Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: BOLLO »

Chaos w Starym Świecie ....bo myślałem że potrzymam i zarobie kokosy a okazuje się że nikt tego nie chce.
X-wing Prom Lambda bo jest na nie popyt jak Rebel zrobił promke na ver 2.0

Myślę ze w przyszłym roku będę tutaj częściej zaglądał.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Yuri »

Troszkę wyczyściłem półki, ale szybciutko się uzupełniły :roll: :wink: Niemniej ubyło:

- "Pandemic" + wszystkie dodatki
- "Gloomhaven" + "Forgotten Circles" + insert

Pierwszy już nie trafiał na stół tak często jak dawniej i zaczynał tylko zajmować miejsce, a drugi nigdy nie miał być ograny, był częścią większego dealu i czekał na chętnego. W końcu znalazł i chwała mu za to i za wolną przestrzeń na półce.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Pax Transhumanity, bo przekombinowany i nudny. Mam nadzieję, że znalazł lepszy dom.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: eveni »

Wzięłam się za czyszczenie półki wstydu:
- Feudum - poleżała jakiś rok i stwierdziłam, że jednak nie chce mi się przebijać przez instrukcję,
- Civilization Sid Meier's - j.w.,
- Heaven&Ale - denerwowało mnie losowe rozłożenie na planszy głównej kafelków produkujących surowce,
- Pośród gwiazd - przeczytałam instrukcję i odłożyłam z myślą, że niedługo zagram (prawdopodobne leżała tak rok),
- Listy z Whitechapel - 2 lata na półce wstydu, rok po zakupie (zrobionym w ciemno) wysłuchałam recenzji, która skutecznie mnie do tego tytułu zniechęciła.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: shod »

Ostatnio sprzedałem, bo... bo stwierdziłem, że potrzebuje zrobić miejsce na Eclipse 2 ;).
Poleciały Civilization Sid Meier's z oboma dodatkami...bo przeleżała od grudnia 2019 nietknięta. Za długo trwa, za dożo zasad...chyba już bym wolał A New dawn. Poza tym mam przecież Clasha...
Poleciał też Feudum, choć wcześniej. Opinie o poziomie rozdrobnienia zasad i niechęć podczas czytania instrukcji przeważyły, ze leci na sprzedaż....choć bardo chciałem zagrać.
Chyba dojrzałem do tego, że wolę mieć gry w które chcę i lubię grać [ja oraz reszta domowników], niż takie które mi się chyba podobają ;).
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: vinnichi »

Niezły wysyp, moje Feudum też poszło... Niestety konkurencja na stół ostrzejsza niż przy wyborze miss świata
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: rav126 »

shod pisze: 16 wrz 2021, 08:28 Chyba dojrzałem do tego, że wolę mieć gry w które chcę i lubię grać [ja oraz reszta domowników], niż takie które mi się chyba podobają ;).
Cały czas z tym walczę, na razie przegrywam... Póki jest miejsce w Kallaksie :wink:
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: konradstpn »

shod pisze: 16 wrz 2021, 08:28 Chyba dojrzałem do tego, że wolę mieć gry w które chcę i lubię grać [ja oraz reszta domowników], niż takie które mi się chyba podobają ;).
Jeślibyś prowadził szkolenia bądź warsztaty w tym zakresie to jestem pierwszy 😊
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Ardel12 »

shod pisze: 16 wrz 2021, 08:28 Chyba dojrzałem do tego, że wolę mieć gry w które chcę i lubię grać [ja oraz reszta domowników], niż takie które mi się chyba podobają ;).
No ja muszę przyznać, że osiągnięcie tego jest na prawdę ciężkie. Teraz idzie mi to znacznie lepiej, ale potrafiłem trzymać gry latami zanim dotarło, że jednak mi się średnio podoba, nie ma z kim grać itd.

Ja ostatnio pozbyłem się(licząc od maja - ostatniego postu):
- Middara - tylko i wyłącznie przez ukończenie kampanii i niechęć na czekanie X lat na kolejne akty. Gra wspaniała i polecam z całego serca.
- Last Aurora z dodatkiem - zagrałem dwa razy i w sumie nudziło mnie już przy pierwszej partii. Zwykły średniak, który na miejsce na półce u mnie nie zasłużył
- Reavers of Midgard - w 2 os gra jest strasznie flakowata i popada się w pewne schematy
- Spektrum - próbowałem grać w 2, 4 i 6 ani mi ani ekipie jakoś nie sprawiało to frajdy. Nie mogliśmy wyjść poza schemat mocno w lewo/prawo lub neutralnie przez co wygrywali graczej, którym tafiła się pkt w tych 3 obszarach. Ekipy pod to szukać nie będę, wolę Tajniaków i Decrypto ze słownych.
- Nanaki - na prawdę muszę tłumaczyć?
- Unlock - któraś część. Po przejściu zawsze ląduje na sprzedaży.

Jakiś tam przemiał jest, ale zwykle gier, które otrzymałem z MH by spróbować z czym to się je. Gier, które były przemyślanymi zakupami raczej się nie pozbywam tak szybko :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: BOLLO »

- Nanaki - na prawdę muszę tłumaczyć?
Tak, poproszę. Dla mnie to dobra gra i czasem naprawdę trzeba pomyśleć. Sam nic lepszego bym nie wymyślił. Może to nie uber tytuł ale jak na początek przygody z projektowaniem gier to dla Piotrka wielki +.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: shod »

konradstpn pisze: 16 wrz 2021, 10:47 Jeślibyś prowadził szkolenia bądź warsztaty w tym zakresie to jestem pierwszy 😊
Rozważe ;)
Ardel12 pisze: 16 wrz 2021, 11:43 No ja muszę przyznać, że osiągnięcie tego jest na prawdę ciężkie. Teraz idzie mi to znacznie lepiej, ale potrafiłem trzymać gry latami zanim dotarło, że jednak mi się średnio podoba, nie ma z kim grać itd.
Trzeba czasu, żeby taka świadomość dotarła...no i chęci trochę też trzeba ;).

Żeby nie być offtop...
Wcześniej nie udzielałem się w tym wątku, bo nie zawsze powód sprzedaży był na tyle istotny, by warto byłoby się nim dzielić i by coś dał innym.
W tym roku z bólem serca poszły w inne rece również:
Maracaibo...- bardzo mi sie podobało, nawet dorobiłem nakładki na planszetki., ale...Żonie bardziej sie podoba GWT i nie chciała już w to grać. A ja jednak tez stwierdziłem, że trochę się zawiodłem, bo mi się Pirates! marzyło. [ale monetki zostawiłem ;)]

Robin Hood and The Merry Men - wszyscy, z którym grałem - poza synem - mówili, że przekombinowane, że za długa i za dużo tam wszystkiego nawciskane.... a ja nie chciałem w to wierzyć...uważałem, że się mylą....ale prawda jest taka, że mieli racje :(. Tematyka świetna, pomysły i mechaniki też całkiem niezłe...ale za dużo tego wszystkiego jak na jedną grę.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: BOLLO »

Jestem tu nowy ale nie wydaje wam się że czasem sprzedajecie gry pod wpływem chwili?
Kiedyś ktoś bardzo ładnie wkleił gifa kiedy sprzedaje gry (jak spełni jakieś kryteria). Ja na tę chwilę jeżeli wiem że zagram w jakąś grę nawet 1x w roku i będę się przy tym dobrze bawił to taka gra zostaje. Dlaczego? Bo wciąż będę czerpał z niej przyjemność. A czasem przy starych tytułach po czasie , lub po zmianie ekipy odkrywałem jaka dana gra jest fajna.

to tylko takie luźne wtrącenie.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1149 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Bruno »

BOLLO pisze: 16 wrz 2021, 15:22 Jestem tu nowy ale nie wydaje wam się że czasem sprzedajecie gry pod wpływem chwili?
Nie wszyscy mają osobne mieszkania na przechowywanie gier :wink:
Stąd rotacja tytułów musi być większa, a jej kryteria - nie zawsze zrozumiałe dla postronnych 8)
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Mi tam żona zgodziła się na kallaxa, a teraz muszę się w nim zmieścić. Nie ma mowy, żeby nie rotować 😉
BOLLO pisze: 16 wrz 2021, 15:22 Jestem tu nowy ale nie wydaje wam się że czasem sprzedajecie gry pod wpływem chwili?
Jestem tu nowy ale nie wydaje wam się że czasem Bollo kupuje gry pod wpływem chwili?😁
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: eveni »

PytonZCatanu pisze: 16 wrz 2021, 19:37 Mi tam żona zgodziła się na kallaxa, a teraz muszę się w nim zmieścić. Nie ma mowy, żeby nie rotować 😉
Jaki rozmiar kallaxa? Jest różnica 2x2 a 5x5 :D
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: garg »

eveni pisze: 16 wrz 2021, 19:48
PytonZCatanu pisze: 16 wrz 2021, 19:37 Mi tam żona zgodziła się na kallaxa, a teraz muszę się w nim zmieścić. Nie ma mowy, żeby nie rotować 😉
Jaki rozmiar kallaxa? Jest różnica 2x2 a 5x5 :D
2x2 to nawet trudno nazwać kolekcją :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: BOLLO »

PytonZCatanu pisze: 16 wrz 2021, 19:37 Mi tam żona zgodziła się na kallaxa, a teraz muszę się w nim zmieścić. Nie ma mowy, żeby nie rotować 😉
BOLLO pisze: 16 wrz 2021, 15:22 Jestem tu nowy ale nie wydaje wam się że czasem sprzedajecie gry pod wpływem chwili?
Jestem tu nowy ale nie wydaje wam się że czasem Bollo kupuje gry pod wpływem chwili?😁
No no no kupowanie to co innego :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Ardel12 »

BOLLO pisze: 16 wrz 2021, 15:22 Jestem tu nowy ale nie wydaje wam się że czasem sprzedajecie gry pod wpływem chwili?
Kiedyś ktoś bardzo ładnie wkleił gifa kiedy sprzedaje gry (jak spełni jakieś kryteria). Ja na tę chwilę jeżeli wiem że zagram w jakąś grę nawet 1x w roku i będę się przy tym dobrze bawił to taka gra zostaje. Dlaczego? Bo wciąż będę czerpał z niej przyjemność. A czasem przy starych tytułach po czasie , lub po zmianie ekipy odkrywałem jaka dana gra jest fajna.

to tylko takie luźne wtrącenie.
Dziś żałuję sprzedaży Ghost Stories, które finalnie kupiłem ponownie oraz Runewars. Przy czym Runewars po prostu w ekipie nie siadł i do dziś nie miałbym z kim grać. W obu przypadkach było to przemyślane działanie. IMHO gier jest bez liku, miejsce nie z gumy, więc rotacja musi być.

W sumie jakbym restrykcyjnie podchodził do kupowania, czyli biorąc sobie do serca budżet, to wtedy może faktycznie sprzedawałbym więcej i bez większego myślenia, byle tylko dorwać kolejną nowinkę(kasa ze sprzedaży idzie do budżetu).
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: rutra1992 »

Ardel12 pisze: 16 wrz 2021, 22:19
W sumie jakbym restrykcyjnie podchodził do kupowania, czyli biorąc sobie do serca budżet, to wtedy może faktycznie sprzedawałbym więcej i bez większego myślenia, byle tylko dorwać kolejną nowinkę(kasa ze sprzedaży idzie do budżetu).
Ja oststnio zacząłem tak robić i póki co całkiem nieźle się sprawdza (chociaż juz miałem 300 pln ponad limit, ale przeprowadzka pomogła zbic to poniżej). Realistycznie zakładam że będzie cos rosło, ale od paru miesięcy udaje mi się zwiększać to jedynie punktami myBenefit xD
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Xoltro »

Ja żałuję trochę sprzedaży scythe (ale to chyba nie ten temat, kto czego żałuje :D). Raz że był to prezent i żona się trochę obraziła. Choć z drugiej strony powiedziała mi, że mamy za dużo gier (nie jeżeli chodzi właśnie o $ tylko o miejsce w mieszkaniu, a nikt ze mną w to nie chciał grać, przy czym ja sam nie byłem ogromnym fanem tej gry). Jednak z perspektywy czasu stwierdzam, że można było jeszcze dać szanse grania z automami, bo podobno fajnie te automy działają.

A co do tematu, sprzedałem:
- posiadłość szaleństwa- mojej żonie się nie spodobało, natomiast ekipa z którą gram w planszówki ma tę grę z organizerem i wszystkimi dodatkami, po co mi więc moja wersja? No właśnie- po nic.
- carcassonne - tytuł, który kupiłem chyba jako pierwszy. Rzadko lądował na stole, bo po prostu jest średni, tym bardziej, że nie mam do niego dodatków. Strata miejsca na stole.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: RUNner »

Dungeon Alliance - miał być dobry tytuł solowy, ale dla mnie jest to przeciętna gra.
Spoiler:
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Beskid »

Bruno pisze: 16 wrz 2021, 15:59 Nie wszyscy mają osobne mieszkania na przechowywanie gier :wink:
Stąd rotacja tytułów musi być większa, a jej kryteria - nie zawsze zrozumiałe dla postronnych 8)
nieśmiało wtrącę, że motywacją do sprzedaży często są kryteria:

- poleżała jakiś rok i stwierdzam, że nie chce mi się
- dwa lata na półce wstydu
- kupiona pod wpływem recenzji, sprzedana pod wpływem innej recenzji
- nigdy nie zagrana ale muszę zrobić miejsce

jeśli wystąpią choć dwukrotnie w krótszym czasie to kwalifikują do terapii ;-)
Awatar użytkownika
cycu
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:32
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: cycu »

Cthulhu: Death May Die - w pandemii szukałem czegoś do grania solo. Uniwersum Lovecrafta uwielbiam więc stwierdziłem że zaryzykuję. Niestety to jest gra w moim typie, właściwie nic nie zależy od gracza tylko rzut kośćmi za rzutem kośćmi. Jak Posiadłość Szaleństwa uwielbiam tak tutaj tej losowości nie byłem w stanie tolerować. Klimatu Cthulhu nie ma kompletnie.

Pulsar 2849
- Leżał dłuuugi czas na półce wstydu jednak w klimacie gier S-F nie ma szans żeby wygrał długoterminowo z Projektem Gaia lub Eclipse więc został sprzedany

Everdell - Gra jest dobra, ale nie na tyle żeby zostać w mojej kolekcji w wypadku gdy inni znajomi również ją mają
slawecio cezetka
Posty: 14
Rejestracja: 08 cze 2019, 12:29
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: slawecio cezetka »

Xia z dodatkami. u mnie już leżała i mam samoróbkę fanowskich misji. Niestety brak czasu. Obawiam się że wiele gier spotka u Mnie ten los. :( Ale Zameczki są zawsze bezpieczne. :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Emil_1 »

Hate… bo głównie leżało jak graliśmy w MB:P i Edge:)
Miłego dnia! :)
ODPOWIEDZ