ilu faktycznie na nie reaguje. Jaki byłby wynik ostatniego myślowego eksperymentu opisanego w tekście? Zapraszam do ogólnej dyskusji :).


PS. Tytuł tematu jest równocześnie tytułem artykułu. Jeżeli nastręcza to jakichś nieprzyjemności, zmienię go.

O nie serdecznie przepraszam, że jestem takim rasistą. Gram tylko z żoną i kilkoma (białymi) przyjaciółmi na szczęscie są wśród tych osób kobiety więc na szczęście nie jestem seksistą. Czy będąc w związku heteroseksualnym jestem też homofobem? Na wszelki wypadek z góry przepraszam.

Dzięki Bogu na konwenty jeżdżę bardzo sporadycznie więc nie mogłem swojego rasizmu tam za bardzo rozprzestrzeniać.

Przy okazji chciałbym też serdecznie przeprosić, że na moim osiedlu w ogóle nie mieszkają żadni czarni.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9477
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

suibeom pisze: 27 cze 2020, 19:01 pomyliłem się oceniając Twoje możliwości intelektualne
Może rzeczywiście moje możliwości intelektualne nie są na właściwym poziomie, bo nijak ze zdań:
Polska gospodyni ma kupować tylko u Polaków, jej mąż ma wiedzieć, gdzie ona kupuje!
Tylko zdrajca kupuje u obcych!
Pamiętaj o obowiązku narodowym, kupuj tylko u Polaków!
nie potrafię wywnioskować, u kogo kupować nie należy - u Niemców, u Żydów czy może u Eskimosów.
A tym bardziej ze zdań tych nie wynika, że należy wybijać szyby w sklepach, należących do właścicieli innej narodowości czy wyznania.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9477
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

Od kiedy zmiany w przepisach gier, usuwające z nazewnictwa niewłaściwe kolory?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Fenrisek83 »

Dość ciekawa analiza ruchu BLM.
https://www.youtube.com/watch?v=JSXVs3jusjM
Ostatnio zmieniony 28 cze 2020, 10:44 przez Fenrisek83, łącznie zmieniany 2 razy.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Fenrisek83 »

suibeom pisze: 27 cze 2020, 19:30Jacka Danielsa nie lubię, ale takiemu spotkaniu bym nie odmówił. Choć zastanawia mnie jakbyśmy ustalili te linie przy grze historycznej? Poza tym, wbrew pozorom, ja sobie bardzo szanuję moich oponentów, może trochę za dosadnie coś napisałem, za co przepraszam, ale szanuję, bo dzięki nim nie muszę martwić się o swoją przyszłość związaną z zarobkowaniem.
suibeom pisze: 24 cze 2020, 15:12 Nie mam zamiaru Cię do niczego przekonywać, zapraszam serdecznie na zajęcia jakie prowadzę z dziećmi. Porozmawiasz o tych małych stereotypach i ich wpływie na ich życie, samoocenę.
?
https://zapodaj.net/4a86218426f2c.jpg.html


:wink:

Edit. https://www.youtube.com/watch?v=lrEP3RPgEao
https://www.youtube.com/watch?v=npYE7wswEAk
Ostatnio zmieniony 28 cze 2020, 12:56 przez Fenrisek83, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: jax »

MichalStajszczak pisze: 28 cze 2020, 08:15 Od kiedy zmiany w przepisach gier, usuwające z nazewnictwa niewłaściwe kolory?
Widziałem już wydanie Settlers of Catan z szarym, a nie czarnym złodziejem.
(widocznie statystyki pokazują teraz, że złodzieje włamują się nie nocą a szarym świtem)

Co do L'Oreal, to mój strzał o proszkach do prania (eliminacja słowa 'biały') widzę, że nie był taki odległy...
(w ogóle jest śmiesznie, bo w ofercie są kremy przyciemniające, brązujące etc a także dla ciemnej karnacji - więc jak usuniemy 'wybielanie' i 'jasną karnację' zostanie...?).

No i zarysowało się też zadanie dla Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Warszawy - trzeba przemianować flagowy plac Żoliborza - pl. Wilsona. W Stanach już go usuwają z nazw w ramach poprawności politycznej.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Fenrisek83 »

jax pisze: 28 cze 2020, 11:04
MichalStajszczak pisze: 28 cze 2020, 08:15 Od kiedy zmiany w przepisach gier, usuwające z nazewnictwa niewłaściwe kolory?
Widziałem już wydanie Settlers of Catan z szarym, a nie czarnym złodziejem.
(widocznie statystyki pokazują teraz, że złodzieje włamują się nie nocą a szarym świtem)

Co do L'Oreal, to mój strzał o proszkach do prania (eliminacja słowa 'biały') widzę, że nie był taki odległy...
(w ogóle jest śmiesznie, bo w ofercie są kremy przyciemniające, brązujące etc a także dla ciemnej karnacji - więc jak usuniemy 'wybielanie' i 'jasną karnację' zostanie...?).

No i zarysowało się też zadanie dla Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Warszawy - trzeba przemianować flagowy plac Żoliborza - pl. Wilsona. W Stanach już go usuwają z nazw w ramach poprawności politycznej.
Widzę dobrego kandydata na stanowisko "komisarza do spraw równości w grach planszowych" udzielającego się w tym wątku. Jest odpowiednio przygotowany ideologicznie oraz z odpowiednim zapleczem finansowym. Zapewne też ze zwichrowanym kręgosłupem moralnym co jest tylko zaletą przy pełnieniu tej funkcji. ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9477
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

jax pisze: 28 cze 2020, 11:04 No i zarysowało się też zadanie dla Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Warszawy - trzeba przemianować flagowy plac Żoliborza - pl. Wilsona. W Stanach już go usuwają z nazw w ramach poprawności politycznej.
Komuno wróć? Konkretnie "komuno paryska", bo w latach 1953-1990 taką nazwę nosił ten plac.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Miszon »

Hejtują nawet własnego prezydenta?
A co było z nim nie tak?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: jax »

Miszon pisze: 29 cze 2020, 09:11 Hejtują nawet własnego prezydenta?
A co było z nim nie tak?
Segregacja rasowa w administracji publicznej. Choć to i tak nic w porównaniu z pomysłem największego bohatera Ameryki: uwolnienie niewolników i odesłanie wszystkich do Liberii. Potem zmienił zdanie: stwierdził, że będą kolonizować Amerykę Środkową.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 481
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 18 times
Been thanked: 116 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Zaan84 »

Jak cudownie by było żyć w państwie lewicowym... Nie można rozmawiać o kolorze skóry, rasie, płci, wieku, sylwetce. Nie można używać zaimków, wszak te są obraźliwe... Piękny, kolorowy kraj pełen różnorodności wszelakich... o których wspominać nie wolno, bo nie daj Bóg.... O pardą, o wierze też nie wypada... Ktoś się poczuje urażony. Będzie trzeba opracować nowy język i wprowadzić cały szereg zachowań społecznych których będziemy musieli się trzymać aby nie obrazić jednej z 26 płci. I wtedy, trzymając język na wodzy i pilnując się tych wszystkich zasad będziemy mogli poczuć wolność prawdziwą.
Nasze pokolenie zdefiniują nie osiągniecia naukowe, atrystczne, czy ekologiczne, a to jak sie powymyślaliśmy sobie określenia w zależnosci od zastosowania naszych genitaliów celem zaspokojenia potrzeb seksualnych.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: rastula »

Zaan84 pisze: 29 cze 2020, 12:17 Jak cudownie by było żyć w państwie lewicowym... Nie można rozmawiać o kolorze skóry, rasie, płci, wieku, sylwetce. Nie można używać zaimków, wszak te są obraźliwe... Piękny, kolorowy kraj pełen różnorodności wszelakich... o których wspominać nie wolno, bo nie daj Bóg.... O pardą, o wierze też nie wypada... Ktoś się poczuje urażony. Będzie trzeba opracować nowy język i wprowadzić cały szereg zachowań społecznych których będziemy musieli się trzymać aby nie obrazić jednej z 26 płci. I wtedy, trzymając język na wodzy i pilnując się tych wszystkich zasad będziemy mogli poczuć wolność prawdziwą.
Nasze pokolenie zdefiniują nie osiągniecia naukowe, atrystczne, czy ekologiczne, a to jak sie powymyślaliśmy sobie określenia w zależnosci od zastosowania naszych genitaliów celem zaspokojenia potrzeb seksualnych.
no tak - bo te stany zjednoczone , czy ta zachodnia część unii to takie lewaki ... leć na Białoruś albo do Putina sobie popłakać...chociaż na Białorusi , już nie chcą Białorusi...
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Fenrisek83 »

To nie może być prawda.
https://twitter.com/delestoile/status/1 ... 0267789313
Pozbawiają ochrony w postaci policji biednych oraz klasę średnią których pewnie nie stać na firmę ochroniarską a sami sobie za pieniądze obywateli zapewnili ochronę. :lol:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9477
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

Zaan84 pisze: 29 cze 2020, 12:17 Będzie trzeba opracować nowy język i wprowadzić cały szereg zachowań społecznych których będziemy musieli się trzymać aby nie obrazić jednej z 26 płci.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że pisząc o 26 tylko płciach obraziłeś pozostałe 30
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: adalbert »

Przeglądnąłem artykuł. Nie przebiłem się przez te ileś już stron dyskusji, ale solidaryzuję się z tymi, którzy uważają, że to typowa polit poprawność, szukanie problemów i ostatecznie popadanie w stereotypy, np., że mężczyźni nie lubią grać z kobietami. Przy czym jest chyba oczywiste, że płeć nas różni, mamy rozmaite wrażliwości, jedni wolą ameri, drudzy euro itp. itd. Dużo chętniej przeczytałbym artykuł o rozmaitych wrażliwościach w grach, o tym, jak/czy płeć wpływa na growe preferencje i chęć grania w ogóle, na zachowanie przy stole, a nie o tym z kim mam/powinienem siadać do gry i dlaczego.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: BartP »

MichalStajszczak pisze: 29 cze 2020, 13:57Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że pisząc o 26 tylko płciach obraziłeś pozostałe 30
No tak, ta strona to niewątpliwie skarbnica merytorycznej wiedzy, którą można się posiłkować przy pisaniu kolejnych postów w tym temacie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: detrytusek »

Zaan84 pisze: 29 cze 2020, 12:17 Jak cudownie by było żyć w państwie lewicowym... Nie można rozmawiać o kolorze skóry, rasie, płci, wieku, sylwetce. Nie można używać zaimków, wszak te są obraźliwe... Piękny, kolorowy kraj pełen różnorodności wszelakich... o których wspominać nie wolno, bo nie daj Bóg.... O pardą, o wierze też nie wypada... Ktoś się poczuje urażony. Będzie trzeba opracować nowy język i wprowadzić cały szereg zachowań społecznych których będziemy musieli się trzymać aby nie obrazić jednej z 26 płci. I wtedy, trzymając język na wodzy i pilnując się tych wszystkich zasad będziemy mogli poczuć wolność prawdziwą.
Nasze pokolenie zdefiniują nie osiągniecia naukowe, atrystczne, czy ekologiczne, a to jak sie powymyślaliśmy sobie określenia w zależnosci od zastosowania naszych genitaliów celem zaspokojenia potrzeb seksualnych.
Za to w państwie prawicowym niby można tylko koniecznie z należytym obrzydzeniem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: jax »

BartP pisze: 29 cze 2020, 15:03
MichalStajszczak pisze: 29 cze 2020, 13:57Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że pisząc o 26 tylko płciach obraziłeś pozostałe 30
No tak, ta strona to niewątpliwie skarbnica merytorycznej wiedzy, którą można się posiłkować przy pisaniu kolejnych postów w tym temacie.
Tak z grubej rury to można sobie każdą stronę dyskredytować.
Natomiast jeśli komuś ta strona nie odpowiada, to może sobie znaleźć szkolenie równościowe LGGBDTTTIQQAAPP i odgadnąć, jaki płcie autor miał na myśli.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: jax »

Fenrisek83 pisze: 29 cze 2020, 13:44 To nie może być prawda.
https://twitter.com/delestoile/status/1 ... 0267789313
Pozbawiają ochrony w postaci policji biednych oraz klasę średnią których pewnie nie stać na firmę ochroniarską a sami sobie za pieniądze obywateli zapewnili ochronę. :lol:
Należy nie tylko rozwiązać policję, ale zamknąć też wytwórnie młotków i noży kuchennych, bo przecież te niebezpieczne narzędzia są wykorzystywane do popełniania przestępstw.
Logika myślenia pewnych kręgów.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Fenrisek83 »

detrytusek pisze: 29 cze 2020, 15:29
Zaan84 pisze: 29 cze 2020, 12:17 Jak cudownie by było żyć w państwie lewicowym... Nie można rozmawiać o kolorze skóry, rasie, płci, wieku, sylwetce. Nie można używać zaimków, wszak te są obraźliwe... Piękny, kolorowy kraj pełen różnorodności wszelakich... o których wspominać nie wolno, bo nie daj Bóg.... O pardą, o wierze też nie wypada... Ktoś się poczuje urażony. Będzie trzeba opracować nowy język i wprowadzić cały szereg zachowań społecznych których będziemy musieli się trzymać aby nie obrazić jednej z 26 płci. I wtedy, trzymając język na wodzy i pilnując się tych wszystkich zasad będziemy mogli poczuć wolność prawdziwą.
Nasze pokolenie zdefiniują nie osiągniecia naukowe, atrystczne, czy ekologiczne, a to jak sie powymyślaliśmy sobie określenia w zależnosci od zastosowania naszych genitaliów celem zaspokojenia potrzeb seksualnych.
Za to w państwie prawicowym niby można tylko koniecznie z należytym obrzydzeniem.
Trochę się ucywilizowaliśmy i nie musimy a wręcz nie wypada zachowywać się jak targane instynktami i popędami zwierzęta. Mi pary czy to hetero czy homo nie przeszkadzają. Tylko robienie obscenicznych rzeczy czy to przez hetero i homo w przestrzeni publicznej nie jest ok. Od tego masz dom lub nawet specjalne kluby. Seksualność to coś naturalnego tak samo jak wypróżnienie się ale wątpię cz ktoś z nas siedząc np. w ogródku przy restauracji jedząc obiad chciałby oglądać robiącego kupę na trawniku człowieka. Trzymanie się za ręce, przytulnie lub przelotny pocałunek są ok. Jak zachowujesz się jak zwierze to będą traktowali cie jak zwierze. :roll:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9477
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

BartP pisze: 29 cze 2020, 15:03 No tak, ta strona to niewątpliwie skarbnica merytorycznej wiedzy, którą można się posiłkować przy pisaniu kolejnych postów w tym temacie.
Nie wiem, jaka jest wartość merytoryczna tej strony. Ale skoro algorytm Goggle'a wyświetlił ją jako pierwszą przy zapytaniu "Ile jest płci na facebooku", to uznałem, że to powinno być wartościowe źródło wiedzy dla kogoś, kto z facebooka nie korzysta, więc sam sprawdzić nie może. Zresztą takie same dane podaje onet, więc to nie może być wiadomość całkiem wyssana z palca.

EDIT: Inne źródła podają, że tych płci na facebooku jest 58.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: jax »

A propos 'Defund the Police' - skutki braku policji (i nie tylko) w strefie Chaz w Seattle (przypadek kliniczny nie będę mówił nawet czego):
https://monitorpostepu.pl/chaz-w-seattle/
Masa informacji.
I nowy wydźwięk 'I can't breathe'.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze: 29 cze 2020, 17:02
BartP pisze: 29 cze 2020, 15:03 No tak, ta strona to niewątpliwie skarbnica merytorycznej wiedzy, którą można się posiłkować przy pisaniu kolejnych postów w tym temacie.
Nie wiem, jaka jest wartość merytoryczna tej strony. Ale skoro algorytm Goggle'a wyświetlił ją jako pierwszą przy zapytaniu "Ile jest płci na facebooku", to uznałem, że to powinno być wartościowe źródło wiedzy dla kogoś, kto z facebooka nie korzysta, więc sam sprawdzić nie może. Zresztą takie same dane podaje onet, więc to nie może być wiadomość całkiem wyssana z palca.

EDIT: Inne źródła podają, że tych płci na facebooku jest 58.
A wystarczyło spoglądnąć na baner oraz jej podtytuł żeby wiedzieć gdzie się wdepło.
Zresztą wypadałoby też przeczytać co się wkleja bo wtedy by się okazało, że spora część opisów brzmi "chyba to to samo co x".
Także to jest chyba bezsensu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: garg »

detrytusek pisze: 29 cze 2020, 18:14
MichalStajszczak pisze: 29 cze 2020, 17:02
BartP pisze: 29 cze 2020, 15:03 No tak, ta strona to niewątpliwie skarbnica merytorycznej wiedzy, którą można się posiłkować przy pisaniu kolejnych postów w tym temacie.
Nie wiem, jaka jest wartość merytoryczna tej strony. Ale skoro algorytm Goggle'a wyświetlił ją jako pierwszą przy zapytaniu "Ile jest płci na facebooku", to uznałem, że to powinno być wartościowe źródło wiedzy dla kogoś, kto z facebooka nie korzysta, więc sam sprawdzić nie może. Zresztą takie same dane podaje onet, więc to nie może być wiadomość całkiem wyssana z palca.

EDIT: Inne źródła podają, że tych płci na facebooku jest 58.
A wystarczyło spoglądnąć na baner oraz jej podtytuł żeby wiedzieć gdzie się wdepło.
Zresztą wypadałoby też przeczytać co się wkleja bo wtedy by się okazało, że spora część opisów brzmi "chyba to to samo co x".
Także to jest chyba bezsensu.
Bez sensu to jest tworzenie tylu płci :lol: . Nie bronię autora strony (widać, że szydzi po całości), tylko faktycznie nie musiał się nawet natrudzić - jeśli fb wprowadziło 50+ do wyboru, to jest to samoośmieszające. Szczególnie, że porządnych metodologicznie faktycznie definicji brak.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9477
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

detrytusek pisze: 29 cze 2020, 18:14 A wystarczyło spoglądnąć na baner oraz jej podtytuł żeby wiedzieć gdzie się wdepło.
Zresztą wypadałoby też przeczytać co się wkleja bo wtedy by się okazało, że spora część opisów brzmi "chyba to to samo co x".
Także to jest chyba bezsensu.
Oczywiście jest to strona prześmiewcza ale autor tekstu na tej stronie tych 56 płci nie wymyślił, tylko wyśmiewał, że jest ich aż tyle. A że nie bardzo wiedział, o co w tym wszystkim chodzi (nie dziwię się), a tym bardziej, jak to przetłumaczyć na zacofany język polski, to opisy są mało precyzyjne.
A Twoim zdaniem ile jest płci? :wink:
ODPOWIEDZ