Teotihuacan (Portal Games) - różne kolory elementów

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: SickMind »

Siema Portalu.
Ja w nawiązaniu do waszej zapowiedzi Aeons End Legacy i przygotowaniu wszystkich fanów tej gry oraz przyszłych nabywców o tym że rewersy znacznie się będą różnić.
Na poniższym zdjęciu przedstawiam rewersy z wersji podstawowej i dodatków żetonów z Teotihuacan.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

SickMind pisze: 21 lis 2020, 14:16 Siema Portalu.
Ja w nawiązaniu do waszej zapowiedzi Aeons End Legacy i przygotowaniu wszystkich fanów tej gry oraz przyszłych nabywców o tym że rewersy znacznie się będą różnić.
Na poniższym zdjęciu przedstawiam rewersy z wersji podstawowej i dodatków żetonów z Teotihuacan.
Uhh. Z ciekawości, czy to są obie z druku międzynarodowego czy Portal drukował go w PL?
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: SickMind »

Kwestor pisze: 21 lis 2020, 14:27
SickMind pisze: 21 lis 2020, 14:16 Siema Portalu.
Ja w nawiązaniu do waszej zapowiedzi Aeons End Legacy i przygotowaniu wszystkich fanów tej gry oraz przyszłych nabywców o tym że rewersy znacznie się będą różnić.
Na poniższym zdjęciu przedstawiam rewersy z wersji podstawowej i dodatków żetonów z Teotihuacan.
Uhh. Z ciekawości, czy to są obie z druku międzynarodowego czy Portal drukował go w PL?
Z całym szacunkiem dla mnie nie ma znaczenia gdzie to było drukowane.
Do mnie osobiście argumenty typu "było to drukowane w innej drukarnini" nie trafiają dopóki wydaje na to moje ciężko zarobione pieniądze.
Jeżeli przychodzi partia próbna i różni się znacząco od wersji podstawowej to chyba zrozumiałe jest, że taki produkt nie powinien trafić do sprzedaży.
Kiedy dochodzi do takiej sytuacji to chyba tego ci nie muszę pisać Portalu, że :
raz - psujecie sobie renomę
dwa- ja się będę następnym razem głęboko zastanawiał nad kupnem gry od was oraz dodatków z nią związanych.
Bez obrazy oczywiście i z szacunkiem.
Zresztą nie tylko od was.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

SickMind pisze: 21 lis 2020, 14:33
Kwestor pisze: 21 lis 2020, 14:27
SickMind pisze: 21 lis 2020, 14:16 Siema Portalu.
Ja w nawiązaniu do waszej zapowiedzi Aeons End Legacy i przygotowaniu wszystkich fanów tej gry oraz przyszłych nabywców o tym że rewersy znacznie się będą różnić.
Na poniższym zdjęciu przedstawiam rewersy z wersji podstawowej i dodatków żetonów z Teotihuacan.
Uhh. Z ciekawości, czy to są obie z druku międzynarodowego czy Portal drukował go w PL?
Z całym szacunkiem dla mnie nie ma znaczenia gdzie to było drukowane.
Zgadzam się z tym, że to jest problem.

Nie chodzi mi tylko o to, gdzie konkretnie jest druk robiony, tylko jeśli to jest problem z drukiem międzynarodowym, to znaczy że wszystkie Teotihuacany na świecie mają skopane kolory. I alternatywą dla Portalu byłoby albo nie wydanie dodatków w cale, albo zmuszenie oryginalnego wydawcy do poprawek, co chyba nie jest realne.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1248 times
Been thanked: 1466 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Mr_Fisq »

Grzess0 pisze: 21 lis 2020, 15:31
Spoiler:
Jeżeli Tobie nie zależy na jakości i spójności kolorystycznej gier, to Twoja sprawa.
Nie wmawiaj jednak innym, że "różnicy nie widać", że "nie przeszkadzają w grze".
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Teotihuacan (Portal Games) - różne kolory elementów

Post autor: SickMind »

Siema.
Prezesie pięknie to dzisiaj na lajfie wszystko powiedziałeś.
Ale może zacznijcie od siebie!
Kilka postów wcześniej wysłałem jak to w teotihuacan macie zwalone barwy!
Za to można się pastwić nad inną firmą i nie swoim produktem!
Ja osobiście Nemezis nie mam za to mam teotihuacan!
Zero odpowiedzi na mój post, totalna zlewka bo ktoś zapomni.

Obrazek

W rebelu Pan nie pracuje! ale w portalu chyba też nie, z tego wynika!
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

Co Ci odpisali na maila na portal@portalgames.pl?
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: SickMind »

Kwestor pisze: 27 lis 2020, 23:13 Co Ci odpisali na maila na portal@portalgames.pl?
Nie pisałem bo szkoda mi nerwów i czasu.
Za to, na forum raz już pokazywałem te zdjęcia. Jeżeli ktoś by się poczuwał do odpowiedzialności to by się ze mną skontaktował.
A to, jak widać krew w piach!
Słabi mnie tylko to że się czeka tylko aż się komuś noga powinie to wtedy można go jeszcze lekko przydepnąć.
Mam jeszcze zamówione w sklepie internetowym Terror of London i zastanawiam się czy nie darować sobie tego tytułu i w ogóle innych gier które miałem zamówić od portalu między innymi Mezo czy Aquatica.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: SickMind »

Panie prezesie.
Szczycić się trzeba tym że coś się robi dobrze, a nie tym, że ktoś inny zrobił coś źle!!!
Grzess0
Posty: 149
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Grzess0 »

SickMind pisze: 27 lis 2020, 23:24
Kwestor pisze: 27 lis 2020, 23:13 Co Ci odpisali na maila na portal@portalgames.pl?
Nie pisałem bo szkoda mi nerwów i czasu.
Za to, na forum raz już pokazywałem te zdjęcia. Jeżeli ktoś by się poczuwał do odpowiedzialności to by się ze mną skontaktował.
A to, jak widać krew w piach!
Słabi mnie tylko to że się czeka tylko aż się komuś noga powinie to wtedy można go jeszcze lekko przydepnąć.
Mam jeszcze zamówione w sklepie internetowym Terror of London i zastanawiam się czy nie darować sobie tego tytułu i w ogóle innych gier które miałem zamówić od portalu między innymi Mezo czy Aquatica.
Tak sobie myśle, że im też może być szkoda... ;)
Ciekaw jestem, czy to problem globalny, czy dotyczy tylko Twojego egzemplarza.
W każdym razie, jak nie chce Ci sie pisać reklamacji to, po co piszesz tu? Tam jest szansa, że to by coś dało. I z własnego doświadczenia polecam napisać. Mnie zaskoczyli bardzo pozytywnie, jak coś tam reklamowałem. Nie robili żadnych problemów, a nawet o nic nie pytali. Tylko o adres do wysyłki.
Grzess0
Posty: 149
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Grzess0 »

I tak jeszcze sobie spojrzałem, że od Twojego poprzedniego postu Portal nie zabrał tu głosu. Hmmm może nie przeczytali tego nawet, więc jak mieli sie do tego odnieść? Nie lepiej jednak kontaktować sie przez narzędzia do tego przeznaczone?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2026
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1507 times
Been thanked: 1154 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Bruno »

SickMind pisze: 27 lis 2020, 23:24
Kwestor pisze: 27 lis 2020, 23:13 Co Ci odpisali na maila na portal@portalgames.pl?
Nie pisałem bo szkoda mi nerwów i czasu.
Za to, na forum raz już pokazywałem te zdjęcia.
Najwyraźniej jednak nie szkoda Ci czasu i nerwów, by bić pianę na forum, zamiast konkretnie i spokojnie napisać zgłoszenie do wydawcy.
Takie typowe na forum, a wciąż mnie dziwi... :roll:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: ShapooBah »

Bo na forum każdy zobaczy, a prywatnie to tylko dział reklamacyjny, a i swoje dane trzeba podać
Atk
Posty: 1408
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Teotihuacan (Portal Games) - różne kolory elementów

Post autor: Atk »

W dużej ilości gier są takie kwiatki W Barrage też widać różnicę
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Teotihuacan (Portal Games) - różne kolory elementów

Post autor: Marek.gdansk »

Zgłoś do portalu też takie miałem i wymienili na prawie takie jak powinny
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4122
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2673 times
Been thanked: 2589 times

Re: Teotihuacan (Portal Games) - różne kolory elementów

Post autor: Gizmoo »

Nie chcę tu usprawiedliwiać wydawnictwa, ani być adwokatem diabła. Za mało znam sprawę.

Chciałem tylko powiedzieć, że promki do wielu gier, często mają inny odcień koloru niż te od podstawki. Kupując promo (np. z Kalendarza Adwentowego) należy się z tym liczyć.

U mnie np. wszystko w Goodieboxie 1 do Rajas of The Ganges ma nie tylko inny odcień koloru, ale też inaczej zeskalowaną tylną ilustrację. Więc na pierwszy rzut oka różnica jest kolosalna. A dodam, że mam oryginalne, międzynarodowe wydanie z Huch! Czy przeszkadza to jakoś specjalnie w graniu? No nie. Kafle się tasuje i ustawia na stosiki. Nie ma znaczenia, bo wszystko dochodzi losowo.

Tak samo miałem z promkami do Agry, gdzie kafelki różnią się nie tylko odcieniem i jakością. To samo było w Lorenzo el Magnifico, gdzie wersja z Albi mocno różni się od druku międzynarodowego. Cały dodatek ma inny odcień.

Często wszelkie promki, czy nawet całe dodatki drukowane są w innych drukarniach. Tak jest na całym świecie. Nie wiem, nie znam dokładnie sprawy tu przedstawionej, a przede wszystkim - nie wiem na ile ma to wpływ na rozgrywkę. W wielu przypadkach - ma znikomy, chyba że ktoś zamierza grać o złote kalesony, na osiedlowym turnieju. Powtórzę - chodzi wyłącznie o promki i dodatki. W pudełku z podstawką absolutnie coś takiego nie powinno mieć miejsca. Tutaj, jak rozumiem, chodzi o jakieś dodatkowe kafelki?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Teotihuacan (Portal Games) - różne kolory elementów

Post autor: vikingowa »

Tak wyglądają kafelki z dużego dodatku, nie promki. W moim egzemplarzu są dokładnie takie same czyli różniące się odcieniem i gramaturą od tych z podstawki. Zauważyłam to od razu ale nie zgłaszałam tego nigdzie bo pomyślałam, że takie po prostu są i tyle.
Mi osobiście to nie przeszkadza ale rozumiem tych, którzy nie są z tego powodu zadowoleni.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Teotihuacan (Portal Games) - różne kolory elementów

Post autor: SickMind »

vikingowa pisze: 28 lis 2020, 14:31 Tak wyglądają kafelki z dużego dodatku, nie promki. W moim egzemplarzu są dokładnie takie same czyli różniące się odcieniem i gramaturą od tych z podstawki. Zauważyłam to od razu ale nie zgłaszałam tego nigdzie bo pomyślałam, że takie po prostu są i tyle.
Mi osobiście to nie przeszkadza ale rozumiem tych, którzy nie są z tego powodu zadowoleni.
Zgadza się to nie są żadne promki tylko regularne dodatki.
ODPOWIEDZ