Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

Btw, Prezes dziś mówił w Planszówkach TV, że ta Skrzynia Skarbów co jest u nich, to jechała mała partia pociągiem, żeby zdążyć na Essen Spiel. Dostawy do innych sklepów będą jak dopłynie kontener z resztą.
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

emka pisze: 30 paź 2020, 17:20 Muszę obsmarować Portal, bo przesadzają. Już jakiś czas temu zauważyłam, że są wyjątkowo łasi na pieniądze (tak wiem, że wydawnictwo to biznes a nie instytucja charytatywna, ale ja nie o tym) i na każdym kroku to udowadniają:
- Detektyw sezon 1 - trzy "unikatowe" sprawy (no chyba nie takie unikatowe, skoro są w tym "Przyczyny Naturalne", które wcześniej już były dostępne) - czyli jak sprzedać to samo w różnym opakowaniu.
- Skrzynia Skarbów dostępna wyłącznie w sklepie Portalu, w innych sklepach dopiero w grudniu. Czy bonus w postaci żywicznych znaczników w przedsprzedaży Portalu nie byłby wystarczającą zachętą? Inne sklepy i tak ich nie miały i mieć nie będą.
Naprawdę wkurzyła mnie jednak błaha właściwie sprawa - kupiłam osobno same żywiczne znaczniki do Robinsona w sklepie wydawcy i okazuje się, że nie można dowiedzieć się, ile kosztuje wysyłka. W przypadku Poczty Polskiej jest podany tylko zakres cen od 9 do 17 zł w górę w zależności od wagi. Trzeba najpierw złożyć zamówienie, dopiero dowiesz się, ile zapłacisz. No dobra, zamówiłam, bo daawno temu kupiłam sporo dodatków i zapłaciłam za list 6 zł, to same znaczniki też powinny być w dolnej granicy. I co? 17 zł! Przepraszam, ale zwykły list, nawet polecony priorytetowy, zawierający małe i lekkie znaczniki nie kosztuje 17 zł. Słaba to zagrywka wyglądająca jak niskich lotów naciągactwo, co nie przystoi poważnemu wydawnictwu.
Nie idźcie tą drogą, bo zamiast przyciągać klientów - zniechęcacie ich do siebie.
Dzięki Emka za zarysowanie sprawy. Wyjaśnię to z naszym sklepem i odpiszę tutaj, bądź w wiadomości prywatnej.
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1453 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Cyel »

Portal_Games pisze: 30 paź 2020, 21:41 .
W jaki sposób można się z Wami kontaktować? Gdy klikam na "kontakt z nami" na Waszej stronie, otrzymuję informację
Forbidden
You don't have permission to access /pl/kontakt on this server.
Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Grzess0
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Grzess0 »

Cyel pisze: 31 paź 2020, 10:50 W jaki sposób można się z Wami kontaktować?
Najprościej e-mailem: portal@portalgames.pl
Poza tym mi ich strona działa :/
Spróbuj tym linkiem:
https://portalgames.pl/pl/kontakt
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

Emka,

Naprawdę nie wiem skąd wzięła się informacja, że Skrzynia Skarbów dopiero w grudniu miałby trafić do sklepów. Premiera była równoległa i od 29.10 można kupić ten dodatek we wszystkich dobrych sklepach z planszówkami.

Co do kosztów wysyłki, to otrzymałem informację ze sklepu, że jesteśmy ograniczeni cennikiem poczty polskiej (https://cennik.poczta-polska.pl/usluga, ... econa.html) - usługa ta jest zwolniona z VAT, ale my jako firma nie jesteśmy z niego zwolnieni (przez co też musimy płacić). Znaczniki wysyłamy w paczce, a nie liście, by było po prostu bezpieczniej, aby elementy się nie połamały podczas transportu. Postaramy się, aby wszystko było czytelniej opisane w naszym sklepiku.

Zarzut o Detektywie: Sezon 1 był mielony kilkukrotnie tutaj - naprawdę nie uważam, że to źle z naszej strony, że udostępniliśmy ZA DARMO sprawę, aby zachęcić graczy do Detektywa. Otrzymaliśmy mnóstwo opinii, które mówiły, że to świetna sprawa, która doskonale działa w niedoświadczonym gronie i chcielibyście, aby ta sprawa została wydana w pełnoprawnej edycji. Postanowiliśmy ją wydać przy okazji Sezonu 1, a osoby, które już zagrały w Przyczyny Naturalne otrzymały od nas spory RABAT na ten tytuł.
emka
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: emka »

W kilku - również dobrych - sklepach data realizacji to grudzień, stąd moje przypuszczenie o opóźnieniu dostaw do sklepów.
Nie chodzi mi o to, jakie koszty wysyłki Pocztą Polską ustalacie dla jakiego produktu tylko o to, żeby przynajmniej były one uczciwie i klarownie przedstawione jeszcze przed złożeniem zamówienia - w tej chwili w polu "Dostawa" przy znacznikach jest m.in. opcja listu poleconego w cenie 9 - 17 zł w zależności od WAGI.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 397
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 61 times
Been thanked: 170 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Fyei »

Portalu, a jak wygląda sytuacja z Mystic Vale?
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: litk »

A jak sprawa z BigBoxem do Osadników?
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

Fyei pisze: 04 lis 2020, 13:54 Portalu, a jak wygląda sytuacja z Mystic Vale?
litk pisze: 04 lis 2020, 14:13 A jak sprawa z BigBoxem do Osadników?
https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi ?
Aktualny status: w produkcji
Przewidywana data oficjalnej premiery: IV kw. 2020
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 397
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 61 times
Been thanked: 170 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Fyei »

Kwestor pisze: 04 lis 2020, 15:00 https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi ?
Aktualny status: w produkcji
Przewidywana data oficjalnej premiery: IV kw. 2020
Liczyłam na konkretniejsze informacje, o ile takie są.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
Atk
Posty: 1407
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Atk »

Fyei pisze: 04 lis 2020, 16:25
Kwestor pisze: 04 lis 2020, 15:00 https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi ?
Aktualny status: w produkcji
Przewidywana data oficjalnej premiery: IV kw. 2020
Liczyłam na konkretniejsze informacje, o ile takie są.
Pierwszy piątek tygodnia godzina 14 yt Portalu zadajesz pytanie na żywo Dostajesz odp 😉
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1930
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 175 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: tomuch »

Portal_Games pisze: 31 paź 2020, 11:20 Zarzut o Detektywie: Sezon 1 był mielony kilkukrotnie tutaj - naprawdę nie uważam, że to źle z naszej strony, że udostępniliśmy ZA DARMO sprawę, aby zachęcić graczy do Detektywa.
Za darmo udostępniliście, ale była też możliwość KUPNA w sklepiku i ja z tego skorzystałem, a sprawy jeszcze nie przeszedłem, więc na rabat się nie łapię. I mam ból i żal, we wszystkich wersjach ortograficznych.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 798
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 506 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: rav126 »

Ja również kupiłem te sprawę, w Spodku. Nawet nie wiedziałem że ona wchodzi w skład S01. Wrzucenie tam tego scenariusza uważam za, jak to Ignacy mówi, "dojonko" i odcinanie kuponów. No ale taka, a nie inna decyzja biznesowa. Dlatego S01 na pewno nie kupię. Ponadto piszecie, że można było dostać zniżkę jeżeli te sprawę się przeszło. Zniżkę w Waszym sklepie, która i tak obniżyłaby dodatek pewnie do realnej ceny sklepowej. Zatem za tę sprawę i tak bym ponownie zapłacił :roll:
RaYell
Posty: 426
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: RaYell »

Ja również kupiłem tą sprawę zanim wyszła razem z S01 i dostałem kupon, który obniżył cenę gry do 77 zł (+ przesyłka) czyli nadal drożej niż można ją kupić bez rabatów w większości sklepów z planszówkami - nie skorzystałem z tej "super" oferty.
gregoff
Posty: 801
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 546 times
Been thanked: 167 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: gregoff »

Ja kupiłem tez przyczyny i też posrednio Sezon 1 z drugiej strony jest on skierowany do mniej zaawansowanych graczy więc nie wiem czy jest to duza dla mnie strata.

Myslalem aby przyczyny sprezentować komuś z moich znajomych a samemu kupic S1. Ale chyba wolę poczekać na Vienna Conection.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

Obrazek


LISTOPADOWE PRZEDSPRZEDAŻE


- MYSTIC VALE BIG BOX
Mystic Vale Big Box zawiera grę bazową Mystic Vale oraz 3 dodatki: Dolina Magii, Dolina Dziczy i Burza Many. Mystic Vale to innowacyjna gra karciana dla 2 do 4 osób, w której gracze przewodzą klanami druidów starającymi się ściągnąć klątwę ze swojej doliny. W tej grze strategicznej nie tylko budujemy swoje talie, ale też same karty – będziemy dodawać do nich potężne rozwinięcia. Gra zawiera innowacyjne przezroczyste karty, które nakładając jedna na drugą i umieszczając w koszulce dodają specjalne efekty. Tworzenie kart za pomocą rozwinięć i kupowanie kart doliny we właściwym czasie, pomoże wam przywrócić do życia najcudowniejszą część Tajemniczej Doliny i osiągnąć zwycięstwo.
PREMIERA: Q1 2021
>> https://sklep.portalgames.pl/mystic-vale-big-box


- AEON'S END LEGACY
Aeon’s End Legacy to samodzielna kooperacyjna gra karciana w świecie fantasy dla 1-4 osób zawierająca kampanię z elementami legacy i oparta na popularnej grze Aeon’s End. Na graczy czeka 7 rozdziałów z nowymi przygodami, kartami i Nemezis. Z upływem gry zasady będą się zmieniać, a na karty instrukcji trafią kolejne naklejki modyfikujące rozgrywkę. Decyzje podjęte w pierwszej rozgrywce, będą miały wpływ na przyszłe gry w kampanii. Postaci nauczą się nowych mocy i efektów, których będą mogły wykorzystać do rozgrywki w innych grach Aeon’s End po zakończeniu kampanii. W sklepie Portalu oraz w limitowanej ilości w dobrych sklepach z planszówkami znajdziecie zestawy z kartami promocyjnymi!
PREMIERA: Q4 2020/Q1 2021

UWAGA: Gra jest drukowana w tej samej drukarni, co oryginalne, angielskie wydanie. Jednak jest to inna drukarnia niż ta, z której korzystaliśmy podczas druków AEON'S END oraz AEON'S END: Wieczna Wojna, co oznacza, że barwy kart mogą się NIEZNACZNIE różnić. Z drugiej strony polskie wydanie będzie nawet nieco lepsze niż oryginalne, bowiem zawierać będzie płótnowane wykończenie kart.
>> https://sklep.portalgames.pl/aeon-s-end-legacy


- THE BEST OF MAGAZYN PORTAL II
The Best of Magazyn Portal II to drugi tom antologii z najlepszymi artykułami o tematyce RPG wydanymi przed laty przez Ignacego Trzewiczka i Michała Oracza w Magazynie Portal. Dla tych, którzy z grami fabularnymi nie mieli wcześniej do czynienia, seria The Best of Magazyn Portal jest świetną lekturą wprowadzającą.
>> https://sklep.portalgames.pl/producent/ksiazki

- KOSZULKA Z OSADNIKIEM WITRUWIAŃSKIM
Koszulka na podstawie grafiki z dodatku "Poprzez Historię", która zrobiła furorę w sieci. Tej zimy każdemu będzie do twarzy z Osadnikiem WItruwiańskim! ;)
>> https://sklep.portalgames.pl/kategoria/t-shirty
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Goldberg »

Wydali byście jeszcze raz jesienna gawędę!

Proszę....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Domeru »

Portal_Games pisze: 06 lis 2020, 14:23 UWAGA: Gra jest drukowana w tej samej drukarni, co oryginalne, angielskie wydanie. Jednak jest to inna drukarnia niż ta, z której korzystaliśmy podczas druków AEON'S END oraz AEON'S END: Wieczna Wojna, co oznacza, że barwy kart mogą się NIEZNACZNIE różnić.
No to raczej jednak sobie odpuszczę. Szkoda. :(
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: polwac »

Portal_Games pisze: 06 lis 2020, 14:23 UWAGA: Gra jest drukowana w tej samej drukarni, co oryginalne, angielskie wydanie. Jednak jest to inna drukarnia niż ta, z której korzystaliśmy podczas druków AEON'S END oraz AEON'S END: Wieczna Wojna, co oznacza, że barwy kart mogą się NIEZNACZNIE różnić.
Ktoś tu coś przekombinował :(
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1000
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1006 times
Been thanked: 451 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: KurikDeVolay »

Gra ma przystępną cenę, pozwoli mi zagrać z żoną kampanię 2 razy, dostarczy TONY dobrej zabawy, zapewni pudło do trzymania całego szrotu w jednym miejscu po przełożeniu resztek z legacy do pudła po jednej ze zwykłych podstawek... Miałbym z niej zrezygnować, bo MOŻE odcień rewersu (w tytule którego nie tasuję i nawet nie wiem czy będę łączył z AE) będzie dla mnie zauważalnie inny? Panowie, myślę że to ten moment kiedy trzeba się otrząsnąć i pogodzić ze zdrowym rozsądkiem...
cVlad
Posty: 24
Rejestracja: 17 lis 2015, 18:21
Has thanked: 43 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: cVlad »

UWAGA: Gra jest drukowana w tej samej drukarni, co oryginalne, angielskie wydanie. Jednak jest to inna drukarnia niż ta, z której korzystaliśmy podczas druków AEON'S END oraz AEON'S END: Wieczna Wojna, co oznacza, że barwy kart mogą się NIEZNACZNIE różnić. Z drugiej strony polskie wydanie będzie nawet nieco lepsze niż oryginalne, bowiem zawierać będzie płótnowane wykończenie kart.
Co to znaczy "mogą się różnić" ? Przecież macie już sampla i wiecie czy, i o ile się różnią.
Grzess0
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Grzess0 »

Też ciekaw jestem jak to będzie wyglądać, ale czuje, że szybko bym nie zauważył różnicy... w bloodborne card game i w dodatku też rewersy są inne - troche to trwało zanim zauważyłem. W grze raczej tego nie będzie widać. Poza tym z opiniami na ten temat raczej bym poczekał, aż zobaczymy, na ile się to różni...
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 49
Rejestracja: 19 mar 2020, 20:11
Lokalizacja: Łódź-BOAT CITY
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: VonBarnaky »

Czy Stronghold Undead - to co było w tym roku na kicku - będzie w sklepie Portalu dla graczy z PL - czy jest to tylko dla wybrańców z Kicka? :roll: :(
Grzess0
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Grzess0 »

VonBarnaky pisze: 07 lis 2020, 13:12 Czy Stronghold Undead - to co było w tym roku na kicku - będzie w sklepie Portalu dla graczy z PL - czy jest to tylko dla wybrańców z Kicka? :roll: :(
Będzie - też czekam - ale chyba jakiś ograniczony nakład (jak w sumie zawsze :lol: )
Atk
Posty: 1407
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Atk »

Czy jest opcja na pojawienie się plastiku do last Aurora? Czy trzeba czekać na dodruk jeśli się pojawi.... Pojawi?
Zablokowany