Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Asmodemus
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2021, 22:51
Has thanked: 2 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Asmodemus »

w Mapel już wystartowali, 265zł :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1502 times
Been thanked: 1151 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

aeiou871 pisze: 20 maja 2021, 11:06
Bruno pisze: 20 maja 2021, 11:05
japanczyk pisze: 20 maja 2021, 10:59 Ja zamawialem na premiere i najtaniej było za 230 z rabatami
No, to mamy już adekwatny punkt odniesienia :wink:
- premiera wersji ENG: 230+ pln
- premiera wersji PL: 240+ pln
a w międzyczasie pandemia...
no nie, można było kupić za 190 przed premierą
Nie widziałem Twojego posta, kiedy pisałem ten, który cytujesz :)
OK, faktycznie, cena wersji ENG była wyraźnie niższa!

Wciąż pozostaje pytanie, na ile ma to związek z pandemią, a na ile z polityką cenową wydawnictwa...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 61
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Blacezard »

W Księgralni macie taniej. Ja jednak się przełamałem i od nich wziąłem. Taniej raczej nie będzie przynajmniej na ten moment.


Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11035
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

Ja troche wprowadzilem w blad - 218 i to we wrzesniu jak byla premiera
Aczkolwiek wtedy taniej nie było na 100%

Jesli chodzi o przedpremierowe zamowienia, to casem sklepy niedoszacowuja ceny ;-)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4556
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: PytonZCatanu »

Zamówiłem :) Będziemy grać we 2, to moja pierwsza "przygodowa" gra. Grałem 2 razy w duże Gloomhaven (pojedyncze misje) i myślę, ze to będzie fajne przełamanie w mojej euroskrzywionej kolekcji :)
Asmodemus
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2021, 22:51
Has thanked: 2 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Asmodemus »

Blacezard pisze: 20 maja 2021, 11:17 W Księgralni macie taniej. Ja jednak się przełamałem i od nich wziąłem. Taniej raczej nie będzie przynajmniej na ten moment.


Obrazek
Dzięki!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: janekb »

Bruno pisze: 20 maja 2021, 11:05
japanczyk pisze: 20 maja 2021, 10:59 Ja zamawialem na premiere i najtaniej było za 230 z rabatami
No, to mamy już adekwatny punkt odniesienia :wink:
- premiera wersji ENG: 230+ pln
- premiera wersji PL: 240+ pln
a w międzyczasie pandemia...
Po pierwsze ktoś zwrócił już uwagę, że było taniej, a po drugie nadal nie interesuje mnie, co było przed premierą gry X czasu temu, interesuje mnie tu i teraz, a tu i teraz cena Pl>EN więc nie warto (i proszę nie używać argumentów o patriotyzmie, wspieraniu polskich wydawców itp ;-) ).
shuji
Posty: 1287
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: shuji »

PytonZCatanu pisze: 20 maja 2021, 11:33 Zamówiłem :) Będziemy grać we 2, to moja pierwsza "przygodowa" gra. Grałem 2 razy w duże Gloomhaven (pojedyncze misje) i myślę, ze to będzie fajne przełamanie w mojej euroskrzywionej kolekcji :)
możesz się troche zdziwić, bo przygodowości to tam nie wiele. GH to bardziej gra euro :)
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: tomekmani3k »

Jak dobrze że skorzystałem z dobrej oferty używki gloomhaven z insertem zamiast czekać na przedsprzedaż szczęk. Myślałem że po pierwszej fali sytuacja się ustabilizuje ale niestety dalej nie ma zmiany. Gratuluję wydawcy sukcesu sprzedażowego bo ludzie i tak to kupią.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4556
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: PytonZCatanu »

Ogólnie to polecam AM76 - mają dobrą cene 249,90 zł (+ zniżki jak ktoś ma)
shuji pisze: 20 maja 2021, 12:19
PytonZCatanu pisze: 20 maja 2021, 11:33 Zamówiłem :) Będziemy grać we 2, to moja pierwsza "przygodowa" gra. Grałem 2 razy w duże Gloomhaven (pojedyncze misje) i myślę, ze to będzie fajne przełamanie w mojej euroskrzywionej kolekcji :)
możesz się troche zdziwić, bo przygodowości to tam nie wiele. GH to bardziej gra euro :)
Tak słyszałem i to też mnie trochę zachęciło, aby spróbować tej kampanii :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: BOLLO »

Blacezard pisze: 20 maja 2021, 11:17 W Księgralni macie taniej. Ja jednak się przełamałem i od nich wziąłem. Taniej raczej nie będzie przynajmniej na ten moment.


Obrazek
Będzie.... Albi znowu zrobi jak liczę promocje jak juz to miało miejsce z dużym Gloomem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Mr_Fisq »

shuji pisze: 20 maja 2021, 12:19 możesz się troche zdziwić, bo przygodowości to tam nie wiele. GH to bardziej gra euro :)
To jest przygoda na miarę eurosucharzystów ;)
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: BOLLO »

Mr_Fisq pisze: 20 maja 2021, 12:30
shuji pisze: 20 maja 2021, 12:19 możesz się troche zdziwić, bo przygodowości to tam nie wiele. GH to bardziej gra euro :)
To jest przygoda na miarę eurosucharzystów ;)
Czyli PytonZCatanu raczej nie zagra w przygodówkę ;-)
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Asurmar »

janekb pisze: 20 maja 2021, 12:00 i proszę nie używać argumentów o patriotyzmie, wspieraniu polskich wydawców itp ;-)
Przyznaj po prostu jesteś złym człowiekiem, który nie kocha własnego kraju i nie chce kupić gry od czeskiego wydawnictwa za którym stoi w 100% czeski kapitał.

https://albipolska.pl/o-nas-historia-i-filozofia-albi/
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: janekb »

Asurmar pisze: 20 maja 2021, 12:35
janekb pisze: 20 maja 2021, 12:00 i proszę nie używać argumentów o patriotyzmie, wspieraniu polskich wydawców itp ;-)
Przyznaj po prostu jesteś złym człowiekiem, który nie kocha własnego kraju i nie chce kupić gry od czeskiego wydawnictwa za którym stoi w 100% czeski kapitał.

https://albipolska.pl/o-nas-historia-i-filozofia-albi/
Widzisz ich historii nie znam, ale zatrudniają Polaków więc płacą Polakom, ja nie kupie i nie wesprę Polaków tam pracujących, którzy będą musieli być zwolnieni z tego powodu, nie znajdą innej pracy i umrą z głodu... przeze mnie
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4556
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: PytonZCatanu »

Ja nie mam kłopotów z ENG, ale to jest taka gra, gdzie immersja wydaje się być ważna, więc chcę swobodnie czytać teksty na opisach lub kartach i bawić się grą, stąd decyzja że pomimo ceny biorę wersję PL.

Przy grach euro, gdzie często tylko intrukcja jest po angielsku, nie mam litości i biorę gdzie taniej 🙂
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: 13thSON »

Jestem pewien, że jeszcze rok temu da gra w przedpremierze kosztowałaby 199 zł. Niestety na ten moment bardzo dużo materiałów brakuje (w tym kartonu!) przez co są wywindowane. Do tego dochodzi koszt kontenera z Chin, który wzrósł dwukrotnie w porównaniu z zeszłym rokiem. Nie ma co narzekać, bo ta sytuacja nie jest winą wydawcy :)
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: psia.kostka »

13thSON pisze: 20 maja 2021, 13:20 ..., bo ta sytuacja nie jest winą wydawcy :)
Pepiki chca nas wyrolowac pod przykrywka inflacji, badzcie czujni!
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Poczekam do września, pewnie wtedy będzie po 210 :P GH już poniżej 500 jest od jakiegoś czasu, to i tutaj obniżą (gorzej, jeśli dopiero po dodruku).
Ostatnio zmieniony 20 maja 2021, 14:19 przez gnysek, łącznie zmieniany 1 raz.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: tapczanik420 »

PytonZCatanu pisze: 20 maja 2021, 12:48 Ja nie mam kłopotów z ENG, ale to jest taka gra, gdzie immersja wydaje się być ważna, więc chcę swobodnie czytać teksty na opisach lub kartach i bawić się grą, stąd decyzja że pomimo ceny biorę wersję PL.

Przy grach euro, gdzie często tylko intrukcja jest po angielsku, nie mam litości i biorę gdzie taniej 🙂
Mam bardzo podobnie, wręcz uważam się za fantyka języka angielskiego. Mówię swobodnie i pracuję po angielsku, czytam po angielsku, nawet elektronikę (system, telefon, tablet, programy) zawsze przestawiam na angielski. Ale jeśli chodzi o gry to dla imersji właśnie wybieram wersje polskie. Oczywiście jak będzie trzeba to przeczytam angielską instrukcję i zagram w angielską wersję, ale na przekór innym moim preferencjom, w planszówkach zawsze wolę wersję polską - i nie chodzi tu nawet o wspieranie wydawcy czy coś w ten deseń.

W ogóle mam nieodparte wrażenie, że przez akcję z falstartem przedsprzedaży powstała jakaś mikroaferka i nawzajem nakręcacie się na odmawianie zakupu gry bo jest droższa o 30-40 zł. Sam mam jakieś swoje mikrodziwactwa (wolę dobrać za 100 zł niż płacić za wysyłkę) ale mam świadomość, że to moje nieracjonalne zachowanie które sobie kultywuje. A tutaj koledzy forumowicze gdzie wiele osób ma w kolekcję w dziesiątkach sztuk, kosztującą tysiące czy nawet dziesiątki tysięcy złotych, zżymają się o te trzy-cztery dyszki różnicy w cenie. Tym bardziej, że nie chodzi tu o kolejny abstrakt-azul-killer, dziesiątą odsłonę zachodnich królestw czy setne ameri z toną plastiku tylko jakby nie patrzeć lepszą wersję najlepszej gry świata. :wink: Oczywiście nikomu nic nie odmawiam bo to wasza kasa i wasze zdanie ale tak to widzę:

Obrazek
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Mr_Fisq »

tapczanik420 pisze: 20 maja 2021, 14:15 W ogóle mam nieodparte wrażenie, że przez akcję z falstartem przedsprzedaży powstała jakaś mikroaferka i nawzajem nakręcacie się na odmawianie zakupu gry bo jest droższa o 30-40 zł. Sam mam jakieś swoje mikrodziwactwa (wolę dobrać za 100 zł niż płacić za wysyłkę) ale mam świadomość, że to moje nieracjonalne zachowanie które sobie kultywuje. A tutaj koledzy forumowicze gdzie wiele osób ma w kolekcję w dziesiątkach sztuk, kosztującą tysiące czy nawet dziesiątki tysięcy złotych, zżymają się o te trzy-cztery dyszki różnicy w cenie. Tym bardziej, że nie chodzi tu o kolejny abstrakt-azul-killer, dziesiątą odsłonę zachodnich królestw czy setne ameri z toną plastiku tylko jakby nie patrzeć lepszą wersję najlepszej gry świata. :wink: Oczywiście nikomu nic nie odmawiam bo to wasza kasa i wasze zdanie ale tak to widzę:
Nie zgadzam się z postawą: bogatego stać na rozrzutność (" wiele osób ma w kolekcję w dziesiątkach sztuk, kosztującą tysiące czy nawet dziesiątki tysięcy złotych, zżymają się o te trzy-cztery dyszki różnicy w cenie."), najłatwiej się wydaje cudze pieniądze.

W moim przypadku to była różnica 180 vs 240 czyli 1/3-1/4 ceny (albo insertu od Folded space). Jak dla kogoś to mało - ok, jego sprawa - dla mnie to dużo.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 727
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Seykan »

Też się nie zgodzę z opinią kolegi tapczanik420

Wg mnie to nie jest afera, tylko po prostu niezadowolenie z tego, że gra jest za droga. Jako konsument nie biorę pod uwagę wszystkich zmiennych, które na taką cenę się składają, choć zdaję sobie z nich sprawę. Koniec końców obchodzi mnie po prostu cena, która wg mnie również jest tutaj zbyt wysoka. I chodzi właśnie o te kilkadziesiąt złotych, choć wydaję pokaźne sumy na niektóre pozycje. Bo uważam, że tamte są wycenione odpowiednio, a ta, że nie jest.

Według mnie te larum to też jest coś pozytywnego, jednak nie każdy weźmie produkt za każdą cenę i są podnoszone sensowne argumenty, nie ma jakiegoś hejtu, dyskusja.

Ja na JotL też czekam i czekałem, ale w obecnej sytuacji dalej będę czekał, może poprzeceniają, jak nie to kupię z drugiej ręki albo wersję ENG.

No teraz to już nie chcę tego Glumhejwena, nie w tej cenie ;) I bardzo dobrze, trzeba sobie stawiać jakieś granice bo bez tego cały portfel poszedł by na gry.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Patrząc na ceny i niewiele różnice, to trochę wygląda jakby Albi narzucił sklepom, albo inaczej nie dostaną preorderów. Są sklepy które są zawsze znacznie tańsze od innych, a ta jedna gra nagle się nie wpisuje w ten trend.

Ja więc nie narzekam, jestem na 99% pewien, że na koniec roku kupię grę znacznie taniej (strzelam w okolice 210-220zł z wszystkimi rabatami). Do tego czasu i tak mam wishlistę z innych 10 gier, ogram w innej kolejności :P
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: redber »

Już prawie zamawiałem w AM76 za 249,99 a tutaj cyk cena 269,99.
W efekcie rezygnuję, bo moją max ceną było właśnie 250 minus jakieś potencjalne rabaty 5-8%.

Poczekam na dodruk i Dzień Gier Planszowych albo Czarny Piątek.
Nic mnie nie goni, żeby mieć z pierwszego druku, gdy jest taka masa gier.
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: RUNner »

Ja jestem prostym konsumentem i jeśli wersja angielska kosztowała znacznie mniej, to trudno mi zaakceptować polską w wyższej cenie. Niby nie jest to jakaś gruba różnica, ale mam tu zgrzyt, bo o ile dobrze pamiętam, zazwyczaj jest odwrotnie. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale polskie wersje gier kojarzą mi się z niższą ceną w stosunku do oryginałów.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Zablokowany