Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: kozz84 »

243 pln to dobra cena, prawda?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

O, w Aleplanszówkach mają, ale za 269,99zł (256,49zł z moim rabatem 5%). Na razie jeszcze poczeka, wygląda, że Albi wymusza tę wyższą cenę, bo to nie jest sklep z tych które naciągają (chyba, że wydawca w hurcie poskąpi niskiej ceny) :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: PytonZCatanu »

Bez indywidualnych rabatów nie widziałem taniej niż te ~240 zł.

Miałem szczęście u udało mi się zamówić w lokalnym sklepie 🙂
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Golfang »

Ja już kupiłem na aleplanszowki... może nie najtaniej - 256 (jaka ładna okrągła liczba), ale to mój ulubiony sklep więc niech mają
----------------
10% flamberg.com.pl
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: tomekmani3k »

Nie znam nikogo z właścicieli sklepów z grami ale ciężko mi uwierzyć w to że jedynie obwiniacie wydawcę. Jeżeli sklep wiedział że w przedsprzedaży dostanie np. 30 sztuk a zakłada że ma o wiele więcej stałych klientów to mógł sam podbić cenę bo przecież i tak ktoś kupi. Jakoś jak idzie informacja o końcu nakładu u wydawcy i ceny w sklepach idą w okolice SCD to nikt nie obwinia wydawcy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

tomekmani3k pisze: 09 sie 2021, 16:15 Nie znam nikogo z właścicieli sklepów z grami ale ciężko mi uwierzyć w to że jedynie obwiniacie wydawcę.
Ciężko mi uwierzyć o zmowę wszystkich sklepów w Polsce, że sprzedają grę w tej samej cenie ~245 zł
Przy innych hitowych tytułach takiej zmowy jakoś nie ma, a wiem +/- jakie ceny gry mają w hurcie i po ile sklepy po rabatach je wystawiaja.

Oczywiscie moge się mylić, bo nie jestem retailerem, ale ciezko mi uwierzyc w taka zmowe akurat w przypadku tego tytułu ;-)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: addekk »

tomekmani3k pisze: 09 sie 2021, 16:15 Nie znam nikogo z właścicieli sklepów z grami ale ciężko mi uwierzyć w to że jedynie obwiniacie wydawcę. Jeżeli sklep wiedział że w przedsprzedaży dostanie np. 30 sztuk a zakłada że ma o wiele więcej stałych klientów to mógł sam podbić cenę bo przecież i tak ktoś kupi. Jakoś jak idzie informacja o końcu nakładu u wydawcy i ceny w sklepach idą w okolice SCD to nikt nie obwinia wydawcy.
Ale to ewidentnie jest wina wysokiej ceny po jakiej sprzedawał do sklepów wydawca. Nigdzie cena nie zeszła poniżej 240 zł w żadnym możliwym wypadku, chyba że istnieje nawet w branży planszowkowej zmowa cenowa, ale wtedy chyba byłaby na więcej gier niż tylko na Szczęki Lwa 😅
Weźże chodźże grać BGG
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: tomekmani3k »

Obserwuję na fb kilka sklepów. Od jakiegoś czasu jest widoczna zależność że po rozpoczeciu przedsprzedaży jakiś sklep wrzuca pierwszy ofertę. Teraz inne sklepy muszą się zastanowić czy dać podobną czy obniżyć cenę żeby ściągnąć nielojalnych klientów. Potem kolejny sklep itd. Tu nie trzeba wielkiej zmowy obmyślonej nie wiadomo ile wcześniej. Zwykła kalkulacją. Pierwszy sklep wyprzedał za 245 zł w godzinę to ja dam 250 zł. Też zeszło w godzine. To kolejny sklep da za 255.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

tomekmani3k pisze: 09 sie 2021, 16:15mógł sam podbić cenę bo przecież i tak ktoś kupi
Ależ gdzie tam, nawet gry na które są dodruki bo poszły pierwszego dnia po premierze, albo dawno ich nie ma a jest parcie (jakieś everdeele, rooty, brassy, wszystkie pociągowe), mają w większości sklepów branżowych cenę o 20-25% tańszą niż sugerowana (podczas gdy hurtownie sprzedają 30-35% poniżej tej ceny) i na nie takiej zmowy nie ma, ceny są po prostu niższe jak zawsze, mimo, że te gry znikną w godzinę. A już w ogóle niespotykane jest, żeby sklepy miały drożej niż wydawca (jedyna taka sytuacja zdarza sie, gdy wydawca dodaje bonus którego nie daje sklepom).

Nawet kickstarterowe importy rzadko kiedy są powyżej ceny z KS, tak sklepy dbają o klientów. Tu musi być jakieś jajo, ale wszystko się wyjaśni albo jutro, albo przy dodruku.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

tomekmani3k pisze: 09 sie 2021, 16:28 Obserwuję na fb kilka sklepów. Od jakiegoś czasu jest widoczna zależność że po rozpoczeciu przedsprzedaży jakiś sklep wrzuca pierwszy ofertę. Teraz inne sklepy muszą się zastanowić czy dać podobną czy obniżyć cenę żeby ściągnąć nielojalnych klientów. Potem kolejny sklep itd. Tu nie trzeba wielkiej zmowy obmyślonej nie wiadomo ile wcześniej. Zwykła kalkulacją. Pierwszy sklep wyprzedał za 245 zł w godzinę to ja dam 250 zł. Też zeszło w godzine. To kolejny sklep da za 255.
xD
Tak, bo każdy sklep czeka ze swoją oferta na kolejne zamiast wrzucac kto pierwszy ten lepszy i zgarnac napalonych klientów
Zobacz, że Trole czesto wrzucaja pierwsze i od razu ich linki ląduja na grupach zainteresowanych dana grą (mówie tu o Arkham, Marvelu) - nie zawsze maja najtaniej, ale schodzi im nakład w moment, kiedy inni maja taniej/drozej - ale byli pierwsi

W Polsce sklepy niestety rywalizują ceną i jadą na marżach, które są rzędu kilku złotych - dla znajomego Retailera zamawiałem z 3trolli Cascadie, bo stwierdził, że przy takiej marży jak trolle zrobiły to nie opłaca mu się bawić w zamawianie x 6-paków.

Wysoce niewiarygodnym dla mnie jest, żeby akurat w przypadku tego tytułu ta marza nagle w niemal wszystkich sklepach w Polsce była 20 zł wyższa niż standardowo. (wciaz zaznaczam, ze moge sie mylic :P)

Znamienite tez jest, że 2 sklepy (sic!) na całą Polskę miały ceny poniżej 240 zł...
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Generalnie rzecz biorąc, Szczęki, przy założeniu ceny 269zł w SCD powinny kosztować w popularnych sklepach coś między 199 a 230zł, tak to wygląda w przypadku większości gier.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: wrojka »

tomekmani3k pisze: 09 sie 2021, 16:28 Zwykła kalkulacją. Pierwszy sklep wyprzedał za 245 zł w godzinę to ja dam 250 zł. Też zeszło w godzine. To kolejny sklep da za 255.
...po 48h kolejny sklep da za 400zł i też zejdzie w godzinę, więc w 49h KOLEJNY sklep dał za 405zł i już czeka na klientów.
Trochę jak japanczyk pisał wyżej, taka logika ma 2 'warunki brzegowe'. Pula klientów jest skończona. Pula egzemplarzy jest skończona.
Jeżeli pierwszy sklep wyprzedał za 245zł a ja czekałem godzinę by dać 250zł to nie wiem ilu klientów pozostało w puli - może wszyscy co chcieli kupić już to zrobili. Sklep nr 1 zarobił na marży mniej (bo dali najniższą cenę) a ja nie zarobiłem nic, bo nie sprzedałem żadnego egzemplarza.

Moje doświadczenie:
Po tym jak w większości znanych mi sklepów zamknięto przedsprzedaż, skontaktowałem się jeszcze z aleplanszówki. "Nie przyjmujemy więcej preorderów. Proszę dać na stronie 'powiadom mnie kiedy będzie dostępny' i wtedy ewentualnie można domówić jeśli pojawi się możliwość"
Udało mi się zamówić z nieznanej mi Księgralni (265+12.30). Dziś o 10:01 dostałem info, że jest w paczkomacie. O 14:27 email od aleplanszówki, że mają na stanie. 17:03 sprawdzam i znowu jest tylko 'powiadom mnie o dostępności'.
W moim serduszku nadal królują aleplanszówki, ale mam nauczkę żeby nie zwlekać z preorderem do ostatniej chwili (dlatego dodatki do Pięciu Klanów już zamówiłem :D )
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Sroczka »

Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie elementów z instrukcji które umieszczamy na planszach? Chciałbym je sobie wydrukować w 3D. Dzięki
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: autopaga »

Ceny transportu i surowców też wzrosły względem druku angielskiego, więc ta cena jest po prostu wyższa. A zawartości jest masa, i te 240zł jest naprawdę uzasadnione. Angielska cena jest zagadką nie polska.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: tomekmani3k »

Ale mi właśnie chodzi o ten element ryzyka. Zbyt długo zwlekając można stracić wielu klientów i nic nie zarobić. Sklepy też nie siedzą 24h/dobę żeby dodawać jak najszybciej oferty, czasami ktoś naturalnie będzie szybszy. Dodatkowo w przypadku szczęk lwa była organizowana super ekskluzywna przedsprzedaż przedsprzedaży (jeszcze mniej egzemplarzy) więc sklepy były świadome że łączna liczba dostepnych sztuk nie zaspokoi oczekiwań rynku. I to nie jest pierwszy przypadek że gra jest tańsza u wydawcy niż w sklepach. Ostatnio było też pewne rozczarowanie ceny roll player chochliki i chowańce big box gdzie cena w sklepach jest wyższa lub taka jak była w sklepie wydawcy (215 zł z kartami bonusowymi).

Ja ogólnie nie ufam ludziom więc wymyślam najgorsze scenariusza ale rozumiem że to tylko teoria i mogę się strasznie mylić :twisted:
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: polwac »

Sroczka pisze: 09 sie 2021, 17:08 Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie elementów z instrukcji które umieszczamy na planszach? Chciałbym je sobie wydrukować w 3D. Dzięki
Najlepiej UNBOXING sobie zobacz. Tam masz wszystkie żetony jakie są pokazane.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: ernin »

Sroczka pisze: 09 sie 2021, 17:08 Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie elementów z instrukcji które umieszczamy na planszach? Chciałbym je sobie wydrukować w 3D. Dzięki
Rozpiska wszystkich elementów terenu oraz przeciwników do druku 3d. Lista znalezionana bgg.
https://boardgamegeek.com/filepage/2083 ... ccessories
spikexxl
Posty: 16
Rejestracja: 03 kwie 2020, 20:37
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: spikexxl »

Ja już mam G:SL ale niestety tak pięknie nie było. Księga ze scenariuszami ma posklejane kartki. Poszła reklamacja w sklepie... Szkoda, myślałem że zagram przez weekend, a tu taka niespodzianka....
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 343 times
Been thanked: 20 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: M_T »

japanczyk pisze: 08 sie 2021, 21:21 To nieprawda, jest instrukcja, jest scenario book i sa to dwie oddzielne książeczki, jest jeszcze wkladka Learn to Play
Fajnie zweryfikować takie rzeczy
To nieprawda. Dokładnie tak jak napisał aeiou871, jest poradnik wprowadzający i glosariusz, ale instrukcji (takiej gdzie w jednym miejscu były wymienione np. wszystkie zasady dotyczące ruchu) nie ma.
Fajnie zweryfikować takie rzeczy.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: PytonZCatanu »

No to dostałem powiadomienie od AM 76 i jutro odbieram 🙂
spikexxl
Posty: 16
Rejestracja: 03 kwie 2020, 20:37
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: spikexxl »

PytonZCatanu pisze: 09 sie 2021, 20:32 No to dostałem powiadomienie od AM 76 i jutro odbieram 🙂
Uważaj, bo możesz mieć lipę z księgą scenariuszy... W moim przypadku mam sklejone niektóre strony.... Tylko w księdze scenariuszy (szczególnie 14-15 strona ).... Polecam sprawdzić przy odbiorze...
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: polwac »

Aż sprawdziłem swój egzemplarz, ale u mnie wszystko wygląda OK.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: seki »

Będę pewnie odosobnionym przypadkiem bo chciałbym stanąć po stronie Albi Polska. Akurat w przypadku Gloomhaven nie widzę problemu w tym, gdyby rzeczywiście Albi mocno ograniczyło rabaty bądź w ogóle dostępność dla sklepów. Pewnie większość z Was już zapomniała, że duży Gloomhaven był w kategorii tych gier, których "nigdy żadne wydawnictwo nie przetłumaczy na PL bo się to nie opłaci". Niemal każdy z nas był mile zaskoczony gdy Albi Polska ogłosiła tłumaczenie tego kolosa na PL. Gdyby dziś tę decyzje i ciężką pracę chcieli spieniężyć ograniczając dostępność Szczęki Lwa to nie widzę problemu. Podjęli ryzyko wchodząc w tłumaczenie Gloomhaven wykładając kupę kasy (pamiętajmy, że wydali je bez wspieraczek). Może dziś chcą zarobić więcej na młodszym mniejszym bracie Gloomhaven. Wiecie dobrze, że ten biznes nie jest łatwy. Jeśli mają pewność, że w przypadku tego tytułu nie potrzebują sklepów by sprzedać cały nakład to naturalne, że chcą na tym zarobić jak najwięcej. Nie jedna gra ukazała się wyłącznie w sprzedaży wspieraczkowej KS i nigdy do sklepów nie trafiła. Albi nie zrobiło wspieraczki i nawet jeśli teraz chcą większość nakładu sprzedać własnym sklepem to wolę już taką sytuacje niż wykładanie moich własnych pieniędzy na wydanie gry poprzez KSy. Albi jest odważne. Nie zawsze się to opłaca. Dali nam własnym ryzykiem Marco Polo, Lorenzo, Anachrony które wydali PL a nie osiągnęli dobrych wyników sprzedaży. Podjęli kolejne ryzyko i jeśli osiągnęli sukces - brawo i niech zarobią na tym jak najwięcej bo może dzięki temu sięgną po kolejne duże tytuły dla graczy.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

spikexxl pisze: 09 sie 2021, 20:44Polecam sprawdzić przy odbiorze...
Chyba po odbiorze, przy odbiorze to się sprawdza stan kartonu, bo do sklejenia stron to kurier nic nie ma i u niego nie zareklamujesz ;)
spikexxl
Posty: 16
Rejestracja: 03 kwie 2020, 20:37
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: spikexxl »

polwac pisze: 09 sie 2021, 20:51 Aż sprawdziłem swój egzemplarz, ale u mnie wszystko wygląda OK.
Ciesz się ja nie miałem tyle szczęścia... poniżej foty troszkę przerobione aby jak najmniej treści zdradzić...
Obrazek

Obrazek
Zablokowany