Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć!
Dzisiaj zdarzyło się coś niesłychanego; otóż tata zapytał mnie czy mógłbym mu polecić jakąś grę dla niego i dla mamy.
Generalnie nic nie przyszło mi do głowy ponieważ jestem raczej graczem grającym w tytuły ciężkie.
Stąd pytanie do was, czy moglibyście mi coś polecić do kupienia dla rodziców? Generalnie oni grywają głównie w scrable więc (pierwsze z brzegu) 7 cudów pojedynek na pewno odpada. Zasady musza być krótkie i proste.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: Kin@a »

Prosty jest Patchwork. Myślę, że przypadnie do gustu. Akurat jest też klimatyczna edycja zimowa:
https://www.lacerta.pl/nasze-gry/patchw ... imowa#opis

Dokupiłabym jeszcze coś z możliwością gry dla trzech osób, byś mógł zagrać też rodzicami i ich nauczyć:
Wsiąść do pociągu: Kraje północy
Ostatnio zmieniony 17 sty 2021, 22:02 przez Kin@a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: KurikDeVolay »

Kolejny punkt dla Patchworka. Sam jestem wielkim fanem scrabbli. To łamaniec językowo-matematyczno-przestrzenny. Chcąc spełnić chociaż 2 z 3 tych scabblowych "modułów", mogę polecić któregoś azula, albo Nova Luna. Gry są proste, przyjemne i moim zdaniem mają to coś, co pozwoli rodzicom się "wessać".
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: arturmarek »

Gry, w ktore gra teściowa z nim synem:
Patchwork
Azul
Carcassonne
Onitama
Wziąć do pociągu: kraje północy

Dla rodziców grających w scrabble chyba najmocniej poleciłbył:
Tajniacy:duet
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: charlie »

Najlepiej dać w takim przypadku coś logicznego, popieram Azul i Patchwork, ale może jeszcze z innej logicznej beczki, coś jeszcze prostszego np. Ubongo lub NMBR9. Z kafelkowych to zamiast Carcassonne poleciłbym Kingdomino.

A jeżeli lubią Scrabble i to jest ważna wskazówka, to polecam Qwirkle lub coś lepszego w układanie słów - Paperback (i dodatkowo przedstawić im mechanikę deckbuildingu). Dziwi mnie, że w propozycjach nie padł jeszcze Splendor - sam jestem zmęczony tą grą, ale też nadaje się w sam raz na pierwszą grę dla rodziców.
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: km007tbg12 »

Kingdomino jest szybkie i łatwe do wylumaczenia. Również abalone to moje odkrycie. Mam wersję quatroo gdzie można grać od 2-4 graczy ale jak tylko ma być na 2 osoby to może być zwykle abalone. Mój ojciec jest zachwycony.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: xilk »

Polecam kingdomino w jednej z wersji (grałem w kingdomino, ale podobno queendomino to również sporo dobrej zabawy) i abalone.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: Kin@a »

charlie pisze: 17 sty 2021, 22:52 Z kafelkowych to zamiast Carcassonne poleciłbym Kingdomino.
https://nk.com.pl/zamek/2737/gra.html
A ja Zamek. Jest tam ciekawy motyw ramki (zamkowego muru) ograniczającej pole układania kafelków.
Kingdomino może się za bardzo z dziecięcym dominem kojarzyć (ta gra idealnie nadaje się do gry rodziców z dziećmi), a jego bardziej skomplikowana wersja Queendomino okazać za trudna jednak.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2021, 10:46 przez Kin@a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 495
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 253 times
Been thanked: 444 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: vnzk »

Jeśli lubią Scrabble, polecam "7 słów". Jak dla mnie to satysfakcja jak przy partii Scrabble, ale w 20 minut. Świetnie chodzi zarówno na 2 jak i 6 osób (przy 6 osobach czas gry wydłuża się może o 5-10 minut), nie ma frustracji, że przez pół partii losujemy słabe litery i naprawdę procentuje tu zasób słów. Dla mnie jedno z odkryć roku. :) I do dostania poniżej 40 zł!

Jeśli chodzi o mniej słowne gry, to przyklasnę Zamkowi. Prosta do nauczenia, ładna, szybka i do przyjemnego pokombinowania. :)

I na trzecią nóżkę, dorzucę Niezłe Ziółka. Banalne zasady, piękne wykonanie i przyjemna rozgrywka. I chyba najtańsza z wymienionych (ja nową kupiłem za ~25 zł).
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: Bartoszeg02 »

Dziękuję wam serdecznie za porady!
Na ten moment zamówiłem patchworka i azula. Jestem super ciekaw jak się przyjmie :)
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: anna26 »

Rummicub, Carcassonne
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra dla rodziców - miłośników scrabli

Post autor: matten »

Może Bananagrams? Podobnie jak scrabble to gra słowna, z tym że tu układamy własną krzyżówkę. Da się pograć solo, w parze, jak i w więcej osób. Setup jest szybki i sprawny, rozgrywka się nie ciągnie (my gramy zawsze do trzech zwycięstw), płytki solidnie wykonane, a gierka dosyć tania.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
ODPOWIEDZ