Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: raj »

Dungeon Crawler to określenie tematyki gry. Czyli jest to gra o penetrowaniu umownych podziemi (połączone ze sobą lokacje).
I w tym zakresie wymienione przez Ciebie gry oraz G/GSL to DC.
Ale mechanicznie mają się do siebie jak warcaby do szachów. Jedne i drugie gra się na szachownicy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Peter1975 »

raj pisze: 12 maja 2021, 11:52 Dungeon Crawler to określenie tematyki gry. Czyli jest to gra o penetrowaniu umownych podziemi (połączone ze sobą lokacje).
I w tym zakresie wymienione przez Ciebie gry oraz G/GSL to DC.
Ale mechanicznie mają się do siebie jak warcaby do szachów. Jedne i drugie gra się na szachownicy.
Pozwolę sobie mieć inne zdanie. W pryncypiach wymienione DC są bardzo podobne, podobne są założenia. Mechaniczne różnice oczywiście że są ale odbieram je raczej jako wariacje na temat, taka moja subiektywna ocena z którą nie każdy musi się zgadzać. Peace.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11091
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3285 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

Peter1975 pisze: 12 maja 2021, 12:01 Pozwolę sobie mieć inne zdanie. W pryncypiach wymienione DC są bardzo podobne, podobne są założenia. Mechaniczne różnice oczywiście że są ale odbieram je raczej jako wariacje na temat, taka moja subiektywna ocena z którą nie każdy musi się zgadzać. Peace.
No tak, tylko wspomniane przez ciebie wczesniej DC to typowe ameri, naszpikowane losowością, GH to z załozenia dosyc policzalne euro z minimalną dozą losowości - bardziej puzzle i zagadka logiczna na planszy niż gra przygodowa, w której są EMOCJE typowe dla DC
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Peter1975 »

japanczyk pisze: 12 maja 2021, 12:10
Peter1975 pisze: 12 maja 2021, 12:01 Pozwolę sobie mieć inne zdanie. W pryncypiach wymienione DC są bardzo podobne, podobne są założenia. Mechaniczne różnice oczywiście że są ale odbieram je raczej jako wariacje na temat, taka moja subiektywna ocena z którą nie każdy musi się zgadzać. Peace.
No tak, tylko wspomniane przez ciebie wczesniej DC to typowe ameri, naszpikowane losowością, GH to z załozenia dosyc policzalne euro z minimalną dozą losowości - bardziej puzzle i zagadka logiczna na planszy niż gra przygodowa, w której są EMOCJE typowe dla DC
nie pozostaje nic innego jak podziękować za merytoryczną odpowiedź wskazującą rzeczywiście różnice między wymienionymi przeze mnie tytułami a JotL, różnice które być może umknęły podczas zbierania informacji o grze, które mniej lub bardziej (nie)świadomie pominąłem aby utwierdzić się w decyzji.

PS. Pokusiłbyś się zatem o porównanie JotL do Mage Knight które odbieram właśnie jako puzzle i logiczną zagadkę z niewielką losowością, czy zbyt karkołomne?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: yosz »

Zdecydowanie to już bliższe porównanie i sam takiego porównania używałem. Dla mnie największą różnicą było to, że jak nie grałem w Mage Knight 3 miesiące to musiałem go się uczyć od nowa. Po 3 miesiącach od ostatniej partii w Gloomhaven, rozłożyliśmy grę i zagraliśmy praktycznie z marszu. I to nie dlatego, że gra jest dużo prostsza, a dlatego, że zasady są bardziej intuicyjne.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Shodan pisze: 12 maja 2021, 10:42 Dzięki wypracowanym zniżkom i braku opłat za wysyłkę (mieszkam w pobliżu sklepu więc odbiór osobisty), będę w stanie kupić za około 230. W tym samym sklepie wersję angielską mogłem nabyć poniżej 210. Chyba przeboleję te 20-25 zł. różnicy dla polskiej wersji, chociaż to chyba pierwszy przypadek, że za wersję PL będę musiał zapłacić więcej niż za ENG.
Jeśli dodamy inflację, różnice walutowe, obecnie droższy transport morski z chin (bo pewnie tam drukują), to te 20-25 zł to nie jest jakoś dużo.

Obecnie amerykańskie RPP (czyli nasze SCD) to bodaj 49.99$. Czyli jakieś 188zł + VAT, co daje... 231zł. Warto jednak dodać, że o ile angielską dało się wcześniej kupić tanio, o tyle dzisiaj jak zrobiłem szybki research, to najtaniej było na planeswalker.pl i amazon.pl (gdzie dowiadujemy się, ze w G:JoL "Gracze przejmą rolki 4 nowych hartowanych rodników") i było to 250zł. Na allegro to nawet używki są już w tej cenie, więc dodajmy jeszcze do ceny prawo popytu i podaży, bo pozostałe sklepy planszówkowe co prawda pokazują ceny 199-220zł, ale z dopiskiem "produkt niedostępny".

Obawiam się jednak, że przy tej grze nie uda się poczekać na to aż szał opadnie i stanieje, a kto nie zamówi przed premierą będzie musiał czekać na dodruk :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11091
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3285 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

gnysek pisze: 13 maja 2021, 11:27 Obecnie amerykańskie RPP (czyli nasze SCD) to bodaj 49.99$. Czyli jakieś 188zł + VAT, co daje... 231zł. Warto jednak dodać, że o ile angielską dało się wcześniej kupić tanio, o tyle dzisiaj jak zrobiłem szybki research, to najtaniej było na planeswalker.pl i amazon.pl (gdzie dowiadujemy się, ze w G:JoL "Gracze przejmą rolki 4 nowych hartowanych rodników") i było to 250zł. Na allegro to nawet używki są już w tej cenie, więc dodajmy jeszcze do ceny prawo popytu i podaży, bo pozostałe sklepy planszówkowe co prawda pokazują ceny 199-220zł, ale z dopiskiem "produkt niedostępny".
Niby tak, tyle, ze kupiłem dosłownie 2 tyg temu Gloomhaven w Stanach za 130zł + shipping (wiec jakies 180 wyjdzie z VAT i przesyłką), więęęęęęęc....
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

No na amazon.com faktycznie jest 38,23$ dzisiaj, ale mi pokazuje wysyłkę za 48$ :D Więc chętnie się dowiem, gdzie/jak z tak tanią przesyłką można zamówić, żeby w przyszłości obserwować planszówkowe promocje :)
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 61
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Blacezard »

EsperanzaDMV pisze: 12 maja 2021, 10:07 SCD jest ustawione na 270zł, w sklepach do kupienia za jakieś 240zł chyba najtaniej, tak było w tej przedwczesnej przedsprzedaży.
Problemu z ceną by może aż tak dużego nie było gdyby nie fakt, że angielską wersję można (było?) kupić za 200zł.
Sam mam teraz wątpliwości, czy kupić polską wersję - mocno się nastawiłem, ale te kilkadziesiąt złotych różnicy to już nie jest mało :/
Już wszystkie na i-shopie podciągnęły pod 269... Kupiłem BRW i to była dobra decyzja. Z Jotlem się raczej wstrzymam. Za parę godzin pewnie ruszą tłumy i bez spinki zobaczę, czy wszystko zniknie. Jak nie to może w czerwcu. MOŻE. Porównam sobie z tym co dostanę w podstawce Starego Świata w podobnych pieniądzach ;)
Isandri
Posty: 26
Rejestracja: 02 sty 2011, 10:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Isandri »

Ja też na razie sie wstrzymuję, mam angielską wersję którą kupiłam za 150zł i ta zostanie ograna, 240pln za polska wersję językową to jednak za duzo. Zwłaszcza, że czytając instrukcję i karty odinosłam wrażenie, że są one bardzo przystępne.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

Wbrew planszove.pl gra wciąż jest dostępna za ok. 240 pln, np. w naplanszy24.pl.
I jak za ten produkt, nie jest to wcale wysoka cena.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: janekb »

Bruno pisze: 20 maja 2021, 10:05 Wbrew planszove.pl gra wciąż jest dostępna za ok. 240 pln, np. w naplanszy24.pl.
I jak za ten produkt, nie jest to wcale wysoka cena.
wydanie EN było za 200 z małym groszami, więc za PL 240 to dużo, niestety.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4731
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Mr_Fisq »

(O wersji angielskiej) Jest po 210 w planszostrefie, i zobaczymy po ile będzie w planszomanii jak przyjdzie (obecnie 210, ale produkt niedostępny) - ja zamawiałem jeszcze za 180PLN po rabacie.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2021, 10:45 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Shodan »

Mr_Fisq pisze: 20 maja 2021, 10:34 Jest po 210 w planszostrefie, i zobaczymy po ile będzie w planszomanii jak przyjdzie (obecnie 210, ale produkt niedostępny) - ja zamawiałem jeszcze za 180PLN po rabacie.
Po 210 to jest w planszostrefie wersja angielska, wersja polska po 269,9. Myślę, że warto to podkreślić, bo wątek jest o przedsprzedaży wersji PL :-)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

janekb pisze: 20 maja 2021, 10:26 wydanie EN było za 200 z małym groszami ...
W czasie premiery, bez rabatów?

W grze jest sporo tekstu do tłumaczenia, to zwiększa cenę.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: BOLLO »

230 bym jeszcze dał ....wsparłem BRW i myślę nad Wiedzminem. Mam dużego Glomma więc ten w tej cenie mnie niespecjanie interesuje. Szkoda że wydawcy tak windują ceny. Poczekam na promocje lub wezmę z 2giej ręki w przyszłym roku jak się ludzie znudzą. Cieszę się że coraz częściej udaje mi się wygrać z chorobą FOMO. :lol:
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aeiou871 »

Bruno pisze: 20 maja 2021, 10:43
janekb pisze: 20 maja 2021, 10:26 wydanie EN było za 200 z małym groszami ...
W czasie premiery, bez rabatów?

W grze jest sporo tekstu do tłumaczenia, to zwiększa cenę.
w czasie premiery kupiłem za 190 wersję angielską. Rabaty zależne są od sklepu i nie zależą od wersji językowej. Nie przypominam sobie, żeby podstawka GH tak bardzo różniła się w cenie od wersji angielskiej, a tekstu jest tam o wiele więcej.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4731
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Mr_Fisq »

Bruno pisze: 20 maja 2021, 10:43
Spoiler:
W czasie premiery, bez rabatów?
Bez rabatów 2021-05-13 było do zamówienia w Planszomanii za 199.9 PLN, nie wiem jak w okolicach premiery.
Bruno pisze: 20 maja 2021, 10:43 W grze jest sporo tekstu do tłumaczenia, to zwiększa cenę.
A to nie jest porównywalne z Near and Far w zakresie ilości tekstu?
(widzę za 220 wersję PL i za 260 wersję ENG)
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: janekb »

Bruno pisze: 20 maja 2021, 10:43
janekb pisze: 20 maja 2021, 10:26 wydanie EN było za 200 z małym groszami ...
W czasie premiery, bez rabatów?

W grze jest sporo tekstu do tłumaczenia, to zwiększa cenę.
Odkąd pamiętam wersje PL były tańsze niż EN. Nie tylko ja się zdziwiłem, że w tym przypadku jest odwrotnie. Chciałem kupić (widząc, że EN jest w okolicach 200, myślałem, że PL będzie podobnie), ale niestety wylatuje z radaru, jednak nic to nie zmieni, bo i tak gra się dobrze sprzeda.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

aeiou871 pisze: 20 maja 2021, 10:46 Rabaty zależne są od sklepu i nie zależą od wersji językowej. Nie przypominam sobie, żeby podstawka GH tak bardzo różniła się w cenie od wersji angielskiej, a tekstu jest tam o wiele więcej.
Rabaty są indywidualne, więc cena zakupu przez danego forumowicza to nie to samo co cena na metce sklepowej. Chodziło mi o porównanie porównywalnego, a więc odniesieniem byłaby cena sklepowa, bo to na nią niektórzy narzekają.

Nie wiem, jakie były różnice w cenie podstawki wersji ENG/PL w czasie premiery (może ktoś pamięta?), ale istotnie, argument dot. objętości tekstu w podstawce wydaje się trafny!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11091
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3285 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 20 maja 2021, 10:47 Bez rabatów 2021-05-13 było do zamówienia w Planszomanii za 199.9 PLN, nie wiem jak w okolicach premiery.
EDIT: Ja zamawialem we wrześniu i najtaniej było za 218,49 z rabatami
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

janekb pisze: 20 maja 2021, 10:56 Odkąd pamiętam wersje PL były tańsze niż EN. Nie tylko ja się zdziwiłem, że w tym przypadku jest odwrotnie. Chciałem kupić (widząc, że EN jest w okolicach 200, myślałem, że PL będzie podobnie), ale niestety wylatuje z radaru, jednak nic to nie zmieni, bo i tak gra się dobrze sprzeda.
Podzielam Twoje zdziwienie i również w moim przypadku cena PL trochę ostudziła zapał. Wciąż nie kupiłem :wink:

Niemniej, pamiętajmy, że między premierą wersji ENG i PL miała miejsce pandemia, która spowodowała wzrost cen i zmniejszenie dostępności wielu towarów i usług.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aeiou871 »

to ja zamawiałem w czerwcu 2020 w planszomanii podstawowa cena była 199,9, po rabacie 189,9 i dostałem jeszcze w sierpniu.

Obecnie w planszostrefie wersja angielska jest za 209,9 (186,81 przy najwyższym rabacie), a polska za 269,9 (240,21 przy najwyższym rabacie) - tak czy siak minimum 50 złotych różnicy na niekorzyść wersji polskiej
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

japanczyk pisze: 20 maja 2021, 10:59 Ja zamawialem na premiere i najtaniej było za 230 z rabatami
No, to mamy już adekwatny punkt odniesienia :wink:
- premiera wersji ENG: 230+ pln
- premiera wersji PL: 240+ pln
a w międzyczasie pandemia...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aeiou871 »

Bruno pisze: 20 maja 2021, 11:05
japanczyk pisze: 20 maja 2021, 10:59 Ja zamawialem na premiere i najtaniej było za 230 z rabatami
No, to mamy już adekwatny punkt odniesienia :wink:
- premiera wersji ENG: 230+ pln
- premiera wersji PL: 240+ pln
a w międzyczasie pandemia...
no nie, można było kupić za 190 przed premierą
Zablokowany