7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lukasz15955
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2020, 21:59

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Lukasz15955 »

Grał już ktoś w Agorę? Jakieś opinie?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: rav126 »

Zee Garcia grał, opinia pozytywna, jednak niżej niż Panteon :)

https://www.youtube.com/watch?v=Yla3mbFjXeE
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Mario_Max »

po jednej rozgrywce z kompletem dodatków, wydaje mi się, że Agora fajniejsza od Panteonu. Ale lubie gry area control.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 864
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 202 times
Been thanked: 305 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: konradstpn »

Mario_Max pisze: 08 gru 2020, 19:52 po jednej rozgrywce z kompletem dodatków, wydaje mi się, że Agora fajniejsza od Panteonu. Ale lubie gry area control.
Brzmi optymistycznie bo nie przepadam za Panteonem. Mam cichą nadzieję, że Agora nie popsuje elegancji podstawki.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 252 times
Been thanked: 441 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: vnzk »

Również bałem się (po przeczytaniu instrukcji), że mogli przekombinować, ale po wczorajszej partii (podstawka + Agora) jestem bardzo zadowolony. Jest inaczej niż w Panteonie, więcej negatywnej interakcji oraz wspomniany area control. Mimo, że moja żona nie jest mocną fanką jednego i drugiego, powiedziała, że podoba jej się bardziej niż Panteon (a od zakupu Panteonu graliśmy już tylko z nim). Pojawiają się ciekawe możliwości, np. używając jednego ze spisków wygrałem grę naukowo, mimo, że przed moją turą miałem tylko 4 różne symbole. Dekrety, z którymi graliśmy, na początku wydawały się sytuacyjne a okazały się bardzo mocne. Przewaga w senacie również może wzrosnąć bardzo szybko, więc zwycięstwo polityczne nie jest tak niemożliwe jak nam się początkowo wydawało.

Po tej pierwszej partii uważam, że jest dużo ale nie za dużo. U nas ten dodatek ściągnął 7CP z półki, bo zdecydowanie mamy ochotę na więcej.
wierzbi
Posty: 16
Rejestracja: 05 wrz 2020, 19:11

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: wierzbi »

Cześć.
Reasumując, jeżeli planujesz kupić podstawkę i jeden dodatek to zdecydowanie Agora a nie Panteon ?
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 252 times
Been thanked: 441 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: vnzk »

wierzbi pisze: 13 gru 2020, 09:19 Cześć.
Reasumując, jeżeli planujesz kupić podstawkę i jeden dodatek to zdecydowanie Agora a nie Panteon ?
To zależy, co lubisz w grach. W podstawce główną negatywną interakcją jest przesuwanie piona militarnego, ale jest ono stopniowe i możesz mu przeciwdziałać. Największą, moim zdaniem, zaletą Panteonu jest dorzucenie możliwości 'pauzowania' pobierania kart z piramidy (co zmniejsza policzalność rozgrywki). Bogowie (nie licząc tych, którzy pojawią się po uruchomieniu cudów) są jawni, więc nawet, jeśli mają w sobie jakiś negatywny dla przeciwnika efekt, może się on go spodziewać.
Agora dodaje nieprzewidywalności poprzez karty spisku, w większości szkodzące przeciwnikowi, które są niejawne (jak to powinno być ze spiskami). Dodatkowo, dekrety w senacie potrafią dać mocne przyspieszenie stronie, która bardziej idzie w politykę.

Krótko mówiąc, w Panteonie masz poczucie, że bez względu na to jak ułożą się bóstwa (główny element dodatku), ciągle możesz realizować swoją strategię. W Agorze możesz przez pół rozgrywki czuć, że przeciwnik ma ciągły dopływ gotówki, a Ty ledwo ciułasz na kolejną kartę, dodatkowo padasz ofiarą spisku, który pozbawia Cię jednej z kart produkcyjnych. Ale za to zwycięstwo smakuje wtedy podwójnie dobrze. Kwestia, czy takie 'obrywanie' nie zniechęca Cię do gry.

Niestety, nie umiałbym w tym momencie zdecydowanie powiedzieć, który dodatek jest lepszy. Oba dają inne wrażenia z rozgrywki, w oba gra się bardzo przyjemnie. Polecam obejrzeć przykładową rozgrywkę z jednego i drugiego, może ułatwi to decyzję. Zresztą - podejrzewam, że jeśli spodoba Ci się 7CP i tak skończysz z obydwoma na półce. ;)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Elemenek »

W podstawce jak i całej grze negatywna interakcja nie sprowadza się do przesuwania dominacji militarnej. To gra która polega na reagowaniu na zagrania oponenta, a dopiero potem na realizowaniu swojej strategii. Oba dodatki bardzo dobre i urozmaicają podstawową wersję. Polecam ograć podstawkę, następnie Panteon i brać się za Agorę.
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: kuki25 »

Jesteśmy również po pierwszej grze z dodatkiem Agora. Poznawaliśmy dopiero ikonografię więc trochę to wydłużyło granie. Przydałaby się już jakaś fajna karta pomocy dla każdego gracza wyjaśniająca wszystkie ikony i nie trzeba by było już tyle instrukcji przeglądać. Chociaż pewnie po kilku partiach znowu oswoimy się z ikonografią.
Ale ogólnie dodatek Agora jednogłośnie uważamy że świetnie rozbudowuje podstawkę. Bardzo nam się podoba zdobywanie kontroli w senacie, dekrety, zagrywanie spisków. Dodaje według nas dużo ciekawszy sposób aniżeli zwycięstwo militarne czy naukowe, wygranie poprzez politykę. Jak na razie chcemy więcej grać tylko z Agorą, o Panteonie się nie wypowiadam ponieważ jakoś go ominąłem nie do końca mnie przekonywał po przeczytaniu instrukcji, a z tym dodatkiem było całkowicie na odwrót :)
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 252 times
Been thanked: 441 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: vnzk »

Elemenek pisze: 15 gru 2020, 01:15 W podstawce jak i całej grze negatywna interakcja nie sprowadza się do przesuwania dominacji militarnej. To gra która polega na reagowaniu na zagrania oponenta, a dopiero potem na realizowaniu swojej strategii.
Tzn. rozumiem, że jeśli przeciwnik bierze trzeci żeton nauki albo drugi kamień, wypada włączyć czujność i się zabezpieczyć. Miałem jednak na myśli bardziej bezpośrednią negatywną interakcję. Bo, wyłączając militaria, w podstawce raczej częściej robisz coś dla własnej korzyści i przy okazji może to negatywnie wpłynąć na rywala (np. zwiększając koszt), niż odwrotnie? Podobnie, moim zdaniem, jest z podebraniem karty, z której by mógł skorzystać, bo z takiej karty i my mamy zysk. W Agorze to już jednoznaczny atak na jego włości. :)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Elemenek »

vnzk pisze: 15 gru 2020, 10:52
Elemenek pisze: 15 gru 2020, 01:15 W podstawce jak i całej grze negatywna interakcja nie sprowadza się do przesuwania dominacji militarnej. To gra która polega na reagowaniu na zagrania oponenta, a dopiero potem na realizowaniu swojej strategii.
Tzn. rozumiem, że jeśli przeciwnik bierze trzeci żeton nauki albo drugi kamień, wypada włączyć czujność i się zabezpieczyć. Miałem jednak na myśli bardziej bezpośrednią negatywną interakcję. Bo, wyłączając militaria, w podstawce raczej częściej robisz coś dla własnej korzyści i przy okazji może to negatywnie wpłynąć na rywala (np. zwiększając koszt), niż odwrotnie? Podobnie, moim zdaniem, jest z podebraniem karty, z której by mógł skorzystać, bo z takiej karty i my mamy zysk. W Agorze to już jednoznaczny atak na jego włości. :)
Tak oczywiscie, zgadza sie ze Agora (glownie swoimi kartami intryg) wprowadza mnostwo negatywnej interakcji. Gra mimo iz polega na budowaniu swoijego imperium, jest mocno konfrontacyjna. Polecam takze fanowski dodatek Liderzy, bardzo odsiweza gre podstawowa jak i Panteon.
Lukasz15955
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2020, 21:59

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Lukasz15955 »

A jak sądzicie? Będzie jeszcze jakiś oficjalny dodatek do gry?
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 252 times
Been thanked: 441 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: vnzk »

Lukasz15955 pisze: 18 gru 2020, 00:36 A jak sądzicie? Będzie jeszcze jakiś oficjalny dodatek do gry?
Biorąc pod uwagę, że od wydania pierwszego do wydania drugiego dodatku minęły 4 lata, a drugi wyszedł przed chwilą, za wcześnie na domysły. Chociaż już "ząbki" u góry i u dołu planszetki są zajęte, więc może to koniec? ;)
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Rykas »

Czy dodatek agora posiada jakieś błędy (złe odcienie kart, rozmiary itp.)?
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Wazanaczole »

pierwsze rozłożenie Agory trochę zabolało. musiałem ponarzekać na słabą przejrzystość planszy. wydrukowane informacje wykorzystywane w grze za mocno zlewają się z obrazkiem senatu. karty nowych cudów mają trochę bardziej jaskrawy rewers - w zależności, w jaki sposób losujecie cudy (czy dobieracie z wierzchu talii, czy kilka losowych ze środka) może być spojlerujące. miałem trochę ból o zupełnie nowy układ III epoki oraz o zbyt dużą powtarzalność efektów spisków. kilka identycznych i kilka inspirowanych kart można znaleźć w Panteonie, a dekrety w większości również nie mają zbyt ciekawych efektów. nowe cuda mają do rozpatrzenia efekty przy dodaniu i równie proporcjonalne efekty wzniesienia - ich efekty wybudowania mają siły 5/10. porównując oba dodatki w tamtym momencie, w pojedynku między Panteonem, a Agorą wynik był 1:0 - tyle że, Panteon był ograny.

w końcu udało mi się rozegrać kilka gier z osobą po wspólnych 68 partiach, podstawka+Panteon. rozgrywki prowadzimy w układzie, do którego jesteśmy turbo przyzwyczajeni i sprawia to, że plansza senatu jest słabo dostrzegalna i często zapominana. nasz układ wygląda w ten sposób, w poziomie: U O P, UKŁAD EPOKO, OBSZAR GRY, PLANSZE. na planszę zwracało się uwagę tylko przy wykorzystywaniu akcji senatorów, mało kiedy pamiętaliśmy o bonusach z dekretów. podczas rozgrywki miałem wrażenie, że nowa akcja aktywacji spisku nie jest tak sprytna mechanicznie, jak dobranie bóstwa oraz, że powoduje mniejsze tempo zagrywek. jeśli karty układu i bóstw są ułożone sprzyjające jednemu z graczy, wtedy odrobinę traci tę przewagę. gra ma więcej możliwości taktycznych. gry nie są skazane na porażki od zakończenia drugiej połowy II epoki. z mojego doświadczenia wiem, że w większości gier szło się w militaria / naukę i asekuracyjnie w punkty. oczywiście, były też gry, gdy naukowy gracz wygrywał przez czerwone karty. teraz możesz zgarniać same niebieskie i wygrać dziękikolwiek czemu chcesz. w naszym przypadku długość rozgrywki wzrosła. runda pierwsza zyskała na ciekawości i wartości, teraz każdy kolor kart działa w systemie "papier - kamień - nożyce", nie "złote - surowce - złote". wydaje mi się, że później sięgaliśmy po zakup bóstw, a szybciej budowaliśmy cudy. nie podoba mi się kolejne zastąpenie kart senatorami kart panteonu - które zastąpiły gildie- i adekwatnie, efektów wywoływanych przez tor wojny. jeśli agorowe znaczniki mają zastąpić podstawowe, mogli wykorzystać to na efekt którejś z nowych kart - tak po prostu poszły w zapomnienie, naprawi to homerule - gracz, którzy przekracza grnicę w stronę wygranej decyduje z którego efektu chce skorzystać (+ homerule bonusik do układu: w III epoce układ jak w podstawie, wtasowanie kart gildii/panteonu do talii bez trzech kart z III epoki, z nowym piętrem na samym dole z trzech zakrytych kart dla III epoki). wydaje mi się, że niektóre efekty spisków są zbyt OP, a przeciwnik nie ma możliwości kontry. przykład: dodanie Anubisa do panteonu przedłuży twój docelowy ruch o jeden czy dwa, lecz obaj gracze mają możliwość dobrania widocznej karty. Zastanawiam się, jak faktycznie wygląda kontrowanie akcji senatorów, skoro nie są tak wspierane przez panteon jak militaria/zielone.

Panteon dodał ważną mechanikę stopowania dobrania karty z układu i nowe efekty do rozpatrzenia, których nie było w podstawce. Agora to miszmasz efektów, i więcej możliwości do pokombinowania. fajnym przejściem w intensywność rozgrywki było dodanie do podstawy Panteonu, lecz właśnie dzięki zwiększeniu elastyczności manewrowania Agora robi krok w przód równie pewny, co Panteon.
yoshko
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2020, 23:56
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: yoshko »

Rykas pisze: 28 gru 2020, 12:57 Czy dodatek agora posiada jakieś błędy (złe odcienie kart, rozmiary itp.)?
Obrazek

Pojedynek
Pantheon
Agora

Obrazek

Pojedynek
Pantheon
Agora

Obrazek

Agora
Pantheon
Pojedynek
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: kuki25 »

Jak dla mnie niezauważalne różnice podczas gry :)
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: barbados »

Hejjj poratuje ktoś angielską instrukcje do tej gry, do grania solo? Ponoć takowa jest.

Edit: znalazłam.
Byłby ktoś uprzejmy przetłumaczyć mi to na Polski?




Zrozumiałam tylko że gra się przeciwko Liderowi .
Wybieram 3 cuda, 2 dla mnie, jeden dla Lidera. Znowu 3 cuda, 2 dla mnie, trzeci Liderowi. Od razu te 2 cuda Lidera aktywują się.
Widzę że Jakieś nowe karty Lidera są. Ale skąd mam je wziasc?
Obrazek
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Matek173 »

Cześć, trochę odkopuję temat, ale ostatnio dużo zagrywam się w 7CŚ: Pojedynek, w wersji na TableTopSimulator i zauważyłem, że w tej wersji autor moda dodał 2 dodatkowe karty cudów — "Statue of Liberty" i "The Messe". Pokopałem trochę w internecie i dowiedziałem się, że są to 2 bonusowe karty rozdawane na targach Essen (?) w latach 2015 i 2016. Czy wyszły one kiedykolwiek w języku polskim i czy jest szansa dostać je gdzieś teraz?

Trochę odpowiadając na post koleżanki powyżej, a trochę zadając własne pytanie — znalazłem też 2 niewydane w formie fizycznej dodatki: Leaders (fanowski, zaakceptowany przez twórców gry) oraz Solo. Jak rozumiem są to dodatki do samodzielnego pobrania i wydruku, a wszystkie niezbędne pliki znajdują się na forum BoardGameGeek (trzeba założyć konto, by mieć do nich dostęp). Czy któryś z tych dodatków ma planowany profesjonalny wydruk (w pierwszej kolejności w języku polskim), albo czy są organizowane jakieś zbiorowe druki fanowskie?
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Relo »

Matek173 pisze: 13 lut 2022, 01:05 Cześć, trochę odkopuję temat, ale ostatnio dużo zagrywam się w 7CŚ: Pojedynek, w wersji na TableTopSimulator i zauważyłem, że w tej wersji autor moda dodał 2 dodatkowe karty cudów — "Statue of Liberty" i "The Messe". Pokopałem trochę w internecie i dowiedziałem się, że są to 2 bonusowe karty rozdawane na targach Essen (?) w latach 2015 i 2016. Czy wyszły one kiedykolwiek w języku polskim i czy jest szansa dostać je gdzieś teraz?
?
Te karty cudów, podobnie jak w grze podstawowej nie mają tekstu, więc tzw polskiego języka tych promek nie było.

Messe było, jeśli dobrze pamiętam dodawane do przedsprzedaży w Polsce. Statua Wolności była do zdobycia w sklepach, np Mepel.pl, podobnie było z kartą Messe ( tak mi się wydaje)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 06:51 przez Relo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4480
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Hardkor »

Matek173 pisze: 13 lut 2022, 01:05 Cześć, trochę odkopuję temat, ale ostatnio dużo zagrywam się w 7CŚ: Pojedynek, w wersji na TableTopSimulator i zauważyłem, że w tej wersji autor moda dodał 2 dodatkowe karty cudów — "Statue of Liberty" i "The Messe". Pokopałem trochę w internecie i dowiedziałem się, że są to 2 bonusowe karty rozdawane na targach Essen (?) w latach 2015 i 2016. Czy wyszły one kiedykolwiek w języku polskim i czy jest szansa dostać je gdzieś teraz?

Trochę odpowiadając na post koleżanki powyżej, a trochę zadając własne pytanie — znalazłem też 2 niewydane w formie fizycznej dodatki: Leaders (fanowski, zaakceptowany przez twórców gry) oraz Solo. Jak rozumiem są to dodatki do samodzielnego pobrania i wydruku, a wszystkie niezbędne pliki znajdują się na forum BoardGameGeek (trzeba założyć konto, by mieć do nich dostęp). Czy któryś z tych dodatków ma planowany profesjonalny wydruk (w pierwszej kolejności w języku polskim), albo czy są organizowane jakieś zbiorowe druki fanowskie?
Obie promki są niezależne językowo. Są do dorwania w oficjalnym sklepie twórców i dość dużo osób sprzedaje w PL z drugiej ręki, w sklepach chyba się już w PL wyprzedały. Fanowskie dodaki drukujesz sam, ale był organizowany druk zbiorowy w drukarni. Może będzie znowu :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: PytonZCatanu »

Krótkie rozważania na temat gry:

Zagrałem w nią wiele lat temu, kilka partii. Podobała mi się, fajna, szybka.
7/10.

W trakcie pandemii zacząłem grać na BGA. Odkryłem tam też 7CP. Zacząłem grać z dobrymi zawodnikami. Odkryłem głębię, której w tej grze się nie spodziewałem.
8/10

W ramach prezentu dostałem oba dodatki. Najpierw zacząłem grać z żoną w Panteon. Ciekawy, dający możliwość "spauzowania" pobierania kart. Więcej możliwości kombinowania.
9/10

Ostatnio zagrałem z Agorą i....jestem totalnie zachwycony. Gra zyskała dodatkową głębię taktyczna (więcej kart w piramidach, przepychanki w Senacie) i strategiczna (dodatkowy warunek zwycięstwa - polityczne). Non stop namawiam żonę w domu i ona też nie oponuje.
10/10

Nie grałem jeszcze z oboma dodatkami na raz - boje się że już zabraknie mi skali. 🙂
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: planszufka »

PytonZCatanu pisze: 13 kwie 2022, 12:38 Krótkie rozważania na temat gry:

Zagrałem w nią wiele lat temu, kilka partii. Podobała mi się, fajna, szybka.
7/10.

W trakcie pandemii zacząłem grać na BGA. Odkryłem tam też 7CP. Zacząłem grać z dobrymi zawodnikami. Odkryłem głębię, której w tej grze się nie spodziewałem.
8/10

W ramach prezentu dostałem oba dodatki. Najpierw zacząłem grać z żoną w Panteon. Ciekawy, dający możliwość "spauzowania" pobierania kart. Więcej możliwości kombinowania.
9/10

Ostatnio zagrałem z Agorą i....jestem totalnie zachwycony. Gra zyskała dodatkową głębię taktyczna (więcej kart w piramidach, przepychanki w Senacie) i strategiczna (dodatkowy warunek zwycięstwa - polityczne). Non stop namawiam żonę w domu i ona też nie oponuje.
10/10

Nie grałem jeszcze z oboma dodatkami na raz - boje się że już zabraknie mi skali. 🙂
paradoksalnie z oboma dodatkami moze stracic, bo robi sie za duza na to czym jest - czyli lekka, szybka gierka
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1594
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 724 times
Been thanked: 1078 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: ave.crux »

PytonZCatanu pisze: 13 kwie 2022, 12:38
Nie grałem jeszcze z oboma dodatkami na raz - boje się że już zabraknie mi skali. 🙂
Odkąd dokupiłem panteon do Agory, grywam nonstop z oboma dodatkami. Stety niestety musieliśmy dokupić insert, bo wyciąganie trzech pudełek to mordęga. Gra się tak samo dobrze jak z samą Agorą, karty panteonu o czasami służą jako zamianę dociągu karty, niż chęć dobrania konkretnego bóstwa. Ostatnio udało mi się w trzeciej epoce wygrać politycznie. Wszystko działa ze sobą bardzo dobrze, a jedyne czego jest więcej na stole, to możliwości i kombinowania.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Bigspender
Posty: 38
Rejestracja: 15 kwie 2022, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Bigspender »

PytonZCatanu pisze: 13 kwie 2022, 12:38 Krótkie rozważania na temat gry:

Zagrałem w nią wiele lat temu, kilka partii. Podobała mi się, fajna, szybka.
7/10.

W trakcie pandemii zacząłem grać na BGA. Odkryłem tam też 7CP. Zacząłem grać z dobrymi zawodnikami. Odkryłem głębię, której w tej grze się nie spodziewałem.
8/10

W ramach prezentu dostałem oba dodatki. Najpierw zacząłem grać z żoną w Panteon. Ciekawy, dający możliwość "spauzowania" pobierania kart. Więcej możliwości kombinowania.
9/10

Ostatnio zagrałem z Agorą i....jestem totalnie zachwycony. Gra zyskała dodatkową głębię taktyczna (więcej kart w piramidach, przepychanki w Senacie) i strategiczna (dodatkowy warunek zwycięstwa - polityczne). Non stop namawiam żonę w domu i ona też nie oponuje.
10/10

Nie grałem jeszcze z oboma dodatkami na raz - boje się że już zabraknie mi skali. 🙂
Oj, tak, mam też oba dodatki i nie wrzucam już niczego poza Agorą, która jest świetna!
ODPOWIEDZ