Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

opulentus pisze: 05 lut 2020, 05:00 Mnie dziwi tylko to, że jak Solar City miało być wydane przez Games Factory to Ropce nie przeszkadzały grafiki, które już wtedy wydawały się być mało czytelne.
Pewnie Włościan też tak dopieszczają... :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
toblakai
Posty: 1277
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 227 times
Been thanked: 242 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: toblakai »

opulentus pisze: 05 lut 2020, 05:00 Mnie dziwi tylko to, że jak Solar City miało być wydane przez Games Factory to Ropce nie przeszkadzały grafiki, które już wtedy wydawały się być mało czytelne.
Wtedy jedynie występował w roli współautora gry. Wątpię, aby miał decycujące zdanie w sprawie oprawy graficznej.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: karp »

toblakai pisze: 05 lut 2020, 12:34
opulentus pisze: 05 lut 2020, 05:00 Mnie dziwi tylko to, że jak Solar City miało być wydane przez Games Factory to Ropce nie przeszkadzały grafiki, które już wtedy wydawały się być mało czytelne.
Wtedy jedynie występował w roli współautora gry. Wątpię, aby miał decycujące zdanie w sprawie oprawy graficznej.
A teraz właściwie w jakiej roli występuje?
opulentus
Posty: 522
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: opulentus »

toblakai pisze: 05 lut 2020, 12:34
opulentus pisze: 05 lut 2020, 05:00 Mnie dziwi tylko to, że jak Solar City miało być wydane przez Games Factory to Ropce nie przeszkadzały grafiki, które już wtedy wydawały się być mało czytelne.
Wtedy jedynie występował w roli współautora gry. Wątpię, aby miał decycujące zdanie w sprawie oprawy graficznej.
Nie tylko. Nie jestem tego pewien na 100 % ale jeśli dobrze pamiętam, to był jednym z pracowników wydawnictwa. Po plajcie przeniósł się do Ateneum.

EDIT
W linku poniżej jest potwierdzenie, że był pracownikiem GF.
https://dicelandblog.pl/planszowe-nowinki-20/
Naprawdę dziwne, że wtedy mieli przyklepane grafiki, zbierali kasę na grę, co tam zbierali, gra "była już u celników", a teraz jak przejęli prawa od GF, nagle potrzeba tyle zmian. Obawiam się, że może chęć wydania SC była tylko PR-ową zagrywką. Pojawiło się na rynku nowe wydawnictwo, informacją o wydaniu SC można było nadać sobie rozgłos. Obym się mylił, ale żeby finalnie się nie okazało, że SC zostanie w pamięci graczy takim planszówkowym Duke Nukem Forever...
Też wsparłem i czekam.
toblakai
Posty: 1277
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 227 times
Been thanked: 242 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: toblakai »

Nie pamiętam dokładnie na jakim stanowisku był zatrudniony w GF, ale niekoniecznie musiał mieć wpływ na oprawę graficzną. Inna sprawa, że może nowy wydawca mieć inną koncepcję i dlatego wymagany jest re-design. Trzeba założyć, że skoro to robią to widocznie tak trzeba było zrobić - wątpię, aby tak lekką ręką dopłacali do tego projektu jeszcze bardziej, niepotrzebnie zmieniając szatę graficzną.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: krwlng »

Tak żeby było śmieszniej to Iuvi odkupiło od GF właśnie prawa do grafik :P
Nie ma co gdybać, gra kiedyś będzie wydana a przy jej historii nie będzie miała łatwo.
Awatar użytkownika
Senior
Posty: 45
Rejestracja: 16 mar 2008, 00:58
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Senior »

Cześć.

Drodzy, nieco wiary w środowisko planszówkowe.
To, że nie pojawiają się informacje związane z wydaniem SC, jest spowodowane zintensyfikowaniem prac nad finalną wersją gry.
Tu mały sneak peak porównawczy:

Obrazek

Poniżej kilka słów wyjaśnienia.

Nowy wydawca - IUVI Games - jest odpowiedzialny za wydanie tej gry na rynku polskim. Gra podstawowa jak i dodatki będą dostępne w ogólnopolskiej sprzedaży. Gra będzie dostępna w sklepach stacjonarnych, internetowych i pewnie na konwentach. Wyłącznym dystrybutorem gry na terenie Polski będzie Hurtownia Ateneum.
Wydawca IUVI Games zadeklarował chęć wysłania darmowych egzemplarzy gry do osób, które wsparły grę (podstawkę jak i dodatki) na platformie zagramw.to i nie otrzymały zwrotu (czy to od GF czy od zagramw.to). W tym celu wydawnictwo będzie współpracowało z właścicielami platformy zagramw.to, która jest odpowiedzialna za przetwarzanie danych osobowych osób wspierających.
Zarazem warto podrewślić jedną bardzo ważną rzecz:
IUVI Games nie jest stroną w sporze pomiędzy wspierającymi, a poprzednim wydawcą/zagramw.to. Zespół IUVI Games wierzy w Solar City, a także pragnie dostarczyć graczom możliwie jak najbardziej dopracowane produkty. Przykładem jest gra Minerały, która spełniła oczekiwana graczy pod względem wykonania (a niektórzy nawet w nią zagrali i potwierdzają, że spoko ). Rozesłanie setek gier Solar City do wspierających grę można traktować jako akcje marketingową. Bardzo drogą akcję marketingową.

Co do czasu trwania prac nad wydaniem... Uważam, że tempo jest odpowiednie do zakresu prac. W grze występuje.... 87 różnych ilustracji budynków, które zostały przez Radka Jaszczuka ulepszone (często background budynków został niemal całkowicie przerysowany na nowo). Do złożenia jest 87 kafelków, 54 karty, plansze graczy, plansza główna, pudełko do podstawki, pudełko do dodatków, 3 instrukcje. Pozwólcie, że IUVI Games wyda grę.. "when it's ready" (i nie .. nie nazywamy tej inicjatywy - Solar City Reforged, by nie wzbudzać... zamieci .

Nie chcę się też wypowiadać na temat mojego stanowiska pracy u poprzedniego wydawcy i co tam mogłem przeforsować, a co nie, mogę jedynie powiedzieć, że obecnie z IUVI Games w pełni się rozumiemy i nawzajem sobie ufamy.

Obecnie trwa bardzo intensywny proofreading gry. Każde słowo - jak to w przypadku eurasów - ma znaczenie. Przykładamy do tego (ja i Viola) (wraz z wydawnictwem) bardzo dużą uwagę, by do gry nie wkradł się żaden błąd. Ciężko będzie odbudować Wasze zaufanie, jeśli bylibyście zawiedzeni jakością wydania gry...

Osobiście mogę powiedzieć, że cieszę się, że gra trafiła pod skrzydła nowego wydawcy. Mam nadzieję, że da Wam dużo frajdy.
Wkrótce pojawi się więcej informacji. Mogę jedynie optymistycznie powiedzieć, że jeśli się nic nie stanie (np. nie zaleją nas wody z roztapiających się lodowców, bo na czas nie wprowadziliśmy Solarnej Rewolucji), to jeszcze w tym półroczu będziecie mogli zagrać w SC. Nie wiążcie proszę jednak tej deklaracji z deklaracją IUVI Games. Oni ogłoszą to w odpowiednim czasie.

Pozdrawiam
Marcin Ropka - współautor gry i specjalista ds. gier w hurtowni Ateneum (by rozwiać wątpliwości o tym, gdzie pracuje).
Ostatnio zmieniony 07 lut 2020, 20:48 przez Senior, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

O matko! Oni żyją! :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: polwac »

Dzięki Marcin za ten wpis. Powinien uspokoić tych niecierpliwych i sfrustrowanych.
Powodzenia
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Senior
Posty: 45
Rejestracja: 16 mar 2008, 00:58
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Senior »

Dr. Nikczemniuk pisze: 07 lut 2020, 14:23 O matko! Oni żyją! :D
:D
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: ThunderFantastic »

Oby tak dalej, tylko trochę szkoda, że trzeba ciągnąć tak mocno za język aby coś się dowiedzieć :P. Nowe grafiki i ilustracje do mnie przemawiają. Było by miło aby chociaż raz na miesiąc/dwa było jakieś info. Powodzenia w dalszej pracy.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Kisun »

Grafiki i czytelność tekstu zdecydowanie na plus. Zwłaszcza ta ostatnia, które pierwotnie były biedne w porównaniu do nowej wersji. Czy plansza również została skorygowana?
Awatar użytkownika
Senior
Posty: 45
Rejestracja: 16 mar 2008, 00:58
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Senior »

Kisun pisze: 07 lut 2020, 19:41 Grafiki i czytelność tekstu zdecydowanie na plus. Zwłaszcza ta ostatnia, które pierwotnie były biedne w porównaniu do nowej wersji. Czy plansza również została skorygowana?
Tak, ale jeszcze nie jest do końca taka, jaką byśmy chcieli zobaczyć.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: karp »

Ostatnie info 7 lutego.
Czy 7 kwietnia wiemy więcej?
Czy wciąż mowa trawa:
O jakimś Radku który robi świetna robotę,
O tym jak to w pocie czoła autorzy zmieniają rozgrywkę,
oraz przy okazji o Smart Games- będzie ich przecież 80 w tym roku! Wowowow!
Ttr1983- może Ty wydębisz jakieś nowości?

Jak na razie wyglada to dokładnie tak samo jak również Krakowski Hex i ich Dwarves in trouble :D
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Muad'Dib »

Tylko, że Hex nie upadł (z tego co mi wiadomo). Natomiast GF, które miało Tobie dostarczyć grę, padło. Więc normalnie nie powinieneś jej dostać. Ktoś się zobowiązał, że dostaniesz ją za darmo więc takie stękanie strasznie mnie bawi. Możesz albo cierpliwie czekać aż skończą projekt, nawet ze sporym poślizgiem albo szukać w pieniędzy u GF.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: karp »

Muad'Dib pisze: 08 kwie 2020, 10:51 Tylko, że Hex nie upadł (z tego co mi wiadomo). Natomiast GF, które miało Tobie dostarczyć grę, padło. Więc normalnie nie powinieneś jej dostać. Ktoś się zobowiązał, że dostaniesz ją za darmo więc takie stękanie strasznie mnie bawi. Możesz albo cierpliwie czekać aż skończą projekt, nawet ze sporym poślizgiem albo szukać w pieniędzy u GF.
Mogę też cierpliwie dopytywać w interwałach czasowych. Ja oceniam że w znacznych. 2 miesiące to czasu w bród.Analogia do hexa jest na odrobinę innym polu. Kiedy backersi na kickstarterze dopytywali już bardzo mocno hex odpowiadał. W tym przypadku jest analogicznie. Według mnie oczywiście.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: mecenas »

karp pisze: 08 kwie 2020, 11:22
Muad'Dib pisze: 08 kwie 2020, 10:51 Tylko, że Hex nie upadł (z tego co mi wiadomo). Natomiast GF, które miało Tobie dostarczyć grę, padło. Więc normalnie nie powinieneś jej dostać. Ktoś się zobowiązał, że dostaniesz ją za darmo więc takie stękanie strasznie mnie bawi. Możesz albo cierpliwie czekać aż skończą projekt, nawet ze sporym poślizgiem albo szukać w pieniędzy u GF.
Mogę też cierpliwie dopytywać w interwałach czasowych. Ja oceniam że w znacznych. 2 miesiące to czasu w bród.Analogia do hexa jest na odrobinę innym polu. Kiedy backersi na kickstarterze dopytywali już bardzo mocno hex odpowiadał. W tym przypadku jest analogicznie. Według mnie oczywiście.
Jak moze być analogicznie skoro to inne wydawnictwo przejęło temat, bo to które wzięło od Ciebie hajs już nie istnieje?...
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: karp »

mecenas pisze: 08 kwie 2020, 11:31
karp pisze: 08 kwie 2020, 11:22
Muad'Dib pisze: 08 kwie 2020, 10:51 Tylko, że Hex nie upadł (z tego co mi wiadomo). Natomiast GF, które miało Tobie dostarczyć grę, padło. Więc normalnie nie powinieneś jej dostać. Ktoś się zobowiązał, że dostaniesz ją za darmo więc takie stękanie strasznie mnie bawi. Możesz albo cierpliwie czekać aż skończą projekt, nawet ze sporym poślizgiem albo szukać w pieniędzy u GF.
Mogę też cierpliwie dopytywać w interwałach czasowych. Ja oceniam że w znacznych. 2 miesiące to czasu w bród.Analogia do hexa jest na odrobinę innym polu. Kiedy backersi na kickstarterze dopytywali już bardzo mocno hex odpowiadał. W tym przypadku jest analogicznie. Według mnie oczywiście.
Jak moze być analogicznie skoro to inne wydawnictwo przejęło temat, bo to które wzięło od Ciebie hajs już nie istnieje?...
Już opisałem to wyżej. Mam na myśli informowanie dopiero wtedy kiedy taki na przykład ja zapytam.
MihauMihau
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:21
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: MihauMihau »

Drogie IUVI, jako że od ostatniej aktualizacji statusu minęło trochę czasu, czy macie może dla nas jakąś aktualizację kiedy Solar City i dodatki będą dostępne do kupienia?

Czy można oczekiwać, że np. jeszcze w tym roku, czy jednak nadal sprawa jest otwarta i odpowiedź wciąż zależy od dużych eventów?

Dzięki.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: hrachubi »

Jest nowa aktualizacja. Zbierają dane do wysyłki. Premiera zaplanowana na 10 października
https://zagramw.to/solar-city/aktualnosc/614
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 286
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: Azel »

Instrukcja: https://www.dropbox.com/s/uhrytth1tghlw ... a.pdf?dl=0

Miał już ktoś okazję przeczytać? Jak wam się widzi? Ktoś potrafiłby porównać do takiej Suburbii?
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: karp »

Azel pisze: 17 wrz 2020, 18:58 Instrukcja: https://www.dropbox.com/s/uhrytth1tghlw ... a.pdf?dl=0

Miał już ktoś okazję przeczytać? Jak wam się widzi? Ktoś potrafiłby porównać do takiej Suburbii?
Czytam powoli. Postaram się napisać więcej później. Ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy to autor pliku na dropbox.
Marcin Ropka (GF)
:mrgreen:
autopaga
Posty: 1433
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: autopaga »

Przeczytałem instrukcję do podstawki, trochę zabrakło mi listy ze zdolnościami budynków, fajnie by było poznać co jest w podstawce a co w dodatkach?
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 320
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Solar City (M. Ropka, V. Kijowska)

Post autor: xtomashx »

karp pisze: 18 wrz 2020, 09:55
Czytam powoli. Postaram się napisać więcej później. Ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy to autor pliku na dropbox.
Marcin Ropka (GF)
:mrgreen:
[/quote]
Bo większość tego wydawnictwa przeszło do IUVI Games :)
ODPOWIEDZ