Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: PytonZCatanu »

redber pisze: 20 maja 2021, 15:01 Już prawie zamawiałem w AM76 za 249,99 a tutaj cyk cena 269,99.
W efekcie rezygnuję, bo moją max ceną było właśnie 250 minus jakieś potencjalne rabaty 5-8%.

Poczekam na dodruk i Dzień Gier Planszowych albo Czarny Piątek.
Nic mnie nie goni, żeby mieć z pierwszego druku, gdy jest taka masa gier.
Rano udało się zamówić z AM 76 za 232 zł (na dwóch to po 116 wychodzi) 🙂
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 20 maja 2021, 15:09 Rano udało się zamówić z AM 76 za 232 zł (na dwóch to po 116 wychodzi) 🙂
:O
Masz rabat wiecej niz 6%?
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: kci83 »

Ja przed chwilą na Muve zamówiłem za 246,99zł z wysyłką (z rabatem) (na PW można napisać do Gooz i daje 5% kod rabatowy) ;).
Isandri
Posty: 26
Rejestracja: 02 sty 2011, 10:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Isandri »

Seykan pisze: 20 maja 2021, 14:44 Też się nie zgodzę z opinią kolegi tapczanik420

Wg mnie to nie jest afera, tylko po prostu niezadowolenie z tego, że gra jest za droga. Jako konsument nie biorę pod uwagę wszystkich zmiennych, które na taką cenę się składają, choć zdaję sobie z nich sprawę. Koniec końców obchodzi mnie po prostu cena, która wg mnie również jest tutaj zbyt wysoka. I chodzi właśnie o te kilkadziesiąt złotych, choć wydaję pokaźne sumy na niektóre pozycje. Bo uważam, że tamte są wycenione odpowiednio, a ta, że nie jest.

Według mnie te larum to też jest coś pozytywnego, jednak nie każdy weźmie produkt za każdą cenę i są podnoszone sensowne argumenty, nie ma jakiegoś hejtu, dyskusja.

Ja na JotL też czekam i czekałem, ale w obecnej sytuacji dalej będę czekał, może poprzeceniają, jak nie to kupię z drugiej ręki albo wersję ENG.

No teraz to już nie chcę tego Glumhejwena, nie w tej cenie ;) I bardzo dobrze, trzeba sobie stawiać jakieś granice bo bez tego cały portfel poszedł by na gry.

to jest to, zwłaszcza ze JOTL jest urproszczona pod kątem wejscia do gry opcją Gloomhaven, z 25 scenariuszami, mniejsza iloscia komponentów i postaci, a cena wyzsza niz polowa ceny bazowej gry.. nope. Zostaję przy swojej angielskojęzycznej kopii którą kupiłam używaną za 150zł i czeka na wakacje :)
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: redber »

japanczyk pisze: 20 maja 2021, 15:14
PytonZCatanu pisze: 20 maja 2021, 15:09 Rano udało się zamówić z AM 76 za 232 zł (na dwóch to po 116 wychodzi) 🙂
:O
Masz rabat wiecej niz 6%?
Widać jakoś udało mu się urwać jeszcze te 3 złocisze. Albo tylko machnął się na klawiaturze ;)

kci83 pisze: 20 maja 2021, 15:15 Ja przed chwilą na Muve zamówiłem za 246,99zł z wysyłką (z rabatem) (na PW można napisać do Gooz i daje 5% kod rabatowy) ;).
A to odkrycie. Dzięki, w przyszłości może się przydać.

Tylko w tym przypadku jak ci wyszło 247 z 270 po rabacie 5%?
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

Kombinujecie... a na naplanszy24.pl wciąż najlepsza z dostępnych cen nominalnie :mrgreen:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2021, 15:38 przez Bruno, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: janekb »

tapczanik420 pisze: 20 maja 2021, 14:15
W ogóle mam nieodparte wrażenie, że przez akcję z falstartem przedsprzedaży powstała jakaś mikroaferka i nawzajem nakręcacie się na odmawianie zakupu gry bo jest droższa o 30-40 zł. Sam mam jakieś swoje mikrodziwactwa (wolę dobrać za 100 zł niż płacić za wysyłkę) ale mam świadomość, że to moje nieracjonalne zachowanie które sobie kultywuje. A tutaj koledzy forumowicze gdzie wiele osób ma w kolekcję w dziesiątkach sztuk, kosztującą tysiące czy nawet dziesiątki tysięcy złotych, zżymają się o te trzy-cztery dyszki różnicy w cenie. Tym bardziej, że nie chodzi tu o kolejny abstrakt-azul-killer, dziesiątą odsłonę zachodnich królestw czy setne ameri z toną plastiku tylko jakby nie patrzeć lepszą wersję najlepszej gry świata. :wink: Oczywiście nikomu nic nie odmawiam bo to wasza kasa i wasze zdanie ale tak to widzę:

Obrazek
To nie akcja z falstartem. Dla mnie było proste: kiedyś pomyślałem o tym, że spróbowałbym sobie zagrać w Gloomhaven, ale myślę sobie, że nie wiem czy mi się spodoba, no i trzeba zagrać kampanię, a cena nie jest niska. Pomyślę. Potem trafiłem na Szczęki (EN), pomyślałem hmm 200zł nie jest źle, tylko angielski, który może być problemem dla współgraczy. Jakby wyszło polskie kupię, bo cena będzie zbliżona. Jak podali cenę ponad 240 mówię NIE. To jest niby 40 złotych, ale to 20% ceny angielskiej więc jak tak patrzeć to spora różnica, a jak jeszcze pomyślę o tym jakie są ceny dużej gry na rynku wtórnym, którą raczej bez wielkiej straty się sprzeda, a jak się spodoba to zaoferuje więcej rozrywki i to na dłużej, to się to nie kalkuluje. Dla mnie cena do 200 zł za grę jest akceptowalne, powyżej już się poważnie zastanawiam i mocno kalkuluję. Nie ma znaczenia czy mam 100 czy 200 gier i ile na to wydałem, ma znaczenie ile ten JEDEN tytuł kosztuje i ile jestem w stanie za niego zapłacić, bo nie jest to coś czego potrzebuję.
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: redber »

Bruno pisze: 20 maja 2021, 15:33 Kombinujecie... a na naplanszy24.pl wciąż najlepsza z dostępnych cen nominalnie :mrgreen:
Spoiler:
Ja widzę u nich: Brak na stanie
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: kurdzio »

Generalnie fajny cyrk, sklepy znowu zamykają przedsprzedaż lub podwyższają cenę.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Shodan »

Sytuacja z przedsprzedażą tej gry jest jakaś nienormalna. Nie wiem czy to wydawca zawinił swoją polityką, czy sklepy coś naknociły, czy faktycznie popyt przewyższył wszelkie oczekiwania. Osobiście nie pamiętam takiej sytuacji w ciągu ostatnich lat.
Nie ukrywam, że jeszcze dwa tygodnie temu to był dla mnie pewniak, ale obecnie mówię zdecydowanie PAS. Może kiedyś kupię w dodruku jak gorączka opadnie.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

redber pisze: 20 maja 2021, 15:43 Ja widzę u nich: Brak na stanie
Przed puszczeniem mojego posta sprawdziłem dostępność (był) - musi, ktoś skorzystał w ciągu tych 10 minut między naszymi postami :D
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Mr_Fisq »

Shodan pisze: 20 maja 2021, 15:58 Sytuacja z przedsprzedażą tej gry jest jakaś nienormalna. Nie wiem czy to wydawca zawinił swoją polityką, czy sklepy coś naknociły, czy faktycznie popyt przewyższył wszelkie oczekiwania. Osobiście nie pamiętam takiej sytuacji w ciągu ostatnich lat.
Kolega widzę nie polował na zestawy mitów do ostatniego cyklu Horroru w Arkham... Tam to dopiero był nomen omen horror :mrgreen:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Leliw »

O dziwo, w Rebelu nie wychodzi ta gra najgorzej. Darmowa wysyłka i cena 254,95 zł, które jeszcze można zbić ew. kodem lub rabatem użytkownika.
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/gloo ... 04658.html
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Shodan »

Mr_Fisq pisze: 20 maja 2021, 16:27
Kolega widzę nie polował na zestawy mitów do ostatniego cyklu Horroru w Arkham... Tam to dopiero był nomen omen horror :mrgreen:
Właśnie dlatego w lcg programowo nie wchodzę ;-)
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: cactusse »

Seykan pisze: 20 maja 2021, 14:44Koniec końców obchodzi mnie po prostu cena, która wg mnie również jest tutaj zbyt wysoka. I chodzi właśnie o te kilkadziesiąt złotych, choć wydaję pokaźne sumy na niektóre pozycje. Bo uważam, że tamte są wycenione odpowiednio, a ta, że nie jest.
"Gloomhaven : Jaws of the Lion" waży praktycznie tyle samo co "Viticulture" ze wszystkimi dodatkami, przy czym taki zestaw "Viticulture" nawet w promocyjnej cenie kosztowałby więcej niż 400 PLN.
Na pewno "Szczęki" są tak źle wycenione ? ;-)
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Seykan »

cactusse oj przeliczanie przez kilogramy to chyba nie jest najlepsza metoda oceny wartości gry... Co powiedzieć o takim Brass B za który zapłaciłem po zniżkach i na przedsprzedaży 195zł? Dla mnie Brass jest tyle wart.
Z jakiejś przyczyny wersja angielska jest tańsza od polskiej, waga jest ta sama ;) A zazwyczaj, najczęściej, wersje polskie wychodziły taniej niż wersje angielskie.
Z jakiejś przyczyny jest lekkie niezadowolenie części konsumentów z ceny.
I tak jak pisałem - ja uważam, więc nie musi tak być. Tylko żałuję, że odpuściłem angielską wersję na Gamelord jak sprzedawali ją za 150zł, o, to była dobra cena.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: psia.kostka »

cactusse pisze: 20 maja 2021, 17:11 "Gloomhaven : Jaws of the Lion" waży praktycznie tyle samo co "Viticulture" ze wszystkimi dodatkami, przy czym taki zestaw "Viticulture" nawet w promocyjnej cenie kosztowałby więcej niż 400 PLN.
Na pewno "Szczęki" są tak źle wycenione ? ;-)
Cena dodatkow jest zawsze z uwzglednieniem frycowego za bycie fanboyem tytulu, wiec porownanie wg mnie nietrafione.
Chyba najsensowniejsze jednak jest porownanie do duzego Gloomhaven (ktory w promo od Albi byl za 418zl, chyba w grudniu. Moze na Szczeki tez jakims kuponem rzuca z okazji Gwiazdki, czego wszystkim zainteresowanym zycze ;))

Co do porownywania wagi kartonu, to lepiej uwazac, bo z lodowki moze wyskoczyc Trzewik pytajac: "Czego gracze nie rozumieja?" :lol:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Kin@a »

Mr_Fisq pisze: 20 maja 2021, 16:27 Kolega widzę nie polował na zestawy mitów do ostatniego cyklu Horroru w Arkham... Tam to dopiero był nomen omen horror :mrgreen:
Pytanie ilu z kupujących to faktycznie gracze/kolekcjonerzy lcg, a ilu kupowało aby potem spekulować :wink:
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

Shodan pisze: 20 maja 2021, 15:58 Sytuacja z przedsprzedażą tej gry jest jakaś nienormalna. Nie wiem czy to wydawca zawinił swoją polityką, czy sklepy coś naknociły, czy faktycznie popyt przewyższył wszelkie oczekiwania. Osobiście nie pamiętam takiej sytuacji w ciągu ostatnich lat.
Nie ukrywam, że jeszcze dwa tygodnie temu to był dla mnie pewniak, ale obecnie mówię zdecydowanie PAS. Może kiedyś kupię w dodruku jak gorączka opadnie.
Z pierwszym drukiem Mage Knighta UE było chyba podobnie. I tym, co się nie załapali wyszło na dobre: w drugim druku były i poprawione kości, i lepszy insert, mieszczący już wszystkie karty :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: redber »

A pamiętacie pierwszy druk dużego Gloomhaven w jakiej był cenie w przedsprzedaży i potem w sklepach zanim się wyczerpał?
Bo ja pamiętam cenę sklepowa utrzymującą się na poziomie 550 zł, ale nie śledziłem wówczas na bieżąco planszówek i jedyne gdzie sprawdzałem to było Ceneo.
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: probbi »

A naklejki usuwalne też będą po polsku?
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: kci83 »

Jak zamawiałem to kosztowało jeszcze 260zł, teraz widzę, że już 270zł :shock:
kci83 pisze: 20 maja 2021, 15:15 Ja przed chwilą na Muve zamówiłem za 246,99zł z wysyłką (z rabatem) (na PW można napisać do Gooz i daje 5% kod rabatowy) ;).
A to odkrycie. Dzięki, w przyszłości może się przydać.

Tylko w tym przypadku jak ci wyszło 247 z 270 po rabacie 5%?
[/quote]
wojjas
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip 2018, 12:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: wojjas »

Wiem, że już tam nie ma, ale multiszop.pl cena to: 213zł, może jeszcze wrzucą...
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: redber »

wojjas pisze: 20 maja 2021, 20:11 Wiem, że już tam nie ma, ale multiszop.pl cena to: 213zł, może jeszcze wrzucą...
Jeśli tylko zrealizują te zamówienia to cena hit. Aż niewiarygodna patrząc co się z przedsprzedażą tej gry dzieje.
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Nilis »

Serio? Jaką różnice wam robi czy ta gra będzie kosztowała 218zl czy 234 Jeżeli bardzo ją chcecie? Chyba że kupujecie po 20 gier w miesiącu i wtedy faktycznie 15 - 20zl na każdej grze robi równicę.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Zablokowany