Root (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Hardkor »

Widzę, ze są maty do gry, z tego co widzę to jest to samo co plansza tylko większe?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: zakwas »

Czy znana jest dokładna data wypuszczenia dodatków PL, wszędzie znalazłem tylko "Wrzesień 2021", ale bardzo dokładnie nie szukałem. ;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Yuri »

zakwas pisze: 15 wrz 2021, 14:43 Czy znana jest dokładna data wypuszczenia dodatków PL, wszędzie znalazłem tylko "Wrzesień 2021", ale bardzo dokładnie nie szukałem. ;)
Na poprzedniej stronie u dołu jest info o 30 września :D :D :D :D
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: zakwas »

Yuri pisze: 15 wrz 2021, 14:45
zakwas pisze: 15 wrz 2021, 14:43 Czy znana jest dokładna data wypuszczenia dodatków PL, wszędzie znalazłem tylko "Wrzesień 2021", ale bardzo dokładnie nie szukałem. ;)
Na poprzedniej stronie u dołu jest info o 30 września :D :D :D :D
Przyznam szczerze, że nie przekopywałem tego wątku jak zobaczyłem jeden post o strategiach i graniu na 6 osób. ;) Dzięki!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Yuri »

Portal zaczął wysyłkie troszku wcześniej, niż 30 września. Moja paka z ROOTem będzie u mnie już jutro.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Atamán »

kasztan4321k pisze: 15 wrz 2021, 09:56 Zastanawiałem się ogólnie nad wprowadzeniem paru home rule do gry - niestety jeszcze nie testowałem ich ale pytanie do reszty graczy: czy macie swoje home rule specjalnie dla roota czy raczej gracie zgodnie z instrukcją.

U siebie chciałbym sprawdzić takie konfiguracje:
1. Jeśli gracz w jednej turze wejdzie na polane gdzie znajduje się żeton sympatów WA oraz zniszczy ten żeton dodaje on 1 kartę do stosu stronników.
2. Nie można zniszczyć twierdzy kotów zanim nie osiągną one 10 pkt
3. Atakując vagabonda i zadając mu obrażenia gracze na przemian, poczynając od vagabonda wybierają jaki przedmiot vg ma uszkodzić.
4. Jeśli w grze nie ma vagabonda - gracze przy rozstawianiu nie muszą uzupełniać polan ruinami.

Pytanie do rootowskiej braci co sądzicie o takich zmianach.
Ja rzadko gram na home-rulach, ale w Root stosuję w tej chwili dwa.

ad. 1. Nie widzę potrzeby takiej zmiany. Sojusz Leśnych Stworzeń jest słaby w początkowej grze (zanim postawi pierwszą bazę), ale potrafi być bardzo mocny w późniejszych etapach (gdy uda im się mieć 2 czy nawet 3 bazy). Żetony sympatyków w tej początkowej fazie są i tak bardzo łakomym kąskiem dla wszystkich - nie może być zbyt łatwo ich zdejmować, bo inaczej Sojusz nie zdąży się rozpędzić, a ktoś już wygra grę.
ad. 2. Tę propozycję trochę bardziej rozumiem, bo faktycznie koty za łatwo jest wykosić na początku gry, zwłaszcza gdy w grze jest Kompania Plemion Rzecznych i rusza się przed kotami. Ja mam na ochronę kotów inny pomysł (patrz niżej).
ad. 3. Nie przekonuje mnie to. Rozumiem, że chodzi o to, żeby osłabić Włóczęgę? Ale trochę mało elegancji jest w tej propozycji. Dużo osób narzeka na Włóczęgę, ale ja jakoś nie czuję tej siły. Z drugiej stronie w mojej ekipie bardzo rzadko gramy tą frakcją - wynika to chyba z tego, że ma bardzo dużo mikro-zasad i duża część gry to zarządzanie swoimi przedmiotami na swojej planszetce, a w Roota gramy dla Area-Control, już nam wystarczy że Sojusz Leśnych Stworzeń w początkowym etapie gra bez wojowników na planszy.
ad. 4. Dokładnie tak gram. Nie widzę powodu zastawiania planszy ruinami, gdy w grze rywalizacja o te miejsca na budynki jest większa.

Ja stosuję w sumie 2 home-rule:
- pkt 4., czyli bez ruin, gdy nie gra Włóczęga
- Markiza de Kot jest zawsze graczem startowym
(to mój sposób, by poradzić sobie z tym, że koty potrafią być za słabe na początku gry i mogą zostać wyeliminowani)

Aczkolwiek rozważam przy najbliższym spotkaniu na Roota zaproponować przetestowanie Advanced Setup Rules (tyle że bez tego losowego draftu frakcji). Zasady Advanced Setup są jeszcze w fazie testów, mają wejść w The Marauder Expansion, ale są dostępne w formie testowej jako PnP. I te zasady lekko wzmacniają początkowe ustawienie Markizy (więcej wojowników na planszy w setupie) oraz Jaszczurzeko Kultu (startują z 2 akolitami), ale jest też kilka innych drobnych zmian. Po takich zmianach koty powinny utrzymać się na planszy i obronić swoje startowe budynki nawet, gdy nie będą pierwsze.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Sloth »

Highlander pisze: 14 wrz 2021, 23:28 Dodatek z mechanicznymi można sobie w każdej chwili wydrukować (wersja autorska). My ich używamy od miesięcy, dorzucamy 1-2 mechany do 2-3 graczy. Są naprawdę niezłe. Chcemy kiedyś zagrać dla checy samymi botami.
Byłbyś w stanie podać link.
Jakoś nie do końca mogę zlokalizować.
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: solkan »

Które dodatki warto będzie kupić pod kątem zwiększenia różnorodności gry dwuosobowej? Z tego co czytam, na pewno Tryby Leśnogrodu i Podziemia zwiększą możliwe kombinacje frakcji przy dwóch graczach, natomiast Plemiona Rzeczne można raczej odpuścić?
A jak mają się do gry dwuosobowej te dwa mniejsze dodatki: Talia Banitów i Partyzantów oraz Paczka Włóczęgów?
Awatar użytkownika
Strider
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2020, 17:28
Been thanked: 3 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Strider »

Jestem po dwóch rozgrywkach 3 osobowych za każdym razem bez włóczęgi i chyba jednak gra mega zyskuje na 4 graczy.
W środku rozgrywki kot nie miał miejsca na budynki bo stały ruiny, mała motywacja do przekuwania kart z przedmiotami i możliwość temperowania lidera to chyba trzy powody które przychodzą mi teraz na myśl.
Chyba że macie jakiś lepszy wybór frakcji niż Markiza + Dynastia + Sojusz na trzech graczy dodam że mam Plemiona Rzeczne.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: karmazynowy »

Wywalenie ruin w grze bez włóczęgi daje przewagę Kotom bo mają więcej miejsc na spamowanie budynkami.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: MataDor »

Wie ktoś może czy ten Portalowy dodruk podstawki Roota ma jakieś zmiany w instrukcji/planszy graczy względem pierwszego druku Portala?
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Highlander »

karmazynowy pisze: 17 wrz 2021, 23:23 Wywalenie ruin w grze bez włóczęgi daje przewagę Kotom bo mają więcej miejsc na spamowanie budynkami.
Brak Włóczęgi ma też wpływ na nacje które przekuwają przedmioty. Jeśli nikt nie chce grać Włóczęgą polecam zastąpienie go botem z dodatku.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Highlander »

Sloth pisze: 17 wrz 2021, 21:50
Highlander pisze: 14 wrz 2021, 23:28 Dodatek z mechanicznymi można sobie w każdej chwili wydrukować (wersja autorska). My ich używamy od miesięcy, dorzucamy 1-2 mechany do 2-3 graczy. Są naprawdę niezłe. Chcemy kiedyś zagrać dla checy samymi botami.
Byłbyś w stanie podać link.
Jakoś nie do końca mogę zlokalizować.
W tym wątku na BGG masz wszystko:
https://boardgamegeek.com/thread/206803 ... -cwe2-upda

Acha to ściema że nie da się grać w ten fanowski dodatek bez oficjalnego dodatku który go praktycznie powielił. Jest instrukcja, masz planszetki do wydrukowania. Brakuje drobiazgów.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: anitroche »

Highlander pisze: 18 wrz 2021, 08:23
Sloth pisze: 17 wrz 2021, 21:50
Highlander pisze: 14 wrz 2021, 23:28 Dodatek z mechanicznymi można sobie w każdej chwili wydrukować (wersja autorska). My ich używamy od miesięcy, dorzucamy 1-2 mechany do 2-3 graczy. Są naprawdę niezłe. Chcemy kiedyś zagrać dla checy samymi botami.
Byłbyś w stanie podać link.
Jakoś nie do końca mogę zlokalizować.
W tym wątku na BGG masz wszystko:
https://boardgamegeek.com/thread/206803 ... -cwe2-upda

Acha to ściema że nie da się grać w ten fanowski dodatek bez oficjalnego dodatku który go praktycznie powielił. Jest instrukcja, masz planszetki do wydrukowania. Brakuje drobiazgów.
Też polecam ten fanowski dodatek. Dzięki niemu można fajnie pograć we dwie osoby, używając frakcji, które sprawdzają się przy większej liczbie graczy. Co prawda polski pierwszy dodatek z trybami leśnogrodu też zamówiłam, bo jednak nam łatwiej automy będzie obsługiwać w ojczystym języku, ale po polsku to będą tylko 4 podstawowe boty, a w fanowskim dodatku na BGG jest wariant do grania wydrami vs boty <3 dzięki temu w końcu mogę pograć trochę kompanią plemion rzecznych, bo dodatek daje karty opisujące interakcję botów przy handlowaniu z wydrami :).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Sloth »

Highlander pisze: 18 wrz 2021, 08:23
Sloth pisze: 17 wrz 2021, 21:50
Highlander pisze: 14 wrz 2021, 23:28 Dodatek z mechanicznymi można sobie w każdej chwili wydrukować (wersja autorska). My ich używamy od miesięcy, dorzucamy 1-2 mechany do 2-3 graczy. Są naprawdę niezłe. Chcemy kiedyś zagrać dla checy samymi botami.
Byłbyś w stanie podać link.
Jakoś nie do końca mogę zlokalizować.
W tym wątku na BGG masz wszystko:
https://boardgamegeek.com/thread/206803 ... -cwe2-upda

Acha to ściema że nie da się grać w ten fanowski dodatek bez oficjalnego dodatku który go praktycznie powielił. Jest instrukcja, masz planszetki do wydrukowania. Brakuje drobiazgów.
Widziałem już wcześniej tą stronę ale, plików z kartami nie mogłem się doszukać więc uznałem że jeszcze gdzieś coś musi być 🤔 W oficjalnym dodatku jest chyba po 7 kart na każdą automę.

Edit. Więc drukuję planszetki a kart używam z podstawki ?
kasztan4321k
Posty: 144
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: kasztan4321k »

Atamán pisze: 17 wrz 2021, 21:24
Ja rzadko gram na home-rulach, ale w Root stosuję w tej chwili dwa.

ad. 1. Nie widzę potrzeby takiej zmiany. Sojusz Leśnych Stworzeń jest słaby w początkowej grze (zanim postawi pierwszą bazę), ale potrafi być bardzo mocny w późniejszych etapach (gdy uda im się mieć 2 czy nawet 3 bazy). Żetony sympatyków w tej początkowej fazie są i tak bardzo łakomym kąskiem dla wszystkich - nie może być zbyt łatwo ich zdejmować, bo inaczej Sojusz nie zdąży się rozpędzić, a ktoś już wygra grę.
ad. 2. Tę propozycję trochę bardziej rozumiem, bo faktycznie koty za łatwo jest wykosić na początku gry, zwłaszcza gdy w grze jest Kompania Plemion Rzecznych i rusza się przed kotami. Ja mam na ochronę kotów inny pomysł (patrz niżej).
ad. 3. Nie przekonuje mnie to. Rozumiem, że chodzi o to, żeby osłabić Włóczęgę? Ale trochę mało elegancji jest w tej propozycji. Dużo osób narzeka na Włóczęgę, ale ja jakoś nie czuję tej siły. Z drugiej stronie w mojej ekipie bardzo rzadko gramy tą frakcją - wynika to chyba z tego, że ma bardzo dużo mikro-zasad i duża część gry to zarządzanie swoimi przedmiotami na swojej planszetce, a w Roota gramy dla Area-Control, już nam wystarczy że Sojusz Leśnych Stworzeń w początkowym etapie gra bez wojowników na planszy.
ad. 4. Dokładnie tak gram. Nie widzę powodu zastawiania planszy ruinami, gdy w grze rywalizacja o te miejsca na budynki jest większa.

Ja stosuję w sumie 2 home-rule:
- pkt 4., czyli bez ruin, gdy nie gra Włóczęga
- Markiza de Kot jest zawsze graczem startowym
(to mój sposób, by poradzić sobie z tym, że koty potrafią być za słabe na początku gry i mogą zostać wyeliminowani)

Aczkolwiek rozważam przy najbliższym spotkaniu na Roota zaproponować przetestowanie Advanced Setup Rules (tyle że bez tego losowego draftu frakcji). Zasady Advanced Setup są jeszcze w fazie testów, mają wejść w The Marauder Expansion, ale są dostępne w formie testowej jako PnP. I te zasady lekko wzmacniają początkowe ustawienie Markizy (więcej wojowników na planszy w setupie) oraz Jaszczurzeko Kultu (startują z 2 akolitami), ale jest też kilka innych drobnych zmian. Po takich zmianach koty powinny utrzymać się na planszy i obronić swoje startowe budynki nawet, gdy nie będą pierwsze.

1. Odnośnie Sojuszu to nie zgodzę się - ich głównym problemem jest to, że one bardzo szybko się rozwijają w późniejszej grze - w przypadku innych frakcji zacząć je blokować trzeba je przy ~22Pz, w przypadku Sojuszu ~17. Jest to ogromna różnica bo sojusz bez problemu potrafi zdobyć 12 pkt w jednej grze.
2. Ja zwykle jak gram to ptakami je wykaszam, ale wydry to dobre wyzwanie by spróbować :D Dzięki ;)
3. Włóczęga jest niestety bardzo silnym przeciwnikiem jeśli pozwolisz mu się rozwinąć - w przypadku gdy ma min 3 młotki i 2 mieczyki to tak na dobrą sprawę musisz go uderzyć 2 razy by zmusić go do pójścia do lasu (a jak trafisz na kumatego vg albo nie masz szczęścia to i 3 razy). W większości przypadków musisz mu zadać tyle obrażeń ile ma przedmiotów by zniszczyć wszystko. Myślałem o tym by wprowadzić HR że vg nie może naprawiać młotkiem innych młotków - to by odrobinę mogło zbalansować grę*.

Moja ulubiona rozgrywka:
3 monetki, 2 mieczyki, 3 worki, 3 herbatki, 3 mlotki, 3 buty
Wale 3:2 - tracę dwóch ziomków, szop 2 młotki i 1 but
Wale 3:2 - tracę dwóch ziomków, szop 2 buty
Walę 3:2 - tracę dwóch ziomków, szop 3 herbatki
Skończyły mi się opcje.
Szop w następnej turze może: za pomocą młotka naprawić młotek którym naprawi młotek którym naprawi but. Najważniejsze przedmioty ma naprawione więc co może zrobić? Uderzyć i dobić koty - ewentualnie uciec i w następnej turze wszystko naprawi.
To jest frustrujące bo taka sytuacja (lub podobna) dzieje się zbyt często.

Niestety, bardzo nie lubię zaczynać kotami. W tym momencie koty są na ciut przegranej pozycji ponieważ:
-Orły mają wtedy możliwość wybrać ścieżkę bezkonfliktową z kotami. Jednak w czasie gry trzeba wybrać którą część mapy rozbudowujemy - czy dół, środek czy górę. Zależy nam jednak by wejść jak najszybciej w konflikt z orłami więc po co ich unikać?
-Sojusz od razu wrzuca nam się na te polany gdzie postawiliśmy nowe budynku zbudowane.
-Wydry mają +1 akcje gdzie mogą wykorzystać wojowników kotów do swojej akcji.

To, która frakcja zaczyna ma ogromny wpływ na grę jednak - np jeśli WA jest pierwszym graczem to najbardziej mu się opłaca dorzucić dwie karty do stronników i spasować.
karmazynowy pisze: 17 wrz 2021, 23:23 Wywalenie ruin w grze bez włóczęgi daje przewagę Kotom bo mają więcej miejsc na spamowanie budynkami.
Dzięki czemu koty mogą coś zrobić po 6 turze - jeśli koty nie wygrają do 6 tury to nie wygrają wcale. Chyba że cała reszta graczy zepsuje wszystko wręcz koncertowo :)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Highlander »

Sloth pisze: 18 wrz 2021, 10:17
Highlander pisze: 18 wrz 2021, 08:23
Sloth pisze: 17 wrz 2021, 21:50

Byłbyś w stanie podać link.
Jakoś nie do końca mogę zlokalizować.
W tym wątku na BGG masz wszystko:
https://boardgamegeek.com/thread/206803 ... -cwe2-upda

Acha to ściema że nie da się grać w ten fanowski dodatek bez oficjalnego dodatku który go praktycznie powielił. Jest instrukcja, masz planszetki do wydrukowania. Brakuje drobiazgów.
Widziałem już wcześniej tą stronę ale, plików z kartami nie mogłem się doszukać więc uznałem że jeszcze gdzieś coś musi być 🤔 W oficjalnym dodatku jest chyba po 7 kart na każdą automę.

Edit. Więc drukuję planszetki a kart używam z podstawki ?
Planszetki i instrukcje dodatku którą można pobrać w PDF. Ona pewnie jest do pobrania na głównej stronie Roota, bo chyba jest tylko oficjalna instrukcja dodatku.
adeks9
Posty: 83
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: adeks9 »

Dodatki przedpremierowo dotarły. Wszystko elegancko. Wraz z 'podziemiami' jest w pudełku zaktualizowana rozszerzona wersja księgi praw, która zakładam opisuje nowe potencjalne zależności między frakcjami oraz zasady doboru frakcji do gier w zależności od liczby graczy (jeśli było to już wspomniane w tym temacie, wybaczcie). Wydaje mi się, że w podstawce i poprzednich dodatkach tego nie było. Czas się wczytać i zapoznać z nowościami.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: ave.crux »

nieźle. dziwne, że same podziemia zniknęły ze sklepu portalu. mam nadzieję, że wrócą, bądź będzie dodruk jeżeli się wyprzedały.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: dwaduzepe »

ave.crux pisze: 20 wrz 2021, 15:13 nieźle. dziwne, że same podziemia zniknęły ze sklepu portalu. mam nadzieję, że wrócą, bądź będzie dodruk jeżeli się wyprzedały.
w sklepach normalnie sa jeszcze, juz nie nakrecaj atmosfery, ze zabraklo :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: ave.crux »

widzę, że w sklepach są i na allegro. Chodzi mi o to, że brak na stronie portalu to dziwna sprawa. Jak znajdę konkretną ekipę do roota (bo obecna jest połowicznie przekonana) to pewnie podziemia również wjadą
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: karmazynowy »

adeks9 pisze: 20 wrz 2021, 15:11 Dodatki przedpremierowo dotarły. Wszystko elegancko. Wraz z 'podziemiami' jest w pudełku zaktualizowana rozszerzona wersja księgi praw, która zakładam opisuje nowe potencjalne zależności między frakcjami oraz zasady doboru frakcji do gier w zależności od liczby graczy (jeśli było to już wspomniane w tym temacie, wybaczcie). Wydaje mi się, że w podstawce i poprzednich dodatkach tego nie było. Czas się wczytać i zapoznać z nowościami.
Księga Praw była już dodawana w podstawce od któregoś druku ale zawierała 6 frakcji (podstawka + Plemiona Rzeczne).
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
adeks9
Posty: 83
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: adeks9 »

To wiem, poprzednią księgę praw mam. To co miałem na myśli to rozbudowanie tej księgi praw o nowe frakcje i opis w jaki sposób dobierać je do gier. A dokładnie mechanizm zasięgów, z którym się nie spotkałem wcześniej:

Obrazek
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Otorek »

Mam dokładnie tę samą tabelę w Księdze Praw od podstawowego Root-a. Gre mam od niedawna, możliwe, że Księga Praw dostała aktualizacje w dodruku.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Atamán »

karmazynowy pisze: 17 wrz 2021, 23:23 Wywalenie ruin w grze bez włóczęgi daje przewagę Kotom bo mają więcej miejsc na spamowanie budynkami.
Albo mówiąc inaczej: zostawienie ruin w grze bez Włóczęgi utrudnia grę Kotom, a ja nie widzę powodu, by to robić. Zresztą to nie tylko koty na tym tracą, Jaszczurki i Krety również. Jakby gra miała poważnie podchodzić do balansu, to liczba miejsc na budynki powinna być bardziej zależna od liczby graczy i/lub tego jakimi frakcjami grają. A mi się nie chce w to bawić, żetony ruin są w woreczku z komponentami Włóczęgi i tam już zostaną.

A co do dodatków to i do mnie dotarła paczka z przedsprzedaży Portalowej i jedna partia za nami, graliśmy w składzie: Koty, Wydry, Kruki, Krety. Na mapie Jesieni, talia z podstawki.
Spoiler:
Kretom poszło zdecydowanie najgorzej w tej partii, ale ja nie skreślam tej frakcji - widzę w niej potencjał, ale muszą bardziej pilnować swoich budynków i w początkowym etapie gry mocniej inwestować w armię, które je obroni niż w szybkie wystawianie ministrów. Oczywiście w tej grze dużo zależy od kombinacji frakcji, a że wszystkie były dosyć silne militarnie, to tak to się skończyło.

Nie mogę się doczekać kolejnych partii, przetestować inne konfiguracje frakcji, przetestować nowe mapy, nową talię. Ile tego jest!

Aha - też się cieszę ze zaktualizowanej wersji Księgi Praw - super jest mieć wszystkie zasady w jednym miejscu w najnowszej wersji.

I wielki plus za pudełko (i wypraskę) od Portalu - wszystkie fracje z podstawki i obu dodatków, wraz planszetkami mieszczą się w pudełku od podstawki. Obie talie kart też (zakoszulkowane). Jedynie plansza mieści się jedna, ale super jest mieć taki pakiet w jednym pudle i jeszcze sensownie posegregowany.
ODPOWIEDZ