Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

W Pogoni za Szczęściem z dodatkami.

Bo lubię plus była super cena. 🙂
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Zet »

Everdell The Complete Collection, bo po sprzedaży Stone Age trochę mi brakowało jakiegoś kolorowego i pogodnego WP, a zobaczyłem, że Late Pladge jest otwarty...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: hipcio_stg »

Kupiłem Listy z Whitechapel, z dodatkiem, bo to gra, która zaskoczyła mnie odmiennością w odniesieniu do mojej kolekcji i powiewem świeżości. Łatwo zagrać ze "świeżakami" w 6os.
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: pike »

Ostatni zakup to Wiedźmin, ale trzeba na fizyczną kopie poczekać, bo lubię świat choć ostatnimi laty wypadał z lodówki, a wcześniej dodatek do La Cosa Nostra czyli Gangi. Mam w kolekcji ponad sto tytułów i wiele mi się podoba z nowości, ale ostatnio naszło mnie na czytanie i kupiłem w kilku rzutach kilkadziesiąt książek, z których też zdążyłem przeczytać kilkanaście a w koszyczku kolejne kilkanaście. Chyba zakupoholizm, bo czas z gumy nie jest i nie starcza czasu na wszystko.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Szewa »

Moze nie kupilem, ale udalo mi sie dorwac w swoje rece Mythic Battles: Pantheon <3 ilez tu bedzie malowania :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Rashok
Posty: 86
Rejestracja: 12 lut 2019, 10:58
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Rashok »

Darkest Dungeon w podstawowym Dungeon Pledge. Lubię ten klimat, a i Hellboy którego mam w edycji KS dobrze się sprawuje. Dlatego postawiłem na coś podobnego :) No i jeszcze ostatnio ogłoszono polską wersję językową, co dla kilku moich znajomych ma znaczenie.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: KOSHI »

EH + 4 małe dodatki bo była niezła cena w tym insert. Co prawda 3 podejście do gry, ale tym razem wywalę wkurzające karty mitów i sam poskładam sobie deck, żeby nie dostawać po mordzie co chwilę. Może wreszcie się przełamię do EH.

Zombi Carnival - bo mnie poniosło. :mrgreen: Zresztą zawsze miałem chrapkę na tą grę, Zombicide mi obrzydło, a wyszła 2 edycja i gra jest dostępna. Szkoda, że po angielsku, ale może jakoś ogarnę.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

Nemesis - udało się zagrać dwa razy dzięki Poczcie Planszówkowej i chyba umieranie mi się spodobało (za każdym razem umarłam w połowie rozgrywki) :lol: także ten tego, zamówiłam swój egzemplarz, ale za półtora miesiąca mam imieniny, więc będzie na prezent :)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: litk »

Lost ruins of arnak - bo kocham Indianę Jonsa a tutaj wydaje mi się że może być ciekawy klimat
Back to the Future Back in Time - bo kocham filmową trylogię
Carcassonne Jubileuszowe - dla znajomej na urodziny, gra wydaje mi się genialna aby zaciekawić planszówkami niewtajemniczonych
Jaws of the Lion - Gloomhaven mnie odrzucało, ze względu na ogrom zbędnego contentu którego przez lata bym nie obczaił, tutaj mam nadzieję że będzie inaczej
Lewis & Clark: Upgrade Kit - bo mam podstawkę i lepiej mieć i nie potrzebować niż potrzebować i nie mieć
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: gregoff »

Atlas Exspansion - dodatek do Lords of Hellas. Mam podstawkę oraz terrain exspansion i stwierdziłem, ze chce mieć 4 monument na planszy. Jedna z moich ulubionych gier i długo polowałem na okazje aby to kupić.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Fenrisek83 »

W końcu dorwałem mate do gry lords of hellas dzieki jednemu z forumowiczów który napisał, że jeden sklep wyprzedaje zapasy. W końcu mam komplet. :)
Awatar użytkownika
MaTeO_44
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2021, 20:16
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: MaTeO_44 »

A ja właśnie zamówiłem matę do Aeon's End - kupiłem bo, tylko jej brakowało mi do kompletu, a znowu pojawiła się w sprzedaży.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Gizmoo »

Od mojego ostatniego postu w tym temacie upłynęły dwa miesiące i niestety, ale kolekcja znowu powiększyła się o kilka tytułów. :(

Opierałem się rękami i nogami żeby nic nie kupować, ale znowu się nie udało. :lol:

TUNGARU deluxe KS... Bo... Nie ukrywam, że głównym czynnikiem decydującym o zakupie była bardzo niska cena, bo choć Tungaru chodziło za mną od dawna, to jednak bardzo obawiałem się tej gry. Opinie znajomych nie zachęcały, ale na szczęście okazało się, że się nie znają. :lol: Bardzo udany zakup i jednocześnie moja gra miesiąca maja 2021.

PARIS deluxe KS... Bo... To bardzo dobre euro, a wydanie deluxe w drewnie jest przepiękne! Od pierwszej partii Paris za mną chodził i wreszcie zdecydowałem się na zakup własnego egzemplarza. Oryginalna mechanicznie gra, która moim zdaniem niezasłużenie przeszła bez echa.

MERLIN... Bo... Nazwiska autorów mówią same za siebie. Rieneck jest moim ulubieńcem i choć Feld nie zawsze do mnie trafia, to liczyłem, że tym razem, w duecie, trafią w sam środek tarczy. Miałem tą grę na wishliście od premiery na Essen. Znajomym udało się wówczas zagrać, a mi nie. Długo czekałem, ale było warto. Wahałem się czy znajdę współgraczy, ale Daria dała tak dobrą cenę, że aż żal było nie kupić. :lol: Wiem, gra ma sporo przeciwników, ale do mnie ona trafia.

DODATKI DO MERLINA - ARTHUR, KNIGHTS OF THE ROUND TABLE, QUEENIE 1... Bo... tak zawsze mam, że jak gra mi się spodoba, to kupuje dodatki. Mega bonusem była uber niska cena. Skompletowałem więc niemal całą zawartość BIG BOXA, płacąc za wszystko zaledwie połowę ceny. Małym fuckupem było to, że kupiłem Queenies 1&2 ze strony wydawcy i... Wysłali tylko 1. Reklamacja nic nie dała, dlatego karny ku74$ dla Queen Games. :evil:

BLIŻEJ I DALEJ... Bo... Laukat. Czekałem na polską edycję i doczekałem się. Dodałem do koszyka przy okazji, ale jest to tytuł w który chyba najbardziej pragnę zagrać w tym miesiącu (i raczej się to nie uda).

ZAŁOGA: WYPRAWA W GŁĘBINY... Bo... - Naczytałem się jakie to świetne trick-takeing-game i kapitalna kooperacja, a że wyszła wreszcie wersja o dużo bliższej memu sercu tematyce, to dodałem do koszyka.

GOODIEBOX 2 do Rajas of the Ganges... Bo... Kocham Ganges i chce mieć do niego wszystko co wyszło, a pakiet modułów z drugiego goodieboxa wydaje się jeszcze lepszy niż z pierwszego.

Dodatkowo - z Kickstartera dotarło Rise of Tribes Deluxe, wraz ze wszystkimi, opublikowanymi dodatkami. Nie miałem okazji zagrać, ale mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Reasumując - półka wstydu masakrycznie się powiększyła. Cały czerwiec byłem w rozjazdach i już wiem, że jest to najgorszy miesiąc w tym roku w ilości rozegranych partii. Na szczęście lipiec zapowiada się smakowicie, bo mam co poznawać przez najbliższe spotkania przy stole. :wink:
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Dazir »

Nie wszystko kupiłem, bo sporo przyszło z wymiany, ale co tam:)
Pathfinder mummy’s mask + decki
Pathfinder rise of runelords + decki
Pathfinder masa decków, które jesCze są dostępne
Skulls & shackles czeka w kolejce
Dlaczego całość? Wrath of righteous sprawił, ze pacg jest u mnie na absolutnym topie, karty, kości, rpg, rozwój postaci, regrywalnosc, a do tego mania posiadania kompletów;)

D&D wrath of ashardalon i drizzt.
Na swoje nieszczęście sprzedałem ravenloftA a teraz koniecznie chce go z powrotem (szukam w dobrej cenie!). Ta seria zwłaszcza pierwsze 3 maja coś w sobie, do tego mam już gotowy content z bgg do każdej części (głównie ninjadorg, ale nie tylko), teraz tylko malowanie figurek i będzie epicką jazda.

Gloom of kilforth + encounter pack - zakup od forumowicza. Wreszcie udało mi się kupić, jestem wielkim fanem i użytkownikiem twórczości Tristana z d&d, lotr itd. Na razie polka wstydu, ale jest w kolejce.

Największe zaskoczenie to wymiana w pakiecie super dungeon explore z dodatkiem. Wziąłem ze względu na art, bo moje córki teraz maja skrzywienie w stronę manga/anime. Pomimo, ze mnie ten klimat na początku wogole nie bawił nawet odpychał to powiem szczerze, ze nawet mi się podoba. Gra siadła niespodziewanie do tego stopnia, ze chce rozbudować i usilnie szukam dodatków. Figurki są obłędne i będą jeszcze lepsze pomalowane, gra tez bardzo fajna - diablo jak nic!:)

No i na koniec LOTR LCG - uzupełnienie sagi - 3 paczki - brakuje mi treason of saruman do kompletu. Dlaczego kupiłem? No bo… przecież potrzebny …będę grał … napewno… nie oceniajcie mnie :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rastula »

gry, które miałem na liście mniej lub bardziej zakupowej od czasu zapowiedzi

Diuna Imperium...wiadomo hype zrobił swoje
Anno 1800 ... cóż Prime Day na Amazon.de... a Wallace u mnie zawsze na propsie...a z wszystkimi promkami wyszło 100-120 pln...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: RUNner »

Figurki do Karaka, bo Albi zapowiedziało, że w październiku wyjdą także figurki do Regenta. Tylko komplet ma sens, a do tego mam ochotę na malowanie ich. Gra jest bardzo dobra w każdym gronie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Drugą część Micro Macro Crime City w przedsprzedaży, chociaż nie wiem dlaczego, bo mam wrażenie, że już tylko mi się podoba.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Jools »

KOSHI pisze: 15 cze 2021, 23:47 EH + 4 małe dodatki bo była niezła cena w tym insert. Co prawda 3 podejście do gry, ale tym razem wywalę wkurzające karty mitów i sam poskładam sobie deck, żeby nie dostawać po mordzie co chwilę. Może wreszcie się przełamię do EH.
Zrób inaczej. Jeden z dodatków wprowadza/sugeruje "schodkowy" poziom trudności. Tj. pierwszy etap - łatwe karty mitów, drugi etap - średnie karty mitów, trzeci - etap - trudne karty mitów. Gramy tak już kilkadziesiąt partii, i daje to niesamowity klimat rosnącej grozy. Polecam.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Szewa »

pax renaissance, bo te 3,5h minęly tak szybko, że nawet tego nie odczułem :D Knowania i kminienie były bardzo satysfakcjonujące. Wiem, że gra ciężka, ale na pewno znajde wsród znajomych chętnych na tę grę.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: wrojka »

Pięć Klanów + Thieves of Naqala, bo udało mi się zdobyć w cenie zbliżonej do tej z nadchodzącego dodruku. Wiele dobrego się nasłuchałem i naczytałem o grze. Potrzebowałem też czegoś mniej skomplikowanego niż Spirit Island. Nie mogę się doczekać, aż trafi na stół :D
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: sliff »

EH:Krainy snów - bo w końcu są.
Tu i Tam - to chyba te grafiki.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rav126 »

Arnak, bo recenzja The Broken Meeple mnie przekonała :)
Monini
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:05
Been thanked: 3 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Monini »

Catham City, bo bardzo kojarzyło mi się z Gotham City + to gra z kotami :D
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: KOSHI »

EH - Krainy snów bo zaraz nie będzie pewnie bo wymiotą dodruk
EH - Góry Szaleństwa - dodatkowo w pakiecie

Skoro idę mocno w EH to zakupiłem 2 duże pudła. Za niedługo wyjdzie Pod piramidami i będzie komplet bez Masek.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Nowe wydanie Fantastycznych Światów z dodatkiem w przedsprzedaży.

Mała duża gra, polecam!
ODPOWIEDZ