(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1668 times
Been thanked: 2087 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

Cantona pisze: 08 paź 2021, 06:08 Dominant Species Marine - jaki będzie miał tytuł? plany na grudzień? czy coś źle zasłyszałem?^^
1. Nie jest znany tytuł dla Marine (tylko dla zwykłego)
2. Zwykły wyjdzie w Q1 2022, Marine PL później.
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: maciej.kr »

Doszły mnie słuchy że jest kolejna obsuwa Sukcesorów. Mam chyba 90 procent tytułów wydanych przez Phalanx. Zawsze ich chwaliłem i lubię ich gry.
Ale jeżeli to prawda a czekam na Sukcesorów i Hannibala to więcej nic nie kupię przed wydaniem od Phalanx.



Ile już jesteśmy po planowanym terminie?
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: _leigam_ »

maciej.kr pisze: 09 paź 2021, 10:54 Doszły mnie słuchy że jest kolejna obsuwa Sukcesorów. Mam chyba 90 procent tytułów wydanych przez Phalanx. Zawsze ich chwaliłem i lubię ich gry.
Ale jeżeli to prawda a czekam na Sukcesorów i Hannibala to więcej nic nie kupię przed wydaniem od Phalanx.



Ile już jesteśmy po planowanym terminie?
to prawda
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: maciej.kr »

Sprawdziłem planowaną dostawę. MIał być październik 2020 roku. Mamy październik 2021 a dostawa ma być ponoć w styczniu 2022.

Straszna lipa
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Muleq »

Mnie już przeszła faza złości. Teraz jestem w nastroju zbójcerza Ofermy i po kolejnej obsuwie z uśmiechem na twarzy krzyczę "Wiwat srebrny jubileusz!!" :wink:
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 441 times
Been thanked: 135 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: esubotowicz »

PytonZCatanu pisze: 08 paź 2021, 07:25
Cantona pisze: 08 paź 2021, 06:08 Dominant Species Marine - jaki będzie miał tytuł? plany na grudzień? czy coś źle zasłyszałem?^^
1. Nie jest znany tytuł dla Marine (tylko dla zwykłego)
2. Zwykły wyjdzie w Q1 2022, Marine PL później.
Władcy Mórz? 😁
Ewa
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AntBehindLeaf »

esubotowicz pisze: 09 paź 2021, 16:57
PytonZCatanu pisze: 08 paź 2021, 07:25
Cantona pisze: 08 paź 2021, 06:08 Dominant Species Marine - jaki będzie miał tytuł? plany na grudzień? czy coś źle zasłyszałem?^^
1. Nie jest znany tytuł dla Marine (tylko dla zwykłego)
2. Zwykły wyjdzie w Q1 2022, Marine PL później.
Władcy Mórz? 😁
Władcy much. I Czesio na okładce :lol:
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: micaj »

_leigam_ pisze: 09 paź 2021, 11:58
maciej.kr pisze: 09 paź 2021, 10:54 Doszły mnie słuchy że jest kolejna obsuwa Sukcesorów. Mam chyba 90 procent tytułów wydanych przez Phalanx. Zawsze ich chwaliłem i lubię ich gry.
Ale jeżeli to prawda a czekam na Sukcesorów i Hannibala to więcej nic nie kupię przed wydaniem od Phalanx.



Ile już jesteśmy po planowanym terminie?
to prawda
"Unfortunately, we’ve just received word from the printing house that the printing of the remaining language editions (Polish, German, French, and Czech) will be delayed even further. That means the shipping of these four editions will begin in January 2022 instead of December 2021. We’re sorry for the delay, but at this point, we’re unable to do anything to speed up the process."
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Kwestor »

maciej.kr pisze: 09 paź 2021, 10:54 Ale jeżeli to prawda a czekam na Sukcesorów i Hannibala to więcej nic nie kupię przed wydaniem od Phalanx.
Przy obecnej sytuacji druku i transportu z Chin polecałbym w ogóle nic nie kupować przed wydaniem, niezależnie od wydawcy. Chyba, że masz pewność, że jest drukowane w europie.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: garg »

Kwestor pisze: 10 paź 2021, 13:23
maciej.kr pisze: 09 paź 2021, 10:54 Ale jeżeli to prawda a czekam na Sukcesorów i Hannibala to więcej nic nie kupię przed wydaniem od Phalanx.
Przy obecnej sytuacji druku i transportu z Chin polecałbym w ogóle nic nie kupować przed wydaniem, niezależnie od wydawcy. Chyba, że masz pewność, że jest drukowane w europie.
Chyba że nie robi Ci różnicy czekanie trzy-cztery lata zamiast jednego - jak na większość gier od Awaken Realms :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: CoLdY7 »

Kwestor pisze: 10 paź 2021, 13:23
maciej.kr pisze: 09 paź 2021, 10:54 Ale jeżeli to prawda a czekam na Sukcesorów i Hannibala to więcej nic nie kupię przed wydaniem od Phalanx.
Przy obecnej sytuacji druku i transportu z Chin polecałbym w ogóle nic nie kupować przed wydaniem, niezależnie od wydawcy. Chyba, że masz pewność, że jest drukowane w europie.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli błądzę, ale skoro ceny wszystkiego idą cały czas w górę, to za te kilka lat czekania na wersję retailową, nie będzie ona miała wyższej ceny niż teraz sugerowana? I opłaca się brać na wspieraczce bo ten koszt się nie zwiększy pomimo upływu czasu?

No chyba że cena SCD też jest niepodważalna i nie ma prawa wzrosnąć.

Pytanie czy jest ktoś gotowy na zamrożenie kasy czy nie. Bo czekać i tak będzie.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: maciej.kr »

Myślę że problem jest taki że za te gry (sukcesorzy i Hannibala z ks) wydawnictwo dostało już pieniądze i zdążyło już je wydać na kilka innych projektów i koszty własne. W tzw międzyczasie pojawiło się sporo nowych pozycji i dodruków ale one mają priorytet bo przyniosą następną kasę. A tu mamy już skonsumowaną kasę i z tego co zostanie wyślemy na ten czy inny rynek gry. A Polska może być realizowana na końcu. Poprostu lipa. Sam prowadzę firmę i nie wyobrażam sobie żeby działać w ten sposób.
Pozostaje czekać i wyciągnąć wnioski na przyszłość
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Luke555 »

maciej.kr pisze: 10 paź 2021, 14:28 Myślę że problem jest taki że za te gry (sukcesorzy i Hannibala z ks) wydawnictwo dostało już pieniądze i zdążyło już je wydać na kilka innych projektów i koszty własne. W tzw międzyczasie pojawiło się sporo nowych pozycji i dodruków ale one mają priorytet bo przyniosą następną kasę. A tu mamy już skonsumowaną kasę i z tego co zostanie wyślemy na ten czy inny rynek gry. A Polska może być realizowana na końcu. Poprostu lipa. Sam prowadzę firmę i nie wyobrażam sobie żeby działać w ten sposób.
Pozostaje czekać i wyciągnąć wnioski na przyszłość
Zgadzam się z Tobą Maciej. Firma która tak olewa klienta, wydaje tyle nieprawdziwych updat’ów nie zyska mojego zainteresowania żadnym nowym projektem (m.in. Ich teksty że już statek wypłynął i jak tylko dotrze to wysyłka/ potem że jednak trzeba czekać na druk instrukcji… i oczywiście wersja pol. na szarym końcu…)
Od ekscytacji Kickstarterem z Sukcesorami po polsku, z powodu kolejnych obsuw czasowych przeszło mi w fazę złości - gdzieś koło wiosny lata tego roku, a potem już w fazę zobojętnienia, miała być dostawa w X 2021 , potem XII 2021, będzie w styczniu ?. Co mnie to….
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adalbert »

Jak się ma Wasze wydanie Cynowego Szlaku do Kickstarter Expanded Edition?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: krwlng »

adalbert pisze: 11 paź 2021, 08:38 Jak się ma Wasze wydanie Cynowego Szlaku do Kickstarter Expanded Edition?
Nie jestem z Phalanxa, ale znam odpowiedź - w polskiej wersji nie ma komponentów do rozszerzeń Arsenic i Emigration (aczkolwiek przetłumaczone zasady są w instrukcji), poza tym wszystko co było na kampanii będzie w pudełku (np. zdobione drewienka), a komponenty do w/w dodatków będzie można dokupić później w sklepie Alley Cat Games (3 miesiące od dowiezienia kampanii, przy dużym zainteresowaniu MOŻE Phalanx to ściągnie do kraju) - info z wywiadu w Planszowych Newsach.
copychef
Posty: 123
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 97 times
Been thanked: 48 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: copychef »

Czy Hannibal & Hamilcar: Golden Geek Edition pojawi się w polskiej dystrybucji?
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

krwlng pisze: 11 paź 2021, 12:48
adalbert pisze: 11 paź 2021, 08:38 Jak się ma Wasze wydanie Cynowego Szlaku do Kickstarter Expanded Edition?
Nie jestem z Phalanxa, ale znam odpowiedź - w polskiej wersji nie ma komponentów do rozszerzeń Arsenic i Emigration (aczkolwiek przetłumaczone zasady są w instrukcji), poza tym wszystko co było na kampanii będzie w pudełku (np. zdobione drewienka), a komponenty do w/w dodatków będzie można dokupić później w sklepie Alley Cat Games (3 miesiące od dowiezienia kampanii, przy dużym zainteresowaniu MOŻE Phalanx to ściągnie do kraju) - info z wywiadu w Planszowych Newsach.
Rozszerzenia Arsenic i Emigration będą także w polskiej edycji.
copychef pisze: 11 paź 2021, 23:08 Czy Hannibal & Hamilcar: Golden Geek Edition pojawi się w polskiej dystrybucji?
Czy gra będzie sprzedawana w Polsce? Tak. Czy będzie polska edycja? Na razie nie ma takich planów.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: krwlng »

adrturz pisze: 12 paź 2021, 17:19 Rozszerzenia Arsenic i Emigration będą także w polskiej edycji.
Zatem czego nie będzie? ( https://youtu.be/pWVIuhBUUtc?t=502 )
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: litk »

Jest już jakaś konkretna data premiery dodruków Scythe i My Little Scythe?

Edit: Bo z powodu zatrzymania fabryk w chinach z powodu deficytów węgla wydaje się że wiele premier będzie przesuniętych.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gosiek »

Phalanx, będziecie może wydawać polską wersję Hegemony?

https://www.kickstarter.com/projects/he ... =bggforums
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: emka »

Czy wiadomo coś dokładniej odnośnie daty dodruku Brass: Lancashire?
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: RasTafari »

krwlng pisze: 12 paź 2021, 17:36
adrturz pisze: 12 paź 2021, 17:19 Rozszerzenia Arsenic i Emigration będą także w polskiej edycji.
Zatem czego nie będzie? ( https://youtu.be/pWVIuhBUUtc?t=502 )
6 kart i 8 kafelków które były jako KS Pack. Reszta jest (Arszenik i Emigracja), łącznie z pomalowanymi meplami.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 441 times
Been thanked: 135 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: esubotowicz »

Czy data premiery Cynowego Szlaku nie jest zagrożona - 16 listopada?
Ewa
tomasz86
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: tomasz86 »

Witam,

Czy szykuje sie jakaś nowa poprawiona edycja Twilight Struggle wraz z dodatkiem bo widze jest koniec nakładu?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: jakmis83 »

Uprzejmie proszę o informację, czy znany jest konkretny lub orientacyjny termin premiery dodruków Scythe?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ