Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 402
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 376 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ciuniek »

Curiosity pisze: 02 lip 2021, 18:59 Kolego! W jednym zdaniu: współtworzysz kanał i boli Cię fakt, że na tym nie zarabiasz.
Może to efekt tego, że całego odcinka słuchałem sobie jednym uchem podczas remontu wentylacji siedząc na dachu ciągnika Ursus 1134, ale do podsumowanie w jednym zdaniu nie wydaje mi się ani trafne ani uczciwe. A może to po prostu efekt mojej wrodzonej naiwności. Cały ten wątek odebrałem raczej jako wycelowany w tych widzów oburzających się na przepływ hajsu od wydawcy w kierunku influencera. Szczególnie, że panowie sami podkreślają, że z jednej strony mają niewymierne korzyści, na których im zależy, a z drugiej że hajsu im nie brakuje. Może to walka z chochołami. Może to przypadek typu "panie doktorze, pytam w imieniu kolegi". Nie wiem. Ale nie doszukiwałbym się drugiego dna na siłę.

Czyli w jednym zdaniu: zasadniczo masz rację w tym co piszesz, ale nie wiem czy krzyczysz na tego, na kogo trzeba. ;)
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wildatheart »

Curiosity pisze: 03 lip 2021, 18:22 Wiesz, co o tym sądzę? Że autorzy obawiają się, że zarobiliby w ten sposób grosze. I za te grosze nie opłaca się im dawać nic więcej. A jeśli ktoś sam nie wierzy w swoje siły, nie ma zaufania do swoich materiałów, nie uważa, żeby były warte zapłaty - to czemu mam płacić mimo tego? Przecież każdy twórca, który oczekuje opłaty za swój materiał może w kilka chwil schować się za paywallem. Nie robi tego, a mimo to oczekuje opłaty. Chce zjeść ciastko i mieć ciastko.
Jak mówiłam sama nie jestem recenzentką, więc nie będę się wdawała w zbyt daleko idące domyślanie się co ludzie myślą. Może masz rację, może niektórzy w ten sposób myślą. Z drugiej strony nie wiem czemu to jest zarzut wobec tych ludzi? Może te obawy są uzasadnione? Czy istnieje jakaś realna, płatna konkurencja YouTube, która uczciwie ludziom płaci? Poza tym, jeśli ktoś prosi o wspieranie finansowe (a chyba większość to robi), to w praktyce prosi wprost o zapłatę za to co robi. Czy to nie dziecinne tak kogoś rozliczać z tego, że nie odcięto Ci dostępu do treści?

Na zachodzie zdarzają się na przykład prywatne, ale publicznie dostępne miejsca użyteczności (np. pola namiotowe albo miejsca rekreacyjne), w których nie opłaca się zatrudniać kogoś, kto będzie pobierał opłaty i stawiać szlaban, a za to stawia się po prostu skrzynkę z napisem-prośbą, żeby gdy ktoś skorzysta wrzucił określoną kwotę. I tak, nikt tego nie pilnuje, nikt nikomu w praktyce nie zabroni skorzystać nie wrzucając nic do skrzynki. I w życiu nie zgadniesz co? Ludzie wrzucają pieniądze, bo wiedzą, że nie mogliby skorzystać z tego miejsca, gdyby inni przed nimi też byli tacy skąpi. Widziałam za to na grupkach ludzi, którzy sobie podrzucają informacje o tym jak podróżując wykorzystać takie miejsca, jak przechytrzyć rozmaite systemy i skorzystać z czegoś za darmo, żeby przypadkiem nie dać pieniędzy osobie, która o to dba. Jak myślisz, jakiej narodowości są przeważnie autorzy takich „złotych rad”? :roll: Mam pewne słowo na „c” na takich ludzi :lol:

Jeśli chodzi o darmowe parkingi, place zabaw itd. to one zwykle w Polsce nie są tak naprawdę darmowe, tylko są opłacane z podatków. W przeciwnym razie prawdopodobnie byłyby tragiczne i nie warte odwiedzin. Dlatego to nie jest dobre porównanie - bo to nie jest sytuacja gdy ktoś świadczy jakąś usługę, z której korzystasz, a nie ma finansowania. Ale jeśli ktoś dbałby o takie miejsce i dał możliwość wsparcia finansowego, to uważam, że należałoby to zrobić.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

wildatheart pisze: 03 lip 2021, 17:14
Spoiler:
A ja chciałam tylko powiedzieć, że jesteś winny ludziom pracującym przy Board News pieniądze za otrzymaną wartość. Nie prawnie, ale tak po ludzku, żeby być przyzwoitym. I może w jakiejś formie im płacisz, jeśli tak jest to super, bo właśnie jedyne co tak naprawdę krytykowałam, to że Twój post może sugerować, że nie uważasz by to było coś co wypada robić. A jeśli tego nie robisz to jesteś właśnie cebulakiem i oczywiście masz prawo tak żyć, ale chyba nie ma co się wściekać wtedy, że ludzie to widzą.
Ja też oglądam Board News regularnie, i nie uważam że jestem im cokolwiek winien. Zdecydowali się zamieszczać w swoich filmikach treści o charakterze reklamowym/marketingowym? To niech z tego czerpią korzyści.

Natomiast żebyśmy mieli jasność - są twórcy których (jeśli uznam ich materiały za wartościowe dla mnie) wspieram średnio raz na 1-2 miesiące
wildatheart pisze: 03 lip 2021, 18:48 Na zachodzie zdarzają się na przykład prywatne, ale publicznie dostępne miejsca użyteczności (np. pola namiotowe albo miejsca rekreacyjne), w których nie opłaca się zatrudniać kogoś, kto będzie pobierał opłaty i stawiać szlaban, a za to stawia się po prostu skrzynkę z napisem-prośbą, żeby gdy ktoś skorzysta wrzucił określoną kwotę. I tak, nikt tego nie pilnuje, nikt nikomu w praktyce nie zabroni skorzystać nie wrzucając nic do skrzynki. I w życiu nie zgadniesz co? Ludzie wrzucają pieniądze, bo wiedzą, że nie mogliby skorzystać z tego miejsca, gdyby inni przed nimi też byli tacy skąpi.
:no_entry:
Rozróżnijmy dwie rzeczy:
1. Pobór opłat oparty na zaufaniu.
2. Dobrowolne wsparcie twórcy.

Jakby nasi recenzenci wrzucali na początku swoich filmików informację:
- jeśli nie wpłaciłeś nam min. 10PLN w tym miesiącu, to prosimy, nie oglądaj tego filmiku
to ja bym uszanował ich wolę i po prostu nie oglądał. Jak nie chcą bazować na zaufaniu to są platformy umożliwiające wprowadzanie paywalli.

Osobna kwestia, to słuchając niektórych recenzentów odnosiłem wrażenie, że to oni powinni mi odpalić grosza za marnowanie mojego czasu i nabijanie im obejrzeń ;)
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Ciuniek pisze: 03 lip 2021, 18:37 podsumowanie w jednym zdaniu nie wydaje mi się ani trafne ani uczciwe.
Tak, ale to nie miało być podsumowanie odcinka, tylko jednego z rozmówców. Ale to moja wina, że tego nie podkreśliłem. Niniejszym błąd naprawiam. 8)
wildatheart pisze: 03 lip 2021, 18:48 Poza tym, jeśli ktoś prosi o wspieranie finansowe (a chyba większość to robi), to w praktyce prosi wprost o zapłatę za to co robi. Czy to nie dziecinne tak kogoś rozliczać z tego, że nie odcięto Ci dostępu do treści?
Sama przyznałaś, że nie słuchałaś rzeczonego materiału, a teraz mi piszesz, że źle go interpretuję. I jeszcze mi mówisz, że moje poglądy są dziecinne, serio? Jak możesz odnosić się do nagrania, którego nie słuchałaś? Dam Ci radę: odsłuchaj, a potem porozmawiamy. Bo na razie z nas dwojga, to nie ja jestem ten dziecinny. A chciałbym wierzyć, że to rozmowa dwóch dorosłych osób.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Curiosity pisze: 03 lip 2021, 18:22
Spoiler:
Fajnie, merytorycznie, nie na temat :D

To czy chcesz płacic za materiał, czy nie to Twoja sprawa. Nic mi do Twoich pieniędzy. Kiedyś Weszło (jeden z największych serwisów sportowych) chciał zrobić w pełni płatny serwis. No nie dali rady. Gdzie kanał, nawet z 40 000 subów, ma się do Weszło, który ma kilka milionów odsłon. Nierealna sprawa, także nikt tego nie zrobi. Dzienniki sobie jakoś radzą, ale nie porównujmy dziennika do youtubera :D

Ok, a teraz do meritum, bo jak mówiłeś, ja mogę brnąc w dygresje, jak dzik w żołędzie. Ciuniek napisał w punkt to o czym mówimy w materiale, ogólnie jestem pod wrażeniem, biorąc pod uwagę Ursusa i naprawę dachu. Twórcy mają kilka możliwości monetyzowania swojej twórczości, jedna z nich jest współpraca z wydawcą. Jeśli to robią, to cóż w jakiś sposób im płacisz. Płacisz im swoim czasem, uwagą etc. Nie oglądasz materiału za darmo, widzisz reklamy, prezentacje, lokowanie produktu i jest to jak najbardziej ok, bo jeśli influencer robi to dobrze, to nie widzę żadnego problemu w tym, żeby pieniądze za to dostał.
Nikt od Ciebie pieniędzy na tym etapie nie chce (no chyba, że lubisz wspierać swojego ulubionego twórcę na wszelakich patronitach, ale to jest przecież dobrowolne), ale ktoś w końcu Cie zmonetyzuje na innym etapie łańcucha decyzji zakupowej.
Jesteś wolnorynkowcem, więc pewnie pamiętasz maksymę ,,Jeśli coś jest za darmo, to Ty jesteś produktem" :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
gregoff
Posty: 800
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 544 times
Been thanked: 164 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregoff »

:D :) :( :o idźcie zagrać w gre planszową a nie dyrdymały na forum piszecie.


EDIT: dyskusja moim zdaniem nie do rozwiązania.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wildatheart »

Mr_Fisq pisze: 03 lip 2021, 19:22 Rozróżnijmy dwie rzeczy:
1. Pobór opłat oparty na zaufaniu.
2. Dobrowolne wsparcie twórcy.
Które w praktyce często są tym samym. Pomysł z mówieniem ludziom, żeby nie oglądali filmiku jeśli nie zapłacili jest absurdalny i cieszę się, że nikt z naszych recenzentów na niego nie wpadł. Już widzę reakcje społeczności na coś takiego, gdy tak wielu osobom jak widać wystarczy sama sugestia, że mogliby płacić za oglądanie, żeby wyskoczyli z pretensjami :lol:

Jeśli widać, że coś jest zrobione profesjonalnie chyba wiadomo, że odbywa się to adekwatnym nakładem pracy, czasu i pieniędzy. Jeśli potem ten sam twórca prosi np. widzów o wsparcie finansowe twórczości, to inteligentny, znający realia człowiek powinien połączyć kropki i rozumieć, że jest to forma zapłaty. Można to na pewno porównać do ulicznych artystów. Oczywiście nikt nie ma obowiązku nic im dawać, ale jeśli słuchając zatrzymujesz się, słuchasz trzech piosenek, dobrze się bawisz i bijesz brawo, a gdy na końcu grajek wystawia kapelusz odwracasz się plecami mówiąc, że darmozjadom się nic nie należy, bo są za słabi, by grać w filharmonii, to tak jak tutaj nie łamiesz prawa. Ale tak jak tutaj robisz coś bardzo brzydkiego :oops:

Wybaczcie jeśli jestem zaangażowana w temat emocjonalnie, ale tworzyłam kiedyś muzykę i tam sytuacja jest podobna. Niby wszystko pięknie, ale też jak przychodzi co do czego nikt Ci nie zapłaci. W knajpie ludzie powiedzą Ci, żebyś się cieszyła, że pozwalają Ci się pokazać. Jak będziesz próbować mimo to żądać zapłaty to pójdą po prostu po „pasjonatów”, którzy zgodzą się zagrać za darmo. I naprawdę szokiem jest w tym kraju gdy spotyka się kogoś kto uważa, że jest z tym cokolwiek nie tak. Większość ludzi uważa, że za bułki trzeba płacić, ale za muzykę to pocałujcie w ręce jeśli ktoś sobie wykupił jakiś Spotify dając zarobić jeszcze więcej wielkim, angielskim i amerykańskim gwiazdom. I jeśli ktoś jest słaby to dobrze, że musi znaleźć inne zajęcie. Myślę, że ja byłam za słaba. Ale znam też naprawdę niezwykle utalentowanych ludzi w tym kraju, którzy nigdy przez to nastawienie społeczeństwa nie rozwiną skrzydeł tak, jak by mogli to zrobić gdyby żyli w bardziej dojrzałym społeczeństwie :cry:
Ostatnio zmieniony 03 lip 2021, 21:43 przez wildatheart, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

wildatheart pisze: 03 lip 2021, 21:20 Ale tak jak tutaj jesteś dla mnie trochę cebulakiem i bucem :oops:
Proszę Cię, żebyś zwracała uwagę na to w jaki sposób rozmawiasz z ludźmi na forum. Jesteś tu nowa i być może nie wiesz, ale nie jest to ogólnie przyjęty sposób, w jaki tutaj dyskutujemy. Nie chciałem być sędzią we własnej sprawie i nie reagowałem, ale wobec wielokrotnego powtarzania się tego samego, nie mogę pozostać obojętny. Prośba o kulturę w dyskusji.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wildatheart »

Curiosity pisze: 03 lip 2021, 21:39
wildatheart pisze: 03 lip 2021, 21:20 Ale tak jak tutaj jesteś dla mnie trochę cebulakiem i bucem :oops:
Proszę Cię, żebyś zwracała uwagę na to w jaki sposób rozmawiasz z ludźmi na forum. Jesteś tu nowa i być może nie wiesz, ale nie jest to ogólnie przyjęty sposób, w jaki tutaj dyskutujemy. Nie chciałem być sędzią we własnej sprawie i nie reagowałem, ale wobec wielokrotnego powtarzania się tego samego, nie mogę pozostać obojętny. Prośba o kulturę w dyskusji.
Celowo cytowane zdanie nie było wymierzone w konkretną osobę, a w rodzaj zachowania. Przepraszam jeśli sama forma kogoś uraziła :cry: Nie zmienia to treści. Zedytowałam to zdanie, żeby post nie był tak agresywny.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

wildatheart pisze: 03 lip 2021, 21:20 Jeśli widać, że coś jest zrobione profesjonalnie chyba wiadomo, że odbywa się to adekwatnym nakładem pracy, czasu i pieniędzy. Jeśli potem ten sam twórca prosi np. widzów o wsparcie finansowe twórczości, to inteligentny, znający realia człowiek powinien połączyć kropki i rozumieć, że jest to forma zapłaty. Można to na pewno porównać do ulicznych artystów. Oczywiście nikt nie ma obowiązku nic im dawać, ale jeśli słuchając zatrzymujesz się, słuchasz trzech piosenek, dobrze się bawisz i bijesz brawo, a gdy na końcu grajek wystawia kapelusz odwracasz się plecami mówiąc, że darmozjadom się nic nie należy, bo są za słabi, by grać w filharmonii, to tak jak tutaj nie łamiesz prawa. Ale tak jak tutaj robisz coś bardzo brzydkiego :oops:
To ja polecę z mojej branży:
- czy używasz jakichkolwiek darmowych aplikacji?
- czy wspierasz twórców darmowych aplikacji wysyłając im pieniądze?
- czy wspierasz finansowo wszelkie serwisy internetowe z których korzystasz, a które nie są płatne?

Ciekaw jestem ile osób korzystających np. z Firefoxa wpiera Mozille...
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Flamaster »

Gambit pisze: 29 wrz 2014, 20:23 Game Troll TV - Piotr Jasik jest według mnie najlepszym polskim recenzentem.
Uważam dokładnie tak samo. Zawsze szukam u niego recki interesującego mnie tytułu :)
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

Flamaster pisze: 04 lip 2021, 00:23
Gambit pisze: 29 wrz 2014, 20:23 Game Troll TV - Piotr Jasik jest według mnie najlepszym polskim recenzentem.
Trolling (ale zabawny!) level master :D

A dyskusję nt. płatności za recenzje należałoby chyba wydzielić...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: RUNner »

wildatheart pisze: 03 lip 2021, 21:20 Ale znam też naprawdę niezwykle utalentowanych ludzi w tym kraju, którzy nigdy przez to nastawienie społeczeństwa nie rozwiną skrzydeł tak, jak by mogli to zrobić gdyby żyli w bardziej dojrzałym społeczeństwie :cry:
Widać też byli za słabi lub zbyt mało zdeterminowani żeby osiągnąć sukces. Sam talent to za mało. Trzeba się jeszcze umieć sprzedać ;)

Od pewnego czasu nie oglądam i nie czytam recenzji, bo doszedłem do wniosku, że mój gust jest nieporównywalny z żadnym innym. Co z tego, że recenzentowi się spodoba, skoro mi niekoniecznie? Kiedyś się sugerowałem wymienianymi plusami i minusami, ale doszedłem do wniosku, że poza wychwyceniem ewidentnych błędów mechaniki, reszta informacji jest subiektywną opinią recenzenta. Czy to oznacza, że kupuję w ciemno? Zdecydowanie nie, ale uprościłem mój algorytm decyzji o nabyciu danej gry do kilku prostych kroków:
1. Sprawdzenie gry na BGG pod kątem oceny. Ok, skala 10-stopniowa jest dyskusyjna, ale przy odpowiednio licznej próbie głosów, przyjąłem że nota musi być minimum 7, żebym grę wziął pod uwagę.
2. Tutejsze forum. W opiniach zwykłych graczy jest często znacznie więcej "mięsa" niż w materiale recenzenta, w myśl zasady "Mądremu wystarczą dwa zdania, a głupiemu to i referatu mało".
3. Lektura instrukcji. Na tej podstawie już można wyciągnąć wnioski czy gra "chwyci".
4. Gameplay. Czasem wystarczy zobaczyć dosłownie kilka sekund żeby zakwalifikować grę jako ciekawą lub nie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7339
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1111 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

RUNner pisze: 05 lip 2021, 10:41 4. Gameplay. Czasem wystarczy zobaczyć dosłownie kilka sekund żeby zakwalifikować grę jako ciekawą lub nie.
A czasem tytuł lub grafika na pudle...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: RUNner »

detrytusek pisze: 05 lip 2021, 11:14
RUNner pisze: 05 lip 2021, 10:41 4. Gameplay. Czasem wystarczy zobaczyć dosłownie kilka sekund żeby zakwalifikować grę jako ciekawą lub nie.
A czasem tytuł lub grafika na pudle...
W moim przypadku raczej figurki jeśli bym kupował "oczami" ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

Polecam nowy kanał na jutubie:

https://youtube.com/channel/UC9_0rk2U6WOB3DNiT4YwsPA

... na którym nasza forumowa Koleżanka anitroche prezentuje i klarownie objaśnia rozgrywki solo w różne tytuły :idea:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Bruno pisze: 28 lip 2021, 13:56 Polecam nowy kanał na jutubie:

https://youtube.com/channel/UC9_0rk2U6WOB3DNiT4YwsPA

... na którym nasza forumowa Koleżanka anitroche prezentuje i klarownie objaśnia rozgrywki solo w różne tytuły :idea:
Dzięki. Sub poleciał :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Pytania mam do youtuberow oraz piszących recenzje.

1. Z jakimi polskimi wydawnictwami pracuje sie wam najciezej?
2. Jaki wykonujecie aktualnie zawod?
3. Ile srednio w miesiacu wydajecie na gry?
4. Jak duza jest wasza kolekcja?
5. Czy mysleliscie zeby zrezygnowac z youtubowania/pisania i dlaczego?
6. Jaki macie plan na swoj kanał?
7. Czy ktos z YT/czy innego kanału/blogu planszowkowego wam imponuje i dlaczego?
8. Czy potrafilibyscie stworzyc po ograniu tylu gier jakis swoj dobry i grywalny tytuł?
9. Czy zalujecie czegos zwiazanego z planszowkami? (Czas.sprzedana gra.wydane pieniadze. Itd.)
10. Jakas wasza mysl lub porada w temacie planszowkowym?
Ostatnio zmieniony 06 sie 2021, 11:50 przez BOLLO, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lysypk
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:49
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 5 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: lysypk »

BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 Pytania mam do youtuberow.

1. Z jakimi polskimi wydawnictwami pracuje sie wam najciezej?
2. Jaki wykonujecie aktualnie zawod?
3. Ile srednio w miesiacu wydajecie na gry?
4. Jak duza jest wasza kolekcja?
5. Czy mysleliscie zeby zrezygnowac z youtubowania i dlaczego?
6. Jaki macie plan na swoj kanał?
7. Czy ktos z YT planszowkowego wam imponuje i dlaczego?
8. Czy potrafilibyscie stworzyc po ograniu tylu gier jakis swoj dobry i grywalny tytuł?
9. Czy zalojecie czegos zwiazanego z planszowkami? (Czas.sprzedana gra.wydane pieniadze. Itd.)
10. Jakas wasza mysl lub porada w temacie planszowkowym?
Dyskryminacja wobec piszących recenzje!
Dlatego na złość Ci odpowiem jak było w moim przypadku :D

1. Spora część odpisywała tak rzadko, że ciężko było to nazwać "współpracą". Z tych, którzy w miarę ochoczo odpisywali najgorzej szło z Portalem, wiecznie w kratkę, w jednym miesiącu idealnie, w następnym zero odpowiedzi. Nie pytasz o najlepsze, ale też odpowiem - Fox Games zawsze był do rany przyłóż. Szybko i bezproblemowo.
2. W momencie bardzo aktywnego pisania byłem 1 linią wsparcia IT, recenzowaniem nieco dorabiałem przy okazji rozwijając hobby, jakim było pisanie. Obecnie jestem testerem oprogamowania :)
3. Heh, w sumie jak patrzyłem na wydatki w swoim "szczytowym okresie" wydawałem pomiędzy 300 a 500zł miesięcznie. Co jest o tyle zabawne, że jak mnie teraz stać na więcej to nie wydaje prawie wcale. Pewnie dlatego, że co chciałem to już ograłem albo czeka w kolejce na półce. Ciężko jest mnie teraz zmusić do zakupu.
4. Ze względu na powierzchnie mieszkania (36m2 kawalerka) nigdy nie miałem więcej niż 50 gier. Obecnie BGG z dodatkami pokazuje mi 37. Previously owned - 262
5. Ja zrezygnowałem najpierw na rok, teraz piszę bardziej hobbystycznie - jak mam ochotę, wyłącznie ze swoich egzemplarzy. Dlaczego się myśli o rezygnacji? Bo to zajmuje sporo czasu. Jeśli bardzo tego nie lubisz jako hobby to jest to również zupełnie nieopłacalne. Bo wydawnictwa niespecjalnie chciały wysyłać gry do recenzji dla serwisu nie-planszówkowego (mimo że był naprawdę duży), a działanie wyłącznie na swoich grach to było dla mnie wtedy bardzo duże obciążenie finansowe. Bo czujesz się wypalony pisaniem recenzji. Myślę, że jeśli ktoś ma wątpliwości czy warto dalej to ma podobne przemyślenia.
6. Ja naprawdę bardzo mocno chciałem wprowadzać ludzi ze świata cyfrowego w planszówkowy na serwisie, w którym prowadziłem dział. Niestety, jak pisałem wyżej, wsparcia wydawnictw dużego nie było, więc się mocno zniechęciłem. A teraz, jako że prowadzimy ze znajomym mały serwisik, piszę jak mam ochotę i o czym mam ochotę. Ot tak, dla własnej frajdy.
7. Mówiąc szczerze - Michel Sorbet. Wojennik teoretycznie zajmuje się grami "wojennymi", ale w praktyce można znaleźć tam dużo więcej. Imponuje mi przede wszystkim tym (poza jakością materiałów), że jeszcze mu się chce działać w teoretycznej niszy i ma jeszcze siłę oraz determinację do prowadzenia (z sukcesem!) takiego kanału. Mi takiej determinacji brakło
8. Myślałem o tym nie raz. Grywalny? Pewnie, pomysłów miałem naprawdę sporo. Dobry? Hmm... tu już mogłoby być gorzej, bo to, że tobie się podoba jakiś rodzaj gry czy rozwiązanie, nie znaczy że innym też by przypadło do gustu. No i problemy z balansem byłyby murowane, do tego trzeba naprawdę sporo czasu spędzić w fazie testowania. Zabrakło mi determinacji by jakikolwiek projekt chociaż zacząć
9. Sporej części sprzedanych gier. Chaos w Starym Świecie przede wszystkim (ale nie miałem i teraz też nie miałbym z kim grać), Szogun (to samo). No i jak każdy żałuję, że nie mam więcej czasu :D
10. Nie kupuj wszystkiego jak leci na promocjach, bo zostaniesz tylko z masą gier, w które nigdy nie zagrasz. Ogrywaj różne gatunki na początku przygody, żeby wiedzieć co lubisz, a czego nie. Szukaj oryginalnych tematów/mechanik - bo inaczej możesz się znudzić powtarzalnością rozwiązań w kolejnych tytułach.

To tak na zachęte, niech się jutubery teraz produkują :D

EDIT: obecnie to nie ma czym się popisać, ale jak kolega chciał linki to proszę bardzo - https://gramageddon.pl. Większość tekstów była na whatnext.pl, ale już z nimi od dawna nie współpracuję ;)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2021, 11:25 przez lysypk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 Pytania mam do youtuberow.

1. Z jakimi polskimi wydawnictwami pracuje sie wam najciezej?
Nie patrzę na współpracę z wydawcami w ten sposób.
BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 2. Jaki wykonujecie aktualnie zawod?
Tester oprogramowania
BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 3. Ile srednio w miesiacu wydajecie na gry?
Nie jestem w stanie tego policzyć. Czasem długo nic nie kupuję, a czasem wpadną dwa KSy, czy jakiś szał na dodatki do posiadanych gier.
BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 4. Jak duza jest wasza kolekcja?
293 tytuły nie licząc dodatków i tym podobnych. 591 pozycji, jeśli wziąć pod uwagę wszystko co mogłem dodać na BGG
BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 5. Czy mysleliscie zeby zrezygnowac z youtubowania i dlaczego?
Były takie momenty, ale powody są zbyt osobiste, żeby tu o nich pisać.
BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 6. Jaki macie plan na swoj kanał?
Dobrze się bawić i zapewniać widzom szczere spojrzenie na gry planszowe. A przede wszystkim, nie poddać się :)
BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 7. Czy ktos z YT planszowkowego wam imponuje i dlaczego?
Michel Sorbet z Wojennika. Ten człowiek jest uosobieniem idealnego youtubera planszowego. Ton głosu, dykcja, spokój, naturalność, merytoryka, jakość. Imponuje mi i mu zazdroszczę :)
BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 8. Czy potrafilibyscie stworzyc po ograniu tylu gier jakis swoj dobry i grywalny tytuł?
Nie, bo do tego potrzebne są jeszcze inne przymioty, których ja nie posiadam.
BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 9. Czy zalojecie czegos zwiazanego z planszowkami? (Czas.sprzedana gra.wydane pieniadze. Itd.)
Żałuję, że nie mam tyle czasu na granie ile bym chciał. Żałuję też, że rzadziej mogę wracać do starych lubianych tytułów.
BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 10. Jakas wasza mysl lub porada w temacie planszowkowym?
Nie rzucajcie się na każdy nowy tytuł. Czasem warto przystanąć i nacieszyć się czymś starszym. Recenzje traktujcie nie jako Prawdy Objawione, a jako jeden z wielu głosów w dyskusji o grze. Nie wyśmiewajcie ludzi, którym podoba się gra, którą Wy uważacie za kiepską.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 675 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: anitroche »

nie mogłam się oprzeć ;)
Spoiler:
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

BOLLO pisze: 06 sie 2021, 07:32 Pytania mam do youtuberow.

1. Z jakimi polskimi wydawnictwami pracuje sie wam najciezej?
2. Jaki wykonujecie aktualnie zawod?
3. Ile srednio w miesiacu wydajecie na gry?
4. Jak duza jest wasza kolekcja?
5. Czy mysleliscie zeby zrezygnowac z youtubowania i dlaczego?
6. Jaki macie plan na swoj kanał?
7. Czy ktos z YT planszowkowego wam imponuje i dlaczego?
8. Czy potrafilibyscie stworzyc po ograniu tylu gier jakis swoj dobry i grywalny tytuł?
9. Czy zalojecie czegos zwiazanego z planszowkami? (Czas.sprzedana gra.wydane pieniadze. Itd.)
10. Jakas wasza mysl lub porada w temacie planszowkowym?
To może podcaster tym razem :D.

1. Nie współpracujemy, ale jesteśmy w przyjaznych stosunkach z Panami z GramOn, Smart Flamingo i What The Frog. Natomiast dużo dobrego słyszałem o Foxie.
2. Pracuje w Firmie Farmaceutycznej, a Marek jest biotechnologiem.
3. Sporo, jeśli zliczyć cały zespół, normalnie jeśli liczyć pojedynczego człowieka. Załóżmy że w miesiącu każdy z nas kupuje ,,dużą grę " jest nas 4, matematyke pozostawiam Tobie.
4. U mnie aktualnie 60 tytułów.
5. Nie, lubimy to robić. Fajne hobby, możliwość tworzenia i interakcja z innymi ludźmi daje bardzo dużo radości.
6. Aktualnie skupiamy się na tym, żeby zrobić kilka rozmów z ciekawymi ludźmi ze świata gier planszowych.
7. Gradanie i Gambit. Wiedza, merytoryka i tytani pracy. Ilość recenzji które tworzą, są imponujące.
Z mniejszych kanałów, bardzo lubimy Dżentelmenów, Planszulting (dawno nic nowego nie wrzucali), Plansza po Łapkach i Pełną Parą.
8. Znamy swoje miejsce w szeregu. Nie mamy takich ambicji.
9. Żałuję, że zacząłem poważniej grać dopiero 5 lat temu :).
10. W pewnym momencie cena gry zaczyna sie mniej liczyć, niż m2 w mieszkaniu :).
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Nie wiem czy jako podcast kwalifikujemy się do tego szacownego grona, ale na potrzeby tego tematu załóżmy że tak :lol:
1. Z jakimi polskimi wydawnictwami pracuje sie wam najciezej?
2. Jaki wykonujecie aktualnie zawód?
3. Ile średnio w miesiącu wydajecie na gry?
4. Jak duza jest wasza kolekcja?
5. Czy myśleliście żeby zrezygnować z youtubowania i dlaczego?
6. Jaki macie plan na swoj kanał?
7. Czy ktoś z YT planszowkowego wam imponuje i dlaczego?
8. Czy potrafilibyście stworzyć po ograniu tylu gier jakis swoj dobry i grywalny tytuł?
9. Czy żałujecie czegoś związanego z planszowkami? (Czas.sprzedana gra.wydane pieniadze. Itd.)
10. Jakas wasza mysl lub porada w temacie planszowkowym?
1. Nie traktuję tego jako pracy - oj dawno by nas tu nie było, gdybyśmy zaczęli ;)
Staram się podchodzić do recenzowania i nagrywania z tak dużą dozą luzu, jaka tylko mieści się w granicach profesjonalizmu i rzetelności. Wydawcy to dla nas głównie ludzie, a Ci wiadomo bywają różni, miewają lepszy lub gorszy dzień - czasami wystarczy zmiana na stanowisku osoby obsługującej recenzentów, by z generującego najwięcej nieporozumień, wydawca stał się naszym ulubionym itd. To zmienia się tak płynnie, jak płynne bywają etaty i deszczowe chmury na niebie :)

2. Z wykształcenia etyk/hist. filozofii (Iwona też) , zawodowo Spec. ds. BHP i PPOŻ (Iwona Spec. ds. obsługi klienta)

3. Mogę napisać ile wydawaliśmy, ale nie planujemy już tak szaleć, bo miejsca brak xD Średniorocznie od 500-1000 zł miesięcznie.

4. Licząc preordery: 355 gier i 915 pozycji sklasyfikowanych jako dodatki (w tym pojedyncze karty itp).

5. Wiele razy, ale wciąż - robiąc sobie przerwy - działamy. Dlaczego? Bo czasem pojawia się uczucie, że to krew w piach; czasami zdarzają się gry tak nędzne, że odechciewa się wkładać w nie energię; a czasami człowiek chciałby po prostu pograć w to co od lat lubi, zamiast pędzić za (potencjalnie dobrą) nowością której oczekują słuchacze - a czas nie jest z gumy ;)

6. Nagrywać póki chociaż jedna osoba zechce tego słuchać ;) Zaczęliśmy z myślą o przyjacielu z Poznania, a że ktoś jeszcze słucha? Cóż miło nam. Jeśli masz na myśli biznesplan? Plan rozwoju lub jakieś inne cuda - mamy to gdzieś :mrgreen: Idea jest ta sama od początku - rzetelnie i z humorem o grach planszowych, z perspektywy zakochanej w grach i sobie pary ;)

7. Imponuje? Mogę powiedzieć, że cenię sobie pewne osoby/kanały, ale trudno powiedzieć by mi imponowały, bo sam nie aspiruję, do tego co osiągają.
Z PL to zdecydowanie Gradanie - za ich bezpretensjonalną naturalność, Yosz i Tycjan jako twórcy ZnadPlanszy, Gambit za żelazną konsekwencję.
Z reszty świata, na pewno Dice Tower, za całokształt, Rahdo za zarażanie optymizmem - chociaż jest trochę postrzelony, Shut Up & Sit Down za jedyny show planszowy, który trafia w moje poczucie humoru (ostatnio podobnie traktuję No Pun Included), Drive Thru Games za konsekwencję i szczery przekaz.

8. Możliwe? Tylko po co? Skoro możemy w tym czasie grać w dziesiątki innych, zapewne lepszych :)
Nie miałęm nigdy aspiracji twórcy, wolę być raczej "papierkiem lakmusowym" ;)
Chociaż Iwona prosi o "grę o jeżach", więc może kiedyś...

9. Że wpadłem w pułapkę all-inów i teraz muszę walczyć z sentymentem, by pozbyć się tony gier i odgracić mieszkanie xD / lub / że nie stać nas było na większe mieszkanie xD

10. "Mniej kupowania [gier "potencjalnie super"], więcej grania [w te, które po prostu sprawiają przyjemność]!"
Nie trzeba mieć wszystkiego, nawet jeśli dziś niemal wszystko co trafia do szerszej dystrybucji jest właściwie co najmniej "OK" lub lepsze.
Nie trzeba mieć też wszystkiego na już - jeśli coś jest naprawdę dobre, dostanie drugie wydanie, a jeśli jest tylko "ok" - trafi się z drugiej ręki. Niewiele jest ukrytych diamentów, a nawet jeśli nie zagrasz w ten jeden konkretny - zaraz wyjdzie 10 innych gier, które pozwolą Ci o nim zapomnieć ;) I tak zazwyczaj tym, czego brakuje najbardziej jest czas na granie - a we wszystko na raz i tak nie zagrasz.

Znajdziecie nas tu:

Blog i profil bgg
http://pelnapara.znadplanszy.pl/
https://www.boardgamegeek.com/user/pan_satyros

Profil Pełnej pary na Facebooku
https://www.facebook.com/ZnadPlanszyPelnapara/

Instagram
https://www.instagram.com/pelnapara_zp/

Podcast:
►YouTube https://www.youtube.com/c/ZnadPlanszyPełnąparą
►Spotify https://spoti.fi/2p81Khp
►iTunes https://apple.co/2UwNv18
►RSS https://pelnapara.znadplanszy.pl/feed/podcast
Ostatnio zmieniony 13 sie 2021, 14:25 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

Regały Marcińskie

1. Z jakimi polskimi wydawnictwami pracuje sie wam najciezej?
Nie ma takiego. Wszyscy mnie kochają.

2. Jaki wykonujecie aktualnie zawod?
Jestem programistą

3. Ile srednio w miesiacu wydajecie na gry?
Nic - wszystko przecież dostaję za darmo od wydawnictw, a czasami jeszcze płacą za filmy.
A tak serio to średnio pewnie jedna gra miesięcznie wpada.

4. Jak duza jest wasza kolekcja?
BGG pokazuje 125 nie licząc dodatków. 349 poprzednio posiadanych

5. Czy mysleliscie zeby zrezygnowac z youtubowania i dlaczego?
Tak parę razy, a najświeższe takie myśli dość niedawno. YouTube przestał "lubić" moje krótkie filmy, mało interakcji i wyświetleń. Stwierdziłem, że są inni którzy zajmą spokojnie moje miejsce. Robienie recenzji wiązało się z dużym stresem - non stop myślenie "muszę to nagrać", "termin się zbliża", "trzeba to ograć". Poza tym czułem, że mówię do osób które i tak mają już jakieś wyrobione zdanie - po obejrzeniu innych youtuberów, którzy robią to lepiej ode mnie, przeczytaniu instrukcji czy zagłębieniu się w materiały w internecie... i nie bardzo widziałem sens... ale patrz następny punkt

6. Jaki macie plan na swoj kanał?
Shorts i TikTok - nie lubię gadać przez pół godziny o grze (patrz punkt 5) ale jestem świetny w robieniu krótkich filmów (co niestety wymaga ode mnie dużo więcej pracy edytorskiej niż gdybym po prostu usiadł przed kamerą i gadał bez cięć). Myślałem że YouTube Shorts będą się lepiej rozchodzić i wtedy wrzuciłem filmy na próbę na TikToka - i patrząc po samych cyferkach jest bardzo dobrze. Możliwe, że moje filmy oglądają tam osoby, których zupełnie nie interesują planszówki, przewijają i idą dalej i nijak to się będzie miało na sprzedaż czy popularyzację planszówek. Pewnie też nie ma sensu robić tam filmów o Cywilizacji Poprzez Wieki czy Root, a raczej lżejsze tytuły - ale widać, że jest tam widownia którą to interesuje, nie są geekami i pasjonatami jak tutaj na forum, czy nawet na YT. Nie robię tego oczywiśce dla samych cyferek, ale bez interakcji, komentarzy itp ciężko znaleźć motywację, żeby coś nagrać.

7. Czy ktos z YT planszowkowego wam imponuje i dlaczego?
Każdy kto regularnie wrzuca filmy

8. Czy potrafilibyscie stworzyc po ograniu tylu gier jakis swoj dobry i grywalny tytuł?
Magnum Sal podobno nam całkiem nieźle wyszło ;)

9. Czy żalujecie czegos zwiazanego z planszowkami? (Czas.sprzedana gra.wydane pieniadze. Itd.) (BOLLO: żałujecie pisze się przez U)
Sprzedania Concordii (dwa razy!) i tego, że jak zaczynałem te 13 lat temu, to powinienem był może pocisnąć bardziej z wideo. Zaczynałem w tym samym czasie co Wookie i widać, że regularność jest tutaj najważniejsza

10. Jakas wasza mysl lub porada w temacie planszowkowym?
Możecie po jednej partii stwierdzić że gra nie dla Was i to jest ok. I można po jednej partii wyrazić swoje zdanie na temat gry - recenzenci również - tylko wtedy trzeba powiedzieć o tym wprost. Tylko wtedy nie mówcie, że gra jest zepsuta, albo jest jedna strategia wygrywająca. I postarajcie się nie kupować wszystkiego bo wygląda fajnie, szkoda kasy i czasu. All-in pledge na KS nie są zazwyczaj warte swojej ceny (można przeżyć bez dodatkowej figurki, nalepek na meeple czy innych dodatków). Prawdopodobnie większości tych dodatków nie otworzycie i nigdy z nimi nie zagracie. To że czegoś nie macie do kompletu nic Wam nie robi.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2021, 18:30 przez yosz, łącznie zmieniany 2 razy.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Dziękuję wszystkim odważnym którzy zechcieli się podzielić z nami tymi punkcikami. Zaskakujące jest to że sporo z was pracuje w firmach powiązanych z IT (Piotr Piechowiak z tego co wiem to też informatyk....tak na marginesie ja z wykształcenia też IT ale nie było mi dane pracować jako informatyk/programista a teraz to już nieosiągane bo się pozapominało wszystkiego).

Anitroche- ja wszystko wiem dlatego kupuje już zdecydowanie mniej niż na starcie. Moja kolekcja już jest "kompletna" więc mogę spokojnie zacząć ją ogrywać :mrgreen:

Yosz- Pomysł z TikTokiem myślę że całkiem spoko. Za błędy ortograficzne przepraszam ale mam na to papiery :-)

Gradanie- Ostatnio zacząłem chłopaków słuchać i bardzo przypadli mi do gustu.

Pan Satyros- Jak zwykle szczerzę i to się ceni.
ODPOWIEDZ