Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: RUNner »

A ja zapytam który dodatek jest lepszy, ciekawszy i w fajny sposób zmieniający grę?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Gormer
Posty: 37
Rejestracja: 01 lip 2019, 16:54
Been thanked: 7 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Gormer »

PytonZCatanu pisze: 08 paź 2020, 09:58 Drugie ważne pytanie: w jaki sposób mieszać karty z dodatków z podstawką?

Rekomendacja w intrukcji jest taka, aby zawsze brać podstawkę + karty z jednego dodatku. Ale czy i to nie rozwadnia talii? A może odejmować losowo karty z podstawki, aby zawsze po połączeniu z kartami z dodatku uzyskać 100 kart przygody? Spotkałem się też z opinią, żeby usunąć same duplikaty z podstawki. No i co z próbą zagrania z oboma dodatkami 😉

Bede wdzięczny za rady i przemyślenia 😊
Granie z kartami z jednego dodatku, aż tak nie rozwadnia talii, a przynajmniej nie odniosłem takiego odczucia nigdy.

Ale w życiu nie łącz obu. Wtedy możliwości na jakiekolwiek combo spadaja tak drastycznie że ja straciłem przyjemność z gry.

Moja propozycja jeśli chcesz coś najbardziej urozmaicić
Rozkład mapy z cyberstation + karty i moduły z apokalipsy
Ostatnio zmieniony 08 paź 2020, 21:53 przez Gormer, łącznie zmieniany 1 raz.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Paskuder »

Jeżeli karty z dodatku stanowią problem odnośnie rozwadniania talii to proponuję dać sobie spokój i olać dodatki. Nie będzie problemu...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Paskuder pisze: 08 paź 2020, 15:39 Jeżeli karty z dodatku stanowią problem odnośnie rozwadniania talii to proponuję dać sobie spokój i olać dodatki. Nie będzie problemu...
Ton wypowiedzi pasuje do nicka 😊

Nie, to talia podstawowa może stanowić problem.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Paskuder »

No generalnie widzę że ktoś ma problem bo kupił dodatek. To po co kupować w takim razie :?:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: grzeslaw90 »

Paskuder pisze: 08 paź 2020, 20:40 No generalnie widzę że ktoś ma problem bo kupił dodatek. To po co kupować w takim razie :?:
Podpowiem Ci, że prawidłową odpowiedzią dla PytonZCatanu powinno być "Nie, nie rozwadnia". Dodatkowo mogłeś wspomnieć, że "Gra jest dobrze przemyślana ale ze swoją kopią rób tak żebyś się dobrze bawił". Na szczęście na kolejną wątpliwość już uzyskał odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Myślę, że te wypowiedzi ad personam nadają się do skasowania.

Chętnie poczytam ciekawe merytoryczne odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1149 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Bruno »

No dobrze, a jakieś konkretne opinie?
Który dodatek wydaje się fajniejszy i więcej wnosi do rozgrywki?
Całkiem nowa mapa (Stacja...) czy nowe misje na starych śmieciach (Apokalipsa) :?:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Bartoszeg02 »

No to chyba zależy już od indywidualnych upodobań konkretnej osoby; jeżeli gra Ci się podoba ale grałeś tyle razy ze pierwsze ruchy po statku wykonujesz automatycznie i zaczyna Cię to nużyć to bierz nową plansze. A jeżeli grasz dosyć rzadko a chcesz urozmaicić grę to wybieraj nowe misje. A najlepiej... bierz oba dodatki póki są :D
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1149 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Bruno »

Bartoszeg02 pisze: 08 paź 2020, 23:04 No to chyba zależy już od indywidualnych upodobań konkretnej osoby;
... dlatego chciałbym poznać wrażenia innych. Decyzję oczywiście podejmę sam, ale brak mi opinii referencyjnych :wink:
W polskich internetach też mało na ten temat. Jest film Asi, co Na Stole, ale to wciąż mało! (tym bardziej, że chętnie poznam głosy krytyczne).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Majkel89 »

Dopiero co była premiera PL i jeszcze nie wszyscy zagrali dlatego uważam że pierwsze wrażenia opisy pojawią się w ciągu tygodnia
Gormer
Posty: 37
Rejestracja: 01 lip 2019, 16:54
Been thanked: 7 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Gormer »

Majkel89 pisze: 09 paź 2020, 08:51 Dopiero co była premiera PL i jeszcze nie wszyscy zagrali dlatego uważam że pierwsze wrażenia opisy pojawią się w ciągu tygodnia
Ja od długiego czasu mam wersję angielskie, więc mam już wyrobione zdanie.
Ale ogólnie moje zdanie pokrywa się z opinią Bartoszeg02.

Jeśli nie grałeś dużo w clanka Apokalipsa dodaje fajne nowe elementy bez zbytniego utrudniania rozgrywki.
Fajna zabawa z kupowaniem czarnych kostek i intrygi bosa, które w pewien sposób zmuszają do delikatnej współpracy, bo jeśli wszyscy nie będziemy współpracować to wszyscy będziemy mieli dużo trudniej.

Z drugiej strony Cyberstation daje nam nowa mapę, która całkowicie zmienia nam sposób rozgrywki.
Dodaje nam też możliwość ucieczki ze skarbca w kapsule.
Co niby wydaje sie spoko opcją, ale trzeba z tego korzystać rozważnie, bo jednak strata na punktach w porównaniu do pozostałych graczy może być znaczna.

Karty w obu dodatkach mają ciekawe mechaniki
W apokalipsie jest to wykorzystywanie czarnych kostek co pozwala robić fajne combo z kart.
W cyberstation mamy natomiast nowy sposób na wykorzystanie kryształów poprzez karty implantów (chyba tak się to nazywa), które po aktywowaniu dają nam niewielkie, ale stałe bonusy na każdą rundę do końca gry.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Ja jestem po lekturze intrukcji obu dodatków (przypominam, że jest jeszcze mini dodatek z 5 kartami) i oba wydają się być bardzo interesujące.

Mam wrażenie (podkreślam: wrażenie) że żonglując mapami i modułami oraz deckami kart (w zależności od dodatku i wariantu z dodatku) jestem w stanie rozegrać teraz 10-15 partii i każda będzie KOMPLETNIE inna niż poprzednia.

Jestem podekscytowany 😊 tylko czas.... Muszę żonę nauczyć 😁
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1149 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Bruno »

Gormer pisze: 09 paź 2020, 09:07 Ja od długiego czasu mam wersję angielskie, więc mam już wyrobione zdanie.
Dzięki za opinię! :D

Ad. Cyberstacja 11:
Rozumiem, że obecność tych niżej punktowanych kapsuł ratunkowych w pobliżu artefaktu umożliwia zagranie typu hit & run, co w pewien sposób przypomina rozwiązanie znane z klasycznego Brzdęku ze smokiem?
A czy kształt planszy umożliwia też jakieś inne, nieznane w podstawce możliwości działania?
I czy artefakty wciąż mają swoje predefiniowane miejsce na mapie? (najdroższy - najdalej etc.)

Ad. Apokalipsa:
Czy liczba graczy ma wpływ na poziom trudności w niweczeniu planów/intryg bossa? Bo na planszetkach "misji" jest chyba tyle samo miejsc na czarne kości, niezależnie od liczby grających?

Nie gram w Brzdęk w K. bardzo często, a oba dodatki są niejako rozłączne, więc staram się możliwie świadomie wybrać jeden z nich (+minidodatek :wink: )
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Gormer
Posty: 37
Rejestracja: 01 lip 2019, 16:54
Been thanked: 7 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Gormer »

Bruno pisze: 09 paź 2020, 11:54
Gormer pisze: 09 paź 2020, 09:07 Ja od długiego czasu mam wersję angielskie, więc mam już wyrobione zdanie.
Dzięki za opinię! :D

Ad. Cyberstacja 11:
Rozumiem, że obecność tych niżej punktowanych kapsuł ratunkowych w pobliżu artefaktu umożliwia zagranie typu hit & run, co w pewien sposób przypomina rozwiązanie znane z klasycznego Brzdęku ze smokiem?
A czy kształt planszy umożliwia też jakieś inne, nieznane w podstawce możliwości działania?
I czy artefakty wciąż mają swoje predefiniowane miejsce na mapie? (najdroższy - najdalej etc.)

Ad. Apokalipsa:
Czy liczba graczy ma wpływ na poziom trudności w niweczeniu planów/intryg bossa? Bo na planszetkach "misji" jest chyba tyle samo miejsc na czarne kości, niezależnie od liczby grających?
Stacja 11:
Tak te kapsuły umożliwiają takie zagranie z tą różnicą że w Brzdęku w kosmosie jeśli człowiek się postara nie jest wcale tak trudno przeżyć dużo więcej niż te 5 rund jak jest w klasycznym Brzdęku.
Kształt planszy moim zdaniem narzuca trochę więcej ruchu z racji, że zaczynamy na środku i mamy coś na kształt okręgu, a nie biegniemy start - drugą strona - powrót na start
Tak artefakty nadal mają przypisane miejsca.

Apokalipsa:
Ja zazwyczaj gram w brzdęk w kosmosie na 3+ więc ciężko mi powiedzieć czy mniej osób = się ciężej z intrygami. Ale raczej przypuszczam, że to zależy od szczęścia w losowaniu kostek i jak często są ataki.
No i intrygi mają różne poziomy trudnosci.
Niektóre mają stosunkowo niewielkie minusy, a inne to, aż strach osiągnąć pierwszy poziom.
Więc tym w pewien sposób można manipulować, żeby ta trudność była dostosowana do ilości graczy.

Edit:
Moim zdaniem cena dodatków po polsku nie jest tak duża więc w tym przypadku osobiście sugeruje brać oba.
Jest to warte, a tak jak wspomniałem wyżej.
Największa różnorodność i dla mnie najciekawiej jest grać w ułożeniu Cyberstation + karty i intrygi z Apokalipsy
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1149 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Bruno »

Zdecydowałem się kupić Stację Kosmiczną 11 + minidodatek 5 kart. Wrażenia po pierwszej partii 2-os.:

- układ mapy rzeczywiście wydaje się ciekawszy niż w podstawce, bo najpierw oddalamy się od modułu dowodzenia (tego z artefaktami), żeby zhakować komputery, a o potem idziemy po artefakt z powrotem do góry planszy - mamy do wyboru dwa główne kierunki: od lewej lub od prawej (taśmociąg również się rozwidla w obu kierunkach!), by po kradzieży podjąć kolejną decyzję: uciekam od razu "tańszą" kapsułą, czy też ryzykuję przedzieranie się znów do dołu planszy, by po drodze zgarnąć jeszcze kolejne punkty i uciec "droższą" kapsułą. Nowa plansza jest zawsze miłą odmianą, a ponadto wydaje się też oferować więcej różnorodności (możliwych sposobów działania).

- to może kwestia przypadku, ale generalnie nie czuliśmy dużego zagrożenia: mimo iż dość szybko wkurzyliśmy głównego bossa (komandor Preon?), znajdując jego (jej?) sekretne dzienniki, hakując komputery etc., to każde z nas bez problemu wróciło z cennym artefaktem do "droższych" kapsuł u dołu planszy, zachowując jeszcze 4-5 punktów życia. Oczywiście musimy zagrać kilka razy, by stwierdzić, czy to kwestia tego, że plansza jest faktycznie łatwiejsza, czy też raczej - co wydaje się bardziej prawdopodobne - efekt np. mniejszej liczby ataków bossa w danej rozgrywce (kupowaliśmy karty z rynku, choć faktycznie ze trzy z nich leżały cały czas niechciane przez nikogo) i fartownych dociągów kostek (raz wyciągnąłem 5 czarnych :D ).

- niestety nie było nam dane wypróbować drugiego z nowych elementów dodatku, czyli implantów, bo po prostu nie trafiliśmy na żaden z nich. Jeden pojawił się na rynku dopiero w ostatniej turze, kiedy już byłem jedną nogą w kapsule ewakuacyjnej i nastąpił koniec gry. I to jest wada wszelkich wypasionych dodatków do gier karcianych: strasznie "rozwadniają" talię! W podstawce talia Przygód ma 100 kart, w Stacji Kosmicznej dochodzi kolejne 40 (+5 z minidodatku :wink: ). Karty implantów stanowią wyraźnie mniej niż 10% (ok. 10-12 kart) w całym tym stosie. Wielka szkoda, że szansa na trafienie na implant, który ma być jedną z cech przewodnich dodatku, jest tak mała (oczywiście, im więcej graczy i ruchu na rynku kart, tym jest ona większa). Przy okazji to też głos w dyskusji, czy warto łączyć oba duże dodatki. Na BGG pojawiły się pomysły z rozwiązaniem problemu "rozwodnienia" talii - poprzez odchudzenie jej podstawowej części z dubletów / trypletów. Jeśli w kolejnej rozgrywce znów nie pojawią się implanty, to być może wypróbuję tę kurację odchudzającą (im mniej graczy, tym większy sens takiej kuracji).

Podsumowując Stację Kosmiczną 11: dużo świeżości, nowe możliwości, talii niedoskonałości :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Bruno pisze: 11 paź 2020, 13:22
- niestety nie było nam dane wypróbować drugiego z nowych elementów dodatku, czyli implantów, bo po prostu nie trafiliśmy na żaden z nich. Jeden pojawił się na rynku dopiero w ostatniej turze, kiedy już byłem jedną nogą w kapsule ewakuacyjnej i nastąpił koniec gry. I to jest wada wszelkich wypasionych dodatków do gier karcianych: strasznie "rozwadniają" talię! W podstawce talia Przygód ma 100 kart, w Stacji Kosmicznej dochodzi kolejne 40 (+5 z minidodatku :wink: ). Karty implantów stanowią wyraźnie mniej niż 10% (ok. 10-12 kart) w całym tym stosie. Wielka szkoda, że szansa na trafienie na implant, który ma być jedną z cech przewodnich dodatku, jest tak mała (oczywiście, im więcej graczy i ruchu na rynku kart, tym jest ona większa). Przy okazji to też głos w dyskusji, czy warto łączyć oba duże dodatki. Na BGG pojawiły się pomysły z rozwiązaniem problemu "rozwodnienia" talii - poprzez odchudzenie jej podstawowej części z dubletów / trypletów. Jeśli w kolejnej rozgrywce znów nie pojawią się implanty, to być może wypróbuję tę kurację odchudzającą (im mniej graczy, tym większy sens takiej kuracji).

Podsumowując Stację Kosmiczną 11: dużo świeżości, nowe możliwości, talii niedoskonałości :wink:
Cenna informacja. Dlatego zacząłem dyskusje o łączeniu talii.

Na Bgg spotkałem się z propozycją aby usunąć duble z talii przygody (zostanie 64/100) i dopiero dodać talię z jednego dodatku. Brzmi rozsądnie.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1149 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Bruno »

PytonZCatanu pisze: 11 paź 2020, 13:48 Na Bgg spotkałem się z propozycją aby usunąć duble z talii przygody (zostanie 64/100) i dopiero dodać talię z jednego dodatku. Brzmi rozsądnie.
Właśnie to rozwiązanie miałem na myśli!

Jeden feler Stacji Kosmicznej 11, o którym zapomniałem, to brak na planszy obszaru na kostki Brzdęku :!: To oczywiście drobiazg, ale z tych upierdliwych i niezrozumiałych.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Btw.

Czy aplikacja na telefon do gry solo uwzględnia dodatki?
Gormer
Posty: 37
Rejestracja: 01 lip 2019, 16:54
Been thanked: 7 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Gormer »

Z tego co mi wiadomo apka w Brzdęku w kosmosie jeszcze nie ma wgranego żadnego dodatku.
Ale skoro standardowy ma zaimplentowane dodatki to pewnie do kosmosu to tylko kwestia czasu
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: RUNner »

Nie wiedziałem który dodatek wybrać i wziąłem oba :) Wydatek finansowy znośny dla portfela, a nigdy nie wiadomo, co będzie lepsze. Najchętniej wykorzystałbym oba jednocześnie, bo nie lubię się bawić w jakieś rozdzielanie zestawów przed rozgrywką.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Bruno pisze: 11 paź 2020, 14:20 Jeden feler Stacji Kosmicznej 11, o którym zapomniałem, to brak na planszy obszaru na kostki Brzdęku :!: To oczywiście drobiazg, ale z tych upierdliwych i niezrozumiałych.
Jest ;) Na samej górze planszy. Znacznie mniejszy niż w innych częściach Brzdęka, więc rozumiem, że można się nie zorientować ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1149 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Bruno »

Leser pisze: 12 paź 2020, 14:57
Bruno pisze: 11 paź 2020, 14:20 Jeden feler Stacji Kosmicznej 11, o którym zapomniałem, to brak na planszy obszaru na kostki Brzdęku :!: To oczywiście drobiazg, ale z tych upierdliwych i niezrozumiałych.
Jest ;) Na samej górze planszy. Znacznie mniejszy niż w innych częściach Brzdęka, więc rozumiem, że można się nie zorientować ;)
No to tak, jakby go nie było :wink: Zdecydowanie za mały do wygodnego używania.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

https://boardgamegeek.com/thread/238916 ... expansions

Ciekawe statystyki dotyczące łączenia decków.
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Majkel89 »

Narazie zagrany dodatek Apokalipsa i jest to ciekawy dodatek ale niestety myślałem że więcej w grze wprowadza plany. Co do wykorzystywania czarnych kostek do aktywacji akcji z kart fajne.
ODPOWIEDZ