Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Bojowo przygotowany z grubym portfelem na BlackFriday udałem się na żer....oferty jak dla mnie takie sobie bym powiedział. Spodziewałem się naprawdę dobrych okazji a tu albo wietrzenie magazynów z niechodliwymi grami ale ceny lekko okazyjne. Zawiodłem się natomiast na Portalu. Tak Trzewik gadał że strona exploduje a to taki szajs u nich...mega mega słabo. Dragoneye też marniutko. Aleplanszówki miało trochę tego ale też te gry jakieś takie... Muve może 2-3 tyt godne polecenia. 3trolle chyba tylko jakaś jedna gra w dobrej cenie była. Empik dramat ....Rebel chyba z nich wszystkich wypadł jakoś najkorzystniej (może chcieli podnieść swoje morale po wpadce z Nemesisem).
No to ponarzekałem troszkę ale się za to bardzo cieszę bo zostało mi siano na kolejne zakupy :-)

Coś tam kupiłem ale to takie drobiazgi:
Black Angel
30 folijek do mini europen card (X-wingi)
KeyForge podstawka
RobinsonCrusoe na prezent dla chrześnicy
X-wing + 2 dodatki dla syna brata
Play mate do X-winga gwiazda śmierci i to chyba bya nejlepsza okazja bo za 69pln dostane 2stronną mate i tackę na kości

Aha zapomniałbym kupiłem sobie jeszcze 2 mega koszulki
Spoiler:
do tej muszę troszkę "przytyrać"
Spoiler:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rattkin »

BOLLO pisze: 30 lis 2020, 09:38 Play mate
Podziwiam odwagę, żeby tak publicznie, ale w sumie to jednak prestiżowy, kulturalny magazyn z ciekawymi treściami, wiec może przesadzam :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

rattkin pisze: 30 lis 2020, 10:03
BOLLO pisze: 30 lis 2020, 09:38 Play mate
Podziwiam odwagę, żeby tak publicznie, ale w sumie to jednak prestiżowy, kulturalny magazyn z ciekawymi treściami, wiec może przesadzam :)
No cóż.....się wpadło :-)
Dodam jeszcze że dziś Londyn przyjechał z Empika.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

BOLLO pisze: 30 lis 2020, 13:54 Dodam jeszcze że dziś Londyn przyjechał z Empika.
Ile masz gier na półce wstydu? ;-)
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Golfang »

eveni pisze: 30 lis 2020, 14:50
BOLLO pisze: 30 lis 2020, 13:54 Dodam jeszcze że dziś Londyn przyjechał z Empika.
Ile masz gier na półce wstydu? ;-)
Do Bollo należy zadać pytanie - ile gier NIE JEST na półce wstydu :)

A jak dziś kupiłem na licytacji allegro (od jednego z forumowiczów) Mistfall wersję ENG + dodatek w postaci figurek w cenie 61 zł z darmową (smartową) wysyłką.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

BOLLO pisze: 30 lis 2020, 13:54
rattkin pisze: 30 lis 2020, 10:03
BOLLO pisze: 30 lis 2020, 09:38 Play mate
Podziwiam odwagę, żeby tak publicznie, ale w sumie to jednak prestiżowy, kulturalny magazyn z ciekawymi treściami, wiec może przesadzam :)
No cóż.....się wpadło :-)
Dodam jeszcze że dziś Londyn przyjechał z Empika.
Miałeś zliczyć sumarycznie i zaspokoić moją - i innych pewno też :) - ciekawość :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Yuri pisze: 30 lis 2020, 15:00
BOLLO pisze: 30 lis 2020, 13:54
rattkin pisze: 30 lis 2020, 10:03

Podziwiam odwagę, żeby tak publicznie, ale w sumie to jednak prestiżowy, kulturalny magazyn z ciekawymi treściami, wiec może przesadzam :)
No cóż.....się wpadło :-)
Dodam jeszcze że dziś Londyn przyjechał z Empika.
Miałeś zliczyć sumarycznie i zaspokoić moją - i innych pewno też :) - ciekawość :)
Grudzień jeszcze nie minął a czas z gumy nie jest...spokojnie przyjdzie i na to czas.
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 199 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: menelobej »

A sobie jeszcze Eminent Domain PL domówiłem na Aleplanszówkach do zamówienia oczekującego na realizację, bo w dobrej cenie teraz jest i jestem fanem kosmicznych nieskomplikowanych karcianek. Poczytawszy recenzje w necie i na BGG to raczej w mojej hierarchii nie przebije RFTG i Star Realms, ale może być miłą odmianą od ww. tytułów.
Awatar użytkownika
Partizant
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2020, 16:36
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Partizant »

Kemet, bo...
- świetna nawalanka z optymalnym czasem gry
- brakowało mi tego klasyka na półce
- już się kończy w sklepach
- 90 zł :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Nowy Wspanialy Swiat dzis kliknalem.....na race for the galaxy mnie nie stac a mechanika podobna wiec wziąlem.
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1606 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

BOLLO pisze: 03 gru 2020, 17:04 Nowy Wspanialy Swiat dzis kliknalem.....na race for the galaxy mnie nie stac a mechanika podobna wiec wziąlem.
Która mechanika jest podobna w tych grach?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Goldberg »

A ja zafundowałem sobie Folklore the Affliction z kompletem koszulek....bo chce miac jakieś "RPG" na świąteczne wieczory, Too Many Boones...bo lubię kości, nowy deluxe do AHlcg...no bo wyszedł więc trzeba...
I 1 kilogram mortadeli która wykroje na kształt karpia bo na karpia mnie już nie stać :D :lol: :lol:
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Szewa »

Cryptid - nie lubie za bardzo gier dedukcyjnych, ale ta zrobila na mnie fenomenalne wrazenie ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Goldberg pisze: 03 gru 2020, 18:28 A ja zafundowałem sobie Folklore the Affliction z kompletem koszulek....bo chce miac jakieś "RPG" na świąteczne wieczory, Too Many Boones...bo lubię kości, nowy deluxe do AHlcg...no bo wyszedł więc trzeba...
I 1 kilogram mortadeli która wykroje na kształt karpia bo na karpia mnie już nie stać :D :lol: :lol:
Zależy, jak kupisz mortadele tę "ode mnie" to karpiszon królewski wyjdzie ci zdecydowanie taniej :-)
https://archiwum.allegro.pl/oferta/mort ... 85079.html

EDIT: dziś przyszedł SkyTear + Black Angel + Podstawka KeyForge.
A po głowie chodzi mi Agricola Rodzinna bo żona wspomniała że chciałaby zagrać....powiem że nie lubię tego jak moja żona mówi coś w stylu "O to może być fajne zagrała bym" albo " A to mamy?" albo "Hmmm ciekawe to, zainteresowali mnie".... no nie lubię bo odpalam się wtedy niemiłosiernie i już ląduje w koszyku.
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 199 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: menelobej »

A przeglądałem sobie Planszomanię kontrolnie i patrzę co w nowościach, a tu Crimson Company Collectors Box. Jakoś mnie zainteresowało pudełko. Sprawdziłem, karcianka - już wchodzi +100 do zainteresowania, obejrzałem polską recenzję i mechanizm gry ciekawy, generalnie podobają mi się takie combo-przeliczanki. Cena do zaakceptowania. I tak jak poskładałem wszystko w całość to wyszło mi, że trzeba kupić. I zamówiłem.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3359
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1285 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: seki »

Kupiłem Wicehrabiowie zachodniego królestwa. Bo była dobra cena w gandalfie i promocja blika dzięki czemu udało się kupić za ~82 zł już z wysyłką. Jestem już po otwarciu gry i czytania instrukcji i jestem w szoku ile tam dobra w tak niskiej cenie. Niech mi ktoś powie przy innym tytule "ale taka zawartość musi słono kosztować". Wtedy odeśle delikwenta do gier wydawanych przez Garphill Games. Pomijając świetne grafiki (to tez kosztuje ale jest dyskusyjne), to mamy dużą składaną okrągłą plansze, zamek z tworzywa, żetony z normalnej grubej tektury, około 200 drewnianych zasobów w różnych kształtach i prawie 200 kart płótnowanych. Pudełko też wyjątkowo dobrze wykonane, grube i solidne. Do tego sądząc po wielu opiniach gra jest bardzo dobra. Czy potrzebny lepszy powód by kupić ten tytuł?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

feniks_ciapek pisze: 03 gru 2020, 17:15
BOLLO pisze: 03 gru 2020, 17:04 Nowy Wspanialy Swiat dzis kliknalem.....na race for the galaxy mnie nie stac a mechanika podobna wiec wziąlem.
Która mechanika jest podobna w tych grach?
Przepraszam masz racje myslalem o New Frontiers a pisalem o Nowym Swiecie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3364
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

seki pisze: 08 gru 2020, 16:09 Kupiłem Wicehrabiowie zachodniego królestwa. Bo była dobra cena w gandalfie i promocja blika dzięki czemu udało się kupić za ~82 zł już z wysyłką. Jestem już po otwarciu gry i czytania instrukcji i jestem w szoku ile tam dobra w tak niskiej cenie. Niech mi ktoś powie przy innym tytule "ale taka zawartość musi słono kosztować". Wtedy odeśle delikwenta do gier wydawanych przez Garphill Games. Pomijając świetne grafiki (to tez kosztuje ale jest dyskusyjne), to mamy dużą składaną okrągłą plansze, zamek z tworzywa, żetony z normalnej grubej tektury, około 200 drewnianych zasobów w różnych kształtach i prawie 200 kart płótnowanych. Pudełko też wyjątkowo dobrze wykonane, grube i solidne. Do tego sądząc po wielu opiniach gra jest bardzo dobra. Czy potrzebny lepszy powód by kupić ten tytuł?
W tej cenie to grzech nie brać. Ja mam za sobą 1 partię i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Gra jest lżejsza od Paladynów przez co będzie częściej u mnie trafiać na stół.

W nowym miesiącu dodałem w zamówieniu TMB kolejne dwie postacie Gearlocków, teraz mam wszystkich. A dorzuciłem, bo do kompletu niewiele brakowało :D

Przydałby się wątek, kupiłbym... bo kupiłbym Quarriors w wersji ze wszystkimi dodatkami. Gra mnie zainteresowała po wielu wspomnieniach ze strony Gambita. Nie wiem czy wpasuje się w moją grupę, bo wydaje się uber losowa, ale może to będzie jej zarazem największa zaleta. Niestety nigdzie nie widzę jej na stanie w polskich sklepach. Ktoś, coś?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Neoptolemos »

Gambit zawsze zachwyca się Quarriors, a dissuje Dice Masters. A ja Ci powiem właśnie - kup używkę Dice Masters; wyjdzie dużo taniej, a mechanicznie to jest perełka. Rozumiem argumenty Gambita, że Dice Masters go rozczarowało - pierwsza seria była kosmicznie niezbalansowana i po prostu niektóre OP karty rozwalały zabawę - ale teraz łatwo kupić gotowy zestaw, z dużo lepszym balansem. Mogę coś doradzić.

Ja ostatnio kupiłem cały stos gier, bo...
...Włościanie, Miasteczka, Mandala, Hej to moja ryba!, Caylus - bo gdzieś krążyły na moim radarze, a trafiły na wyprzedaż...
...Watergate - bo wszyscy chwalą, a podobno jest super powiązana z tematem oprócz dobrej mechaniki...
...Drugie Dno, bo skończyłem Detektywa i chcę więcej...
...Kingdomino, bo Gradanie zawsze mówi że spoko, a do tej po...
...2 kolejne Unlocki, bo była okazja na forum...
...Concordię Venus, bo kumpel ma Concordię, spodobała mi się rozgrywka i cały czas rozważałem, czy też sobie kupić, dlatego alternatywna podstawka brzmiała na super pomysł.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4556
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Pękłem i zamówiłem Urbaniste. Zbiera bardzo dobre recenzje, a cena i rozmiar taki, że unikne pytań od żony 🙂
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: trixon »

BOLLO pisze: 04 gru 2020, 09:54 A po głowie chodzi mi Agricola Rodzinna bo żona wspomniała że chciałaby zagrać....powiem że nie lubię tego jak moja żona mówi coś w stylu "O to może być fajne zagrała bym" albo " A to mamy?" albo "Hmmm ciekawe to, zainteresowali mnie".... no nie lubię bo odpalam się wtedy niemiłosiernie i już ląduje w koszyku.
O to to! Słuchasz sobie podcastu, żona podsłucha i potem nakłoni do zakupu "bo to może być fajne".
Naczytałem się tutaj o tym, jak to trzeba wymówki przed żoną znajdywać, żeby wybrnąć z zakupu kolejnej gry. U mnie jest zupełnie na odwrót. Od tygodnia się biłem z myślami czy kupić "On mars" w Rebelu. Miałem kod na 15% zniżki wiec wyszło ~450 zł. Zapytałem żony co sądzi o tym zakupie z myślą, źe mnie od tego pomysłu odwiedzie. Gra już jest w drodze...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Curiosity »

trixon pisze: 11 gru 2020, 00:52 Naczytałem się tutaj o tym, jak to trzeba wymówki przed żoną znajdywać, żeby wybrnąć z zakupu kolejnej gry. U mnie jest zupełnie na odwrót.
Aż mnie korci żeby zapytać jak poszło z małżonką przy zakupie Too Many Bones? 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: trixon »

Curiosity pisze: 11 gru 2020, 06:20
trixon pisze: 11 gru 2020, 00:52 Naczytałem się tutaj o tym, jak to trzeba wymówki przed żoną znajdywać, żeby wybrnąć z zakupu kolejnej gry. U mnie jest zupełnie na odwrót.
Aż mnie korci żeby zapytać jak poszło z małżonką przy zakupie Too Many Bones? 8)
Już odpowiadam :D. Tutaj nawet nie miałem dużych wyrzutów, bo wiedziałem, że nigdzie nie uda się tego kupić taniej (albo w ogóle kupić) i taka okazja być może się nie powtórzy przez najbliższe kilka lat. Przed zbiórką pierwotnie planowałem zakup wyłącznie całej grywalnej zawartości.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Alucard1982 »

Z ostatnich 2 tygodni:
- Tang Garden - prezent urodzinowy dla żony
- Terrors of London - bo brakowało nam tradycyjnego deckbuildera w kolekcji, no i ten klimat...
- Nidavellir - od dawna miałem na radarze, recenzja chłopaków z Gradania przypomniała mi o niej, więc skusiłem się nawet na niemiecką wersję...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3359
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1285 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: seki »

Kupiłem Urbanista (sprawlopolis) bo się kłócą na forum a ja mam wrodzone poczucie konieczności rozstrzygania wszystkich sporów posiadając jednocześnie wysoki poziom uczciwości. Powinienem być sędzią, a że nie jestem to chociaż Urbaniste kupię i rozstrzygne jakiś spór w domowym zaciszu.
ODPOWIEDZ