Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 242 times
Been thanked: 242 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Moonday »

Tytani deluxe ile kosztowały? Bo coś podejrzewam że taka sama cena będzie, bo gra mniejsza ale marka za to jest więc coś na to strzelam
Tytani w wersji all-in (ale bez drewnianej skrzyni) w polskiej cenie, z rabatem z pierwszego dnia, to był koszt ok 700 zł. Obawiam się, że Wiedźmin będzie kosztował więcej, ale to zależy od dodatkowej zawartości. Tytani core set kosztował pierwszego dnia, z tego co pamiętam, 299 zł. Trzeba pamiętać, że to kampania z 2019 roku. Trudno jest jednak porównać obie te gry, bo to jednak inna skala. Tytani to gra niszowa, a Wiedźmin trafi najpewniej do większego grona. To też może wpłynąć na cenę. Wszystko zależy od ilości dodatków. Jak będzie wzięcie, to cena za całość będzie na poziomie ISS Vanguard.
podejrzany
Posty: 262
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

Do kitu jeśli tak będzie, szkoda żyć w Polsce i zarabiać złotówki xD
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
612
Posty: 436
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 566 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: 612 »

Korzyści z życia w Polsce nie wiążą się z zarobkami. Mamy coś znacznie cenniejszego, obiekt zazdrości całego świata - Wiedźmin jest nasz, polski, nasza duma. Podobnie jak Kazimierz Deyna, żołnierze wyklęci i Jan Paweł II.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: RUNner »

podejrzany pisze: 14 maja 2021, 23:48 Do kitu jeśli tak będzie, szkoda żyć w Polsce i zarabiać złotówki xD
Zależy ile tych złotówek zarobisz. Jeśli odpowiednio dużo to na luzie możesz kupić Wiedźmina i nie będziesz musiał przez kolejny miesiąc szukać owoców leśnych żeby przeżyć ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 631 times
Been thanked: 543 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Irr3versible »

Może nie politykujcie panowie w Wątku o Wiedźmine.
Tym bardziej, że juz wymieniane korzyści brzmią jak dziwna prowokacja a doszukiwanie się patologii w odmiennej opinii świadczy tylko źle o autorze.

(edit jeden z postów, do którego się odnosiłem, został usuniety/przeniesiony)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2021, 17:01 przez Irr3versible, łącznie zmieniany 1 raz.
mordajeza
Posty: 367
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 175 times
Been thanked: 252 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: mordajeza »

Myślicie, że jest jakaś szansa na to, że w kampanii pojawią się karty do Gwinta? Np. jako płatne dodatki?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5314
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1718 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: BOLLO »

mordajeza pisze: 15 maja 2021, 11:45 Myślicie, że jest jakaś szansa na to, że w kampanii pojawią się karty do Gwinta? Np. jako płatne dodatki?
Nie ma szans. Projekt juz dawno zakonczony i zapomniany.

Mam drukniete cale P&P jak znajde pliki to moge drukowac kto potrzebuje. Ale to info na PW
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: sliff »

Właśnie doobejrzałem że figurki potworów będą dopiero w wersji deluxe. Także poziom 100$ za grę w której jest 5 figurek, nawet jak na warunki ks wydaje mi się na chwilę obecną trochę nierealny.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11138
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3389 times
Been thanked: 3286 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Imho 60$ za podstawke, 100$ za deluxe
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

japanczyk pisze: 15 maja 2021, 20:59 Imho 60$ za podstawke, 100$ za deluxe
Podstawka optymistycznie(z dyszke bym dodał), deluxe myślę, że realny :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: keldorn »

polwac pisze: 15 maja 2021, 21:08
japanczyk pisze: 15 maja 2021, 20:59 Imho 60$ za podstawke, 100$ za deluxe
Podstawka optymistycznie(z dyszke bym dodał), deluxe myślę, że realny :)
Za podstawke te 60Euro to bym zostawił, za delux to raczej 120euro.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11138
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3389 times
Been thanked: 3286 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

keldorn pisze: 16 maja 2021, 07:30
polwac pisze: 15 maja 2021, 21:08
japanczyk pisze: 15 maja 2021, 20:59 Imho 60$ za podstawke, 100$ za deluxe
Podstawka optymistycznie(z dyszke bym dodał), deluxe myślę, że realny :)
Za podstawke te 60Euro to bym zostawił, za delux to raczej 120euro.
Chyab troche galopujecie w sferach fantazji
To nie ma byc bitewniak, tam ma byc kilka figurek potworów w deluxe - cenowo to powinno wyjsc jak creature pack do takiego Tainted Grail czy Etherfields max
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

Nowy materiał odnośnie gry.
Ja jestem na tak-minimum podstawka, jeśli bardzo nie przegną z ceną to pewnie i dodatki wpadną do koszyka.

Czekam jeszcze na ostateczne upewnienie się, gdy wrzucą rozgrywkę 3-osobową. Tam będzie najlepiej widać jak dokładnie wygląda przebieg gry i downtime.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

PytonZCatanu pisze: 14 maja 2021, 10:12 W ostatnim filmiku wookie powiedział że ceny będą takie same (na zagramwto i KS), tylko na zagramwto będą niższe o prowizję KS.

Moim zdaniem to zapowiedź dużej ceny.
Widząc takie komentarze się nie dziwię, że będzie odpowiednio ustalona cena :)

Obrazek
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: czeczot »

Dzisiejszy materiał na kanale Troli tylko potwierdził że to gra nie dla mnie. Czy to jest gra przygodowa? Jeżeli tak to jakim typem gry jest tainted grail?
To będzie Runebound pewnie z lepszym mechanizmem walki. Mam wrażenie że regrywalność tej gry to dosłownie kilka partii ze względu na powtarzające się karty misji. Prostota walki w runebound miała sens bo nie powodowała że kolejni gracze umierali z nudów. Tu na 4 osoby to będzie tragedia. Jeżeli 3 graczy przed tobą będzie walczyć z potworami to można iść sobie zrobić obiad.

Pojedynki wiedźminów tego to mi się nawet komentować nie chce, to kompletne wypaczenie tego świata!

Na szczęście czach wydaje Black Rose Wars wiec nawet nie będzie mnie minimalnie kusiło.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: garg »

czeczot pisze: 16 maja 2021, 21:54 Pojedynki wiedźminów tego to mi się nawet komentować nie chce, to kompletne wypaczenie tego świata!
Really? :shock:

Przyglądałem się z umiarkowanym zainteresowaniem całemu wątkowi i samej grze, ale to faktycznie jest spory zonk tematyczno-mechaniczny :? .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 314
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 103 times
Been thanked: 43 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Sarna »

garg pisze: 16 maja 2021, 22:46
czeczot pisze: 16 maja 2021, 21:54 Pojedynki wiedźminów tego to mi się nawet komentować nie chce, to kompletne wypaczenie tego świata!
Really? :shock:

Przyglądałem się z umiarkowanym zainteresowaniem całemu wątkowi i samej grze, ale to faktycznie jest spory zonk tematyczno-mechaniczny :? .
Przeczytajcie sobie komiks o wiedźminie Polcha, na podstawie scenariusza Sapkowskiego i Parowskiego. Koty, niespecjalnie przepadały za Wilkami i vice versa :).
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 994
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 242 times
Been thanked: 242 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Moonday »

Widząc takie komentarze się nie dziwię, że będzie odpowiednio ustalona cena :)
Łatwiej jest coś takiego napisać niż faktycznie sięgnąć do portfela :)
Pojedynki wiedźminów tego to mi się nawet komentować nie chce, to kompletne wypaczenie tego świata!
Ale czemu? Panowało jakieś prawo zakazujące takich pojedynków? Jeżeli nie, to wyczuwam tu nutę romantycznej wizji, która w ogóle nie pasuje do tego świata. Trzeba pamiętać, że gra Wiedźmin dzieję się w innym czasie, gdzie wiedźmini są powszechnie obecni. Jeżeli ktoś zakłada, że nie dochodziło między nimi do spin, to jest dla mnie niepoprawnym optymistą. Poza tym te pojedynki w grze nie kończą się śmiercią gracza, więc bardziej przypomina to Fight Club, niż potyczki samurajów.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

czeczot pisze: 16 maja 2021, 21:54 Dzisiejszy materiał na kanale Troli tylko potwierdził że to gra nie dla mnie. Czy to jest gra przygodowa? Jeżeli tak to jakim typem gry jest tainted grail?
Tainted grail to gra przygodowa oparta o kampanię.
Wiedźmin to gra przygodowa bez kampanii(coś w stylu właśnie Runebounda czy np. Zewnętrznych Rubierzy)
czeczot pisze: 16 maja 2021, 21:54 To będzie Runebound pewnie z lepszym mechanizmem walki. Mam wrażenie że regrywalność tej gry to dosłownie kilka partii ze względu na powtarzające się karty misji. Prostota walki w runebound miała sens bo nie powodowała że kolejni gracze umierali z nudów. Tu na 4 osoby to będzie tragedia. Jeżeli 3 graczy przed tobą będzie walczyć z potworami to można iść sobie zrobić obiad.

Pojedynki wiedźminów tego to mi się nawet komentować nie chce, to kompletne wypaczenie tego świata!

Na szczęście czach wydaje Black Rose Wars wiec nawet nie będzie mnie minimalnie kusiło.
Dokładnie tak, to będzie gra przygodowa w stylu Runebounda, ale to nie może być zarzutem do tej gry. To po prostu taki typ gry przygodowej :)

Edit:
Mam wrażenie, że ostatnio za dużo gier opartych o kampanię wychodzi i niektórzy ludzie zapomnieli, że istniały też gry przygodowe bez księgi skryptów :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Shodan »

czeczot pisze: 16 maja 2021, 21:54
Pojedynki wiedźminów tego to mi się nawet komentować nie chce, to kompletne wypaczenie tego świata!
W komputerowych grach z serii Wiedźmin były questy, w których mogło dochodzić do konfliktów z innymi wiedźminami.
kamilstany
Posty: 138
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 40 times
Been thanked: 64 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: kamilstany »

Ja coraz bardziej tracę chęć wsparcia tej gry.
Na początku było wielkie Wow, potem "och, ach" ale im dłużej czekam i coraz więcej wiem o grze tym gorzej...

Filmik u Trolli chyba przesądził sprawę- z tego filmiku wnioskuje, że to będzie taki Talisman/Arkham Horror na mocnych sterydach w świecie Wiedźmina. ( gra by musiała dostawać cyklicznie jakieś mini dodatki z kartami aby przygody i karty się nie "przejadły")

Jakbym miał tę grę to piewsze partie były by niesamowite ale bardzo szybko by mi się to znudziło :P
Bardzo podobnie miałem ze STWORZE i koniec końców nie wsparłem i nie żałuje.

Tutaj czekam na kampanie, jak będzie rozsądna cena to kupię... Jak będzie drogo to odpuszczę i tyle :)
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: trixon »

Dużo osób zarzuca powtarzalność kart wydarzeń i to jest chyba jeden z największych zarzutów. Wookie twierdzi, ze on sam większości kart nie pamięta, co mi osobiście wydaje się mocno naciągane, jeżeli ktoś tworzył dany tytuł i dużo go testował/ogrywał. Z tego co kojarzę, to martwa zima miała podobną mechanikę. Czy ktoś z osób namiętnie ogrywających Martwą Zimę może podzielić się doświadczeniami? Faktycznie pamiętacie te wszystkie karty i wynikające z nich nagrody?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

Niezbyt. Musiałbym dużo więcej grać w krótkim odstępie czasu w Martwą Zimę, żeby te karty najpierw wszystkie poznać, a później jeszcze zapamiętać :)

Na pewno dojdą dodatki i nowe karty w SG, tak że tym bardziej bym się o to nie martwił.


Dla mnie dużo większym zarzutem w tej grze jest coś co niby jest najważniejsze w rozgrywce czyli walka z potworami (zdobywanie trofeów) AKA rzut monetą :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Puppet_Master
Posty: 278
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Puppet_Master »

Obejrzałem z zaciekawieniem zarówno poprzednie jak i ostatni materiał na ten temat (dostępny na GameTrollTV) i uważam, że trochę za wcześnie na deklarację o "wsparciu" czy "braku wsparcia" dla kampanii. Przynajmniej jak dla mnie. Nastawiam się na obejrzenie jeszcze wielu innych materiałów o tej grze jakie autor wyda na świat w najbliższym czasie- zanim podejmę decyzję, a trochę pracy marketingowej jeszcze przecież czeka autora :wink:

W sumie jest jeden wątek, który jest ciekawy. Autor powiedział, w którymś momencie wywiadu, że "sam nie pamięta co jest na kartach i co robią" (mniej więcej tak to ujął), były to bodajże karty wydarzeń - "miastowych i wsiowych" jak to ładnie zostało nazwane na roboczo. Zdarzyło mi się być przy projektowaniu gry, ogrywaniu jej projektów czy testach i wiem, że "tak" to zazwyczaj nie wygląda, a autor- ma karty policzone w głowie/przemyślane i wyrecytuje je lepiej lub gorzej nawet i o 3 nad ranem, po imprezie. Stąd wniosek, nie wiem czy trafny --> że, któraś ze współpracujących firm zatrudniła widocznie kogoś do odwalenia tej czarnej roboty za Łukasza. Tylko pogratulować w związku z tym Łukaszowi osiągniętego statusu i komfortu takiej pracy, wydaj teraz na świat tylko świetną grę i wszyscy będziemy zadowoleni:D
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: piter555 »

czeczot pisze: 16 maja 2021, 21:54 Dzisiejszy materiał na kanale Troli tylko potwierdził że to gra nie dla mnie. Czy to jest gra przygodowa? Jeżeli tak to jakim typem gry jest tainted grail?
To będzie Runebound pewnie z lepszym mechanizmem walki. Mam wrażenie że regrywalność tej gry to dosłownie kilka partii ze względu na powtarzające się karty misji. Prostota walki w runebound miała sens bo nie powodowała że kolejni gracze umierali z nudów. Tu na 4 osoby to będzie tragedia. Jeżeli 3 graczy przed tobą będzie walczyć z potworami to można iść sobie zrobić obiad. ...
Uważam że można mieć wątpliwości ale trzeba zagrać w 4-5 osób (najlepiej kilka razy) a potem ewentualnie się wypowiadać co do czasu - nie sądzę żeby w tej był czas na obiad czy coś takiego ;). Tak samo uważam że trzeba zagrać kilka razy i wtedy się wypowiadać czy rzeczywiście powtarzające się karty w jakiś sposób psują zabawę - nie sądzę by tu tak było, chyba że ktoś tak chce ;)
czeczot pisze: 16 maja 2021, 21:54 Pojedynki wiedźminów tego to mi się nawet komentować nie chce, to kompletne wypaczenie tego świata!
Trzeba naprawdę znać dobrze ten świat żeby tak stwierdzić. Ja wierzę że autorzy go znają ale tak czy siak nie przeszkadza mi to że wiedźmini się pojedynkują.

Ja liczę na niską cenę żeby więcej osób to kupiło ale biznes jest biznes więc tak to jak to było w przypadku Tytanów sprzedało się mniej niż Valhalii ale zarobek był większy.
Zablokowany