Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
oli_37
Posty: 108
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:35
Been thanked: 23 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: oli_37 »

Nożyk - dużo zabawy, ale warto.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 129 times
Been thanked: 384 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: kurdzio »

Vordi pisze: 07 paź 2021, 14:12 A jak to wycinacie z etykiety? Nożyczki, nożyk? 😀
Nożyczki (tu nie ma filozofii). Etykiety są troszkę mniejsze niż same drewienka dlatego bez problemu pasują.
Efekt finalny:
Spoiler:
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: jacobPL »

Z obu stron oklejasz? Dostałbym szału, gdyby się odwracały na drugą stronę bez naklejek hehe.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: dwaduzepe »

jacobPL pisze: 08 paź 2021, 13:25 Z obu stron oklejasz? Dostałbym szału, gdyby się odwracały na drugą stronę bez naklejek hehe.
ja to bym dostal szalu jak bym mial tak krzywo ponaklejane jak na tym zdjeciu, ale ja mam nerwice natrectw :)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 129 times
Been thanked: 384 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: kurdzio »

jacobPL pisze: 08 paź 2021, 13:25 Z obu stron oklejasz? Dostałbym szału, gdyby się odwracały na drugą stronę bez naklejek hehe.
Tak, z obu stron :)

Nerwicy natręctw na szczęście nie mam, a te naklejki mają dla mnie większą funkcję praktyczną niż estetyczną ;)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
akon
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, 12:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: akon »

Dr. Nikczemniuk pisze: 01 paź 2021, 11:32
jacobPL pisze: 01 paź 2021, 09:05
akon pisze: 01 paź 2021, 09:01
P.S. A to liczenie punktów można sobie ułatwić, na BGG widziałem patent typu "Strength track".
Dokładnie tak, ja zamówiłem już w drukarni. Wnętrze ramki wystarczy jak będzie 10x10cm ;)
Eeeee...w drukarni?
Ja sam to druksąłem i zalaminowałem i jest git, tylko musiałem zrobić pare testowych druków aby rozmiar był odpowiedni.
19pkt to trochę mało. Dorobiłem dodatkowy rządek jakby ktoś mocniejszą załogę tworzył.
Spoiler:
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: AntBehindLeaf »

akon pisze: 20 paź 2021, 17:35 19pkt to trochę mało. Dorobiłem dodatkowy rządek jakby ktoś mocniejszą załogę tworzył.
To po to jest zeskalowane do 19, żebyś powyżej tego odwrócił znacznik na drugą stronę, gdzie naklejasz "2" i masz 20, 21, 22 etc.
Oskar90
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2021, 11:28
Lokalizacja: Tarnów
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: Oskar90 »

Też dziś ogarnąłem te naklejki, oczywiście z obu stron. 4 godziny roboty, ale efekt zadowalający
Obrazek
Oskar90
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2021, 11:28
Lokalizacja: Tarnów
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: Oskar90 »

Jeśli ktoś ma nadmiar gotówki można sobie kupić na etsy piękne elementy 3d za ok. 700 zł :shock:
https://www.etsy.com/pl/listing/1049121 ... ns=1&sts=1
Obrazek
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: dwaduzepe »

Oskar90 pisze: 23 paź 2021, 12:30 Jeśli ktoś ma nadmiar gotówki można sobie kupić na etsy piękne elementy 3d za ok. 700 zł :shock:
https://www.etsy.com/pl/listing/1049121 ... ns=1&sts=1
wow totalnie aklimatyczne, tej krowki to nawet nie skomentuje, za darmo bym tego nie wzial, serio
Xyhoo
Posty: 186
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 325 times
Been thanked: 142 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: Xyhoo »

Jestem po 11tu rozgrywkach w ten tytuł i mimo początkowego zachwytu muszę zarzucić tej grze niską regrywalność.
Gra się mocno tak samo z partii na partię.
Największa zaleta czyli dokładanie i zabieranie robotnika, że zawsze w puli jest ich tyle samo jest nadal niesamowicie przyjemne. Natomiast efekty kart i ich używanie jest tak nieintuicyjne, że nie mam ochoty tłumaczenia tej, ostatecznie, bardzo prostej gry nowym osobom. Gra do piwka z osobami, które już znają grę bardzo dobrze jak najbardziej tak, być może nie na danie główne, ale takie pół drogi między fillerem, a poważnym euro.
Przydałby się dodatek z nowymi kartami, bohaterami i kafelkami celów żeby tytuł utrzymał świeżość
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: AntBehindLeaf »

Chopie, jakbym ja zagrał w jakąś grę 11 razy xd
100 zł / 11 razy to masz big maca za partię.
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: jacobPL »

Xyhoo pisze: 01 sty 2022, 02:56 Gra do piwka z osobami, które już znają grę bardzo dobrze jak najbardziej tak, być może nie na danie główne, ale takie pół drogi między fillerem, a poważnym euro. Przydałby się dodatek z nowymi kartami, bohaterami i kafelkami celów żeby tytuł utrzymał świeżość
Zgoda, u mnie poszła w wymianie jakiś czas temu. Zagram, gdy ktoś wyciągnie na rozgrzewkę, ale sam nie proponuję.
Mevlex
Posty: 97
Rejestracja: 19 paź 2020, 19:21
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: Mevlex »

Gra odkurzona po ponad roku. Grało się bardzo przyjemnie. Dwuosobowa rozgrywka. Minimalny downtime. Szybkie tury. Bardzo podoba mi się jaki ta gra ma flow.

Niestety przez nierozważne granie razem z kuzynem poblokowaliśmy sobie szarych robotników (robiąc nimi najazd) i zostaliśmy z niebieskimi i czerwonymi robotnikami dostępnymi w grze, w sytuacji gdzie na planszy były jeszcze dostępne osady do najazdu, ale wyłącznie dla szarego robotnika. W konsekwencji nie dało się z nimi już nic zrobić do końca gry. Może powinna być w takiej sytuacji jakaś zasada przełamująca warunek dostawienia robotnika konkretnego koloru dla wykonania najazdu?

Niemniej grało się sprawnie i fajnie. Kto gry nie znał- winien spróbować.
Redor
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 21:34
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Raiders of Scythia / Najeźdźcy ze Scytii (Shem Phillips)

Post autor: Redor »

Mevlex pisze: 10 paź 2023, 21:01 Gra odkurzona po ponad roku. Grało się bardzo przyjemnie. Dwuosobowa rozgrywka. Minimalny downtime. Szybkie tury. Bardzo podoba mi się jaki ta gra ma flow.

Niestety przez nierozważne granie razem z kuzynem poblokowaliśmy sobie szarych robotników (robiąc nimi najazd) i zostaliśmy z niebieskimi i czerwonymi robotnikami dostępnymi w grze, w sytuacji gdzie na planszy były jeszcze dostępne osady do najazdu, ale wyłącznie dla szarego robotnika. W konsekwencji nie dało się z nimi już nic zrobić do końca gry. Może powinna być w takiej sytuacji jakaś zasada przełamująca warunek dostawienia robotnika konkretnego koloru dla wykonania najazdu?

Niemniej grało się sprawnie i fajnie. Kto gry nie znał- winien spróbować.
W sytuacji, kiedy każde z pozostałych pól najazdu wymaga szarego robotnika, a nie ma go w dostępnej puli to autor gry sugeruje, żeby w takiej sytuacji traktować niebieskiego robotnika jako szarego. Widziałem, że w nowym wydaniu angielskiej edycji zostały zmienione wymagania co do kolorów robotników na niektórych polach, co ma uniemożliwić wystąpienie takiej sytuacji.

Źródło:

https://boardgamegeek.com/thread/250103 ... 4#35787344
ODPOWIEDZ