Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

W temacie "tanie, a ciekawe" to kupiłem ORP Orzeł 🦅 🙂
Awatar użytkownika
cycu
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:32
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: cycu »

Posiadłość szaleństwa - jako fan Lovecrafta miałem na wishliście od daaawna ale zawsze ciężko było mi dać ponad 300zł gdzie wiem, że to dopiero początek wydatków. Gdy w końcu się zdecydowałem że trzeba przestać odkładać ten zakup w nieskończoność to okazało się że w sklepach już nie ma. Wszystkie rozsądne oferty z drugiej ręki znikały zanim udało mi się skontaktować ze sprzedającym, więc gdy tylko pojawiła się informacja o ponownej dostępności nie wahałem się dłużej i ogromne pudełko już patrzy na mnie z półki.

Great Western Trail kolej na północ - GWT jest tytułem w który lubi grać każdy z mojej grupy więc dodatek kupiłem póki jest jeszcze stara wersja żeby całość współgrała kolorystycznie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Szarpnąłem się bo miałem zastrzyk PLN-ów i obok Descenta pojawiło się:

Star Wars: Imperium Atakuje
Star Wars: Imperium Atakuje - Powrót na Hoth (rozszerzenie)
Star Wars: Imperium Atakuje - Bespiński gambit (rozszerzenie)
Star Wars: Imperium Atakuje - Bliźniacze cienie (rozszerzenie)
Star Wars: Imperium Atakuje - Królestwo Jabby (rozszerzenie)
Star Wars: Imperium Atakuje - W sercu Imperium (rozszerzenie)

Santorini....bo cena była dobra i coś dla mojej mamy chciałem fajnego kupić.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: mecenas »

Tiny Epic Quest - bo czasem potrzeba prostej gry "push your luck" w kolekcji
Limes - a bo uwielbiam sprawlopolis i nie pogardzę starszą grą z tą samą mechaniką
Welnek
Posty: 55
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:47
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Welnek »

Spirit Island - od dawna na liście życzeń, bo pojawiła się używana w dobrej cenie z promo duchami.
Res Arcana z dodatkiem - była na liście życzeń, a dodatek się wyprzedaje, więc teraz albo nigdy.
Istanbuł kościany - bo była promocja.
Skarabia - trzeba było coś dobrać do dostawy, a poza ogródkiem nie mam nic patchworkowatego.

A dopiero co przyszły hero realmsy i wymiany z mathandlu...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

Everdell, bo dodruk i coś ładnego dla żony do grania.
Calico, przez Gambita i miłość do patchworka.
Dodatek Realm of Kings do LM - zbierz je wszystkie!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: jakmis83 »

Przerażające Podróże - ponieważ ludzie chwalą to rozszerzenie a że było w sklepie, to wziąłem. Jako że Ścieżki Węża nie biorę pod uwagę, kompletowanie Posiadłości zostało ukończone.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Halloween »

Sztuki z MtG. Bo jest to gra, do ktorej sa gracze i sa chetni do gry.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: czarny kapelusz »

Aeon's End - Wieczna Wojna - bo zaczął mi po łowie chodzić Marvel Champions. I sobie tłumaczyłem, że to pod syna będzie i wszystkie te bajki jakimi się karmimy przed zakupem... No ale rozsądek zwyciężył i zamiast wchodzić w LCG odkurzyłem podstawkę Aeon's i przypomniałem synowi i tym razem zaskoczyło naprawdę fajnie, więc co by zagłuszyć chwilowo głód Marvela dokonałem takiego zakupu...
Alechemicy - Królewski Golem - bo to ulubiona ostatnio gra mojej córki :)
gregoff
Posty: 794
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 522 times
Been thanked: 153 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: gregoff »

Moim zdaniem Aoens End mechanicznie zjada Marvel Champions.

Ja kupiłem ostatnio Zew Przygody bo lekka i ladna gra. Jestem po dwóch rozgrywkach i mimo obaw o to, ze gra jest co najwyżej średnia bawiłem się bardzo dobrze. Tylko poziom wyobraźni u mnie jest na wysokim poziomie więc było mi łatwiej.

Teraz bardzo spodobał mi się Dice Throne (kolorowa gra pojedynkowa oparta na kościach to coś co brakuje mi w kolekcji). Czekam na kampanie od Lucky Duck. Jeśli będzie atrakcyjna cena to chyba mnie mają;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Szewa »

gregoff pisze: 25 lut 2021, 20:10 Moim zdaniem Aoens End mechanicznie zjada Marvel Champions.
Szanuję Twoje zdanie, jednak osobiście stawiam te gry na podobnym pułapie, z lekką przewagą Marvel Champions czyli takie 7 ;)



Kupiłem Ride the Rails, oceny użytkowników na bgg bardzo wysokie, coś lekkiego jakChicago Express. Mamy budowanie połączeń kolejowych i udziały w spółkach :D
No i piękna okładka.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: warlock »

Moim zdaniem Aoens End mechanicznie zjada Marvel Champions.
A u mnie Aeon's End masakrycznie spadła w rankingu po rewizycie do 6/10. Ta gra ma za płytkie interakcje między kartami jak na deckbuildera, a i same efekty też są dość powtarzalne. Kooperacja też jest dość płytka. Shards of Infinity z dodaktiem Shadow of Salvation jest o wiele dynamiczniejsze, ma ciekawszą kooperację, milion razy szybszy setup i o wiele szybciej da się tam zmontować fajny deck z mocnymi synergiami. Aeon's End jest strasznie ślamazarna pod tym względem. Szczerze mówiąc bardzo dziwi mnie, czym aż tak gracze się tu jarają. ;) Są deckbuildery z o wiele ciekawszym deckbuildingiem i synergiami i są karciane kooperacje z o wiele ciekawszym aspektem współpracy. W Aeon's Endzie imo jedno i drugie jest trochę powyżej przeciętnej.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Nilis »

warlock pisze: 26 lut 2021, 09:39 Szczerze mówiąc bardzo dziwi mnie, czym aż tak gracze się tu jarają. ;) Są deckbuildery z o wiele ciekawszym deckbuildingiem i synergiami i są karciane kooperacje z o wiele ciekawszym aspektem współpracy. W Aeon's Endzie imo jedno i drugie jest trochę powyżej przeciętnej.
Cena przystępna, łatwe zasady, szybki setup, dynamiczna nieskomplikowana rozgrywka. Ja z kolegami zaawansowanymi planszowkowo lubimy czasami usiąść do Aeons End jako starter wieczoru. Przepraszam że nam się podoba i pewnie świadczy to o nas nie najlepiej:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: TV3 »

Ostatnio kupiłem... bo...
... wszyscy (czy też większość) mówili, że to takie dobre. No to kupiłem. Scythe.

Przedostatnio kupiłem... bo...
... wszyscy (czy też większość) mówili, że to takie dobre. No to również kupiłem. Brass Birmingham.

Czyli generalnie dlatego, że wszyscy (niemal) mówili.

Aa... i jeszcze Tajniacy Duet, bo też mówili.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: warlock »

Nilis pisze: 26 lut 2021, 09:49
warlock pisze: 26 lut 2021, 09:39 Szczerze mówiąc bardzo dziwi mnie, czym aż tak gracze się tu jarają. ;) Są deckbuildery z o wiele ciekawszym deckbuildingiem i synergiami i są karciane kooperacje z o wiele ciekawszym aspektem współpracy. W Aeon's Endzie imo jedno i drugie jest trochę powyżej przeciętnej.
Cena przystępna, łatwe zasady, szybki setup, dynamiczna nieskomplikowana rozgrywka. Ja z kolegami zaawansowanymi planszowkowo lubimy czasami usiąść do Aeons End jako starter wieczoru. Przepraszam że nam się podoba i pewnie świadczy to o nas nie najlepiej:)
Aeon's End ma szybki setup? Chyba w inne gry graliśmy :D. Szybki setup ma Hero Realms, Shards of Infinity, Ascension. Gry bazujące na rynku Dominiona (Thunderstone, Aeon's End) mają długi setup ;).

Ależ podoba się nie tyko Wam, ludzie kochają Aeon's Enda. Ja po prostu trochę się dziwię z czego wynika AŻ TAK duże uwielbienie dla tej gry ;).
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Uncle_Grga »

A few acress of snow.. bo akurat się pojawił, a miałem tę grę w rozpoznaniu..

The Gallerist.. bo od dawna był na liście życzeń i chciałem zamknąć te kwestię ostatecznie..

Honey Buzz.. bo w naszym domu przewija się sporo osób, które na codzień z planszówkami niekoniecznie, a wiedzą, że grywam, więc często pytają czy w coś zagramy.. trochę już nie mogę w te Korzenne Szlaki, Abyssy czy Calico.., a to będzie jak znalazł.. że planszówka dzisiaj to.. o, takie coś..
gregoff
Posty: 794
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 522 times
Been thanked: 153 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: gregoff »

Szewa pisze: 26 lut 2021, 08:37
gregoff pisze: 25 lut 2021, 20:10 Moim zdaniem Aoens End mechanicznie zjada Marvel Champions.
Szanuję Twoje zdanie, jednak osobiście stawiam te gry na podobnym pułapie, z lekką przewagą Marvel Champions czyli takie 7 ;)

Mechaniczne prebuild deck mi nie pasuje plus nie czułem klimatu tylko suche liczenie punktów. Teraz mam Legendary Alien do solo u siebie oraz Aoens End czy Hero Realms z Ruinami Thandaru u znajomych.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Losiek »

Fantastyczne światy bo Kaimada (którego lubię i szanuję) popełnił dwa teksty o tej gierce a dodatkowo chłopaki z Gradania dołożyli swoje i jeszcze nakład się kończy...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

Last Aurora + dodatek - byłem ciekaw tego tytułu, niestety przez brak konwentów trzeba skupować sredniaki do sprawdzenia(7/10 wg Gambita). Na razie jedna partia i już wypłynął problem z zasadami(oczywiście wydawcą jest Portal :evil: ). Sama gra jest przyjemna, z chęcią popykam więcej, ale nie liczę na to by została w kolekcji

Paranormalni Detektyki - gra dla żony. Na 2os słabizna, lepiej zagrać w Czarne Historie. Na 4 graczy już sie rozkręca i jest zabawnie, ale również nie wrózę długiego pobytu w kolekcji.

A wracając do tematu wątku, czyli dlaczego Aeons End jest słaby:
- rynek z Dominiona - wszystkie wady jak i plusy tego rozwiązania
- karty w większości przypadków są od siebie niezależne, więc zapomnijmy o kombosach
- układanie kart w decku nie ma aż takiego wpływu na grę jak można uważać
- efekty kart to tylko kilka efektów z modyfikacjami(atak, leczenie, kasa)
- słaba szata graficzna - dla mnie wygląda jak grafika wyciągnięta z gier z lat 90, ale tych z niskim budżetem/słabym zespołem

Ograłem podstawkę i dwa pierwsze dodatki od Portalu i poszło w świat. LE:A i LM są znaczaco lepszymi grami niż AE. Nie wiem skąd porównanie do MC, jak te dwie gry nie mają ze sobą w sumie nic wspólnego.
gregoff
Posty: 794
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 522 times
Been thanked: 153 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: gregoff »

MC i Aoens End bo do gry Solo się nadają. Koniec offtop.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: arturmarek »

Great Western Train: od dłuższego czasu było na liście życzeń
Ganges: Trzewik pochwalił w podcaście i była w dobrej cenie
Zamki Burgundii: bo zdominowały wątek

No i jeszcze 6 nowych gier z MatHandlu...
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1905
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: tomuch »

Luty już na ukończeniu, więc można podsumować miesiąc zakupów. Od ostatniego mojego posta w tym temacie doszło:
- Storage Box do Osadników - wczoraj nawet udało mi się wszystko przerzucić, jupi!
- Istanbul: Big Box - kupiłem, bo ponoć nie miało być dodruku, ale wygląda na to, że będzie;
- Karak - powinno być jak znalazł do gry z dziećmi;
- Miasteczka - było na liście zakupowej, a cena się bardzo dobra zrobiła;
- Paperback - w sumie nie mam dużo gier słowno-literkowych, a gra mi się swojego czasu podobała;
- Zaginiona wyspa Arnak - tyle zachwytów nad tą grą, że musiałem kupić - zobaczymy, czy warto;
- Brzdęk w kosmosie - lubię Brzdęk fantazy, więc może i ta wersja mi podpasuje;
- Boarding - pierwszy raz od długiego czasu zagrałem pierwszą partię w dniu odebrania gry - tak się tworzy historia ;)
...i sporo dodatków:
- Władca Pierścieni LCG (Kraina Cienia, Góra Ognia, Droga Mrocznieje, Zdrada Sarumana i stosik małych zestawów i koszmarnych talii) - trzeba brać, co jeszcze zostało na rynku;
- Horror w Arkham LCG (Zmowa nad Innsmouth i parę zaległych zestawów i scenariuszy);
- Carcassonne - kilka najmniejszych dodatków, bo brakowało;
- Dolina Kupców: Systematyczne Bobry - w wersji ang, bo wkurzało mnie, że polskiej nie można już zdobyć;
- This War of Mine: Czas Oblężenia - bo mam resztę, więc to też trzeba;
- Magia i Myszy: Serce Glorma i Opowieści z Mrocznej Kniei - bo nie wiem, kiedy będzie dodruk (Opowieści chyba się już wyprzedały);
- Great Western Trail: Kolej na Północ - w obecnej sytuacji lepiej mieć komplet;
- Boss Monster: Krypta złoczyńców - zamówiłem bezpośrednio u wydawcy, żeby zdobyć kartę promo i chyba mam wszystko, co wyszło po polsku (nie ważcie się mówić, że czegoś nie mam :wink: )
i jakieś tam jeszcze maleństwa (małe dodatki do: Teotihuacan, 6 bierze, Na skrzydłach, Kartografowie, Welcome to).
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Argue »

Kupiłem w Lutym:

Horror w Arkham LCG + dziedzictwo Dunwich, bo podstawki już nie ma na rynku, a razem z dużym dodatkiem cena 170 zł wydawała się ok.
Santorini i Detektyw sezon 1, bo robiłem zakupy dla dziecka na smyku, więc przy okazji za punkty z programu mybenefit dołożyłem sobie, z racji że akurat były dobre rynkowe ceny :)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: fitzroy »

Zakupy w lutym:
Aura- bo była wyprzedaż
Jaipur- chciałem coś małego, szybkiego na 2 osoby (na razie 6/10)
Istanbul kościany- dobra cena( chyba tez wyprzedaż)
Tortuga 2199, Endeavor(super ale na 4 lub 5 graczy) - zakupy must have z mojej wishlisty
Domek- dla młodszej córki jako część prezentu urodzinowego
Wielka Pętla+ dodatek- brakowało mi jakiejś dobrej gry wyścigowej w kolekcji
7 cudów świata pojedynek : Agora- dodatek do mojej ulubionej 2 osobówki musiał w końcu wylądować na półce
W marcu muszę trochę spasować, choć nie wiem czy się uda bo nadchodzi kilka premier a wishlista też długa...
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: khuba »

Zakupy z lutego:
- Zamki Burgundii (na razie nie zagrane, wydrukowany insert 3d) - postanowiłem uzupełnić kolekcję o jakieś klasyki
- Le Havre (nie zagrane) - jak wyżej
- Smartphone inc (preorder) - wygląda interesująco
- Root (apka na Steam) - nie mam za bardzo z kim grać w fizycznego roota , sama apka bardzo fajna i regularnie grana
- Wenecja - skusiłem się bo wygląda interesująca - na razie ograne raz, zostaje w kolekcji ale będzie grana w mniejszej ilości graczy (+ rozważam jakieś niewielkie magnetyczne ulepszenia)
- Aura z dodatkiem bo... promocja, słyszałem dobre rzeczy o grze a w niskiej cenie można zaryzykować
+ żadnych Kickstarterów w lutym!

Sprzedałem 2 tytuły:
- Kowale losu - nie ma z kim grać
- Solenia - redukcja półki wstydu w leniwy sposób
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
ODPOWIEDZ