Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Anawriel »

Elemenek pisze: 16 sty 2021, 07:56
Anawriel pisze: 16 sty 2021, 02:06 hehe jeszcze nie mam tajemnego portalu a już czekam na następne :) oby tylko wyszły... oj oby tylko wyszły... w dodatkowych postaciach jest EQ do 2 aktu ;) i chciał bym je wykorzystać ;) zresztą nie ukrywam duszki i pozostałe postacie również mogły by się ukazać. Boli mnie to trochę, że polski odbiorca zawsze musi stawiac na to iż się nie doczeka kompletnej serii... Oby tym razem było inaczej. Czego Wam i sobie życze ;)
Z drugiej strony, to czy doczeka calej serii i wszystkiego co wychodzi, zalezy tez od samego polskiego odbiorcy :)
Jasne. Tylko nie uważasz iż więcej ludzi by się zdecydowało na konkretny tytuł wiedząc iż mają pewność ukazania się całej serii?
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Elemenek »

Anawriel pisze: 16 sty 2021, 18:05
Elemenek pisze: 16 sty 2021, 07:56
Anawriel pisze: 16 sty 2021, 02:06 hehe jeszcze nie mam tajemnego portalu a już czekam na następne :) oby tylko wyszły... oj oby tylko wyszły... w dodatkowych postaciach jest EQ do 2 aktu ;) i chciał bym je wykorzystać ;) zresztą nie ukrywam duszki i pozostałe postacie również mogły by się ukazać. Boli mnie to trochę, że polski odbiorca zawsze musi stawiac na to iż się nie doczeka kompletnej serii... Oby tym razem było inaczej. Czego Wam i sobie życze ;)
Z drugiej strony, to czy doczeka calej serii i wszystkiego co wychodzi, zalezy tez od samego polskiego odbiorcy :)
Jasne. Tylko nie uważasz iż więcej ludzi by się zdecydowało na konkretny tytuł wiedząc iż mają pewność ukazania się całej serii?
Oczywiscie ze tak. Najlepszym rozwiazaniem bylaby informacja przy zapowiedzi oryginalnego wydawcy ze po wersji angielskiej (czy jakiejkolwiek innej) pojawi sie tez wersja PL. Wtedy wiecej osob kupi od rodzimego wydawnictwa. Jednak czesto nie ma takiej mozliwosci. Informacja i zapewnienie przy wypuszczaniu produktu ze bedzie poprowadzony do konca byla by idealna, ale dla nas graczy. Z punktu biznesowego jest juz zupelnie inaczej. Produkt sie sprzedaje, ciagniemy go dalej, robimy dodruki bo zarabiamy na tym. Jednak co jesli wyjdzie 2,3,4,5 dodatek, a sprzedaz spada i przestaje sie oplacac? Wtedy strzalem w kolano jest wydawanie 6,7,8 dodatku. Gry maja zarabiac, wydawca nie robi tego charytatywnie, to jest biznes. Rozumiem rozgoryczenie odbiorcy (sam nieraz narzekalem na to), ale rozumiem tez punkt widzenia wydawnictwa. Najwieksze ryzyko jest przy grach z rodziny LCG (vide Wladca Pierscieni). Arkham Horror dobrze sie sprzedaje wiec jest kontynuowany, ale czy naklad jest naprawde duzy? Cykle sa do kupienia max miesiac po premierze, pozniej czegos brakuje i nie da sie uzbierac kompletu. Oszacowali tak naklad i tyle.

Co do S&S jestem spokojny o przyszlosc serii. Pierwszy druk wyprzedany, gra zebrala naprawde dobre recenzje i jest to DC, a te gry w naszym kraju nie maja jakiejs konkurencji jak np gry euro. Na korzysc przemawia tez to ze nie bedzie to linia skladajaca sie z kilkudziesieciu produktow (chodzi mi o duze dodatki), a taki produkt latwiej zamknac. Ewentualnie jakies male dodatki moga nie pojawic sie w wersji PL. Poki co chyba wszystko zostalo wydane w ojczystym jezyku.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: 13thSON »

Jak tam posiadacze Tajemnego Portalu ? Chyba nie trafiają się połamane figurki w pudełkach, co ?

Miałem niestety to szczęście, że dwóch orków w podstawce miało ułamane topory. Na szczęście Galakta stanęła na wysokości zadania i przesłali mi na wymianę nowych, niepołamanych wojowników.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: _leigam_ »

13thSON pisze: 29 sty 2021, 08:31 Jak tam posiadacze Tajemnego Portalu ? Chyba nie trafiają się połamane figurki w pudełkach, co ?

Miałem niestety to szczęście, że dwóch orków w podstawce miało ułamane topory. Na szczęście Galakta stanęła na wysokości zadania i przesłali mi na wymianę nowych, niepołamanych wojowników.
teraz nie jest wszystko wrzucone luzem, tylko w dopasowanej wyprasce. Nie porównywałem (w podstawkę też już dawno grałem), ale wydają się lepszej jakości
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Wg mnie jakość jest tak samo wysoka. Ale czemu do podstawki twórcy nie dali takiej wypraski ochronnej to nie mam pojęcia. Tutaj wsio bezpieczne :)
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: _leigam_ »

MrAtrion pisze: 29 sty 2021, 11:17 Wg mnie jakość jest tak samo wysoka. Ale czemu do podstawki twórcy nie dali takiej wypraski ochronnej to nie mam pojęcia. Tutaj wsio bezpieczne :)
Musiało by być dużo większe pudło, podejrzewam że niestety to zaważyło :(
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Nie tak dużo większe. Da się upchnąć niewiele powiększając pudło. Ale od razu pewnie odrzucili ten pomysł albo nie brali pod uwagę w ogóle.
peterps1
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2020, 14:26
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: peterps1 »

Witam
Mam zamiar zakupić S&S. Będzie to moja pierwsza gra tego typu. Chciał bym grać z synem 11 lat. Doradźcie czy gra jest warta nabycia.
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: ravenone »

Do gry z synem prostszy byłby Descent. Niemniej S&S to świetna kooperacja fantasy. Jak się zaprzecie to dacie radę :)
peterps1
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2020, 14:26
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: peterps1 »

Descent z tego co czytałem nie jest już wspierany dlatego wybór padł na S&S.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: 13thSON »

ravenone pisze: 08 lut 2021, 12:41 Do gry z synem prostszy byłby Descent. Niemniej S&S to świetna kooperacja fantasy. Jak się zaprzecie to dacie radę :)
Descent to teraz tylko z drugiej ręki a ceny są x2 niż to co było.

Myślę, że S&S spokojnie się nada do grania z synem. Wystarczy, że jedna osoba ogarnia zasady i wszystko będzie grało.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 631 times
Been thanked: 543 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Irr3versible »

Dużo drobnych zasad, które jednak z czasem stają się łatwe do spamiętania - wiele z nich jest klimatycznych (jak kontrola/dominacja, ogień, który wygasza się stopniowo itp). 11 latek spokojnie uszereguje sobie to wszystko w głowie, ja grałem z moją pociechą (9 lat) w podstawkę i Darkness Falls. Potrzebował jednej rozgrywki by grać samodzielnie a po 2 czy trzech zostały nam tylko do konsultacji cele i decyzję - zasady znał już bardzo dobrze.
Zaznaczę, jednak że duży minus to obliczanie trafień - mamy magiczną tarczę, zbroję, krytyki, akcje skupienia, inne efekty kart I czarów itp. Mnie te liczby błyskawicznie się kalkulują, ale może przytłaczać ilość informacji do szybkiego podliczenia - tu czasem wspierałem młodego (ciut krotsza gra :P).
Generalnie polecam granie z dzieckiem, moim zdaniem lepsze niż Descent z aplikacją (choć taka wersje też lubię).
peterps1
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2020, 14:26
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: peterps1 »

Dziękuję za odpowiedzi zamówię chyba na stronie Galakty bo jest podstawka i dodatek za 499 zł, chyba dobra cena
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: DarkSide »

Używki wychodzą zdecydowanie taniej, a nawet jeśli kupujesz w folii to po sklepach warto poszukać (kody promocyjne, zniżki lojalnościowe)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
khomaniac
Posty: 103
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: khomaniac »

Dzisiaj może będę zaczynał kampanię i chciałem zapytać o zasadę opcjonalna "Duchową Nawałnica". Czy rzeczywiście dokonywanie wyborów samodzielnie, a nie zgodnie z charakterem postaci może być problemowe?
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: strid3rr »

khomaniac pisze: 10 lut 2021, 11:41 Dzisiaj może będę zaczynał kampanię i chciałem zapytać o zasadę opcjonalna "Duchową Nawałnica". Czy rzeczywiście dokonywanie wyborów samodzielnie, a nie zgodnie z charakterem postaci może być problemowe?
Jak dla mnie nie, powiedziałbym nawet, że jest bardziej naturalne.
Datronk
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:16

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Datronk »

Panowie i Panie,

Czy jest ktoś w posiadaniu Ksiąg Zadań i Sekretów w wersji pdf. po polsku?

Dziękuję serdeczne
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

I jak tam najnowszy dodatek? Ogrywa ktoś już? :) Wg mnie fajna sprawa, bardziej rozbudowane zadania niż w podstawce, ale trochę za długie są one. Całego zadania na raz nie przechodzę.
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: _leigam_ »

MrAtrion pisze: 14 lut 2021, 13:54 I jak tam najnowszy dodatek? Ogrywa ktoś już? :) Wg mnie fajna sprawa, bardziej rozbudowane zadania niż w podstawce, ale trochę za długie są one. Całego zadania na raz nie przechodzę.
Ja tam zbieram i czekam az bede mial wszystko.

Fajnie ze sa dlugie, bo duzo ich nie ma, bylbym bardzo zawiedziony jakby byly krotkie.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

_leigam_ pisze: 14 lut 2021, 14:20
MrAtrion pisze: 14 lut 2021, 13:54 I jak tam najnowszy dodatek? Ogrywa ktoś już? :) Wg mnie fajna sprawa, bardziej rozbudowane zadania niż w podstawce, ale trochę za długie są one. Całego zadania na raz nie przechodzę.
Ja tam zbieram i czekam az bede mial wszystko.

Fajnie ze sa dlugie, bo duzo ich nie ma, bylbym bardzo zawiedziony jakby byly krotkie.
Ale w podstawkę pograne trochę chyba było? Tak dla testów, czy w ogóle podejdzie :D
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: _leigam_ »

MrAtrion pisze: 16 lut 2021, 21:18 Ale w podstawkę pograne trochę chyba było? Tak dla testów, czy w ogóle podejdzie :D
Oczywiście, podstawka skończona i bardzo nam się podobała (graliśmy we dwoje). Stwierdziliśmy jednak że zagramy od początku jak będzie wszystko, i tak kolekcjonujemy i czekamy, czekamy, czekamy... Ale luz, jest w co grać :)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

_leigam_ pisze: 16 lut 2021, 21:35
MrAtrion pisze: 16 lut 2021, 21:18 Ale w podstawkę pograne trochę chyba było? Tak dla testów, czy w ogóle podejdzie :D
Oczywiście, podstawka skończona i bardzo nam się podobała (graliśmy we dwoje). Stwierdziliśmy jednak że zagramy od początku jak będzie wszystko, i tak kolekcjonujemy i czekamy, czekamy, czekamy... Ale luz, jest w co grać :)
W sumie to mi granie po takim dużym odstępie słabo idzie - nie czuję tych bohaterów jak wcześniej, nie wiem co i jak chciałem rozwijać... Normalnie jakbym wczytał save sprzed roku xD Chyba też poczekam i zagram od nowa :D
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: 13thSON »

_leigam_ pisze: 16 lut 2021, 21:35
MrAtrion pisze: 16 lut 2021, 21:18 Ale w podstawkę pograne trochę chyba było? Tak dla testów, czy w ogóle podejdzie :D
Oczywiście, podstawka skończona i bardzo nam się podobała (graliśmy we dwoje). Stwierdziliśmy jednak że zagramy od początku jak będzie wszystko, i tak kolekcjonujemy i czekamy, czekamy, czekamy... Ale luz, jest w co grać :)
Gracie we dwoje i każdy jednym bohaterem ?

My właśnie zaczęliśmy we dwoje składem Autiel & Ecarus (chaotic squad) i za drugim razem udało nam się ukończyć Prolog mimo tego że Ecarus padł dosłownie w ostatnim momencie ugodzony kolcami ;)

Zastanawiam się czy taki pierwszy scenariusz nie byłby łatwiejszy na 3 bohaterów. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia jeśli o to chodzi ?


Obrazek
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

Balans ogólnie jest dostosowany na 3 lub 4+ bohaterów. Czasem w skryptach jest to inaczej podzielone, ale większość jest tak bazowana właśnie.
J821
Posty: 13
Rejestracja: 25 sty 2016, 14:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: J821 »

13thSON pisze: 17 lut 2021, 08:15
My właśnie zaczęliśmy we dwoje składem Autiel & Ecarus (chaotic squad) i za drugim razem udało nam się ukończyć Prolog mimo tego że Ecarus padł dosłownie w ostatnim momencie ugodzony kolcami ;)

Zastanawiam się czy taki pierwszy scenariusz nie byłby łatwiejszy na 3 bohaterów. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia jeśli o to chodzi ?
Ja właśnie skończyłem kampanię 2 postaciami Auriel & Ecarus, teraz będę się przymierzał do zagrania 3 postaciami.
Prolog rzeczywiście jest trudny bo startujesz z początkowym ekwipunkiem a on szału nie robi. Jak do tego weźmiesz jeszcze defensywne skille na 1 lvl to okazuje się, że nie ma czym bić czerwonego gremlina. Ja tak właśnie zrobiłem i ledwo go pokonałem pomimo tego, że zapominałem mu dobrać karty wzmocnienia :?

W drugim scenariuszu dobrałem ze skarbu ognisty miecz i do końca gry pozwolił na skuteczne eliminowanie przeciwników :) podejrzewam że bez tego kolejne scenariusze byłyby również trudniejsze. Gra na 3 bohaterów będzie niekoniecznie lżejsza bo potwory aktywują się częściej i w niektórych momentach wchodzi ich do gry więcej.
ODPOWIEDZ