Zew przygody- pytania i odpowiedzi o zasady w grze

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Zew przygody- pytania i odpowiedzi o zasady w grze

Post autor: barbados »

Z racji tego że nie znalazłam takowego tematu, to zakładam taki wątek😁

Gra ktoś w tą grę solo? Miałabym parę pytań 🙂
I ogólnie o tą grę pytania bo pewnych rzeczy z instrukcji nie rozumiem 🙂
Rozłożylam grę i...
Niewiem jak grać
Wzięłam kartę cechy, ok, oddałam jeden znacZnik doświadczenia.
Teraz chciałabym wziasc kartę wyzwania i....
1. Mam 1 bohatera ( na starcie losuje się 1, ok), pisze że mogę podczas wyzwania dołożyć do puli runę z inteligencją ( niebieska różdzka) .
2. Mam na polu pochodzenia kartę Żebrak i wcZesniej wzięłam kartę cechy gdzie mam w prawym górnym rogu runy charyzmy , na obu tych kartach.
3 i teraz Więc chce kartę wyzwania Test umiejętności magicznych. Siła 4. Runy 1 inteligencji i jedna fioletowa z charyzma. Także biorę te 3 podstawowe runy + jedna z bohatera co pisze runę inteligencji, i 2 runy tej charyzmy ? Rzucam niemi wszystkimi?
Wypada mi 3 kreski, 1 różdżka czyli runa inteligencji i 1 runa charyzmy i 1 ta gdzie się dobiera kartę bohatera lub anty. Dobrze to robię cZy coś źle?
Matek173
Posty: 99
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Zew przygody- pytania i odpowiedzi o zasady w grze

Post autor: Matek173 »

Rzucasz zawsze 3 podstawowymi runami + tyloma dodatkowymi runami każdej z 6 umiejętności ile takich symboli masz już u siebie w kartach (wszystkich więc liczy się również karta pochodzenia i motywacji). Tak więc jeśli dobrze rozumiem opis, to poprawnie rzuciłaś. Pobierasz kartę bohatera, a następnie zliczasz sukcesy. Wyrzuciłaś 3 * 1 + 2 * 2 = 7 sukcesów, a 7 >=4 zatem zdałaś test i możesz wziąć tę kartę do siebie.
ODPOWIEDZ