Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: KubaP »

Cicho coś w tym roku o Essen. Ja się wybieram, zrobiłem sobie jakąś wishlistę, ale na BGG nie ma nawet oficjalnej listy z grami. Ciekawe.
Oto mój eurowo-logiczny research: https://boardgamegeek.com/geeklist/2896 ... p-wishlist
Awatar użytkownika
Straszyk
Posty: 1305
Rejestracja: 02 lut 2011, 17:07
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: Straszyk »

Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: PytonZCatanu »

Ptaszki mi ćwierkają do ucha, że Messina Suchego to pozycja, na której naprawdę warto się zatrzymać :)
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: NestorZolo »

PytonZCatanu pisze: 28 wrz 2021, 15:19 Ptaszki mi ćwierkają do ucha, że Messina Suchego to pozycja, na której naprawdę warto się zatrzymać :)
W sensie zatrzymać się jeśli chodzi o kupowanie gier Suchego? :P
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: Gizmoo »

Strasznie żałuję, że ominie mnie tegoroczne Spiel, ale po pierwsze - za późno się zorientowałem, że w ogóle będzie impreza dostępna dla zwykłych zwiedzających, a po drugie - nie mam pojęcia, czy wytrzymałbym cały dzień w maseczce. :? Wprawdzie wytrzymałem prawie 12-sto godzinny lot do Meksyku, ale na Essen biega się wszędzie z wywieszonym językiem i jednak w takich warunkach (hałas, tłok, pośpiech) zmęczenie może nadejść bardzo szybko. A niestety w metryce już nie jest tak wesoło, a maska na paszczy - to jednak spore ograniczenie. :lol:

Czekam więc do przyszłego roku, gdzie (mam nadzieję) więcej osób będzie zaszczepionych i obędzie się już bez tak mocno restrykcyjnych zasad przestrzegania higieny. Ech... Tęsknie do czasów przedcovidowych.

Tymczasem:
KubaP pisze: 28 wrz 2021, 14:23 Oto mój eurowo-logiczny research: https://boardgamegeek.com/geeklist/2896 ... p-wishlist
Bardzo dobra i ciekawa lista! Pojawiło się na niej kilka tytułów, o których nie miałem pojęcia (dzięki Kuba za wygrzebanie), ale... Jakoś nie ma zbyt wiele tytułów, które by mnie mocno do siebie przyciągnęły. A już na pewno brak jest takich, które z miejsca trafiłyby na listę "muszę to mieć!".

Co mnie zainteresowało?

Settlement - obserwuję od dawna i wydaje mi się, że może tam być sporo świeżych pomysłów. A przynajmniej - ładnie podanych.

Corosion - Jak wyżej. Wydaje mi się, że będzie jakiś powiew świeżości. Z drugiej strony - debiutujący designer, co niestety nie zawsze gwarantuje jakość.

Merchants of The Dark Road - Wsparłem na KS wersję deluxe, więc w zasadzie czekam na swój egzemplarz, ale pozostałym radzę sprawdzić tą grę. Bardzo ciekawa mechanika rondla i wykorzystania kostek.

Luna Maris - wygląda jak combo Terraformacji Marsa z Podwodnymi Miastami, więc już na starcie jestem zainteresowany. Do tego ciekawa tematyka i fajna szata graficzna.

Khora: Rise of an Empire - Czekam na polską edycję. Wygląda na mega sprytny engine building na kartach. Zbiera dobre recenzje, Tom Vasel bardzo chwalił, więc gra jest na radarze.

Czego nie było na liście Kuby, a co jeszcze mnie zainteresowało? Przejrzałem listę na Tabletop Together i wyłowiłem takie rzeczy (które w większej części znałem już wcześniej):

Ruination - Intrygujące area control w klimacie post apo. Miałem wesprzeć na KS, ale ostatecznie przestraszyłem się walki na kostkach. Podobno jednak nie jest ta losowość taka straszna.

Moon Adventure - Gry Oink Games zawsze na propsie, a tutaj jeszcze tematyka, która mi pasuje. Wydaje się to być jakąś bardziej złożoną wariacją Deep Sea Adventure, więc czekam co tam nowego wymyślili!

Nicodemus - Bo absolutnie uwielbiam Imaginarium i ciekaw jestem, co tam Bruno Cathala do spółki z Florianem Sirieixem, znowu wykombinowali.

Factory 42 - bo za sam pomysł zrobienia gry o Marksistowskich Krasnoludach w steampunkowej fabryce należy się nagroda Złotego Banana. :lol:

Dinosaur World - Wsparte na KS, więc wymieniam z kronikarskiego obowiązku. Czekam z wypiekami na twarzy.

Stroganov - Jak wyżej. Wsparte na KS. Gra, na którą czekam najbardziej w tym roku.

Luna Capital - lubię gry kafelkowe, a tu jeszcze i oprawa ładna i temat ciekawy.

The Loop - intrygująco wyglądająca gra kooperacyjna od Pandasaurusa. Nie wsparłem i żałuję. Wydaje mi się to być bardzo gorącym tytułem na targach.

Wild Space - Ciekawa karcianka od Pandasaurusa. Podobno dużo lepszy "Splendor", czyli zabawa w karciane budowanie silniczka. Wyszło to niby jakoś całkiem niedawno, ale nikt nie widział, nikt nie słyszał. Zee Garcia zrobił recenzję i gra mnie urzekła.

Hippocrates - bardzo żałuję, że nie wsparlem tego pięknego euro od mojego ulubionego Game Brewera, ale cenę za wersję deluxe dali rozpaczliwie wysoką. Aż tak napalony nie byłem, ale gra wydaje się być mega solidnym eurasem (polecam Runthrough Rahdo)

To tyle. Niby niewiele, ale jednak trochę ciekawych tytułów się znalazło. Choć i tak to jest duuuużo mniej niż zwykle, bo moje listy na Essen zawierały zwykle po KILKADZIESIĄT pozycji. Może jeszcze dojdą jakieś tytuły na TTT, bo w sumie zawsze było tak, że ogłaszano jakieś gorące premiery nawet na kilka dni przed rozpoczęciem targów.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: BartP »

Ja, jak co roku, również mam listę gier, niemniej nie tylko essenowych, ale tak ogólnie mających premierę w tym roku. Jak czytałem instrukcję, to jest długie podsumowanko:
https://boardgamegeek.com/geeklist/2740 ... ainly-euro
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: kaszkiet »

Przejrzałem gry ze SPIEL'21 Preview i zrobiłem sobie listę różnych tytułów, które wpadły mi w oko.
https://boardgamegeek.com/geeklist/2900 ... ght-my-eye
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: mistrz_yon »

Mam temat pilny. Dzisiaj miałem wsiadać w samolot do Essen, ale złapałem jakiegoś wirusa i - ze tak to ujmę 💩💩💩

Mam zamówione i opłacone gry w przedsprzedaży. Czy ktoś będzie na miejscu i mógłby mi je odebrać i zabrać do PL? A może orientujecie się, czy istnieje na Essen usługa wynajęcia kogoś na zakupy, dostarczenia stuffu do punktu pakowania i nadania przesyłki?

Bo miałem długa listę zakupową i żal straszny. 😭😭😭
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: Atk »

mistrz_yon pisze: 15 paź 2021, 06:58 Mam temat pilny. Dzisiaj miałem wsiadać w samolot do Essen, ale złapałem jakiegoś wirusa i - ze tak to ujmę 💩💩💩

Mam zamówione i opłacone gry w przedsprzedaży. Czy ktoś będzie na miejscu i mógłby mi je odebrać i zabrać do PL? A może orientujecie się, czy istnieje na Essen usługa wynajęcia kogoś na zakupy, dostarczenia stuffu do punktu pakowania i nadania przesyłki?

Bo miałem długa listę zakupową i żal straszny. 😭😭😭
Nie wiem skąd jesteś ale zawsze możesz prosić np Oskiego z ekipa z Kości. Są na pewno wczoraj robili stream, albo prosić kogoś z portalu bo też się wybrali.
Z tego co kojarzę to Marek z Trolli też jest tam
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: wilczelyko »

Essen, Essen i po Essen:) Dużo mniejsze były targi w tym roku (połowa odwiedzających w porównaniu z zeszłym rokiem, znacząco mniej stoisk), ale też mniejszy był ścisk, nie było korków na dojeździe, dużo spokojniej. Z ciekawych tytułów:
Garden nations - fajna, oryginalna mechanika wymuszania ruchów w określonych częściach planszy. Trochę gra logiczna, pięknie (będzie) wydana.
IKI - wcale nie nowość, ale nas urzekła. Chodzimy po targu japońskim, rozwijając swoich rzemieślników i robiąc zakupy. Ciekawa mechanika, rozsądny czas gry, ładne meeple.
BIOS: mesosphere - uroczy autor i przedziwne znaczniki robali sprawiły, że większość z nas kupiła. Szykuje się długi mózgotrzep.
Bitoku - prześlicznie wydane euro w świecie inspirowanym Mononoke czy mitologią japońską. Bardzo solidna ciułanka z mnóstwem klimatu. Kupiłem w ciemno i nie żałuję.
Khora - tylko polskie wydanie powstrzymało mnie od zakupu. Zaskakująco fajne budowanie silniczka.
LUNA Capital - spoko układanka, ładnie wydana, pozytywne zaskoczenie, bo nie lubię zwykle tego typu gier.
Trochę rozczarowania:
- Furnace - pasjans z dość małą ilością możliwości, ale mechanizm licytacji bardzo udany.
- Belgian Beers Race - fajny temat, przeuroczy ludzie na stoisku, ale gra mechanicznie taka se - zbyt ciężka jak na imprezowy temat, długo trwa
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: bajbaj »

wilczelyko pisze: 18 paź 2021, 09:46 Essen, Essen i po Essen:) Dużo mniejsze były targi w tym roku (połowa odwiedzających w porównaniu z zeszłym rokiem, znacząco mniej stoisk), ale też mniejszy był ścisk, nie było korków na dojeździe, dużo spokojniej. Z ciekawych tytułów:
Garden nations - fajna, oryginalna mechanika wymuszania ruchów w określonych częściach planszy. Trochę gra logiczna, pięknie (będzie) wydana.
IKI - wcale nie nowość, ale nas urzekła. Chodzimy po targu japońskim, rozwijając swoich rzemieślników i robiąc zakupy. Ciekawa mechanika, rozsądny czas gry, ładne meeple.
BIOS: mesosphere - uroczy autor i przedziwne znaczniki robali sprawiły, że większość z nas kupiła. Szykuje się długi mózgotrzep.
Bitoku - prześlicznie wydane euro w świecie inspirowanym Mononoke czy mitologią japońską. Bardzo solidna ciułanka z mnóstwem klimatu. Kupiłem w ciemno i nie żałuję.
Khora - tylko polskie wydanie powstrzymało mnie od zakupu. Zaskakująco fajne budowanie silniczka.
LUNA Capital - spoko układanka, ładnie wydana, pozytywne zaskoczenie, bo nie lubię zwykle tego typu gier.
Trochę rozczarowania:
- Furnace - pasjans z dość małą ilością możliwości, ale mechanizm licytacji bardzo udany.
- Belgian Beers Race - fajny temat, przeuroczy ludzie na stoisku, ale gra mechanicznie taka se - zbyt ciężka jak na imprezowy temat, długo trwa
Jak łatwo zapomnieć, że w zeszłym roku nie było targów, a więc ten zeszły to 2019. Moje jedyne, ale nie ostatnie Essen jak na razie :D Jedno pytanie klaryfikujące, czy w przypadku Biosa chodzi o Bios: Mesofauna Eklunda? Jeśli tak, to czyżby sam Phil Was do gry wprowadzał?
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: wilczelyko »

bajbaj pisze: 18 paź 2021, 10:08 Jak łatwo zapomnieć, że w zeszłym roku nie było targów, a więc ten zeszły to 2019. Moje jedyne, ale nie ostatnie Essen jak na razie :D
Prawda, ostatnie na żywo były dwa lata temu:)
bajbaj pisze: 18 paź 2021, 10:08 Jedno pytanie klaryfikujące, czy w przypadku Biosa chodzi o Bios: Mesofauna Eklunda? Jeśli tak, to czyżby sam Phil Was do gry wprowadzał?
Tak, uroczy człowiek. To część fajności Essen, że często słuchasz zasad od autora. Mesofauny nie było jeszcze do kupienia, ale z kodem można było zamówić bez kosztów przesyłki - co od razu zrobiliśmy. Kolega kupił Megafaunę (ostatnią, skubany), żeby dostać autograf:)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: japanczyk »

wilczelyko pisze: 18 paź 2021, 09:46 IKI - wcale nie nowość, ale nas urzekła. Chodzimy po targu japońskim, rozwijając swoich rzemieślników i robiąc zakupy. Ciekawa mechanika, rozsądny czas gry, ładne meeple.
IMHO to jest jedna z najlepszych gier w jakie grałem - mam oryginał i jest cudowny
wilczelyko pisze: 18 paź 2021, 09:46 - Furnace - pasjans z dość małą ilością możliwości, ale mechanizm licytacji bardzo udany.
Jak mozna nazwac te gre pasjansem skoro jej core to licytacja o karty produkcji? xD
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: wilczelyko »

japanczyk pisze: 18 paź 2021, 10:42 Jak mozna nazwac te gre pasjansem skoro jej core to licytacja o karty produkcji? xD
Nam licytacja zajmowała max 1/5 czasu, reszta to wpatrywanie się w swoje karty i przestawianie kosteczek. Znaczącą większość czasu gracze mamroczą pod nosem obliczenia i obracają karty bez świadomości otoczenia:)
Ale to nie jakaś wielka wada, miło się w to grało. Szkoda, że na tych kartach jest tak na prawdę tak mało możliwości - wszystkie akcje są bardzo proste i jest ich bodaj trzy (zmieniają się tylko zawarte surowce).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: detrytusek »

japanczyk pisze: 18 paź 2021, 10:42 IMHO to jest jedna z najlepszych gier w jakie grałem - mam oryginał i jest cudowny
Ha. Ciekawe czy jakiś sklep to przywiezie ze sobą bo gra wygląda naprawdę interesująco. Vasel gdyby mógł to by się z nią ożenił sądząc po recenzji.

EDIT: Teraz widzę, że w 2015 to jest 1 edycja, a ta jest z 2021. No to może ktoś będzie mieć...
Ostatnio zmieniony 18 paź 2021, 11:18 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: japanczyk »

wilczelyko pisze: 18 paź 2021, 11:09 Nam licytacja zajmowała max 1/5 czasu, reszta to wpatrywanie się w swoje karty i przestawianie kosteczek. Znaczącą większość czasu gracze mamroczą pod nosem obliczenia i obracają karty bez świadomości otoczenia:)
Ale to nie jakaś wielka wada, miło się w to grało. Szkoda, że na tych kartach jest tak na prawdę tak mało możliwości - wszystkie akcje są bardzo proste i jest ich bodaj trzy (zmieniają się tylko zawarte surowce).
To w mojej grze licytacja była esencją gry i byly tam najwieksze emocje - szczegolnie, ze zdolnosci sa asymetryczne i kazdy inaczej bedzie budował silniczek
A czesc z przestawianiem surowców była błyskawiczna, bo jak mowisz akcji jest 4 na krzyż i sprowadza sie do konwersji surowców, upgrade'u akrt i konwersji surowców na punkty ;-)

IMHo swietny filler
John_S_PJK

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: John_S_PJK »

:)
Ostatnio zmieniony 14 lut 2022, 00:09 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: shaggy92 »

Mnie dziwi, że tak bardzo bez echa przeszło Imperial Steam:
viewtopic.php?f=1&t=73126&p=1402002&hil ... m#p1402002
https://boardgamegeek.com/boardgame/338 ... rial-steam

Trochę wygląda jakby Capstone Games dało totalnie dupy z promocją tej gry a jest mocno wypakowana komponentami + całkiem solidnie zaprojektowana.
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: rogal »

Potwierdzam super tytul. Kolega gral na essen. Już mamy pozamawiane swoje egzemplarze.
Awatar użytkownika
beam022
Posty: 687
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: beam022 »

rogal pisze: 20 paź 2021, 13:42 Potwierdzam super tytul. Kolega gral na essen. Już mamy pozamawiane swoje egzemplarze.
A mówisz to o której grze? :)
mirukan pisze: 28 gru 2021, 19:05(...) Nie pasuje to po grzyba korzystasz z forum? (...) Masz problem? (...) Nikt Cię tu siłą nie trzyma!
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: rogal »

Imperial steam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: detrytusek »

I jakie tytuły Wam po targach wpadły do kategorii plusów po ograniu? Messina widzę, żę jest iki, Golem iki, IKI nie jest iki ale ciężko to debiutem nazwać... Ark Nova? chociaż tu też głosy o grze maksimum poprawnej, Boonlake może?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: mat_eyo »

Golem, Ark Nova, Boonlake i Mobile Markets jeszcze nie ograłem. Dla mnie Origins jest bardzo dobre, czekam na więcej rozgrywek. W weekend poznałem Embarcadero i choć nie jest to gra wybitna, to ciekawe budowanie stołu i układanie budynków 3d. Chętnie bym zagrał ponownie.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: Otorek »

Z targowych gier mam IKI, ale to właściwie nowa edycja, a nie nowa gra. Jakość jest ok, projekt graficzny jest piękny, nawet denka pudełek zawierają grafikę, sposób pakowania gry beznadziejny - w środku elementy latają luzem, więc są głosy, ze komuś rozszarpało planszetki graczy lub inne podobne uszkodzenia - moja przyjechała cała. W instrukcji jest kilka baboli, które mają być załatane w kolejnym dodruku - głównym błędem wpływającym na rozgrywkę jest kolejność graczy na torze ikizama - angielska instrukcja głosi, że zaczyna "rightmost" a w rzeczywistości po prostu gramy od lewej (1-4 --> 1 --> 2 --> 3 --> 4.)
Jestem dopiero po jednej rozgrywce - i muszę przyznać, że to przyjemna średnia gra euro o uroczym klimacie (choć sama rozrgywka jest sucha jak pieprz), ale nie widze tu nic wybitnego. W kolekcji zostanie i mam nadzieję, że po kolejnych rozgrywkach jednak coś wyjątkowego w niej ujrze.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Essen Spiel 2021 - interesujące tytuły

Post autor: Michito »

Czy ktoś z Was miał uwagę sprawdzić:

https://boardgamegeek.com/boardgame/293835/oltree

?

Grafiki na +, autor na +, jestem zaciekawiony.
ODPOWIEDZ