Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Pudełko zacne, ale jak losujesz z tego potwory? :D
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

No normalnie przecież, biorę pierwszą lepszą płytkę z rzędu.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ScorpZero »

Co to za organizer? Wygląda bardzo spoko. Chętnie bym sobie posegregował osobno wszystkie ulepszenia oraz wady wg typów, żeby każdy miał swoje osobne miejsce. :-D

W sumie to trochę z gotowymi insertami - żetony w kapslach się nie zmieszczą za cholerę.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

"Organizer 28 przegródek 35x22x4.8cm" z allegro.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 877
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 299 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

Zapytam z ciekawości. Grał ktoś z was w ten sposób, że w grze była używana podstawka + zakazana wiedza i odpowiednio karty z dodatku z którego jest przedwieczny? Czy to się nijak ma tematycznie i klimatycznie do danych AO? Zastanawiam się na wejście ponowne w grę i ciekawy jestem jak by to chodziło w takim wariancie. Oczywiście mowa o aplikacjach do EH bo nie wyobrażam sobie jeszcze rozsegregowania i łączenia w ten sposób kart do każdej rozgrywki... Druga sprawa - jak się sprawdzają te apki ze sklepu gogli co można losować karty? Nie ukrywam, że ilość kart w tej grze mnie trochę słabi i bardzo by mi się widziało jeśli mógłbym cz. z nich nie wyciągać albo wyciągać konkretnie te, które wypadły.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Zawsze z nowym przedwiecznym grałem dając karty z jego rozszerzenia na górę talii. Przygody są bardziej tematyczne, czuć klimat. Pamiętam że miałem kiedyś rozgrywkę chyba z Hasturem i było sporo odniesień do króla w żółci. Polecam taki sposób, wymaga segregacji kart, ale gra zyskuje.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Wydaje mi się, że sporo kart w nowych rozszerzeniach są głównie po to, żeby do wszystkich talii wprowadzić nowe mechaniki. Mechaniki które zostały wprowadzone w danym rozszerzeniu. Trochę dziwnie by się grało wiedząc dokładnie jakie rzeczy będzie można wylosować z różnych spotkań, przynajmniej na początku... :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 331 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Nowy dodatek w PL "Podróż w Nieznane":

https://boardgamegeek.com/filepage/2137 ... ent9963539

Za autorem:

"Rozszerzenie Podróż w nieznane skupia się na udoskonaleniu
mechanizmu przemieszczania się badaczy po planszy. Nowe
rodzaje biletów (Bilet Lotniczy i Bilet Karawany) dają odkrywcom
możliwość lepszego zaplanowania wyprawy, a nowe Zasoby
w całości poświęcone tematyce podróży z pewnością otworzą
wiele nowych dróg rozwoju postaci."

Już wydrukowałem, czekam na pierwszą rozgrywkę. Niemniej dla mnie to jeden z tych dodatków po których zapoznaniu się z, stwierdzamy: "Cholerka to powinno być w podstawce".

p.s. może warto dać "łapkę" albo kilka monet autorowi ? Dałbym więcej, ale już tylko 4 mi się ostały i więcej nie miałem :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Wow, mega zrobione. Jakiś profesjonalny druk by się przydał :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

Super pomysł, tylko grafiki na kartach IMO do wymiany.
Jest tyle gier w świecie cthulhu z których można by czerpać, nie wspominając już o innych źródłach, a tymczasem autor użył zwyczajnych zdjęć albo jakiś komputerowych kreacji.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 331 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Bludgeon pisze: 29 gru 2020, 02:52 Super pomysł, tylko grafiki na kartach IMO do wymiany.
Jest tyle gier w świecie cthulhu z których można by czerpać, nie wspominając już o innych źródłach, a tymczasem autor użył zwyczajnych zdjęć albo jakiś komputerowych kreacji.
Osobiście "nie umiem w grafiki" więc cieszę się tym co jest (bo nie są to tez wszak jakieś brzydkie grafiki ) i ze się autorowi w ogóle chcialo.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
gogovsky
Posty: 2263
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 471 times
Been thanked: 518 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Bludgeon pisze: 29 gru 2020, 02:52 Super pomysł, tylko grafiki na kartach IMO do wymiany.
Jest tyle gier w świecie cthulhu z których można by czerpać, nie wspominając już o innych źródłach, a tymczasem autor użył zwyczajnych zdjęć albo jakiś komputerowych kreacji.
A dla mnie są klimatyczne :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

Ja umiem :) daj ktoś template w psd to to ogarnę z przyjemnością.
gogovsky pisze: 29 gru 2020, 08:42 A dla mnie są klimatyczne :)
Są dobre same w sobie (oprócz jednej), po prostu odbiegają znacząco stylem od reszty gry.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 238
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 92 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Ezekiel »

Tymczasem wywiało ze sklepów Maski, wahałem się długo żeby kupić, ostatnio sprawdzałem z miesiąc temu i było ok z dostępnością, a teraz kupiłem rzutem na taśmę w Mgle... Już drugi raz niepotrzebnie sobie serwuję stres, poprzednio miałem tak z Krainami Snów :) wg i-szopa jeszcze coś można znaleźć, tak więc jak ktoś czeka, to chyba nie ma na co
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Grafiki w "Podroz w nieznane" moze nie sa w klimacie Cthulu, ale tez nie strasza jakoscia Terraformacji Marsa :wink: . Pomysl naprawde zacny i prosty, mysle ze ulatwia nieco gre, zarazem nie psujac przytym balansu. Faktycznie zgadzam sie zYurim ze pierwsze co pomyslalem, to ze powinno to byc w podstawce. Az samemu sie czlowiek zmotywowal, aby wymyslic cos do EH.

Co do Masek, pisalem o tym juz dwa miesiace temu. Mialy tylko jeden druk wiec wiadome bylo ze kiedys sie wyprzedadza. Z drugiej strony fajnie ze wszystko znika, moze dodrukuja Krainy Snow bo mi brakuje :).
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 331 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Ta gra jest strasznie "plastyczna" wzgl dodawania nowego contentu czy nowych Przedwiecznych. Mocno wierzę że gra taki dostanie od fanów,bo na to zasługuje.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jediwolf
Posty: 411
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 90 times
Been thanked: 84 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

A są gdzieś jacyś nowi przedwieczni stworzeni przez graczy?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 331 times
Been thanked: 1257 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

jediwolf pisze: 29 gru 2020, 22:39 A są gdzieś jacyś nowi przedwieczni stworzeni przez graczy?
No ba. Choćby na BGG ale po ANG. Pewnie można by coś podziałać, ale wpierw muszę dokończyć moduł kooperacyjny do The Others bo niewiele już zostało, a nie godzi się tak zostawiać tematu rozgrzebanym.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Chilihead »

Ten sam kolega co wcześniej wspomniany dodatek udostępnił tłumaczenie fanowskiego dodatku:
https://boardgamegeek.com/filepage/2087 ... zieci-yugg
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

Ezekiel pisze: 29 gru 2020, 21:11 Tymczasem wywiało ze sklepów Maski, wahałem się długo żeby kupić, ostatnio sprawdzałem z miesiąc temu i było ok z dostępnością, a teraz kupiłem rzutem na taśmę w Mgle... Już drugi raz niepotrzebnie sobie serwuję stres, poprzednio miałem tak z Krainami Snów :) wg i-szopa jeszcze coś można znaleźć, tak więc jak ktoś czeka, to chyba nie ma na co
Ej jakbyś gdzieś zauważył Krainy Snów to pisz, bo to jedyne co mam po angielsku :(
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 238
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 92 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Ezekiel »

Bez dodruku to nie ma szans już na KS. Ja sam kupiłem.na wiosnę i już wtedy był problem, jakoś mnie tknęło, żeby poszukać i złapałem na allegro w jakiś w miarę rozsądnych pieniądzach. W sumie ciekaw jestem jaki był nakład bazowy tych dodatków. 200/300?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 70 times
Been thanked: 89 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Bludgeon »

Ezekiel pisze: 30 gru 2020, 09:36 Bez dodruku to nie ma szans już na KS. Ja sam kupiłem.na wiosnę i już wtedy był problem, jakoś mnie tknęło, żeby poszukać i złapałem na allegro w jakiś w miarę rozsądnych pieniądzach. W sumie ciekaw jestem jaki był nakład bazowy tych dodatków. 200/300?
Z tego co słyszałem to KS były jedynym (+ być może maski) dodatkiem bez dodruku, dlatego tak mało go na rynku.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Bludgeon pisze: 30 gru 2020, 10:30
Ezekiel pisze: 30 gru 2020, 09:36 Bez dodruku to nie ma szans już na KS. Ja sam kupiłem.na wiosnę i już wtedy był problem, jakoś mnie tknęło, żeby poszukać i złapałem na allegro w jakiś w miarę rozsądnych pieniądzach. W sumie ciekaw jestem jaki był nakład bazowy tych dodatków. 200/300?
Z tego co słyszałem to KS były jedynym (+ być może maski) dodatkiem bez dodruku, dlatego tak mało go na rynku.
Na pewno Krainy Snów i Maski miały jeden druk. Nie wiem jak Pod Piramidami lecz też bym stawiał jeden. Małe dodatku miały po 2-3 a ZW nawet więcej. W Górach Szaleństwa też miały na pewno co najmniej jeden dodruk.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 238
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 92 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Ezekiel »

A pytanie z innej beczki, do osób które tak już grały a nie że nie grały, ale podejrzewają :mrgreen: jak wygląda próg liczby graczy, po którym totalnie siada tempo gry? Ja gram solo, ale będę miał 7 osobowe spotkanie i przez chwilę przeszło mi przez myśl żeby to zaproponować, ostatecznie skończy się na Kawernie i lżejszych rzeczach, ale jestem w sumie ciekaw opinii. Tak ogólnie to wydaje się, że jakieś 5 osób to maks, ale może ktoś grał w więcej i ma inne odczucie
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Ezekiel pisze: 30 gru 2020, 22:49 A pytanie z innej beczki, do osób które tak już grały a nie że nie grały, ale podejrzewają :mrgreen: jak wygląda próg liczby graczy, po którym totalnie siada tempo gry? Ja gram solo, ale będę miał 7 osobowe spotkanie i przez chwilę przeszło mi przez myśl żeby to zaproponować, ostatecznie skończy się na Kawernie i lżejszych rzeczach, ale jestem w sumie ciekaw opinii. Tak ogólnie to wydaje się, że jakieś 5 osób to maks, ale może ktoś grał w więcej i ma inne odczucie
W mojej opinii gra na 4 badaczy jest optymalna. Grałem kiedyś w 6 i trochę się już dłużyło. Zasady i decyzję nie były problemem bo wszyscy ograni, jednak działo się sporo i trzeba było do niektórych tajemnic zdobyć 12 wskazówek, a to już zajmowało trochę czasu. Gra lepiej skaluje się na parzysta liczbę graczy, ale usprawnili to i zmienili zasady przy nieparzystej ilości gdzieś na stronie ffg czy też FAQ.

Przy grze na 6 osób były podzielone rolę. Polityk na Londynie farmil wskazówki, jedna osoba (Aichya) zamykała bramy, jedna walczyła, dwie zbierały wskazowki, jedna była supportem i wykonywała zadania czy też spotkania w ruinach itp. Nie wszystkim taki styl odpowiada, bo szczerze mówiąc nie każdy zagrać w 100% gry. Gra jakieś 3 h.

Chcę kiedyś zagrać w 8-10 osób, ale myślę że to już będzie za dużo. Daj znać po spotkaniu jak się grało :)
ODPOWIEDZ