Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: xtomashx »

Teraz pytanie czy koszt wydruku 4 sztuk nie będzie równy różnicy między zakupem w np w 3 trolle, a sklepem Portalu.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Ja mam inne pytanie. Po co? Gracie pod wodą? Planujecie 1000 partii w rok? Gracie i jecie grillowane żeberka rękami? Jeśli tak to rozumiem. Tylko dlaczego poprzestajecie na kołach? Co z resztą elementów? A jeśli nie, to nie rozumiem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: detrytusek »

bogas pisze: 27 lip 2020, 22:34 Ja mam inne pytanie. Po co? Gracie pod wodą? Planujecie 1000 partii w rok? Gracie i jecie grillowane żeberka rękami? Jeśli tak to rozumiem. Tylko dlaczego poprzestajecie na kołach? Co z resztą elementów? A jeśli nie, to nie rozumiem.
W grach już dawno przestało chodzić o granie.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

bogas pisze: 27 lip 2020, 22:34 Ja mam inne pytanie. Po co? Gracie pod wodą? Planujecie 1000 partii w rok? Gracie i jecie grillowane żeberka rękami? Jeśli tak to rozumiem. Tylko dlaczego poprzestajecie na kołach? Co z resztą elementów? A jeśli nie, to nie rozumiem.
Już o tym pisałem. Po prostu dają więcej miejsca na meeple dlatego zapytałem czy to ułatwia grę bo 35zl różnicy z moim sklepem nie robi tak dużo

Np jakby w Podwodne Miasta portal dorzuciłby dodrukowane filary ulepszonych budynków to wchodziłbym w ciemno bo po prostu ułatwia granie i musiałem to zamówić u kumpla
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Atk pisze: 28 lip 2020, 00:20Już o tym pisałem. Po prostu dają więcej miejsca na meeple dlatego zapytałem czy to ułatwia grę bo 35zl różnicy z moim sklepem nie robi tak dużo
Dla mnie im mniej plastiku tym lepiej, a ułatwienie to wg mnie żadne. No i jeszcze więcej miejsca na stole to zajmie, a i tak już jest bida się pomieścić, bo ta gra to rasowy pożeracz stołów.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Z tego co się orientuję to tylko wkładki w koła nic więcej Po prostu pytalem czy faktycznie dochodzi do sytuacji że meeple się wysypują z danych obszarów koła

To jak przy wspomnianym przede mnie PM i ulepszonych budynkach gdzie zamiast mieć podwyższenie kładziesz jeden kapsel na drugi Niby nic a trochę wkurza Boże daj szturchnac stołem

A 35zl różnych to też nie majątek Dla mnie sprawa się rozwiązała zamówię u ziomka
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 507 times
Been thanked: 123 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: NestorZolo »

A w Podwodnych miastach wystarczyło dać ładne, dwustronne, okrągłe żetoniki. Tunele zrobili żetonowe dwustronne. Żetony lepiej się zagrywają z ikonografią. A jeśli chodzi o "klimat", to też żetony wypadają lepiej, niż przezroczyste dropsy.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

NestorZolo pisze: 29 lip 2020, 09:18 A w Podwodnych miastach wystarczyło dać ładne, dwustronne, okrągłe żetoniki. Tunele zrobili żetonowe dwustronne. Żetony lepiej się zagrywają z ikonografią. A jeśli chodzi o "klimat", to też żetony wypadają lepiej, niż przezroczyste dropsy.
mozna ale nie dali i teraz to po prostu potrafi irytowac :/ a szkoda bo faktycznie tunele sa 2 stronne to i te kapsle mogli wymyslic inaczej No ale jest jak jest wiec trzeba sie wspomoc technologia.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 409 times
Been thanked: 205 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Arachion »

premiera na sierpień? Coś wiadomo jaki dzień?
Sucharzysta
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1032
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: karmazynowy »

Arachion pisze: 06 sie 2020, 13:50 premiera na sierpień? Coś wiadomo jaki dzień?
Za Planszowymi Newsami
Premiera polskiej edycji Barrage od Portal Games
coraz bliżej! Wrzesień jest pewny i to bardziej jego pierwsza połowa!
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Prezes w piątek pochwalił się że gra już jest na magazynie i będą wysyłać koło początku września przedsprzedaże
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Fiacik »

Za stroną Portalu, która ponoć co tydzień jest aktualizowana:

PRZEWIDYWANA DATA PREMIERY: 10 września 2020
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Tam to większy problem ze było jeszcze wczoraj "w transporcie"

Data premiery jest 10 ale kto kupił w przedsprzedaży dostanie grę wcześniej To że się pojawiła już w ptk na magazynie to tylko się cieszyć że nie ma opóźnienia żadnego

Ja w sumie tylko dlatego kupiłem na stronie portalu żeby grę dostać szybciej a że po weekendzie mają już rozsyłać to można powiedzieć że ponad tydzień szybciej sobie zagramy
Grzess0
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Grzess0 »

Atk pisze: 25 sie 2020, 13:24 Tam to większy problem ze było jeszcze wczoraj "w transporcie"
Chyba poprostu nie mają odpowiedniej kategorii przejściowej (w końcu w sklepach jeszcze nie ma tej gry...)
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Grzess0 pisze: 25 sie 2020, 18:26
Atk pisze: 25 sie 2020, 13:24 Tam to większy problem ze było jeszcze wczoraj "w transporcie"
Chyba poprostu nie mają odpowiedniej kategorii przejściowej (w końcu w sklepach jeszcze nie ma tej gry...)
W sumie może tak być że nie mają "na magazynie"
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Portal_Games »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potwierdzamy, Barrage mamy na magazynie, w tym tygodniu egzemplarze przedsprzedażowe zostaną wysłane!
Czekamy na Wasze opinie, bo my jesteśmy zakochani w tym eurasie ;)
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

czekamy czekamy!
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: michalldz90 »

gra jest super i warta każdej złotówki. Jedyny zarzut to te betoniarki i maszyny... kształt conajmniej dziwny, ilość nieodpowiednia (często brakowało szczególnie 1ek) i zbyt mała różnica w wielkości pomiędzy 3, a 5. Te elementy aż proszą się o jakiś upgrade.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: xtomashx »

Dostał ktoś już grę? Ciekawi mnie jakość wykonania. Ja dopiero jutro dostanę swoją kopię żeby sprawdzić :)
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

xtomashx pisze: 07 wrz 2020, 17:54 Dostał ktoś już grę? Ciekawi mnie jakość wykonania. Ja dopiero jutro dostanę swoją kopię żeby sprawdzić :)
To nie będę ci za dużo spoilerowal Powiesz wow! (Tylko ja mam komplet) U mnie gra była już w ptk podczas Planszowki tv
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4125
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Zalezy jak sie nastawicie bo wykonana jest ładnie ale nie tak ladnie jak Scythe ktory jest w podobnej kategorii cenowej. Barrage ma np najoszczędniej zrobione dwuwarstwowe planszetki gracza jakie widzialem :-P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Petr
Posty: 110
Rejestracja: 31 sie 2015, 18:36
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 10 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Petr »

michalldz90 pisze: 31 sie 2020, 14:53 gra jest super i warta każdej złotówki. Jedyny zarzut to te betoniarki i maszyny... kształt conajmniej dziwny, ilość nieodpowiednia (często brakowało szczególnie 1ek) i zbyt mała różnica w wielkości pomiędzy 3, a 5. Te elementy aż proszą się o jakiś upgrade.
Generalnie zgoda, ale poszedłbym dalej - moim zdaniem proszą się o downgrade. Zwykłe kosteczki robiłyby robotę. Problemy z rozmienianiem i rozróżnianiem były nagminne, no i "jedynki" są jakieś takie maciupkie. Kształty mało przypominają to, czym są; przychodzą mi na myśl słowa klasyka: "a komu to potrzebne"?
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bardopondo »

Kształty co najmniej przekombinowane - koparki przypominają macice, betoniaki jakieś mechy.

Plansza główna ma odbijające światło elementy ale za to jest grubości żetonów czyli jakieś 2 mm w porywach.
Te kółka obrotowe też sprawiają wrażenie lichości. Obracają się z niejakim trudem, zacinają się.

Ogólnie miałem wrażenie, że starano się przyScythować, dla mnie niepotrzebnie.

In plus oprawa wizulana, kolorystyka (mroczność brassów)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1032
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: karmazynowy »

xtomashx pisze: 07 wrz 2020, 17:54 Dostał ktoś już grę? Ciekawi mnie jakość wykonania. Ja dopiero jutro dostanę swoją kopię żeby sprawdzić :)
Moim zdaniem jakosc wykonania jest słaba. Elementy drewniane są ok ale tektura jest wszędzie super cienka: cienkie żetony, cienkah plansza, cienkie planszetki. Plus do tego cały druk jest jakiś taki wyblakły i mało nasycony. Po ostatnich zakupionych grach Portalu (Istanbuł, Teotihuacan, Root) spodziewałem się dużo więcej.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4125
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: brazylianwisnia »

Co do tych mecha betoniarek to wydaje mi sie ze betoniarki to w tym świecie gry wlasnie roboty mieszające :-P taka stylistyka na steam punk.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ