Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
podrywamZprzymusu
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2020, 21:39
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: podrywamZprzymusu »

Dzięki za odpowiedź. A to lipa, czyli nic z tego, bo dziś się tak boją ryzyka, nawet na uznanych licencjach, że pogrzebią tytuł. A szkoda.
Jeden z najlepszych rugbystów w tym kraju. Chcesz pogadać o rugby (lub dostać lekcję), pisz. O ile w ogóle minie pandemia.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 616
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 166 times
Been thanked: 162 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

podrywamZprzymusu pisze: 26 lis 2020, 18:48 Dzięki za odpowiedź. A to lipa, czyli nic z tego, bo dziś się tak boją ryzyka, nawet na uznanych licencjach, że pogrzebią tytuł. A szkoda.
W ciągu ostatnich kilku lat wielokrotnie się zdarzało, że nakład któregoś z dodatków się kończył, ceny szły kosmicznie w górę bo wszyscy myśleli że to już koniec, a za jakiś czas dodatek znów był dostępny i ceny wracały do normalności. Także pogłoski o śmierci Eldritch horror traktowałbym jako mocno przesadzone :wink: .
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Co by nie mówić tytuł ma już swoje lata. Dodatkowo raczej nie powstanie już żadne nowe rozszerzenie. Nie znaczy to że dodruków nie będzie, lecz trzeba się liczy że nie będą one w nieskończoność. Na początek przyszłego roku dodrukowuwuja jakieś wersję niemieckie więc temat nie jest zamknięty. Galakta np nie zapowiadała dodruku Zaginionej Wiedzy a pojawiła się nagle taka informacja. Ja czekam na Krainy Snów, bo o ile się zdaje był tylko jeden druk tego dodatku.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 331 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Elemenek pisze: 27 lis 2020, 23:07 Co by nie mówić tytuł ma już swoje lata. Dodatkowo raczej nie powstanie już żadne nowe rozszerzenie....
Nie powstanie na pewno. "Maski Nyarlathotepa" były dodatkiem zamykającym serie w stylu FFG , czyli zawierał coś do każdego z poprzednich i podstawki. Kupowalem ta serie koncem 2018 roku i już wtedy była zamknięta, więc nie czekalbym w nieskończoność z kupnem dodatków.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

Elemenek pisze: 27 lis 2020, 23:07 Co by nie mówić tytuł ma już swoje lata. Dodatkowo raczej nie powstanie już żadne nowe rozszerzenie. Nie znaczy to że dodruków nie będzie, lecz trzeba się liczy że nie będą one w nieskończoność. Na początek przyszłego roku dodrukowuwuja jakieś wersję niemieckie więc temat nie jest zamknięty. Galakta np nie zapowiadała dodruku Zaginionej Wiedzy a pojawiła się nagle taka informacja. Ja czekam na Krainy Snów, bo o ile się zdaje był tylko jeden druk tego dodatku.
Wczoraj znalazłem w 1 sklepie Krainy Snów po angielsku i szybko wziąłem - dodruk nie wiadomo czy w ogóle kiedyś będzie, a nawet jeśli to się angielski sprzeda.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ScorpZero »

Ma ktoś jakiś pomysł skąd w miarę po normalnej cenie wstrząsnąć Signs of Carcosa? To jedyny mały dodatek, którego mi brakuje. Mam grę po angielsku, więc koniecznie w tej wersji szukam. Tak to bym wziął po polsku, bo jeszcze trochę ich jest. :-D

Dwa, tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby chociaż jeden duży dodatek mieć. Tylko nie mogę się zdecydować który. Na pewno nie Maski, bo kampania mnie nie interesuje. Ogólnie chciałbym coś, co niekoniecznie dodaje mocno nowe rzeczy, a raczej ulepsza i rozbudowuje istniejące. Czytałem, że Góry Szaleństwa poza mocnymi badaczami to są takie-se. Piramidy wyglądają ciekawie, tak samo Krainy Snów. Które z tych dwóch są lepsze? ;-)
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

podrywamZprzymusu pisze: 26 lis 2020, 13:52 Jaka jest procentowa szansa, że małe dodatki do EH będą wznowione i wydane ponownie? Czy to śmierć tytułu w Polsce czy zostaną wydane? Brakuje mi dwóch małych i nie wiem, czy to skończona sprawa, czy będzie normalnie wydanie.
Odpowiadając na ten i kilka innych komentarzy sprzed paru dni, to z dodrukami nigdy nie wiadomo. Już kilka razy była panika, że nakład któregoś się kończy, a potem ogłaszali dodruk. Na pewno nie będą dodrukowywać w nieskończoność, bo teraz FFG skupia się bardziej na Horror w Arkham 3 edycja i HwA LCG, dlatego też ta panika nie jest do końca nieuzasadniona i raczej kupowałbym jak najszybciej jeśli tylko coś wpadnie ci w ręce.

Aczkolwiek na małe dodatki szansa jest na pewno większa niż na duże, z tego co zauważyłem. Parę miesięcy temu była panika z małym dodatkiem Miasta w Gruzach, który sam kupiłem po zawyżonej cenie, a niedługo potem ogłosili jednak dodruk. Teraz zbliża się kolejny już dodruk pierwszego dodatku - Zaginiona Wiedza, który jest chyba najpopularniejszy, bo "łata" podstawkę i najczęściej go brakuje.
ScorpZero pisze: 01 gru 2020, 14:03 Dwa, tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby chociaż jeden duży dodatek mieć. Tylko nie mogę się zdecydować który. Na pewno nie Maski, bo kampania mnie nie interesuje. Ogólnie chciałbym coś, co niekoniecznie dodaje mocno nowe rzeczy, a raczej ulepsza i rozbudowuje istniejące. Czytałem, że Góry Szaleństwa poza mocnymi badaczami to są takie-se. Piramidy wyglądają ciekawie, tak samo Krainy Snów. Które z tych dwóch są lepsze? ;-)
Rzeczywiście, te dwa z dużych są najciekawsze i trudno by mi było wybrać który lepszy. Zależy czy preferujesz klimat Egiptu, czy Snów. Mnie trochę bardziej podobają się Krainy Snów, ale to tylko nieznacznie i to tylko moja opinia. Najlepiej pooglądaj recenzje i gameplaye. No i pytanie, czy będziesz w stanie dostać, bo nakład Krain skończył się już ładne parę miesięcy temu.

Korzystając z okazji, pochwalę się, że parę dni temu zamówiłem ostatni dodatek potrzebny do skompletowania kolekcji - Maski Nyarlathotepa. Nie ograłem jeszcze wszystkich przedwiecznych z poprzednich dodatków, ale patrząc po tym jak te dodatki schodzą z rynku lepiej brać teraz niż potem żałować. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko jakiejś fajnej skrzyni do przechowywania całości, bo na razie żetony trzymam w organizerach na śrubki, a karty w dwóch własnoręcznie zrobionych "insertach".
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Poki nie ma informacji o dodrukach, wydaje mi sie ze powinno sie brac to co jest dostepne. Na obecna chwile z duzych dodatkow bez problemu dostaniemy Gory Szalenstwa oraz Maski Nyarlathotepa. Zdaje mi sie jednak, ze Maski powoli zaczynaja znikac. Moze to byc spowodowane tym, ze Gory Szalenstwa mialy 1 czy tam 2 dodruki, a Maski od swojej premiery ciagle sprzedaja ten sam rzut.

Co do duzych dodatkow to mysle ze mozemy w skrocie powiedziec:

Pod Piramidami - bardzo ciekawi przedwieczni, klimat nieco Indiany Jonsa. Tajemnice jaki musimy wykonac sa ciekawe i nieco bardziej zlozone niz w podstawowej wersji gry. Na dodatkowa plansze latwo sie dostac, wiec naprawde odczuwamy ze jest ona w grze.

Krainy Snow - nie posiadam w swojej kolekcji, lecz wiem ze jest to mocno "lovecraftowski" dodatek. Badacze maja ciekawe zdolnosci ktore sprawdzaja w grze na kilku badaczy np na polu z Carolin Fern pania psycholog mozemy podczas odpoczynku wyleczyc dodatkowo jeden punkt przerazenia. Spotkania na planszy nie sa takimi zwyklymi tekstami, ale sa bardziej rozszerzone. bardzo latwo dostac sie na plansze, za pomoca jednej z 3 losowych bram, albo zapadajac w sen :) . Graficznie bardzo klimatycznie, chyba najladniejsza plansza dodatkowa.

Maski Nyarlathotepa - najbardziej rozczarowywujacy dodatek. Duzy, lecz nie zawiera planszy. Wprowadza kampanie, ktora jest hmmm. No nie jest to na co liczylem, mysle ze bardziej mozna sie w tej materii kierowac home rulami, niz tym co zaoferowalo FFG. Fajne za to sa osobiste cele/historie dla kazdego badacza. Kolejna nowoscia sa zetony zasobow, za ktore mozemy kupowac przedmioty z rezerw, przez co czesciej trafiaja one do gry. Jak nie ma postaci polityka w grze, to bardzo sie przydaje. Ogolem dostajemy wiecej wszystkiego, jednak jak na ostatni dodatek zamykajacy serie jest duzy niedosty. Oczekiwania byly inne. Raczej dla fanow i jako ostatni w kolejce do nabycia.

Gory Szalenstwa - jedno z najlepszych opowiadan H.P. Lovecrafta. Na dodatkowa plansze trudniej sie dostac w stosunku do Piramid czy Snow. Przedwieczni sa hmmm poprawni, a to jakos slawy im nie przynosi. Ten dodatek jednak chyba jako pierwszy wprowadzal akcje skupienia (mozliwosc pozyskania zetonu, wydania go i przezucenia koscia). Jednka nie trzeba kupowac pudla zeby z tej mechaniki korzystac. Sredni dodatek. Niczym jakos bardzo nie zaskakuja ani na plus, ani na minus.

Male dodatki to:

Zaginiona Wiedza - wycieta czesc podstawki. Must have dla wszystkich, ktorzy chca grac w gre, a nie jej demo. Najczesciej jest dodrukowywana, i jakos na poczatku roku ma trafic znow do sklepow.

Miasta W Gruzach - teoretycznie maly dodatek, a grywalnie lepszy niz Maski. Naprawde mechanika zniszczonych miast jest rewelacyjna. Urozmaica gre i ozywia plansze w sporym stopniu.

Tajemnicze Ruiny - wpowadzaja ciekawa talie mini przygody, ktora pomoze nam w rozwiazaniu tajemnicy przedwiecznego. Bardzo fajni badacze i wymagajacy przeciwnik.

Widma Carcossy - ten dodatek wyrozniaja wg mnie bardzo klimatyczne przygody z kart. A czy Ty widziales juz zolty znak?

Podsumowujac to wszystkie male dodatki sa warte swojej ceny i duzo wnosza do gry. Naprawde warto je miec, jak jest sie fanem gry. Jesli mialbym wybrac jeden to Zaginiona Wiedza. Jesli potraktujemy ja jako patcha, to mysle ze wybralbym Miasta w Gruzach. Polecam jednak wszystkie , naprawde nikt nie pozaluje.

Z duzych rozszerzen na czele stawki mamy Pod Piramidami oraz Kraine Snow. Mysle ze pierwszy to taki bardziej prztgodowy a'la Indiana Jones, a drugi to taki Lovecraft w pelnej krasie. Oba stawiam na rowni. Nastepnie Gory Szalenstwa jako typowy sredniak. Stawke zamykaja Maski, ktore zyskuja wiecej gdy mamy juz poprzednie dodatki (ze wzgledu na osobiste istorie badaczy).

Polecam jeszcze fanowskie dodatki:

Krol W Zolci

oraz

Dziecko Yuggoth
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ScorpZero »

Udało mi się zebrać wszystkie małe dodatki oraz jeden duży - piramidy. Czy ktoś jest w stanie polecić jakiś sensowny sposób na przechowywanie tego wszystkiego w jednym miejscu? Nie widzę żadnych insertów, które by to pomieściły. Na dodatek wszystkie karty mam w koszulkach, a sporą część żetonów w kapslach numizmatycznych.

Od biedy myślałem nad jakimś rozwiązaniem, żeby przynajmniej karty mieć wszystkie w jednym pojemniku. Coś jak do karcianek.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 331 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Sprawa nie jest prosta... :roll: :wink:

Obrazek

A na serio to ostatnio bodajże GeekMod wypuscił kolejną wersję dedykowanego kufra ? Chyba oni - sprawdź. Mieścił wszystko.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 22 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Lomik »

ScorpZero pisze: 19 gru 2020, 22:48 Udało mi się zebrać wszystkie małe dodatki oraz jeden duży - piramidy. Czy ktoś jest w stanie polecić jakiś sensowny sposób na przechowywanie tego wszystkiego w jednym miejscu? Nie widzę żadnych insertów, które by to pomieściły. Na dodatek wszystkie karty mam w koszulkach, a sporą część żetonów w kapslach numizmatycznych.

Od biedy myślałem nad jakimś rozwiązaniem, żeby przynajmniej karty mieć wszystkie w jednym pojemniku. Coś jak do karcianek.
Skrzynie do przechowywania -warbox lub geekmod
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ScorpZero »

O cholera, ale ceny. Chyba będzie jedak trzeba kupić drewnianą skrzynkę, a środek zrobić samemu. :D
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Od biedy myślałem nad jakimś rozwiązaniem, żeby przynajmniej karty mieć wszystkie w jednym pojemniku. Coś jak do karcianek.
Ja wszystko co wyszło do Eldritcha trzymam w dwóch dużych pudełkach. W jednym mieszczą się wszystkie duże karty w koszulkach.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
I chyba tak też nożna by to rozwiązać, co najwyżej zrobić do tego trochę przegródek na karty. Bo jednak woreczki strunowe przerastają być fajne, gdy liczba kart przekracza pewną granicę. :-D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 331 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

ScorpZero pisze: 19 gru 2020, 23:22
Spoiler:
I chyba tak też nożna by to rozwiązać, co najwyżej zrobić do tego trochę przegródek na karty. Bo jednak woreczki strunowe przerastają być fajne, gdy liczba kart przekracza pewną granicę. :-D
Ja zrobiłem sobie takie:

https://files.fm/u/cpcwbudee#/view/h8amwgg8u

To ulepszony koncept tych które znalazłem gdzieś na BGG i przetłumaczyłem. Na każdej karcie dodatkowo wpisałem co dokładnie zawiera dana kategoria. W znaczeniu jakby podkategorie. Więc nie musisz wertować, tylko wyciągasz i wiesz czy tutaj jest to co szukasz. Spróbuj, u mnie sprawdziło się rewelacyjnie, doszedłem do tego tez po kilkudziesięciu grach w "normalnymi" podziałkami/dividerami.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Zapomniałem dodać że żetony to jeszcze trzymam w oddzielnym pudełku plastikowym z przegródkami.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 616
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 166 times
Been thanked: 162 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

Ja poszedłem na łatwiznę i skusiłem się na kufer GeekMod. Z perspektywy czasu uważam jednak, że tańszą i lepszą opcją byłoby jednak kupno drewnianej skrzynki takiej np jak ta: https://www.obi.pl/pudelka-do-przechowy ... /p/2993152 oraz dokupienie segregatorów takich np jak te: https://allegro.pl/oferta/e-raptor-poda ... 9611336843 lub te: https://allegro.pl/oferta/organizer-pod ... 8372982571 . Oczywiście w kufrze mieści się wszystko bezproblemowo ale na mój gust jest on za wielki ( na stronie były podane rozmiary 40/30/13, a w rzeczywistości jest 48/30/23 ) zwłaszcza, że podobnie jak Ty mam 4 małe dodatki i jeden duży.
longmen76
Posty: 667
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: longmen76 »

Kufer który proponujesz z OBI i każdy inny o wymiarze jednego z boków 300 mm nie mieści w środku plansz. Przynajmniej te co ja sprawdzałem to plansze nie wchodzą.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 616
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 166 times
Been thanked: 162 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

longmen76 pisze: 20 gru 2020, 11:34 Kufer który proponujesz z OBI i każdy inny o wymiarze jednego z boków 300 mm nie mieści w środku plansz. Przynajmniej te co ja sprawdzałem to plansze nie wchodzą.
No właśnie tego się bałem, choć liczyłem, że skoro plansza ma 28cm to powinna wejść na ścisk :wink: . Uff czyli jednak dobrze zrobiłem, że kupiłem ten kufer :wink: .

No tak, kufer z GeekMode ma 32cm i dlatego wszystko się mieści idealnie.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ScorpZero »

Jeszcze jedna z moich ostatnich zagwozdek - czy zabezpieczacie w jakiś sposób kartony potworów? Niestety się je losuje, więc ryzyko zużycia zdecydowanie wzrasta.

Obecnie mam je trochę chałupniczo wsadzone w koszulki mini American, które składam na pół i kleję taśmą, ale niestety, te koszulki są trochę za szerokie, a przycinanie każdej to już by była zbyt ciężka robota. Stąd szukam innego rozwiązania.

Myślałem, żeby wsadzić je w kapsle na monety o średnicy 44mm. Ale niestety, nie znalazłem tanich kapsli w tym rozmiarze (powiedzmy, ok. 5-6 zł za 10 sztuk), bo przy cenie 12-15 zł za 10 sztuk wychodzą grube kwoty. :-D Od biedy można je wsadzić w jakieś większe kapsle, które idzie znaleźć w sensownej cenie, ale wtedy będą latać... Chyba, żeby je czymś w środku wypełnić dodatkowo? Tylko czym? :-D
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Jools »

Grałem w grę ok 100 razy. Potwory bez żadnego zabezpieczenia. Trochę się niszczą, ale nieznacznie. Who cares? Gry nie będę sprzedawać, a zużycie żetonów jest nieznaczne.
Wszystkie karty natomiast w koszulkach - głównie dla tasowania.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 616
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 166 times
Been thanked: 162 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

Mam dokładnie tak samo jako kolega Jools. Nie zauważyłem żeby żetony potworów sie niszczyły. Przed gra wsypuje je do miski na chipsy i tylko trzeba uważać żeby nie pomylić misek :wink: .
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ScorpZero »

Ja ogólnie chcę sobie wrzucić podstawowe potwory do worka i zapomnieć. ;-) Tak zrobiłem ze wskazówkami, bo w kapslach nie ma prawa im się nic stać. No i sam feeling komponentu jest wtedy super. Czuć jego wagę oraz fajnie wszystko brzęczy. :-D
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Ja wrzucam wszystkie oprócz tych, które są pod konkretnego Przedwiecznego (zwykłe i niezwykłe ;) ). Trochę bardziej klimatycznie jest przy danym scenariuszu.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

Ja losuję sobie z takiego pudełka:



Obrazek
ODPOWIEDZ