Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Tringa »

Rebel, a jak tam dodatki do Odjechanych Jednorożców? Miały być chyba w zeszłym roku, o ile mnie pamięć nie myli :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: mmag »

Czy Rebel będzie wydawał po polsku rocznicową edycję Ticket to Ride: Europe?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: PytonZCatanu »

mmag pisze: 25 sty 2021, 13:34 Czy Rebel będzie wydawał po polsku rocznicową edycję Ticket to Ride: Europe?
Tak, właśnie ogłosili na Facebooku.

https://www.rebel.pl/gry-planszowe/wsia ... 01639.html

1. Piękne wydanie 🙂
2. Zabójcza cena.....
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDŹ:
-------------------------------------

Obrazek

Świętuj z nami 15. rocznicę wydania Wsiąść do Pociągu: Europa – jednej z najpopularniejszych gier familijnych!

Wraz z wydawnictwem Days of Wonder mamy przyjemność ogłosić wydanie ekskluzywnej edycji kolekcjonerskiej Wsiąść do Pociągu: Europa - 15. rocznica!

Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica to limitowane wydanie, które cieszy oko warstwą estetyczną i dopracowaniem elementów. W zestawie znajdziemy precyzyjnie wykonane, zaprojektowane specjalnie z tej okazji plastikowe wagoniki i dworce zamknięte w wyjątkowych blaszanych puszkach. Sama gra doczekała się większej planszy i została wzbogacona o nowe grafiki, które dodatkowo upiększą karty biletów. Tych ostatnich jest w pudełku aż 108, czyli wszystkie, jakie zostały wydane do tej pory!

SCD: 449,95 zł
Szacowana data premiery: późna wiosna 2021 r.

Facebook: https://www.facebook.com/groups/planszo ... %2CO%2CP-R
Wideoprezentacja: https://youtu.be/ABM2I6aLIpU
Zapowiedź na stronie wydawnictwa: https://www.wydawnictworebel.pl/pages/w ... -1558.html
Produkt na stronie wydawncitwa: https://www.wydawnictworebel.pl/games/w ... -5061.html


-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
Gatherey pisze: 22 sty 2021, 16:09(...) przekładanie premiery gier o tydzień wygląda dla mnie tak:

1. Dzisiaj poniedziałek, sprawdźmy jak idzie nasz towar z Chin.
2. No nie wysłali nic nadal, a premierę gry mamy w piątek - cyk premiera + 7 dni.(...)
Założenie, że Rebel podaje datę premiery co do dnia spodziewanej daty dostawy na magazyn +/- 2-3 dni na wysyłkę jest błędne. Klienci dowiadują się o opóźnieniu dopiero w momencie gdy realna suma opóźnień przekroczy założony bufor. Wynoszący zwykle 3-4 tygodnie.
Dla Pandemic Legacy Sezon 0 bufor został przekroczony kilkukrotnie - z powodu przesuniecia daty przez oryginalnego wydawcę, braku wydania przez fabrykę w terminie i spóźnienia się na transport, a także opóźnienia w samym transporcie. Wolimy zmieniać i informować na bieżąco, niż zmienić datę premmiery na następny kwartał albo półrocze danego roku. Zwłaszcza gdy gra realnie jest w drodze i w teorii nic nie wskazuje na kolejne opóźnienia. W teorii, bo odprawa celna jeszcze przed nami.

fitzroy pisze: 23 sty 2021, 09:00 Rebelu skoro był Abyss z dodatkami to może jest szansa na dodatki do Five Tribes ?
Nie ma.

bobule pisze: 23 sty 2021, 10:11 są jakieś plany / szanse, na big box do K2?
Być może, ale to raczej nie będzie 2021 rok.

Tringa pisze: 24 sty 2021, 18:06 Rebel, a jak tam dodatki do Odjechanych Jednorożców? Miały być chyba w zeszłym roku, o ile mnie pamięć nie myli :)
Od początku mówimy, że polujemy, ale to nie od nas zależy kiedy będzie możliwość dołączenia do druku, niestety :(

mmag pisze: 25 sty 2021, 13:34 Czy Rebel będzie wydawał po polsku rocznicową edycję Ticket to Ride: Europe?
Patrz wyżej :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: garg »

PytonZCatanu pisze: 25 sty 2021, 15:13
mmag pisze: 25 sty 2021, 13:34 Czy Rebel będzie wydawał po polsku rocznicową edycję Ticket to Ride: Europe?
Tak, właśnie ogłosili na Facebooku.

https://www.rebel.pl/gry-planszowe/wsia ... 01639.html

1. Piękne wydanie 🙂
2. Zabójcza cena.....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zaparskałem monitor :mrgreen: .

To widzę, że rynek na gry premium ciągle rośnie. Nie kupuję, więc mi to nie wadzi, ale jest kiepska strona tego zjawiska - podrożeją też zwyczajne wydania :(
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7332
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: detrytusek »

garg pisze: 25 sty 2021, 15:18 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zaparskałem monitor :mrgreen: .

To widzę, że rynek na gry premium ciągle rośnie. Nie kupuję, więc mi to nie wadzi, ale jest kiepska strona tego zjawiska - podrożeją też zwyczajne wydania :(
Ale przecież masz 7% upustu 8)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Tringa »

REBEL.pl pisze: 25 sty 2021, 15:16
Tringa pisze: 24 sty 2021, 18:06 Rebel, a jak tam dodatki do Odjechanych Jednorożców? Miały być chyba w zeszłym roku, o ile mnie pamięć nie myli :)
Od początku mówimy, że polujemy, ale to nie od nas zależy kiedy będzie możliwość dołączenia do druku, niestety :(
A wiecie cokolwiek w tym temacie? Kiedy można byłoby się ich spodziewać?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: arturmarek »

Posiadam normalna wersję Wsiąść do Pociągu: Europa. O co chodzi z tymi 110 biletami, u mnie jest chyba 46 (zgodnie z opisem), to są po prostu nowe bilety, czy dodaja jakieś nowe warianty? W opisie widziałem też, że jest karta dużych miast, której nie ma w normalnej wersji gry.

Rozumiem, że tymi komponentami nie będzie się za bardzo dało grać na innych mapach, bo wagoniki są większe? Gdzieś o tym słyszałem w kontekście rocznicowej wersji oryginalnego TTR.
garg pisze: 25 sty 2021, 15:18 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zaparskałem monitor :mrgreen: .

To widzę, że rynek na gry premium ciągle rośnie. Nie kupuję, więc mi to nie wadzi, ale jest kiepska strona tego zjawiska - podrożeją też zwyczajne wydania :(
Serio tak jest, że wersje deluxe podnoszą ceny normalnych edycji? Czy tak było w przypadku, np. Pandemii? Serio pytam, bo nie śledzę aż tak dokładnie dynamiki zmian cen gier i wpływu konkretnych czynników na tę dynamike.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: xilk »

arturmarek pisze: 25 sty 2021, 15:36 Posiadam normalna wersję Wsiąść do Pociągu: Europa. O co chodzi z tymi 110 biletami, u mnie jest chyba 46 (zgodnie z opisem), to są po prostu nowe bilety, czy dodaja jakieś nowe warianty?
Jeśli dobrze rozumiem, to ta wersja zawiera dodatek Europa 1912, gdzie dochodzą m.in. dodatkowe trasy oraz warianty, jak Big City.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: arturmarek »

xilk pisze: 25 sty 2021, 15:53
arturmarek pisze: 25 sty 2021, 15:36 Posiadam normalna wersję Wsiąść do Pociągu: Europa. O co chodzi z tymi 110 biletami, u mnie jest chyba 46 (zgodnie z opisem), to są po prostu nowe bilety, czy dodaja jakieś nowe warianty?
Jeśli dobrze rozumiem, to ta wersja zawiera dodatek Europa 1912, gdzie dochodzą m.in. dodatkowe trasy oraz warianty, jak Big City.
Z opisu dodatku Europa 1912, którego nie posiadam, wynika, że poza tymi 110 biletami zanjadują się tam magazyny. Ale chyba masz racje, że te 110 biletów to te warianty z Europy 1912.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: predki »

Ściągnijcie sobie instrukcję i wszystko jasne:

https://ncdn1.daysofwonder.com/tickett ... les-PL.pdf

Dodatkowe bilety są z dodatku 1912, minidodatku Orient Express i 1 z Podróże z Max (pierwszy raz o tym słyszę).

A co do ceny, to inflacja przez 6 lat od premiery 10th Anniversary wyniosła 50%. SCD wtedy wynosiło 299,95. Owszem jest trochę więcej kart biletów i 15 dworcy, ale mimo wszystko ...
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Kin@a »

predki pisze: 25 sty 2021, 21:45 A co do ceny, to inflacja przez 6 lat od premiery 10th Anniversary wyniosła 50%. SCD wtedy wynosiło 299,95. Owszem jest trochę więcej kart biletów i 15 dworcy, ale mimo wszystko ...
Mam 10th Anniversary. Tam była mapa Ameryki, też z dodatkiem.
Jeśli jakość tego wydania (znaczy się planszy i kart) zostanie utrzymana na identycznym poziomie to kupię bo cena gier wiadomo, że rośnie wszak rosną koszty ich produkcji, użytych surowców itd.
Gorzej, jeśli za tę cenę się dostanie coś gorszego niż wydanie sprzed sześciu lat... a to wcale nie jest wykluczone. :wink: Zobaczymy.
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Atk »

Czy jest jakaś przybliżona realna data Teraformacja Marsa BB?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Goldberg »

PytonZCatanu pisze: 25 sty 2021, 15:13
1. Piękne wydanie 🙂
2. Zabójcza cena.....
Inne sklepy maja o 100zł taniej :P
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: kruker »

Czy planowany jest dodruk Yinsh?
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Kwestor »

predki pisze: 25 sty 2021, 21:45 A co do ceny, to inflacja przez 6 lat od premiery 10th Anniversary wyniosła 50%. SCD wtedy wynosiło 299,95. Owszem jest trochę więcej kart biletów i 15 dworcy, ale mimo wszystko ...
A w zeszłym roku ta edycja używana poszła za 500zł na allegro: https://archiwum.allegro.pl/oferta/wsia ... 25287.html ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: japanczyk »

Obstawiam, ze mogla pójsc drozej tylko była słabo zatytułowana ;-)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Elemenek »

Hej Rebel! Widzę że będzie dodruk Lewis&Clark. Wcześniej podczas poprzedniego druku i zapowiedziach powrotu L&C mocno podkreślaliscie że będzie to jednorazowa akcja i nakład będzie mocno ograniczony.

Moje pytanie brzmi: czy to teraz taka nowa strategia nakręcania hajpu "niedostępnością" przez wydawców (nie tylko Wy), czy LC odniósł taki sukces na świecie że Ludonaute podjęło taki krok?

Dziwne to, tym bardziej że powrót LC był chyba w lipcu, więc minęło tylko pół roku, i taka radykalna zmiana.

Pytam serio i bez kąśliwosci. Każdy dodruk zawsze jest mile widziany.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Kin@a »

Elemenek pisze: 27 sty 2021, 20:54 Widzę że będzie dodruk Lewis&Clark.
A moje pytanie brzmi, czy jeśli po raz trzeci kupie L&C to czy w tym zapowiedzianym dodruku będzie jakość pierwszej edycji?
Planszy i kart?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: japanczyk »

Kin@a pisze: 28 sty 2021, 01:13 A moje pytanie brzmi, czy jeśli po raz trzeci kupie L&C to czy w tym zapowiedzianym dodruku będzie jakość pierwszej edycji?
Planszy i kart?
Nie
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDŹ:
-------------------------------------

Łąka

Obrazek

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/314491/meadow

Łąka to nowa gra Klemensa Kalickiego, autora popularnej gry familijnej Domek!

Doświadczeni obserwatorzy przyrody dzielnie przemierzają okolice w poszukiwaniu roślin, zwierząt i rozmaitych ciekawostek. Chętnie wykorzystują swoją wiedzę - na łąkach, wśród traw są w stanie wypatrzeć małe gryzonie, a skoro tu są, być może za chwilę pojawi się myszołów, lis albo nawet żmija!

ObrazekObrazek

Łąka to gra planszowa, w której wcielamy się w wędrowców obserwujących naturę. Wyposażeni w mapę, spacerujemy po malowniczej okolicy, szukając inspiracji i uwieczniając zapierające dech w piersiach widoki. Kierujemy się pasją i ciekawością świata, ale też rywalizacją o tytuł najwprawniejszego obserwatora przyrody! Przypadnie on temu, kto zdobędzie najwięcej punktów z zaobserwowanych gatunków zwierząt i roślin, krajobrazów oraz pamiątek zebranych z wędrówki. Zmagania toczą się także przy ognisku, gdzie gracze prześcigają się w realizowaniu celów swoich wypraw.

Podczas rozgrywki uczestnicy na zmianę umieszczają żetony szlaku na jednej z dwóch plansz. Skorzystanie z planszy głównej pozwala na zdobywanie kart, jednak ich zagrywanie wymaga spełnienia określonych warunków. Z kolei wykorzystanie planszy ogniska aktywuje specjalne akcje, które pomagają w realizowaniu indywidualnych strategii i daje możliwość realizowania celów, za które otrzymamy dodatkowe punkty zwycięstwa.

W trakcie zabawy gracze zbierają na swojej łące i okolicy karty podłoży (siedliska życia zwierząt), karty obserwacji (konkretne gatunki zaobserwowane podczas wędrówki), oraz karty krajobrazów i znalezisk (widoki i interesujące pamiątki z wypraw). Zwycięży ten, który zdobędzie najwięcej punktów w zdobytych zestawach kart oraz na planszy ogniska.

Ciekawie prezentuje to film przedstawiający grę: https://www.youtube.com/watch?v=2pMy8l9 ... szystkogra

Data premiery: kwiecień 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 199,95 zł
Instrukcja: https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... a_Laka.pdf


ObrazekObrazekObrazekObrazek


-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
Tringa pisze: 25 sty 2021, 15:33
REBEL.pl pisze: 25 sty 2021, 15:16
Tringa pisze: 24 sty 2021, 18:06Rebel, a jak tam dodatki do Odjechanych Jednorożców? Miały być chyba w zeszłym roku, o ile mnie pamięć nie myli :)
Od początku mówimy, że polujemy, ale to nie od nas zależy kiedy będzie możliwość dołączenia do druku, niestety :(
A wiecie cokolwiek w tym temacie? Kiedy można byłoby się ich spodziewać?
Niestety nie, trafiły by do zapowiedzi gdyby coś się wyklarowało, ale jesteśmy jeszcze przed "Norymbergą" gdzie zwyczajowo takie plany się krystalizowały. Mimo, że w tym roku się nie odbędzie to ten okres (luty) to nadal czas intensytwnych spotkań z partnerami. Pewnie wiele się wyjaśnie właśnie wtedy.

Atk pisze: 27 sty 2021, 08:15Czy jest jakaś przybliżona realna data Teraformacja Marsa BB?
Przybliżona to "II kwartał" ale to nasze szacunki.

kruker pisze: 27 sty 2021, 09:42 Czy planowany jest dodruk Yinsh?
Nie jest planowany.

Elemenek pisze: 27 sty 2021, 20:54Moje pytanie brzmi: czy to teraz taka nowa strategia nakręcania hajpu "niedostępnością" przez wydawców (nie tylko Wy), czy LC odniósł taki sukces na świecie że Ludonaute podjęło taki krok?
Dość popularny jest obecnie nurt "powrotu do klasyków" - to wynika głównie z rozwoju branży, pojawia się wielu nowych odbiorców, którzy nie mieli okazji zagrać w klasyki danego wydawcy. Stąd Lewis & Clark, stąd Abyss. Być może pojawią się również inne.

Kin@a pisze: 28 sty 2021, 01:13
Elemenek pisze: 27 sty 2021, 20:54 Widzę że będzie dodruk Lewis&Clark.
A moje pytanie brzmi, czy jeśli po raz trzeci kupie L&C to czy w tym zapowiedzianym dodruku będzie jakość pierwszej edycji?
Planszy i kart?
Nie.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2021, 13:08 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Rebelu, czy będzie udostępniona instrukcja pdf do Eclipsa?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: REBEL.pl »

Dr. Nikczemniuk pisze: 29 sty 2021, 11:13Rebelu, czy będzie udostępniona instrukcja pdf do Eclipsa?
Lautapelit nie udostępnia instrukcji do Eclipse w sieci. Należy skontaktować się z nimi.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Gatherey »

Strona leży od rana, ciekawe czy przez to się znowu opóźni pandemic season 0 :)
Shire
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:42
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2021 rok

Post autor: Shire »

Szybkie pytanko czy planujecie widać Colt Super Express?
ODPOWIEDZ