Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
karpwjk
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2020, 13:24

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: karpwjk »

Cześć, mam 1sza edycje Robinsona wydanie premierowe, w którą grało się fatalnie głównie przez możliwość różnej interpretacji zasad. Trochę poczytałem i wyszło, że faktycznie były problemy i instrukcja została poprawiona, a gra została wydana raz jeszcze.

1. Czy jest jakiś upgrade do druku do 2giej edycji?
2. Czy mam używać instrukcji z portalu, czy jest ona najnowsza i czy jest kompatybilna z 1szą edycją?
3. Na BGG jest nieoficjalne FAQ do gry. I znowu, korzystać z tego i czy jest kompatybilna?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1926
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomuch »

karpwjk pisze: 19 paź 2020, 13:39 Cześć, mam 1sza edycje Robinsona wydanie premierowe, w którą grało się fatalnie głównie przez możliwość różnej interpretacji zasad. Trochę poczytałem i wyszło, że faktycznie były problemy i instrukcja została poprawiona, a gra została wydana raz jeszcze.

1. Czy jest jakiś upgrade do druku do 2giej edycji?
2. Czy mam używać instrukcji z portalu, czy jest ona najnowsza i czy jest kompatybilna z 1szą edycją?
3. Na BGG jest nieoficjalne FAQ do gry. I znowu, korzystać z tego i czy jest kompatybilna?
Ja też mam 1. edycję, kupioną przedpremierowo i tak w sumie, to nigdy nie miałem problemów z instrukcją. Trzeba ją było przeczytać wielokrotnie, trochę posiedzieć na forum, ale bywało gorzej (nie chcę też nikogo bronić - mistrzostwo świata to to nie jest).
Kiedyś instrukcja z II edycji latała po internetach, pewnie teraz też. Główne zmiany wizualne są takie, że w instrukcji z II ed. są dyski zamiast sześcianików z pierwszej. Nic więcej do drukowania nie było (w ramach upgrade lub fix packów).
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2761
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Yuri »

A wie ktoś może co z aplikacją do "Robinsona..."?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: jnowaczy »

Yuri pisze: 19 paź 2020, 14:36 A wie ktoś może co z aplikacją do "Robinsona..."?
Nie Bedzie. Nie ma jak zarobic na tym kasy to nie bedzie. Tyle z obietnic
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: shuji »

jnowaczy pisze: 19 paź 2020, 14:46
Yuri pisze: 19 paź 2020, 14:36 A wie ktoś może co z aplikacją do "Robinsona..."?
Nie Bedzie. Nie ma jak zarobic na tym kasy to nie bedzie. Tyle z obietnic
a nie prawda. w tym tygodniu jest spiel digital i Ignacy mówił, że będą pokazywać tą apkę na żywo
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: jnowaczy »

ta jasne, zobaczymy
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: pcyzm »

jnowaczy pisze: 19 paź 2020, 14:46
Yuri pisze: 19 paź 2020, 14:36 A wie ktoś może co z aplikacją do "Robinsona..."?
Nie Bedzie. Nie ma jak zarobic na tym kasy to nie bedzie. Tyle z obietnic
No i po co pisać jak się nie wie. Ma być prezentowana w tym tygodniu jak już wspomniał poprzednik. Inna sprawa czy będzie od razu do ściągnięcia czy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

Ale "ma być" nie jest gwarancją. Poczekajmy aż pokażą i podadzą datę pełnej wersji :)
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: jnowaczy »

pcyzm pisze: 19 paź 2020, 17:13
jnowaczy pisze: 19 paź 2020, 14:46
Yuri pisze: 19 paź 2020, 14:36 A wie ktoś może co z aplikacją do "Robinsona..."?
Nie Bedzie. Nie ma jak zarobic na tym kasy to nie bedzie. Tyle z obietnic
No i po co pisać jak się nie wie. Ma być prezentowana w tym tygodniu jak już wspomniał poprzednik. Inna sprawa czy będzie od razu do ściągnięcia czy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
Miata byc prezentowana z 2 Lata temu i nowa Data mnie kompletnie nie uspokaja. Jak bedzie do sciagniecia w co nie wierze to wtedy uznam temat za zamkniety a do tego czasu nic nie jest penne, zwlaszcza jak mowi to prezes
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: shuji »

Proszę bardzo dla niedowiarków prezentacja już w tym tygodniu
https://youtu.be/F6OQBmKkk4Q
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 630 times
Been thanked: 543 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Irr3versible »

jnowaczy pisze: 19 paź 2020, 18:22
pcyzm pisze: 19 paź 2020, 17:13
jnowaczy pisze: 19 paź 2020, 14:46

Nie Bedzie. Nie ma jak zarobic na tym kasy to nie bedzie. Tyle z obietnic
No i po co pisać jak się nie wie. Ma być prezentowana w tym tygodniu jak już wspomniał poprzednik. Inna sprawa czy będzie od razu do ściągnięcia czy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
Miata byc prezentowana z 2 Lata temu i nowa Data mnie kompletnie nie uspokaja. Jak bedzie do sciagniecia w co nie wierze to wtedy uznam temat za zamkniety a do tego czasu nic nie jest penne, zwlaszcza jak mowi to prezes
Pytanie nie było o Twoja wiarę w aplikacje (czy wiarę w ekonomiczny sens), Twoja pierwsza odpowiedź wprowadzała w błąd ;)

PS. Ja dalej nie rozumiem jak ma wyglądać aplikacja, słyszałem że ma wprowadzać wydarzenia. Czy mam rozumieć że zastąpi talię kart wydarzeń, która się przygotowuje przed grą?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 606 times
Been thanked: 954 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Odi »

W sklepie Portalu są zdjęcia znaczników z żywicy. Wyglądają znakomicie, warto zerknąć.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: stary gracz »

Odebrałem dziś Skrzynię Skarbów zamówioną w sklepie Portalu. Tak wyglądają znaczniki.

Obrazek

Papugi i rybki były w pudełku. Są drewniane.
Drewno, banany, skóry, chleb, serca, ognisko i namiot są plastikowe (z żywicy?) i były w paczce poza pudełkiem.
Vivo
Posty: 43
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:50
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Vivo »

Hmm.. Co oznacza pekniete serduszko, papuga oraz ryba? To sa znaczniki do jakichś nowych scenariuszy?

Na zdjęciu widać też postać artystka. To jest nowa grywalna postać w grze? Ten rozmiar taki niepasujacy do pozostałych postaci, dlatego pytam.

No i ten podwójny banan jest traktowany jako 1 pożywienia czy 2?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 606 times
Been thanked: 954 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Odi »

Pękniętym serduszkiem oznaczasz życie postaci.

Banan liczy się jako jedno. Rybki i papużki to takie customowe znaczniki do żywności. Postać do specjalnych scenariuszy - ściagnij sobie instrukcje do tego dodatku i wszystko stanie się jasne :)
Awatar użytkownika
michalp
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2017, 22:45
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: michalp »

ja chetnie przygarnal bym papugi
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: playerator »

Odi pisze: 22 paź 2020, 11:56 (...) papużki to takie customowe znaczniki do żywności (...)
Skąd się właściwie te papugi wzięły? Gdzie pojawiły się po raz pierwszy jako promka do Robinsona?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Losiek »

Kiedyś już były razem z rybami w sklepiku Portalu ale się zagapiłem...
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: vikingowa »

Ryby były ale papug w sklepie nigdy nie widziałam. To raczej coś nowego.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomp »

Ignacy Trzewiczek dzisiaj na unboxingu sprawiał wrażenie zmieszanego jak pokazywał ryby i papugi. Twierdził, że tokeny papug są za duże. https://youtu.be/LMDRuNItZKo?t=662
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: stary gracz »

Bo to są Arary a nie Nierozłączki.
emka
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

stary gracz pisze: 22 paź 2020, 11:33 Odebrałem dziś Skrzynię Skarbów zamówioną w sklepie Portalu. Tak wyglądają znaczniki.
Pamiętasz może, co było w opisie produktu gdy zamawiałeś? Teraz w sklepie Portalu przy Skrzyni Skarbów w zawartości są "Rzeźbione znaczniki Pożywienia" i nie wiem, czy rzeczywiście ograniczyli znaczniki tylko do pożywienia, czy to zwykły błąd i w paczce nadal będzie wszystko to, co pokazałeś na zdjęciu.
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 80 times
Been thanked: 103 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: michaldz1 »

emka pisze: 24 paź 2020, 12:11
stary gracz pisze: 22 paź 2020, 11:33 Odebrałem dziś Skrzynię Skarbów zamówioną w sklepie Portalu. Tak wyglądają znaczniki.
Pamiętasz może, co było w opisie produktu gdy zamawiałeś? Teraz w sklepie Portalu przy Skrzyni Skarbów w zawartości są "Rzeźbione znaczniki Pożywienia" i nie wiem, czy rzeczywiście ograniczyli znaczniki tylko do pożywienia, czy to zwykły błąd i w paczce nadal będzie wszystko to, co pokazałeś na zdjęciu.
Te akrylowe znaczniki pożywienia były tylko do zamówień przedpremierowych. Wtedy na grafice produktu była "skrzynia skarbów" i napis bonus z pokazanymi znacznikami.
Teraz sama skrzynia skarbów kosztuje (wydaje mi się) 30zł taniej. A znaczniki można osobno zamówić za 60zł.
Jeśli tam jest napisane o jakimś gratisie to raczej nieprawda. Ale są dodatkowe znaczniki pożywienia w samym pudełku - ryby i papugi. Zastępują banany.
emka
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

michaldz1 pisze: 24 paź 2020, 12:35 Te akrylowe znaczniki pożywienia były tylko do zamówień przedpremierowych. Wtedy na grafice produktu była "skrzynia skarbów" i napis bonus z pokazanymi znacznikami.
Teraz sama skrzynia skarbów kosztuje (wydaje mi się) 30zł taniej. A znaczniki można osobno zamówić za 60zł.
Jeśli tam jest napisane o jakimś gratisie to raczej nieprawda. Ale są dodatkowe znaczniki pożywienia w samym pudełku - ryby i papugi. Zastępują banany.
To by wiele wyjaśniło, ale na zdjęciach przy Skrzyni Skarbów nadal są te pozostałe znaczniki.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: stary gracz »

emka pisze: 24 paź 2020, 12:11 Pamiętasz może, co było w opisie produktu gdy zamawiałeś? Teraz w sklepie Portalu przy Skrzyni Skarbów w zawartości są "Rzeźbione znaczniki Pożywienia" i nie wiem, czy rzeczywiście ograniczyli znaczniki tylko do pożywienia, czy to zwykły błąd i w paczce nadal będzie wszystko to, co pokazałeś na zdjęciu.
Nie pamiętam dokładnie ale kupowałem w przedsprzedaży i było że dostanę bonusowe znaczniki. Cena 129.95.
ODPOWIEDZ