Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: arian »

KOSHI pisze: 26 wrz 2020, 17:51 Szkoda, że tak mało jest przedmiotów do scenariusza i kości. Idzie dostać komplet dodatkowych gdzieś?
Np. w sklepiku Portalu, za 30 zł.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

Kurde, zgapiłem się z tymi kośćmi i już wszystkie poszły chyba :(
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 30 wrz 2020, 11:00 Kurde, zgapiłem się z tymi kośćmi i już wszystkie poszły chyba :(
Poszły. Mnie anulowali wczoraj zamówienie, zadzwoniłem dosłownie po 5 minutach i .... "nie mamy Pańskich kości i co nam Pan zrobi"? Wydałem w ich sklepach - tym i poprzednim wcieleniu - całkiem sporo zł i niefajnym jest takie podejście.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

Yuri pisze: 30 wrz 2020, 11:18 Poszły. Mnie anulowali wczoraj zamówienie, zadzwoniłem dosłownie po 5 minutach i .... "nie mamy Pańskich kości i co nam Pan zrobi"? Wydałem w ich sklepach - tym i poprzednim wcieleniu - całkiem sporo zł i niefajnym jest takie podejście.
Trzeba zebrać kultystów i im posłać jakąś Czarną Kozę :D

Na razie dodatkowe kości mi nie były potrzebne, ale teraz to mnie ciśnie o nie :D
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: tapczanik420 »

No cóż, czekamy na dodruk kości razem z dodrukiem figurek
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

MrAtrion pisze: 30 wrz 2020, 11:20
Yuri pisze: 30 wrz 2020, 11:18 Poszły. Mnie anulowali wczoraj zamówienie, zadzwoniłem dosłownie po 5 minutach i .... "nie mamy Pańskich kości i co nam Pan zrobi"? Wydałem w ich sklepach - tym i poprzednim wcieleniu - całkiem sporo zł i niefajnym jest takie podejście.
Trzeba zebrać kultystów i im posłać jakąś Czarną Kozę :D

Na razie dodatkowe kości mi nie były potrzebne, ale teraz to mnie ciśnie o nie :D
Spoko. Mam w co grać :) ot niefajne podeście i tyle, bo jak wspominam zadzwoniłem ZARAZ.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

Portal i jego polityka bezpiecznej dystrybucji...
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

Jools pisze: 30 wrz 2020, 18:08 Portal i jego polityka bezpiecznej dystrybucji...
Zaraz obok polityki jakości. Mage Knight anyone? :D

Oby tylko wydali te dodatki co są już po angielsku.

A w ogóle są w planach jakieś kolejne dodatki? Sezon 3 albo jacyś nowi Przedwieczni? Albo kolejna paczka badaczy? Wiem o 2 sezonie, tej paczce badaczy z Przedwiecznymi i chyba jeszcze coś było. Czy to koniec tego IP?
mikkel.gg
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: mikkel.gg »

MrAtrion pisze: 30 wrz 2020, 18:14
A w ogóle są w planach jakieś kolejne dodatki? Sezon 3 albo jacyś nowi Przedwieczni? Albo kolejna paczka badaczy? Wiem o 2 sezonie, tej paczce badaczy z Przedwiecznymi i chyba jeszcze coś było. Czy to koniec tego IP?

na KS obecnie jest late pledge CMON comic gdzie możesz dostać 4 nowe karty kultystów i 6 nowych badaczy

o jakiej paczce badaczy z przedwiecznymi mówisz?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

Był jeden z sezonem 2 i jeden z badaczami (i chyba Dagonem i Yogim/Kozą)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Był Unspeakable Box, który zawierał 18 badaczy, Dagona, Yoga, 3 scenariusze i plastikowe planszetki na karty postaci. Był także sezon 2 ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Flowenol »

Yuri pisze: 30 wrz 2020, 12:31 Spoko. Mam w co grać :) ot niefajne podeście i tyle, bo jak wspominam zadzwoniłem ZARAZ.
I tam, teraz przez Ciebie jakiś niewolnik-magazynier dostanie opr bo nie dopilnował zejścia kosteczek :lol:

A na poważnie to słabo, że jedna z większych firm na rynku growym nie ma systemu weryfikującego ilości zamówień.

Aby nie być offtopic dodam, że jestem w stanie wybaczyć te braki byle by była polska kontynuacja w postaci kolejnych scenariuszy, bo wielką i nie spotykaną dotąd przyjemnością jest wywalenie w kosmiczny niebyt jednego, drugiego czy któregoś tam z kolei przedwiecznego :mrgreen:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Gra raczej odniosła sukces sprzedażowy, więc o kolejne dodatki chyba nie ma się co martwić.
Czy ktoś zagrał w scenariusz Rylieh Powstaje? Jest fajny czy taki dodany na siłę?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: KOSHI »

Jak oceniacie 2 cz. gry tj. po pojawieniu się AO? Dla mnie klimat siada. Bicie tych stadiów jest takie nudne. Wolałem jak w EH AO rzutował dyskretnie na całą grę a nie pod koniec masz rachu ciachu go ubić na szybko albo zginiesz.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: MrAtrion »

To są 2 różne gry. To jest szybka sieczka. Tak ma być z założenia właśnie, można porównać ewentualnie do Zombicide czy coś w ten deseń :)
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Fojtu »

KOSHI pisze: 17 paź 2020, 13:11 Jak oceniacie 2 cz. gry tj. po pojawieniu się AO? Dla mnie klimat siada. Bicie tych stadiów jest takie nudne. Wolałem jak w EH AO rzutował dyskretnie na całą grę a nie pod koniec masz rachu ciachu go ubić na szybko albo zginiesz.
Taki sobie fragment gry, ale z drugiej strony to już serio końcówka, znacznie większym wyzwaniem jest dojście do tego etapu w sensownym stanie. Poza tym wtedy jest czas na fajne akcje, poświęcenia się itd. Mi się zdarzyło np. zabić współgracza granatem, bo akurat dobijało to jedno ze stadiów :D
jediwolf
Posty: 412
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 90 times
Been thanked: 85 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: jediwolf »

Ja bym porównał to do gier fabularnych, które są wydawane i tak to traktuję:
Zew Cthulhu - to taki EH czy PS, gdzie jest rozkmina, śledztwo, szukanie i odkrywanie
Pulp Cthulhu - to właśnie DMD, gdzie ma być szybka akcja, mnóstwo strzelania i zabijania, a mało rozkmin czy gadania.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Mi się ten finał właśnie podoba, bo tutaj gra nabiera takiego pędu, że nie ma czasu na nic. Jeśli gracze są przygotowani do tej ostatecznej bijatyki, to mają szansę wygrać. Jeśli ponieśli duże straty poczytalności czy zdrowia, to słabo to widzę, ale dla mnie to nie problem, bo można zagrać raz jeszcze i coś zmienić, np. postać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
reju84
Posty: 25
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: reju84 »

A jak wygląda temat multiplayera ? Każdy gra bardziej sobie czy jest sporo współpracy i wspólnego kombinowania? Zastanawiam się zakupem ale bardziej pod grę dla 2 osób. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Współpraca graczy jest niezbędna żeby odnieść sukces. Da się grać na zasadzie, "każdy sobie", ale szybko się okaże, że wiele akcji było zupełnie niepotrzebnych i zwyczajnie zmarnowanych. Do tego gracze przegrywają gdy zginie któraś postać, a Przedwieczny jest jeszcze na torze zagłady, więc siłą rzeczy trzeba mieć na siebie oko. Odpowiedni dobór bohaterów pozwala też uzyskać lepszą lub gorszą synergię. Moim zdaniem jest tu sporo kooperacji i jednocześnie swobody dla graczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Arius
Posty: 1445
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 176 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Arius »

Ba, nawet są scenariusze, że współpraca jest kluczowa, jak choćby muzeum. Już nie wspominając o sytuacji, że jeden czyści drogę drugiemu.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 217
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: tencogoniema »

Są gdzieś scenariusze dodatkowe / fanowskie, patrzyłem na bgg ale nic nie znalazłem. Dopiero przeszedłem sezon z cthulhu i został hastur ale chciałem zapytać
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

Facepalm
To nie jest gra gdzie "przechodzisz sezon". Scenariusze są tylko setupem gry, i grasz w jakiejś kombinacji.
Gra nie ma narracji by się ją "przechodziło".

Wariacji scen/przedw masz 4x6=24, a jakbyś zagrał wszystko dwa razy to ok. 50.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Jools pisze: 24 paź 2020, 08:29 Wariacji scen/przedw masz 4x6=24, a jakbyś zagrał wszystko dwa razy to ok. 50.
W podstawce jest dwóch Przedwiecznych, więc raczej 2x6=12 ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

No jakoś założyłem że większość ma dodatki.
No ale ok, to wciąż jest regrywalna gra, bo fabuła tutaj jest generyczna. Scenariusze źle kojarzą się z jakąś warstwą fabularną.
ODPOWIEDZ