(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Markus pisze: 11 cze 2021, 00:21 Ja i Odi właśnie zakończyliśmy pierwszy wykład z CK3 prowadzony przez profesora Lackiego.
Mirek poświęcił 1,5h swojego cennego czasu i przedstawił ....2/3 interfejsu i zależności. Zegar gry nawet nie drgnął.
Wykład prowadzony był świetnie. Co prawda marudził coś o laborkach i sprawozdaniu ale to pewnie przez późną porę.

Gra zapowiada się bardzo ciekawie ale jest małą encyklopedią do ogarnięcia. Rozgryzanie tego samemu to co najmniej 5-10x więcej czasu niż dzięki wsparciu Mirka. Wielkie dzięki za pomoc w wprowadzeniu.
Właściwie to nie spodziewałem się, że to aż tak czasochłonne będzie, że chociaż jedną małą wojenkę rozegramy. A tu wychodzi, że taka wojenka to może na trzecim wykładzie dopiero :)
Ale spoko, miło było kolegów usłyszeć. Jakby co to się jeszcze w ten weekend polecam, może też być wykład z Hearts of Iron 4 dla chętnych :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Pir4t
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2020, 17:28
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Pir4t »

Witam szanowne towarzystwo. Jestem z Elbląga, więc do Gdańska mam rzut beretem. Moje zwyczajowe planszówkowe stado zazwyczaj upiera się przy euro, za którym nie przepadam. Samodzielnie grywam w COIN. Aktualnie na stole rozłożony Ghandi. Tak się rozmarzyłem przy tej okazji, że może kiedyś udałoby się zagrać w to z żywym człowiekiem...

Piękna angielska sekwencja mówi: If you are a good person and your heart is pure, miracles will happen!

Tak więc trafiłem do was. :D

Z waszej listy mam i grałem też w 1960: Making the president, Tme of Crisis i Star Wars Rebelia. Namiętnie gram też w Wojnę o pierścień z dodatkami.

Generalnie jestem otwarty na nowe gry.

Mam nadzieję, że dobrze trafiłem.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Wolf »

Pir4t pisze: 11 cze 2021, 09:18Witam szanowne towarzystwo.
Witaj

Grupa jest obecnie trochę podzielona, niespecjalnie była możliwość gry w Krolmie, więc każdy we własnym zakresie się ustawiał. Ja w tym czasie rozkręciłem cotygodniowe spotkania u mnie (Gdańsk Wrzeszcz), przychodzą osoby z grupy wtorkowej, poniedziałkowej oraz inni znajomi - dość zróżnicowane towarzystwo. Oprócz tego ustawiamy się też osobno np. na heksówki.

Teraz pewnie będzie okazja poznać się w Krolmie, a jak załapiemy wspólny język to również zapraszam do mnie.

Ja nie jestem wielkim fanem COIN-ów - są super tematycznie, ale mechanicznie nie jest to dla mnie najwyższa półka. Aczkolwiek w Gandhiego bym zagrał właśnie z uwagi na tematykę. Muad jest fanem tej serii, więc z pewnością znajdziesz bratnią duszę. Z klimatów polityczno-historycznych może Cię też zainteresować seria Pax, w którą gramy regularnie.
Pir4t
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2020, 17:28
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Pir4t »

Oj mówisz moim językiem teraz. W przyszłym tygodniu powinienem dostać swoją kopię nowej edycji PAX Rennesaince, więc z ogromną przyjemnością się do was podłączę. Mam też Pax Palmir, próbowałem grać solo, ale jednak ciężko to szło. W kolejce na półce czeka PAX Porfiriana. ..
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Wolf »

Nową edycję Renesansu już ogrywamy. W Pamir graliśmy całkiem sporo swego czasu, potem przerzuciliśmy się na Porfirianę. Wszystkie wymienione gry ewidentnie są wieloosobowe, więc solo nie odda tych wrażeń. Pamir jest świetny na początek, dobre wprowadzenie do trudniejszych Pax-ów, ale też sam w sobie jest pełnoprawną grą. Renesans i Porfiriana całkiem dobrze działają również na 2 osoby, aczkolwiek na 3-4 graczy rozwijają bardziej wielopłaszczyznowe knucie spisków.

Będziemy w kontakcie ;)
Pir4t
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2020, 17:28
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Pir4t »

No to czekam na info, kiedy będzie kolejne spotkanie w Krolmie. Do uslyszenia.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

https://fortgier.pl/p/86/26528/let-s-wa ... e-gry.html

Coś wart ten Let's War? Wygląda intrygująco.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

https://www.youtube.com/watch?v=5vAehn8jxyE

EA: Kharkov ponoć już pod koniec 2021.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Jutuber Montemayor rozbudował i odświeżył swój starszy filmik o bitwie wokół wyspy Savo (sierpień 1942). Polecam.

https://youtu.be/lICRQPIduFc
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Ja trochę z innej beczki ale w ramach gier wojennych, tyle że na kompie:
jest teraz spora promocja na Wargame: Red Dragon (https://store.steampowered.com/app/2510 ... ed_Dragon/). Gierka jest niezła na multiplayera (taktyczny RTS, bitwy jednostkami z epoki ostatnich dekad) i jakby nas było więcej do przetestowania, to ja chętnie kupię, nawet ten zestaw przeceniony z ponad 320zł na 61,38 zł :)
Bo nie mam za bardzo ochoty grać z randomami z netu, lepiej przetestować grę w miłym towarzystwie :) Takie bitwy 3x3, może nawet z discordem, to by była całkiem miła rozgrywka, zwłaszcza, że jedną bitwę można rozegrać w 20-120 minut (zależy od intensywności ataku i obrony :P ). To dajcie znać. Promocja tylko do 8 lipca. Wiele innych fajnych gier też przecenionych nawet o 75-85%!

No i wciąż przypominam, że obecnie mamy najmniej restrykcji epidemicznych, więc warto by się zsynchronizować i spotkać przy stole, póki panikarze ze stolicy nas nie zamykają.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Ja za komputerowe tradycyjnie dziękuję. Choć to wszystko fajnie wygląda, nie przeczę.

A co do spotkania to przyznam, że mnie teraz bardziej zajmują aktywności outdoorowe, przede wszystkim rower. Moj powrót do spotkań to raczej wrzesień. Ale za to chciałbym zrobić spotkanie w domu, tak jak kiedyś się to udało :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 07 lip 2021, 07:11 A co do spotkania to przyznam, że mnie teraz bardziej zajmują aktywności outdoorowe, przede wszystkim rower. Moj powrót do spotkań to raczej wrzesień. Ale za to chciałbym zrobić spotkanie w domu, tak jak kiedyś się to udało :)
No ja też jestem często zajęty przez inne aktywności, ale choć jakiś jeden wieczór w miesiącu może się uda zagospodarować na spotkanie wojenne. Wrzesień to już może być za późno, jeśli chodzi o godziny policyjne i inne zakazy epidemiczne.
A domówka to jak najbardziej słuszny pomysł, trzymam kciuki, że się uda :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Myślę że wcale niekoniecznie musieliby się sprawdzić w grze. To tak, jakby rolnika zaprosić do partyjki w Agricolę.
Gry premiują jednak pewne określone umiejętności, a sama analiza systemu i rozpoznanie układów odniesienia pewnie chwile by im zajęła. Tematykę bezpieczeństwa analizują od lat, dokładnie badają interesy i możliwości poszczególnych aktorów, tutaj musieliby wejść w grę i od razu podejmować decyzje. Choć w sumie jak będzie grał Maciek, to czas na analizę będą mieli.... :D ;)

A tak jeszcze a propos Abramsów - ciekawe na ile cała sprawa (kuriozalna z punktu widzenia wpasowania tego sprzętu w podsystem militarny państwa) jest powiązana z planowanym wycięciem TVN. Na zasadzie: my przepłacimy za czołgi, a wy nam pozwolicie na uzyskanie monopolu informacyjnego w kraju. Z Trumpem może by to przeszło, ale z Bidenem chyba nie...

A swoją drogą: jeśli próba likwidacji niezależnej stacji telewizyjnej to nie jest otwarte kroczenie w kierunku dyktatury, to ja już nie wiem co nim jest.
Wypisz wymaluj pomysły rosyjskie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: raj »

hancza123 pisze: 08 lip 2021, 20:40 Dobra koniec brudnej polityki i...
Przejdźmy do planszówek. Kto będzie we wtorek w Krolmie i w co gramy ??!!
Odi pisze: 08 lip 2021, 21:09 Jak się spotkamy, to pogadamy, bo nie jestem tu już w stanie rozmawiać na spokojnie :)
Popieram obie powyższe wypowiedzi, bo za daleko weszliśmy na obszary, których nie chcemy poruszać na tym forum.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

hancza123 pisze: 08 lip 2021, 20:40Kto będzie we wtorek w Krolmie i w co gramy ??!!
Na razie nic nie obiecuję, ale mam w planach wtorkowych Krolm na liście :) Jakby było nas tylko dwóch, to może Undaunted, jeśli posiadasz.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Mam oba i chętnie zagram. Bliżej wtorku potwierdzimy. Ale liczę na frekwencję bo po roku przerwy duch bojowy to na pewno chyba jest!
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Pamiętajcie by ogarnąć rezerwacje w Krolmie (wejście darmo, rezerwacja płatna) i czy nie ma żadnego eventu wtedy - pozmieniało się trochę przez rok czasu
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś z Was posiada (albo wie czy jest dostępna w jakiejś trójmiejskiej bibliotece) poniższą książkę (wersja polska lub oryginalna angielska)
David Stahel - "Operacja “Barbarossa”. Klęska Niemiec na Wschodzie"
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/159899/ ... -wschodzie

Wydana w 2012 i niestety niedostępna do zakupu.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: playerator »

Highlander pisze: 16 lip 2021, 13:39 (...) David Stahel - "Operacja “Barbarossa”. Klęska Niemiec na Wschodzie" (...)
Jest jedna na olx, ale cena słona.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

playerator pisze: 16 lip 2021, 18:22
Highlander pisze: 16 lip 2021, 13:39 (...) David Stahel - "Operacja “Barbarossa”. Klęska Niemiec na Wschodzie" (...)
Jest jedna na olx, ale cena słona.
Znalazłem oryginalną wersję angielską - polska księgarnia ściąga z UK na zamówienie za 103zł.
https://www.enbook.pl/catalog/product/view/id/500158
Ale dzięki za link.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Curiosity »

Markus pisze: 23 lip 2021, 09:45 Czy są na sali moderatorzy?
Moderatorzy są, ale dostali wytyczne żeby się nie wtrącać, bo ten wątek taki ma być.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Ja bym wolał grać w gry i dyskutować o grach. Ale jeżeli nie ma już z kim bo grupa jest już chyba na emeryturze to geopolityka wylała się szerokim strumieniem.

Ja już na granie zaczynam się umawiać z gościem spod Warszawy z koniecznością mojego dojazdu 350km, takie to czasy przyszły :wink:
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: raj »

OK, moja wina, już się zamykam. Pozostawmy tu gry i dyskusje historyczne itp ograniczone do powiązanych z grami.
Tak będzie dobrze?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Hej, nic nie wycinajcie.
Ok, możemy zakończyć wątek geopolityczny, ale co juz zostalo napisane to niech będzie.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Del.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2023, 15:46 przez Markus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ