Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: autopaga »

Plansza jak plansza, dla mnie zagadką jest jak można było nie trafić z kolorem dołączanych planszetek do planszetki gracza.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Propi »

Ten fakt akurat został chyba całkowicie przemilczany przez graczy - co zaskakuje. Chyba nikt nie gra z tym modułem ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Propi pisze: 30 sty 2021, 15:03 Ten fakt akurat został chyba całkowicie przemilczany przez graczy - co zaskakuje. Chyba nikt nie gra z tym modułem ;)
Gram, ale mi to nie przeszkadza no bo w czym...?
Wychodzi na to że koszt wydrukowania oryginalnych planszy był spory, stąd taka decyzja aby druksnąć coś na podobe.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Kin@a »

Propi pisze: 29 sty 2021, 14:01 Viticulture jest drukowane na papierze z bardzo przyjemną teksturą, zarówno na planszy i planszetkach, jak i w instrukcji. I to właśnie ten papier - który pewnie realistycznie podnosi koszt o ułamki procenta - sprawił, że po pierwszym otwarciu pudełka nie mogłem przestać "ochować" i "achować".

I tu się mylisz bo jakościowy papier/tektura podnosi koszt wydania gry i to znacząco. Od tego również zależy wierne odwzorowanie kolorów, jak i trwałość samej gry bo cóż po pięknych grafikach skoro farba odpadnie/wyblaknie.
Dlatego należy na te kwestie zwracać uwagę i ja zwracam, stąd od mniej więcej trzech lat zaobserwowałam na rynku wyraźny spadek jakości wydań.
Oczywiście są wyjątki, ale trend jest spadkowy. Winę ponoszą klienci, którzy to akceptują. Inna kwestia, że jakość kosztuje i należy potrafić ją dostrzec i docenić.
autopaga pisze: 30 sty 2021, 12:38 Plansza jak plansza, dla mnie zagadką jest jak można było nie trafić z kolorem dołączanych planszetek do planszetki gracza.
Myślisz, że to jest takie łatwe? :wink: Zapewniam, że nie jest.
Właśnie głównym problemem reprodukcji jakiegokolwiek obrazu - niezależnym od techniki powielania - pozostaje wierna reprodukcja jego kolorów.

Akurat planszetki - sądząc po zdjęciach -
https://stonemaiergames.com/wp-content/ ... G_5895.jpg
wydrukowano na takim samym papierze, zatem różnice w kolorze prawdopodobnie są wynikiem błędnych konfiguracji. Komuś zabrakło wiedzy jak to poprawnie zrobić. Nie powinno to być akceptowane na poziomie wewnętrznej kontroli jakości. O ile takowa w ogóle jest :roll:
Dr. Nikczemniuk pisze: 30 sty 2021, 17:26 Wychodzi na to że koszt wydrukowania oryginalnych planszy był spory, stąd taka decyzja aby druksnąć coś na podobe.
I to była błędna decyzja. Jeśli koszt jest wysoki to się przeprowadza operację nie oddzielnie ale przy kolejnych dodrukach dodatku. Przecież nie wszyscy od razu, w jednym czasie, się zgłaszają po nowe plansze bo nie wszyscy w jednym czasie kupują i otwierają swoje gry. A w tzw międzyczasie należy wysyłać ludziom naklejki i prosić o cierpliwość. Oraz dbać o promocję samej gry, która jest dobra. Również na prezenty np z okazji ślubu/rocznicy.
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: autopaga »

Myślisz, że to jest takie łatwe? :wink: Zapewniam, że nie jest.
Właśnie głównym problemem reprodukcji jakiegokolwiek obrazu - niezależnym od techniki powielania - pozostaje wierna reprodukcja jego kolorów.

Akurat planszetki - sądząc po zdjęciach -
https://stonemaiergames.com/wp-content/ ... G_5895.jpg
wydrukowano na takim samym papierze, zatem różnice w kolorze prawdopodobnie są wynikiem błędnych konfiguracji. Komuś zabrakło wiedzy jak to poprawnie zrobić. Nie powinno to być akceptowane na poziomie wewnętrznej kontroli jakości. O ile takowa w ogóle jest
Po to jest egzemplarz przedprodukcyjny żeby elementy porównać.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Kin@a »

autopaga pisze: 30 sty 2021, 19:01 Po to jest egzemplarz przedprodukcyjny żeby elementy porównać.
Popatrz na karty pól - rysunek na nich też jest przesunięty, wymaga ułożenia kart w sposób aby jedna nachodziła na drugą, ale to też nie rozwiązuje problemu w całości.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Bruno »

Kin@a pisze: 30 sty 2021, 19:19 Popatrz na karty pól - rysunek na nich też jest przesunięty, wymaga ułożenia kart w sposób aby jedna nachodziła na drugą, ale to też nie rozwiązuje problemu w całości.
To akurat cecha również oryginalnego (anglojęzycznego) wydania. Karty pól muszą na siebie zachodzić. Dlatego używam ich tylko w razie sprzedaży pola.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Kin@a »

Bruno pisze: 30 sty 2021, 20:59 To akurat cecha również oryginalnego (anglojęzycznego) wydania. Karty pól muszą na siebie zachodzić. Dlatego używam ich tylko w razie sprzedaży pola.
Tak, podobnie jak różnice w kolorystyce. Karty pól też są błędnie nadrukowane, nawet jeśli nałożysz jedną na druga (co jest niewygodne bo projekt powinien być taki, żeby wystarczyło położyć je obok siebie). Ogólnie inaczej bym je zaprojektowała, jako oddzielne obrazki bo jeśli mają stanowić kontynuację to wtedy powinny też być z tektury, wtedy by to spójnie wyglądało z resztą planszetki.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: bogas »

Propi pisze: 30 sty 2021, 15:03 Ten fakt akurat został chyba całkowicie przemilczany przez graczy - co zaskakuje. Chyba nikt nie gra z tym modułem ;)
Gracze nie narzekają bo po prostu grają, a nie patrzą pod światło na różnice w odcieniu kolorów? Jak pisał Dr Nikczemniuk, w czym ta różnica kolorów ma przeszkadzać? Bo na pewno nie w graniu.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Kin@a »

bogas pisze: 30 sty 2021, 21:48 Gracze nie narzekają bo po prostu grają, a nie patrzą pod światło na różnice w odcieniu kolorów? Jak pisał Dr Nikczemniuk, w czym ta różnica kolorów ma przeszkadzać? Bo na pewno nie w graniu.
Gracze narzekają, czego dowodem jest ten wątek. Nie trzeba patrzeć "pod światło" bo różnice są widoczne przy normalnym oświetleniu. No można oczywiście grać po ciemku :wink:
Wtedy nie będzie widać nic.
A w czym przeszkadza? W odbiorze estetycznym. To tez jest ważne bo stanowi obiecywany przez wydawcę walor gry.
Ta gra ma trzy błędy:
1. różnice kolorystyczne w planszetkach dostawianych do planszetki gracza
2. przesunięcia nadruku na kartach pól dostawianych do planszetki gracza
3. przesunięcia nadruku na mapie planszy głównej


Co z tym wydawca/y zrobi/ą to okaże się. Problem przecież nie tyczy się tylko polskiego wydawcy.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: dominGeS »

Dostałem "niby"poprawioną planszę, a i tak zagrałem na starej z naklejką i juz o niej zapomniałem, że w ogole jest. Wg mnie i to jest tylko i wyłącznie moje odczucie, że szkoda było zachodu z drukowaniem poprawionej planszy. Rozumiem, że jako nabywcy dodatku mamy prawo oczekiwać produktu na miarę wydanych nań pieniędzy. Natomiast wg mnie wydawca fajnie się zachował na początku dodajac naklejkę i to ze lipa wyszła z ta "poprawiona" planszą nie powinno go stygmatyzowac po wsze czasy. Jak dla mnie temat z plansza się zamyka.
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Dziami »

Nigdy nie zdarzyło mi się jakos jęczeć na wydanie. I teraz też bym nie jęczał, dosłana plansza byłaby znośna... No ale pakowanie woła o pomstę do nieba. Mi przyszła z wgniecionymi rogami. Nie wiem jakim cudem bez zabezpieczenia foliowego to się nie powyginało. To byla strata czasu na drogę do paczkomatu. Phalanx wisi mi pół godziny życia 😂
Zostanę przy naklejce...
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Kin@a »

dominGeS pisze: 31 sty 2021, 17:53 Natomiast wg mnie wydawca fajnie się zachował na początku dodajac naklejkę
"Dodawanie naklejek" aby zakryć błędne nadruki na planszach/instrukcjach/kartach jest częstą praktyką wydawniczą od lat. :wink:
Przy tej klasie produktu oczekiwałabym jednak innego podejścia, tym bardziej, że wcześniej zadeklarowałam zakup kolejnych rozszerzeń (więc mam też świadomość, że sobie koszt poprawionej planszy wydawca na mnie "odbije" i tak w przyszłości i nie mam nic przeciwko :wink: )
Gra jest bardzo dobra i ma szansę "żyć" na rynku długo właśnie dzięki wysokiej jakości surowców użytych do jej produkcji, podnoszących jej walory estetyczne, czyli m. in wysokiej jakości karty i planszę w oryginale.

Niestety grafik się nie wykazał i szkoda, że tego wcześniej nie wychwycono.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 686 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Bart Henry »

Odebrałem planszę. Dodam swoje trzy grosze, przy czym chciałbym nadmienić, że gdy część osób wieszała psy na wydawnictwie, ja chwaliłem Phalanx za sprawne ogarnięcie naklejek i szybko złożoną obietnicę dostarczenia poprawionej planszy.

Skoro kilka osób mówiło o słabym pakowaniu, to może warto podrzucić fotkę, aby reszta sobie uzmysłowiła dlaczego narzekamy. Zapraszam w spoiler.
Spoiler:
Tak, z obu stron paczki prześwituje plansza. Nie to, że mamy zimę, wilgoć, śnieg i deszcz. Planszę nie chroni żadna folia bąbelkowa, więc po raz pierwszy w mojej prawie 10-letniej przygodzie z planszówkami udało mi się uszkodzić zawartość przesyłki przy otwieraniu nożykiem. Nacięcie jest niewielkie, ale i tak cieszę się, że plansza jest badziewna, bo będzie mi mniej żal. Ups, spoiler, sorry.

A jest badziewna, bo wygląda słabiutko. I to nawet nie chodzi o kolor, bo to mi nie przeszkadza. Czepiam się tego nieszczęsnego zgięcia, które szpeci planszę.
Spoiler:
Ale jednak jeszcze bardziej mnie irytuje to, że miałem dostać planszę, a dostałem łódkę.
Spoiler:
Oryginalna plansza jest oczywiście całkowicie płaska.

Mam wrażenie, że dla wydawnictwa byłoby lepiej pozostać przy naklejce i obiecać graczom, że jeżeli będzie dodruk Toskanii, to dodrukowane zostaną też plansze. A tak, to zlecono druk zapewne w innej fabryce, czego skutkiem jest:
  • psucie reputacji wydawnictwa wśród klienteli zdolnej wydać 300+ zł za jedną grę,
  • marnowanie czasu ludzi na odbiór paczki,
  • marnowanie drzew,
  • marnowanie roboczogodzin ludzi pracujących w wydawnictwie nad tym projektem,
  • marnowanie niemałej kasy wydawcy
na drukowanie planszy, z której prawie nikt nie będzie korzystał.

Póki co jestem mocno zirytowany, ale prawdziwie wkurzę się, jeżeli będzie dodruk Toskanii i na rynku wtórnym pojawią się dwa produkty - "Toskania 1ed" i "Toskania 2ed (ta z prawidłową planszą)". Bo wtedy osoby, które kupiły pierwszą edycję zostają z produktem, z punktu widzenia świadomego kupca, mniej wartościowym (chociaż nadal w pełni grywalnym).

Chciałbym podsumować, że dostaliśmy słabej jakości produkt, zapakowany zgodnie ze standardami księgarń lecących na niskiej marży, a nie wydawcy oferującego produkty premium (a jak mniemam, za takiego chciałby uchodzić Phalanx z grami za 200+ zł). Bardzo mnie dziwi brak oficjalnego komunikatu, przynajmniej na zasadzie "przyglądamy się sprawie, ustosunkujemy się niedługo". Wiem, że ustosunkował się jeden admin forum, pracownik Phalanx, ale przydałoby się coś bardziej oficjalnego, niż "to nie mój projekt, ale wydaje mi się, że sprawa jest analizowana" (koloryzowane).
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Xardas123 »

I niestety cisza ze strony wydawcy... chyba jakąś odpowiedź można dość szybko dać, ale coś czuję, że będzie to przemilczane i zamiecione pod dywan...
corsairpl
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2018, 11:11
Been thanked: 5 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: corsairpl »

Xardas123 pisze: 03 lut 2021, 10:06 I niestety cisza ze strony wydawcy... chyba jakąś odpowiedź można dość szybko dać, ale coś czuję, że będzie to przemilczane i zamiecione pod dywan...
Mam nadzieję że jednak jakieś stanowisko przyjmą - nie ma co mówić ten dodatek jako produkt ma dalej wadę fabryczną w postaci słabej jakości połączenia między fragmentami planszy. Jeżeli cisza się będzie utrzymywać dłuższy czas to zapytałbym UOKiK co z tym zrobić bo ja czuję się oszukany.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: EVOCATVS »

Wtedy to zwrot jest chyba jedyną sensowną opcją.
corsairpl
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2018, 11:11
Been thanked: 5 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: corsairpl »

EVOCATVS pisze: 03 lut 2021, 11:21 Wtedy to zwrot jest chyba jedyną sensowną opcją.
Gra kupiona przedpremierowo, wydawca zapewnia, że dośle poprawioną planszę więc nie widziałem powodu do zwrotu. Kupiłem od nich dostatecznie dużo gier żeby być pewnym że wszystko załatwią ok. No ale nic, przede wszystkim trochę poczekam na jakąkolwiek odpowiedź od nich, choćby "zajmujemy się tym".
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: mikeyoski »

Na FB też cisza. Wypowiadają się na tematy tej planszy, unikając jednakże tematów dot. jej jakości. Słabo to wygląda :-/
Atk
Posty: 1408
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Atk »

Ja jeszcze nie otworzyłem Mogę im odesłać w oryginalnie zapakowanym kartonie w którym przysłali aby mieli przykład jak ma nie wyglądać nowa plansza i paczka xd
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 460
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 138 times
Been thanked: 261 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: adrturz »

Cześć Wszystkim!

Początkowe przesunięcie na jednej stronie planszy do dodatku „Toskania” wynika z niedopatrzenia grafika i analizy materiałów przed oddaniem plików do druku. Jako że czasu na przetłumaczenie, skład, wprowadzenie poprawek i akceptację było naprawdę niewiele, to udało nam się doprowadzić do tego, aby posiadacze „Viticulture” mogli się cieszyć rozbudowaną grą jesienią 2020 roku.

W związku z tym postanowiliśmy wyprodukować naklejkę korygującą i zapewniliśmy, że wszyscy posiadacze tego dodatku po zgłoszeniu się do nas otrzymają poprawioną, funkcjonalną planszę. Naklejka sprawdza się świetnie i duże grono graczy pozostało przy niej, nie decydując się nawet na zgłoszenie po poprawiona planszę.

Naklejka została rozesłana w krótkim czasie od premiery, ale produkcja plansz to zajęcie bardziej czasochłonne i wymagające ponownej obróbki, jak i standardowej analizy plików.

Zdecydowaliśmy się na realizację dodruku samych plansz w sprawdzonej drukarni w Polsce, która jeszcze nigdy nas nie zawiodła, dostarczając produkty co do których jakości nie mamy żadnych zastrzeżeń – przykładowo nasze „Europe Divided”. W przypadku druku plansz do „Toskanii” również nie znaleźliśmy rażących uchybień w jakości tworzywa i wykonania. Dzięki produkcji w Polsce zaś możemy dostarczać poprawione plansze o wiele szybszym niż gdyby były produkowane w Chinach.

Natomiast nieprzylegające równomiernie do stołów poprawione plansze nie są wynikiem drukowania, lecz warunków otoczenia, które różnią się w zależności od magazynowania, transportu, sposobu przewozu i stanu przechowywania – podczas ich użytkowania szybko przywraca się im ich naturalny kształt po rozłożeniu.

Jeżeli wziąć pod uwagę dodatkowe plansze dosuwane do planszetek graczy – nikłe przesunięcia w druku i nieidealne dopasowanie wynika z druku międzynarodowego, na którego nie mieliśmy wpływu.

Ostatnią kwestią jest sposób pakowania. Jest nam niezmiernie przykro, że właśnie tak zostały zapakowane plansze do osób, które ich oczekiwały. Jesteśmy świadomi, że w trakcie transportu mogły ulec uszkodzeniom, dlatego też poszkodowani w związku z wysyłką proszeni są o zgłoszenie się do nas. Sprawa zostanie rozstrzygnięta z naszym centrum logistycznym w zależności od skali ewentualnych uszkodzeń, do których mogło dojść w trakcie dostarczenia.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 686 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Bart Henry »

adrturz pisze: 04 lut 2021, 12:21 Natomiast nieprzylegające równomiernie do stołów poprawione plansze nie są wynikiem drukowania, lecz warunków otoczenia, które różnią się w zależności od magazynowania, transportu, sposobu przewozu i stanu przechowywania – podczas ich użytkowania szybko przywraca się im ich naturalny kształt po rozłożeniu.
Stawiałbym na warunki podczas transportu, czyli dużą wilgoć przez "otwarte" paczki.

U mnie ta plansza użytkowana nie będzie, więc kształt nie wróci. ;)

Po tym, od czego zacząłeś tego posta, od razu było wiadome, że żadnych dalszych działań nie będzie. Się człowiek naczytał w życiu takich oświadczeń od groma i zawsze jak ktoś zaczyna od tego, że dobrze się uczył w podstawówce i był harcerzem w ZHP (hiperbolizowane), to wiadomo, że chodzi o to, by napisać po prostu dużo.

Współczuję sytuacji, bo pewnie macie świadomość, że wydaliście niemało pieniędzy na naprawienie błędu, a wyszło przeciętnie. Dalsze dokładanie do tego projektu byłoby po prostu nieekonomiczne. Ja to rozumiem, ale przemyślę sprzedaż swojego Viti, również z powodów ekonomicznych. Poczekam na dodruk pełnowartościowego dodatku. Nie zrozumcie mnie źle, to dobra gra jest. Problem w tym, że dobrych gier mamy na rynku na pęczki, a większość z nich kosztuje mniej niż 300 zł.

Dzięki za ustosunkowanie się.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: jakmis83 »

Sprawdziłem "poprawioną" planszę i porównałem do planszy pierwotnej.
Faktura planszy, jak ktoś już wspominał różni się na niekorzyść poprawionej planszy. Widoczne zagięcia nie są wynikiem użytkowania(jak skoro nie używałem), tylko słabszego wykonania.
Jednak również dziękuję za odpowiedź.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1032
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: karmazynowy »

Dlaczego nie zdecydowaliście się na druk plansz w oryginalnej fabryce, tylko zaczęliście kombinować z drukiem w Polsce? Przecież to było pewne, że jakość będzie odbiegać bo drukarnia inna . Po to dostaliśmy naklejki na przeczekanie, żeby potem dostać planszę z dodrukiem Toskanii, więc argument: żeby szybciej gracze otrzymali poprawioną planszę jest słaby. Po prostu należy przestać wspierać pre-ordery i tyle. Mniej nerwów.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Poprawiona plansza do Toskanii - problem

Post autor: Trolliszcze »

Za chwilę Phalanx będzie kolejną ofiarą "chcenia zbyt dobrze" :D A przecież tyle już mamy takich przypadków w naszej branży... Niepopularna opinia: największym błędem Phalanxów była decyzja, żeby tę planszę w ogóle robić.
ODPOWIEDZ