Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: brazylianwisnia »

Elemenek pisze: 03 paź 2021, 17:54 Nie widzialem informacji, a na grupie Zaloga Galakty nie otrzymalem odpowiedz. Czy dodruki cyklow np Widma Carcosy czy tez Zmowa nad Innsmouth beda wydawane tez na zasadzie 1 pudleko kampanijne i 1 badaczy?
Polska wersja to wielka niewiadoma. Zainteresowanie jest duże ale nie wiem czy na tyle by robić 3ci druk każdego cyklu. Obstawiam że nie ale roznie może być. Narazie wszystkie zlecone dodruki przez Galakte będą w starej wersji. Bo nie istnieje jeszcze taki produkt poza Dunwich a zamówienia poszły chyba dość dawno temu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1667 times
Been thanked: 2087 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: PytonZCatanu »

Czy znane są jakieś daty (konkretna albo chociaż kwartał) co do Pax Pamir 2ed.?
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Speedy_new »

Czy wiadomo cos na temat potencjalnego dodruku Eldritch Horror - Maski Nyarlathotepa.
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: meDarq »

Speedy_new pisze: 04 paź 2021, 20:51 Czy wiadomo cos na temat potencjalnego dodruku Eldritch Horror - Maski Nyarlathotepa.
Tak, jest zapowiedziany, ale chyba jeszcze bez daty
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Elemenek »

Bardzo zaskoczyla mnie informacja o dodruku "Masek". Gra ma juz 8 lat, konkurencja w klimatach Arkham jest naprawde mocna, a sam dodatek celuje raczej w osoby ktore maja juz wszystko pozostale. Bardzo mnie cieszy ze gra dalej zyje (w sensie dodruku, bo linia juz dawno zamknieta). Rok obserwowalem jak wszystko znikalo, a ceny szly w gore. Fajnie ze sutuacja zostala unormowana. Polecam wszystkim, bo to rewelacyjna gra!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1667 times
Been thanked: 2087 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: PytonZCatanu »

PytonZCatanu pisze: 04 paź 2021, 12:56 Czy znane są jakieś daty (konkretna albo chociaż kwartał) co do Pax Pamir 2ed.?
Podbijam :)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

Wg strony Galakty:
Listopad 2021.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
bourbon
Posty: 108
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: bourbon »

droga Galakto, czy jest szansa na udost juz pl instrukcji do dinosaur island
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

bourbon pisze: 09 paź 2021, 14:10 droga Galakto, czy jest szansa na udost juz pl instrukcji do dinosaur island
zapytaj na grupie Załoga Galakty, tu raczej nie zaglądają.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Jacek_PL »

Wie ktoś może czy Galakta sugerowała gdzieś jakiś przybliżony termin wydania poprawionej podstawki do Horroru w Arkham ? Czy to ma być razem z dodatkiem "Na krawędzi Ziemi" czy zupełnie niezależnie ?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta przygotuje polską wersję gry Beast (link do KS).

 Źródło: FB Galakty, FB Planszowych Newsów

Edit:
Na KS się pewnie nie skuszę, ale styl graficzny mnie pozytywnie zaintrygował :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Elemenek »

Jacek_PL pisze: 10 paź 2021, 17:48 Wie ktoś może czy Galakta sugerowała gdzieś jakiś przybliżony termin wydania poprawionej podstawki do Horroru w Arkham ? Czy to ma być razem z dodatkiem "Na krawędzi Ziemi" czy zupełnie niezależnie ?
Niezaleznie, pod koniec tego roku.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rand »

Czy Galakta ostatnio dawała jakiś update odnośnie gier? Na tym sprzed miesiąca dużo nie pokazali, do tego temat paru gier w ogóle nie był poruszany.
Według zapowiedzi na ich stronie Wyspa dinozaurów jest "w produkcji" jeśli tak, to raczej wątpliwe, żeby z Chin przypłynęła na listopad....
Endless Winter na kickstarterze miało informacje o grudniu 2021, w zapowiedziach galakty jest pod szyldem w przygotowaniu, czyli na dobrą sprawę już można zmienić na Q1/Q2 2022.O Tidale of blades w ogóle informacji nie było :-/
Philm
Posty: 15
Rejestracja: 18 maja 2021, 09:02
Been thanked: 15 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Philm »

Czy Galakta wspominała coś o Oriflamme: Ablaze?
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Atk »

rand pisze: 17 paź 2021, 22:18 Czy Galakta ostatnio dawała jakiś update odnośnie gier? Na tym sprzed miesiąca dużo nie pokazali, do tego temat paru gier w ogóle nie był poruszany.
Według zapowiedzi na ich stronie Wyspa dinozaurów jest "w produkcji" jeśli tak, to raczej wątpliwe, żeby z Chin przypłynęła na listopad....
Endless Winter na kickstarterze miało informacje o grudniu 2021, w zapowiedziach galakty jest pod szyldem w przygotowaniu, czyli na dobrą sprawę już można zmienić na Q1/Q2 2022.O Tidale of blades w ogóle informacji nie było :-/
EW chyba u Aśki gdzieś było mówione, że w tym roku się nie wyrobia, za co mój portfel dziękuję
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: litk »

Mnie interesuje Terra Incognita, która czeka na potwierdzenie terminu, czyli pewnie jakiś 2 kwartał przyszłego roku.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Backero »

litk pisze: 19 paź 2021, 09:46 Mnie interesuje Terra Incognita, która czeka na potwierdzenie terminu, czyli pewnie jakiś 2 kwartał przyszłego roku.
Właśnie przyszedłem tu pytać o to samo. Ostatnio wydniała data grudzień 2021 więc liczyłem na święta, ale od dłuższego czasu brak aktualizacji. Mam nadzieję, że jeśli będzie poślizg to nie aż taki, że II kwartał. Właśnie dlatego zdecydowałem się poczekać na polską wersję, choć dało się kupić angielską w też niegłupiej cenie.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: litk »

Metodą dedukcji jeśli jeszcze nie mają potwierdzonego terminu druku zapewne z Chin, to w ciągu dwóch miesięcy fabryka nie zdarzy tego wydrukować, ani tym bardziej szybko to nie przypłynie statkiem, zwłaszcza, że to przedświąteczny okres. W ogóle nie wiadomo kiedy ten status się zmieni.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: garg »

Backero pisze: 19 paź 2021, 09:50
litk pisze: 19 paź 2021, 09:46 Mnie interesuje Terra Incognita, która czeka na potwierdzenie terminu, czyli pewnie jakiś 2 kwartał przyszłego roku.
[...] od dłuższego czasu brak aktualizacji. [...]
Panie Kochany, toż to Galakta. Pan chciałeś od nich jakiejś komunikacji? Oni są przecież od wydawania gier, a nie od jakiegoś udzielania informacji :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Gromb »

garg pisze: 19 paź 2021, 10:11
Backero pisze: 19 paź 2021, 09:50
litk pisze: 19 paź 2021, 09:46 Mnie interesuje Terra Incognita, która czeka na potwierdzenie terminu, czyli pewnie jakiś 2 kwartał przyszłego roku.
[...] od dłuższego czasu brak aktualizacji. [...]
Panie Kochany, toż to Galakta. Pan chciałeś od nich jakiejś komunikacji? Oni są przecież od wydawania gier, a nie od jakiegoś udzielania informacji :mrgreen: .
No nie wiem. Wystarczy do nich zadzwonić i podopytywać, co kogo interesuje. To ten rodzaj wydawnictwa, gdzie ludzie jeszcze odbierają telefony i rozmawiają, zamiast słać maile i rozmawiać na czatach. Dla mnie akurat na plus. Zawsze uzyskałem informację, o którą pytałem i załatwiłem sprawę. Muszę ich bronić, bo nie jest wcale tak źle.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: garg »

Odniosłem się tutaj do ich aktualizacji udzielanych raz w miesiącu i braku aktywności na forum. Czatów, fb czy innych cudów techniki nie używam :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Manietu »

Ja jestem ciekawy, czy w związku z premierą Terry Incognity będzie można liczyć na dodatek automatycznego gracza, choćby w modelu druku na żądanie lub polskiego PDFa...
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: litk »

No nie wiem. Wystarczy do nich zadzwonić i podopytywać, co kogo interesuje.
Pisałem ostatnio do nich maila w sprawie Incognity ale i również w sprawie innej pozycji, zero odzewu, choć w innych przypadkach fakt odpisywali, czyli wniosek taki, że na niewygodne pytania nie odpowiadają, co też jest oczywiście odpowiedzią.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: sin »

rand pisze: 17 paź 2021, 22:18 Czy Galakta ostatnio dawała jakiś update odnośnie gier? Na tym sprzed miesiąca dużo nie pokazali, do tego temat paru gier w ogóle nie był poruszany.
Według zapowiedzi na ich stronie Wyspa dinozaurów jest "w produkcji" jeśli tak, to raczej wątpliwe, żeby z Chin przypłynęła na listopad....
Endless Winter na kickstarterze miało informacje o grudniu 2021, w zapowiedziach galakty jest pod szyldem w przygotowaniu, czyli na dobrą sprawę już można zmienić na Q1/Q2 2022.O Tidale of blades w ogóle informacji nie było :-/
Polska wersja Endless Winter KS jest produkowana razem z wszystkimi pozostałymi edycjami językowymi, zapewne od razu wydrukują nadmiar do sprzedaży standardowej. Według tej aktualizacji na KS obecny realny termin to końcówka pierwszego kwartału 2022, clou:
If everything goes according to plan, on the 15th of November, our factory will have everything needed in order to start planning the mass production. We were hoping that we could avoid the Chinese new year, which is 3 weeks off; but due to the size of the project, Panda informed us that this is unlikely to happen.

Having said that, we are now confident to say that Endless Winter will be fullifield during the end of Q1. We are sorry for this delay, but keep in mind that we did everything possible to make this game great.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: bardopondo »

Pax Pamir ma zaliczyć jakąś obsuwę?.
ODPOWIEDZ