(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4513
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

oduck pisze: 01 kwie 2021, 10:59 1. Przyszla wczesniej gra? Przyszla.
2. Byla taniej? Byla.
3. Wydawnictwo wsparte na okolicznosc wydania gry, na ktora byc moze by sie nie zdecydowali gdyby nie mieli zaklepanej z gory pewnej liczby egzemplarzy? Wsparte
4. Kampania pozwolila na dopracowanie gry, rowniez przy udziale wspierajacych? Pozwolila.

No to w czym problem ? :)
Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda.

1. Miała być na jesieni 2020, przyszła tydzień przed wersją w sklepie.
2. W AM76 dostałbym nią dziś taniej niż była na KS
3. Wielkie wydawnictwo, wydające wiele gier i tak wydałoby tę czy inną grę - przerzuca sobie ryzyko na konsumentów frajerów
4. Nie, wspierający nie mieli żadnego wpływu na wygląd gry. Gry wydawane w normalnym trybie także są dopracowywane, KS nie ma tutaj nic do rzeczy.

Nic co napisałeś nie jest prawdą.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: jakmis83 »

Dla wszystkich czekających na Imperial Struggle.
Zdaje się, że zaczęły się wysyłki tej gry ze sklepów.
Właśnie otrzymałem info, że mój egzemplarz właśnie do mnie wyruszył :D
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: SickMind »

Potwierdzam. Ja mam swoją otrzymać jutro 😁
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: tomuch »

OK. Mam swój egzemplarz od środy. Żona odebrała paczkę i nic nie powiedziała. Znaczy, że nie jest źle ( :wink: ), ale raczej nie ma szans na grę. Czy macie jakieś sprawdzone wersje solo (raczej nie na dwie ręce)? Na BGG jest parę wariantów tego typu, ale właściwie bez dyskusji i pochwał (a po prawdzie to bez żadnego odzewu). Na stronie GMT stwierdzają, że IS jest kiepskie do solo (https://www.gmtgames.com/images/gmtzs329.gif), ale może jednak ktoś coś... Jakieś propozycje na solo? Może gdzieś jakiś bocik ciekawy powstał?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: jakmis83 »

tomuch pisze: 02 kwie 2021, 02:54 OK. Mam swój egzemplarz od środy. Żona odebrała paczkę i nic nie powiedziała. Znaczy, że nie jest źle ( :wink: ), ale raczej nie ma szans na grę. Czy macie jakieś sprawdzone wersje solo (raczej nie na dwie ręce)? Na BGG jest parę wariantów tego typu, ale właściwie bez dyskusji i pochwał (a po prawdzie to bez żadnego odzewu). Na stronie GMT stwierdzają, że IS jest kiepskie do solo (https://www.gmtgames.com/images/gmtzs329.gif), ale może jednak ktoś coś... Jakieś propozycje na solo? Może gdzieś jakiś bocik ciekawy powstał?
Moim zdaniem z tym tytułem jest jak z Twillight Struggle czy Wojną o Pierścień: nie nadają się do solo.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Golin »

poprawili to wydanie w końcu?
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Leviathan »

jakmis83 pisze: 02 kwie 2021, 07:46
tomuch pisze: 02 kwie 2021, 02:54 OK. Mam swój egzemplarz od środy. Żona odebrała paczkę i nic nie powiedziała. Znaczy, że nie jest źle ( :wink: ), ale raczej nie ma szans na grę. Czy macie jakieś sprawdzone wersje solo (raczej nie na dwie ręce)? Na BGG jest parę wariantów tego typu, ale właściwie bez dyskusji i pochwał (a po prawdzie to bez żadnego odzewu). Na stronie GMT stwierdzają, że IS jest kiepskie do solo (https://www.gmtgames.com/images/gmtzs329.gif), ale może jednak ktoś coś... Jakieś propozycje na solo? Może gdzieś jakiś bocik ciekawy powstał?
Moim zdaniem z tym tytułem jest jak z Twillight Struggle czy Wojną o Pierścień: nie nadają się do solo.
Nie zgodzę się. TS świetnie chodzi solo dzięki istnieniu interesującego wariantu. Pokazywałem go nawet na kanale jakiś czas temu. Do IS jestem przekonany, że też się pojawi.

BTW: jeżeli chcecie obejrzeć z bliska, jak wyglądają komponenty polskiego wydania Imperial Struggle to na wojennikowym profilu na FB jest już krótki film.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gromb »

Leviathan pisze: 02 kwie 2021, 10:38
Moim zdaniem z tym tytułem jest jak z Twillight Struggle czy Wojną o Pierścień: nie nadają się do solo.
Nie zgodzę się. TS świetnie chodzi solo dzięki istnieniu interesującego wariantu. Pokazywałem go nawet na kanale jakiś czas temu. Do IS jestem przekonany, że też się pojawi.

Możesz podesłać link z wariantem solo o którym wspominasz?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Leviathan »

Gromb pisze: 02 kwie 2021, 10:57
Leviathan pisze: 02 kwie 2021, 10:38
Moim zdaniem z tym tytułem jest jak z Twillight Struggle czy Wojną o Pierścień: nie nadają się do solo.
Nie zgodzę się. TS świetnie chodzi solo dzięki istnieniu interesującego wariantu. Pokazywałem go nawet na kanale jakiś czas temu. Do IS jestem przekonany, że też się pojawi.

Możesz podesłać link z wariantem solo o którym wspominasz?
Proszę bardzo:

Wojennik TV # 257: Twilight Struggle (Zimna Wojna) (tryb solo) - recenzja
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: tomuch »

Leviathan pisze: 02 kwie 2021, 10:38
jakmis83 pisze: 02 kwie 2021, 07:46 Moim zdaniem z tym tytułem jest jak z Twillight Struggle czy Wojną o Pierścień: nie nadają się do solo.
Nie zgodzę się. TS świetnie chodzi solo dzięki istnieniu interesującego wariantu. Pokazywałem go nawet na kanale jakiś czas temu. Do IS jestem przekonany, że też się pojawi.
Trzymam kciuki za wariant solo do IS, może skuszę się na któryś z istniejących na BGG.
Do Wojny o pierścień można znaleźć bota (ponoć dosyć dobrego) na BGG.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: oduck »

PytonZCatanu pisze:
Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda.

1. Miała być na jesieni 2020, przyszła tydzień przed wersją w sklepie.
2. W AM76 dostałbym nią dziś taniej niż była na KS
3. Wielkie wydawnictwo, wydające wiele gier i tak wydałoby tę czy inną grę - przerzuca sobie ryzyko na konsumentów frajerów
4. Nie, wspierający nie mieli żadnego wpływu na wygląd gry. Gry wydawane w normalnym trybie także są dopracowywane, KS nie ma tutaj nic do rzeczy.

Nic co napisałeś nie jest prawdą.
No chyba jednak troche sie zagalopowales.
ad.1 miala, ale jest teraz. Gdyby byla na jesieni, to i w sklepach bylaby wtedy. Chodzilo mi o to, ze wspierajacy dostali prawie 2 tygodnie wczesniej, niz mozna kupic w sklepie.
ad.2 w am76 kosztuje 125 zl, ja zaplacilem na KS zlotych 115.
ad.3 nie czuje sie jak frajer, nikt mi nie kazal wspierac wydania tej gry, a wiele gier na KS nie ujrzaloby swiatla dziennego, gdyby nie ten model finansowania. Chyba nie pojmujesz idei albo wrzucasz wszystkich do jednego wora - owszem, sa wydawnictwa w ten sposob postepujace, ale Phalanx to raczej nie ten adres (gdyby tak bylo, to wydawaliby tak wszystko, a nie tylko te najbardziej ryzykowne biznesowo pozycje). Ciezko mi sobie wyobrazic, ze ktokolwiek wydalby w ciemno takie np. Freedom - niektore rzeczy sa po prostu niemozliwe do oszacowania a wydawnictwo to nie instytucja charytatywna; crowdfunding pozwala ominac ten krok.
ad. 4 - mamy w takim razie diametralnie rozne zrodla informacji.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Czy My little scythe czeka dodruk?
Awatar użytkownika
kazek
Posty: 142
Rejestracja: 22 mar 2020, 22:58
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: kazek »

Tak i możliwe że dodatki też na fb wspominali ;)
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: steemm »

Będzie jeszcze dodruk Brass?
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Lolas »

steemm pisze: 15 kwie 2021, 13:01 Będzie jeszcze dodruk Brass?
Zapowiedziany jest dodruk obu Brassów.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4513
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

Lolas pisze: 15 kwie 2021, 15:46
steemm pisze: 15 kwie 2021, 13:01 Będzie jeszcze dodruk Brass?
Zapowiedziany jest dodruk obu Brassów.
Wraz z tajemniczym trzecim bratem. :)
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Lolas »

Ten tajemniczy brat chyba został już zdekonspirowany :-)
Wszystko wskazuje na Tinner's Trail.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Archaniol101 »

Może nie jest to najlepsze miejsce (jeśli temat był gdzieś poruszany proszę o link/przeniesienie), ale może mi ktoś wytłumaczyć czemu gry od phalanxa są takie drogie?
Zainteresowałem się takimi tytułami jak np
Brass Birmingham, Fire in the sky, Race to Moscow, 1920, wcześniej jeszcze U-boot (ale zraziła mnie aplikacja no i cena)
Rozumiem, że niektóre rzeczywiście są uznawane za wybitne (ranking brassa na bgg) i ładnie wydane, ale trochę to jest chyba przesadzone.
Zajrzałem na stronę z preorderami - RtM kosztuje bagatela 95 euro, kwota astronomiczna, nie wiem ile musiałoby być w pudle plastikowych figurek żeby to zrównoważyć. U-boot nie chodził za mniej niż 300. Miałem pudło w rękach, było ogromniaste no ale scd rzędu 450 to jednak znów za dużo, zwłaszcza, że znaczna (i do tego ta ciekawsza) część dzieje się w aplikacji. FitS na preorder też kwota 55 euro. 1920 jest chwilowo spromocjonowane na 30 euro, ale to i tak moim zdaniem jak na stara grę w nowej oprawie. Może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen, że te gry są z takich a takich powodów wyjątkowe i zasługują na taką cenę bo mają to, to i to?
Z gier z tego wydawnictwa mam m.in. Wyścig do Renu (150zl) i Brassa Lancashire (195zl) i takie ceny uwazam za ok. Chcialem sie pokusic o Brassa B ale ceny sa juz na poziomie 260+ co znów uważam za przesadę. Czy ktoś podziela moje zdanie?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4513
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

Dla odmiany Rocketmen ma dość niską cenę, imho poniżej wartości rynkowej.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sin »

Archaniol101 pisze: 20 kwie 2021, 00:05 Z gier z tego wydawnictwa mam m.in. Wyścig do Renu (150zl) i Brassa Lancashire (195zl) i takie ceny uwazam za ok. Chcialem sie pokusic o Brassa B ale ceny sa juz na poziomie 260+ co znów uważam za przesadę. Czy ktoś podziela moje zdanie?
Gry planszowe to ogólnie nie jest zbyt tanie hobby, a w przypadku podanych przez Ciebie pozycji mogę się odnieść jednie do Brassa Birmingham, którego kupiłem za niecałe 190zł - obecna sytuaja na rynku prawdopodobnie związana jest z końcówką nakładu, co jest często występujacym zjawiskiem wsród dobrze sprzedających się gier. Po dodruku (nie wiem czy jest planowany) cena powinna wrócić do "normy".
Dodatkowo ceny gier na bogatszych, zachodnich rynkach zawsze są wyższe niż ich odpowiedniki w Polsce, więc przywoływanie przykładów cen w euro wydaję mi się być mało trafne.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rav126 »

PytonZCatanu pisze: 20 kwie 2021, 07:49 Dla odmiany Rocketmen ma dość niską cenę, imho poniżej wartości rynkowej.
No co Ty gadasz. Przecież Rocketmen nie odstaje w żaden sposób ani zawartością czy wykonaniem od innych gier w podobnym przedziale cenowym. Kosztuje ok 130 zł, czyli mniej więcej tyle co Brzdęk, który jednak jest hitem.
Również uważam, że Phalanx zawyża ceny swoich gier. Jednak, jako, że wydają hity, to mogą sobie na to pozwolić - ludzie i tak kupią. Sam kupiłem Brassa, który w pudełku w sumie nie ma aż tak oszałamiającej liczby komponentów, ktoś tam tez narzekał na jakość (ja mam z pierwszego polskiego druku, więc akurat dobrze trafiłem). Jednak gra jest na tyle dobra, że trudno, zagryzłem zęby i kupiłem.
A co do obecnych cen Brassa Birminghma - Phalanx zamawia jak widać małe nakłady, przez co cena ciągle szybuje do absurdalnych wartości, a gracze ciągle czekają na kolejne dodruki. Ostatnio coraz częściej widzi się takie zagrywki wydawnictw, co z ich punktu widzenia na pewno ma sens - nie mają zalegającego towaru, hype wokół brakującego towaru i pytanie o dostępność powodują ciągłe zainteresowanie konkretnymi tytułami. vide - Everdell, Brass, Brzdęk.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Kwestor »

rav126 pisze: 20 kwie 2021, 10:20 Ostatnio coraz częściej widzi się takie zagrywki wydawnictw, co z ich punktu widzenia na pewno ma sens - nie mają zalegającego towaru, hype wokół brakującego towaru i pytanie o dostępność powodują ciągłe zainteresowanie konkretnymi tytułami. vide - Everdell, Brass, Brzdęk.
Uwierz mi, jakby wydawnictwa mogły zamawiać więcej, to by zamawiały. Nikt tu nie zostawia pieniędzy na stole "żeby budować hype". Sytuacja, gdzie klient chce kupić produkt, a nie ma jak, jest mega niekorzystna, w każdej branży.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Mr_Fisq »

Largo pisze: 28 lut 2021, 21:18 Czy wiadomo kiedy będzie odpalona przedsprzedaż dodatku do Tapestry i jaka będzie cena i minimalna ilość zamówień?
Dalej nic nie wiadomo?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adalbert »

Jak z tym Tinner's Trail? Czy będzie i czy w wersji KS? Coś wiadomo?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gatherey »

Mr_Fisq pisze: 24 kwie 2021, 13:12
Largo pisze: 28 lut 2021, 21:18 Czy wiadomo kiedy będzie odpalona przedsprzedaż dodatku do Tapestry i jaka będzie cena i minimalna ilość zamówień?
Dalej nic nie wiadomo?
Przejdź na wersję angielską - polecam taki zabieg. Szkoda czekać na Phalanxa nie wiadomo ile czasu.
ODPOWIEDZ