[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

rokter pisze:Nie płaciłem mu! Naprawdę mu nie płaciłem!
Eh, nie wiedział chłopak jak to działa (moją działkę za ten weekend i wprowadzenie w świat Wikingów kolejnych 4 osób proszę wypłacić normalnie)

Będę jakoś po 17 - uda nam się uwinąć z Chicago Express do początku turnieju o 18.30?
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

do 18.30 raczej nie...

ale możemy zacząć o 19.00 - jak już odpadniesz ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

rokter pisze:do 18.30 raczej nie...

ale możemy zacząć o 19.00 - jak już odpadniesz ;-)
Kurcze, rzeczywiście nie ma co się pchać do turnieju... W ogóle chyba zostanę w domu, za tydzień mnie prawdopodobnie nie będzie... szkoda Bartku, ale Twoi Wikingowie wrócą do Ciebie dopiero za 2 tygodnie... :twisted:
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

rokter pisze:do 18.30 raczej nie...

ale możemy zacząć o 19.00 - jak już odpadniesz ;-)
Obawiam się, że odpaść nie będzie tak łatwo, bo jednak każdy musi zagrać trzy rundy. Ale turniej znając życie i tak się o 18.30 nie rozpocznie, bo z jednej strony naturalny rozgardiasz z tym związany, po drugie część osób zapowiadała, że dotrze później, więc może się chwilę wstrzymamy.
Awatar użytkownika
idha
Posty: 405
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: idha »

Ech... W Alibii prawdopodobnie została moja kochana nowiutka Kakerlakensalat :cry: Na pewno czuje się beze mnie bardzo samotna. Czy ktoś się nią może zaopiekował, czy może jednak została na ladzie Żabki?

A jak tam turniej? Pierniczki wyglądały tak zachęcająco, że zaczęłam żałować, że nie wzięłam w turnieju udziału. O kafelku prezesa nawet nie wspomnę :) <marzy>
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

idha pisze:Zajączek, zajączek bez nóżek i bez rączek,
leci mu jucha z ucha, sterczy mu młotek z brzucha,
za sprawą pinezek przypięty jest do desek,
zajączku, zajączku, takie już życie jest.
Ziejczuk? Mikolaj Demnogonis Ziejczuk? To na co on jest w koncu chory?

Turniej wyszedl wspaniale ( przynajmniej ta czesc do ktorej ja dotarlem )
Te 3 kafelki to byl jednak swietny pomysl.
W ogole wczorajszy wieczor byl przecudany!

Wielki dzieki Ela za pierniczki! To ze narobilas ich takich duzych dla kazdego uczestnika bylo przyjemnym zdziwieniem, ale ze jeszcze je zawinelas w celofan(?) !Szok. Dzieki.

Kurcze no tak fajnie ze dech zapiera +
Wingmakers
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Turniej rzeczywiście był (i jest, bo jeszcze się nie zakończył) świetnie zorganizowany. Dzięki Paweł i Gratulacje :)
A najfajniejsze jest to, że przegrałem. Nie, nie wygrałem, ale zająłem ostatnie miejsce :) i wcale nie uważam, że poszło mi źle. Turniej trzymał wysoki poziom a ja po prostu jestem cienki w te klocki/kafelki :D
Elu, wielkie Dzięki za pierniczki - były pyszne :P

Poza tym grałem chyba w same lekkie gry, więc było przyjemnie i nie mogę się doczekać następnego poniedziałku.

Bartek, muszę się wreszcie przemóc i zagrać w Wikingera z własnej nieprzymuszonej woli, więc może za tydzień? :)
idha - niestety nie widziałem Kakercośtamsalat, więc pewnie ktoś zabrał
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

edrache pisze:
Bartek, muszę się wreszcie przemóc i zagrać w Wikingera z własnej nieprzymuszonej woli, więc może za tydzień? :)
Kurde, przestańcie, bo się nie wypłacę za te wszystkie "spontaniczne" nawrócenia ;-)
edrache pisze: idha - niestety nie widziałem Kakercośtamsalat, więc pewnie ktoś zabrał
ja wziąłem ;-) odezwij się na priv, to sie dogadmy co do odbioru.

Co do turnieju (w którym nie wziąłem udziału, bo a) przecież nie będę zabierał swojego kafelka z powrotem na chatę b) stchórzyłem ;-) ) to rzeczywiście zorganizowany był bardzo dobrze. Szczególne słowa uznania dla Pjaja, Squirrel i last but not least Eli, która - będąc nieobecną - przysłała kilanaście pierniczków-nagród dla uczestników; dla tych co nie byli: pierniczki w kształcie puzzli pieczone i przepięknie zapakowane przez Elę w szeleszczący celofanik wyglądały po prostu jak marzenie). Glory to Ela :-) (oraz glory to koleżanka, co to wszystko przyniosła)

a co porabiałem:

z nowości zagrałem w Insmouth Escape i Wikingera. Insmouth na pewno wszyscy znają, więc skupię się na tej drugiej pozycji. Dwie partyjki i mam nadzieję, że sześć nowych osób zarażonych wirusem. tym razem obeszło się bez blamażu, chociaż syndrom czwartego znów okazał się bardzo dotkliwy (wiem, wiem obecywałem, że już nie będę grał na cztery osoby, ale poczucie misji zwyciężyło ;-) )

Co do insmouth espcape, w którym samotny student ucieka z miasteczka opanowanego przez stwory z głębin (Lovecraft się kłania) starając się jednoczesnie uratować jak najwięcej swoich znajomych (uwięzionych w celu złożenia ich w ofierze któremuś z Przedwiecznych) to gra... jest za długa :-) Wykorzystuje wprawdzie znany i dość atrakcyjny mechanizm "jeden kontra wszyscy", z sekretnym planowaniem ruchów i ściganiem ofiary, ale gdzieś po drodze traci swój impet i zamienia się w dośc monotonne przestawianie pamperków. Muszę sprawdzić, czy na mniejszą ilość osób (graliśmy w piątkę) gra przypadkiem nie zyskuje na dynamice.

Grałem też drugi raz w Chicago express i tym razem nie byłem ostatni :-) Drugie miejsce w rozgrywce na pięciu przywróciło mi nadzieję, że kiedyś tę grę zrozumiem i wreszcie nauczę się liczyć. Gratulacje dla kolegi przyprowadzonego przez Przemka (oczywiście zapomnialem imienia).

Prawo dżungli - nigdy więcej w to nie zagram!!! te kształty, te niuanse, te wszystkie pierdółki po prostu rozłożyły mnie na łopatki. Jungle Speed przy tej pozycji to jakaś zabawka dla przedszkolaków, ale mimo to nie zamierzam już więcej opuszczać terenu mojego przedszkola ;-)]

dobrze było.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, 16:34 przez rokter, łącznie zmieniany 1 raz.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Napiszcie coś więcej o turnieju, kto wygrał. I nie denerwujcie mnie z tymi pierniczkami i, że było fajnie :cry:
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Itsuma Oki pisze:Napiszcie coś więcej o turnieju, kto wygrał. I nie denerwujcie mnie z tymi pierniczkami i, że było fajnie :cry:
Masz rację Itsuma - było tragicznie. Pełen chaos, nikt nie rozpoczął swoich partii o czasie, część osób przyszła godzinę po rozpoczęciu turnieju, a na koniec partii cannehala, pandury i forpia czekali z błagalnym wzrokiem licznie zgromadzeni wokół uczestnicy turnieju (kolejna runda nie mogła się bez tego rozpocząć) ;)

A tak poważnie - pomimo tego, iż algorytm ustalania kolejności uczestników po kolejnych rundach wymagał chyba Deep Blue a nie moich prostych umiejętności matematycznych (po każdej rundzie ładnych parę minut zajmowało ustalenie listy :) ), ale chyba nie wyszło to tak źle. Turniej się jeszcze trwa - poślizg niektórych graczy uniemożliwił jego zakończenie w dniu wczorajszym. Jesteśmy już po rundzie eliminacyjnej - za tydzień czekają nas mecze finałowe.
Do dalszych gier awansowali:
1. woj_settlers
2. Łukasz
3. Yog
4. cannehal
5. Longinus
6. Pjaj

Dopiero za tydzień rozstrzygnie się więc, kto zdobędzie kafelek Prezesa!
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Milo bylo znow poczuc te niesamowita atmosfere spotkania. Poniewaz nie bralem udzialu w turnieju (z zalozenia unikam gier, ktorych tytul zaczyna sie na "C") zagralem w oslawionego Wikingera i oficjalnie stwierdzam, ze, choc nie jest to gra przy ktorej "dupy szaleją", to jest to bardzo solidna pozycja. Mysle, ze dam sie skusic na kolejna partyjke i tym razem nie bede drugi.
EDIT: Znalazlem ciekawy komentarz na BGG. "Tytuł tej gry powinien brzmieć "Księgowi ze Skandynawii" a nie "Wikingowie".
Mysle, ze ta propozycja lepiej oddaje charakter gry.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, 14:27 przez hamanu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

hamanu pisze: zagralem w oslawionego Wikingera i oficjalnie stwierdzam, ze, choc nie jest to gra przy ktorej "dupy szaleją", to jest to bardzo solidna pozycja.
jezuuu... klika miesięcy bez gramajdy i już ludzie tracą resztki kultury. napominam kolegę, aby zamiast użytego wulgaryzmu stosował na przyszłość wyrażenia typu: "nie jest to gra, która podoba się dziewczynom".

a poza tym - to absolutna nieprawda.

:-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ja_n »

rokter pisze:jezuuu... klika miesięcy bez gramajdy i już ludzie tracą resztki kultury. napominam kolegę, aby zamiast użytego wulgaryzmu stosował na przyszłość wyrażenia typu: "nie jest to gra, która podoba się dziewczynom".
Moim zdaniem dopiero sposób w jaki odczytałeś ten wulgaryzm jest nie do przyjęcia. Ja na przykład zrozumiałem "nie jest to gra, przy której często się siada i wstaje".
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

albo: "wierci/nie może usiedzieć w miejscu z emocji" :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

ja_n pisze:
Moim zdaniem dopiero sposób w jaki odczytałeś ten wulgaryzm jest nie do przyjęcia. Ja na przykład zrozumiałem "nie jest to gra, przy której często się siada i wstaje".
mst pisze:albo: "wierci/nie może usiedzieć w miejscu z emocji" :wink:
a to ciekawostka przyrodnicza, no! jak tu sobie gadamy o grach, turniejach i strategiach to szanowni panowie siedzą cicho jak myszki. Ale jak tylko pojawia się wyraz na "d", to następuję automatyczna aktywizacja...
Jakiś filtr se włączyli, czy jak? I po co w ogóle jeszcze udają, że interesują ich gry planszowe? :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Zapomniałbym o najważniejszym wydarzeniu wieczoru, które zdecydowanie przyćmiło turniej i pojawienie się hamanu - Prezes zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zagra we Through the Ages, co będzie chyba pierwszym przypadkiem gdy Prezes gra w coś, do czego instrukcja liczy więcej niż 4 strony (w opowieści Bartka o tym, że wcale nieprawda, bo grał już w Twilight Empire i Grę o Tron, nikt i tak nie uwierzy ;) ).
Za tydzień więc wielki dzień - rokter przy grze sklasyfikowanej jako średnio ciężka :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: yosz »

rokter pisze:a to ciekawostka przyrodnicza, no! jak tu sobie gadamy o grach, turniejach i strategiach to szanowni panowie siedzą cicho jak myszki. Ale jak tylko pojawia się wyraz na "d", to następuję automatyczna aktywizacja...
Jakiś filtr se włączyli, czy jak? I po co w ogóle jeszcze udają, że interesują ich gry planszowe? :-)
jedni reagują na słowo na d.. inni np na Race: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 26#p128626 :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Kolejny gość w naszych skromnych progach - chyba musimy częściej używać wulgaryzmów ;)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Pjaj pisze:Kolejny gość w naszych skromnych progach - chyba musimy częściej używać wulgaryzmów ;)
No to zaczynamy: %&*&%$, $%$&*()*&, #$%%%^&&&**...
O $^&^%, chyba mam jakąś blokadę rodzicielską założoną, ja ^*^$#^**!!!

Mam nadzieje, że znajdzie się miejsce przy TTA dla jeszcze jednego początkującego gracza :wink:
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Itsuma Oki pisze:
Pjaj pisze: Mam nadzieje, że znajdzie się miejsce przy TTA dla jeszcze jednego początkującego gracza :wink:
Jak mogłeś nazwać Prezesa początkującym graczem :?: :!:
Prezes we wszystko jest co najmniej średniozaawansowany :wink:
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Pjaj pisze:
Itsuma Oki pisze:
Pjaj pisze: Mam nadzieje, że znajdzie się miejsce przy TTA dla jeszcze jednego początkującego gracza :wink:
Jak mogłeś nazwać Prezesa początkującym graczem :?: :!:
Prezes we wszystko jest co najmniej średniozaawansowany :wink:
Myślałem o nas, nie o Prezesie :wink:
Stopień średniozaawansowany u Prezesa to jak u innych poziom excelent, gdzie my kończymy się rozwijać tam Prezes dopiero rozkwita. Podobno Prezes poprawiał błędy w pierwszym wydaniu Biblii.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Są momenty, że jak Was słucham, to tracę poczucie tego co jest jeszcze żartem, a co zakrawa już na prawdziwe lizusostwo... ;)
...
to kiedy znowu gramy w Wikingów? ;)


A tak na poważnie to poniedziałkowe granie było bardzo monotematyczne. 4 partie w Carcassonne (wiadomo turniej), raz w Quoridor oraz raz w Marakesz. W tę ostatnią zostałem okrzyknięty jakimś kolaborantem czy coś. Niby nie chciałem współpracować dla dobra jakiegoś urojonego ogółu i pomogłem wygrać Wrogowi. A ja po prostu byłem już zmęczony... ;)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

UWAGA UWAGA :!:

Gramajda nadal nie działa a muszę to jakoś ogarnąć. Pionek już w ten weekend -> to już 10 edycja - kto jeszcze nie był niech żałuję, ale nie jest jeszcze za późno by się na wyjazd zdecydować! http://www.pionekwmdk.blogspot.com/

Z osób, które się zgłaszały pamiętam:

1. Malwina (idha)
2. Mikołaj (demnogonis)
3. Błażej (spiderblazz)
4. Robert (Harkonnen)
5. Przemek (woj_settlers)
6. Grzegorz?
7. Ela?
8. ...

Jeśli chodzi o dojazd i nocleg - to w piątek ok. 18 wyjeżdża z Poznania Przemek i ma dwa miejsca wolne w aucie -> wiem też, że wstępnie zabiera się z nim Robert, czyli zostałoby jedno wolne miejsce (Błażej? wspominałeś, że chciałbyś jechać w piątek)

Zostają Mikołaj i Malwina...

Pociągi w sob rano:
5.47 -> 10.51 TLK, cena: 54zl
6.45 -> 9.20 (Wrocław), 9.35 -> 11.51 cena: 56 zł

Chyba żebyście jechali samochodem (Malwina?)

Śpimy w hotelu Łabędy: http://www.hotel-labedy.pl/cennik.html Wiem, że Przemek z kolegą już mają swój pokój -> proszę dzwonić i rezerwować swoje.

Do zobaczenia w Gliwicach :)
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

ewentualnie jest jeszcze wcześniejszy pociąg z poznania
3:07 (przesiadka we Wrocławiu) -> 8:50 oba pospieszne (cena .. na stronie pkp podało mi 50,- co jest dziwne ze taniej niż osobowy)
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 296 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: siepu »

Intercity przejęło pociągi pospieszne, przez co nie można już kupić biletu łączącego połączenie osobowe i pospieszne - będą to po prostu dwa osobne bilety i wyjdzie drożej. Jako weteran transportu publicznego polecam TLK - tylko parę złotych droższe od zwykłego pospiesznego (miejscówkę trza kupić) a komfort sporo wyższy, no i w przeciwieństwie do Intercity działają zniżki studenckie.
ODPOWIEDZ