Weather Machine (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: krwlng »

LongJohn pisze: 23 paź 2021, 22:43 Ja bym nie tracił nadziei ;)
wszystko się wyjaśni już niedługo :)
Jako jeden z głównych testerów masz może jakieś wewnętrzne info odnośnie polskiej/polskawej wersji? ;)
John_S_PJK

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: John_S_PJK »

:)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 14:21 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 1 raz.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

krwlng pisze: 24 paź 2021, 17:54
LongJohn pisze: 23 paź 2021, 22:43 Ja bym nie tracił nadziei ;)
wszystko się wyjaśni już niedługo :)
Jako jeden z głównych testerów masz może jakieś wewnętrzne info odnośnie polskiej/polskawej wersji? ;)
Jak już napisałem. Wszystko się już niedługo wyjaśni :)
Będzie Pan zadowolony:)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Nilis »

Grałem w Lisboe i Gallerist, obydwie gry wyglądają wspaniale.Pewnie mnie zlinczujecie ale nie sądzicie że Weather Machine wygląda paskudnie? Dla mnie katastrofa chociaż temat świetny
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Nilis pisze: 26 paź 2021, 15:43 Grałem w Lisboe i Gallerist, obydwie gry wyglądają wspaniale.Pewnie mnie zlinczujecie ale nie sądzicie że Weather Machine wygląda paskudnie? Dla mnie katastrofa chociaż temat świetny
Dla mnie wygląda fenomenalnie. Ian wspiął się a wyżyny ta kreska.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: staniach21 »

Nilis pisze: 26 paź 2021, 15:43 Grałem w Lisboe i Gallerist, obydwie gry wyglądają wspaniale.Pewnie mnie zlinczujecie ale nie sądzicie że Weather Machine wygląda paskudnie? Dla mnie katastrofa chociaż temat świetny
Gallerist to moj numer 1 gier, zakładam ze pod tym względem Weather Machine tego nie pobije natomiast wyglądem i kreską to najlepsza gra Lacerdy, a w zasadzie najlepszy art O'Toole'a w grze Lacerdy
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

John_S_PJK pisze: 25 paź 2021, 23:50 Od teraz jak to wrzucam za 15 minut będzie start filmiku od Heavy Cardboard -->> Weather Machine - Sneak Peek by Heavy Cardboard
https://www.youtube.com/watch?v=EPeoA-Wug5s

W opisie jest że:
"Join Edward as he shows off the prototype of the upcoming Weather Machine from Vital Lacerda & Eagle-Gryphon Games. It arrived last week and we already got a play of it in, so we thought we'd show it to y'all!"
Lubię Edwarda, widać, że się starał ale słabo ogarnął grę. To tłumaczenie zrobił bardzo chaotyczne i na dodatek z błędami :/
No nic, przynajmniej można zobaczyć jak wygląda praktycznie finalna wersja gry :)
Awatar użytkownika
pacholettti
Posty: 68
Rejestracja: 26 sty 2020, 11:41
Has thanked: 14 times
Been thanked: 26 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: pacholettti »

LongJohn pisze: 26 paź 2021, 22:06
John_S_PJK pisze: 25 paź 2021, 23:50 Od teraz jak to wrzucam za 15 minut będzie start filmiku od Heavy Cardboard -->> Weather Machine - Sneak Peek by Heavy Cardboard
https://www.youtube.com/watch?v=EPeoA-Wug5s

W opisie jest że:
"Join Edward as he shows off the prototype of the upcoming Weather Machine from Vital Lacerda & Eagle-Gryphon Games. It arrived last week and we already got a play of it in, so we thought we'd show it to y'all!"
Lubię Edwarda, widać, że się starał ale słabo ogarnął grę. To tłumaczenie zrobił bardzo chaotyczne i na dodatek z błędami :/
No nic, przynajmniej można zobaczyć jak wygląda praktycznie finalna wersja gry :)
Niestety mam podobne odczucia. Jak Edward tłumaczy gry przy gameplayach to tłumaczenie idzie zazwyczaj gładko (wyjątkami są czasem solówki). A w WM jeden wielki chaos. Zacząłem oglądać, ale po 10 minutach odpuściłem.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Siersciu »

Edward miał po prostu za mało czasu, żeby pograć w grę. Dostał grę w zeszłym tygodniu to ile partii mógł zagrać od tamtego czasu? Sami dobrze wiecie, że gry Lacerdy trzeba ograć, aby dobrze zrozumieć wszystkie zasady i żeby nie popełniać błędów. Bardzo często pierwsze 3 partie to siedzenie z instrukcją w ręce, a człowiek i tak popełnia błędy. Nie bronię go oczywiście, bo mógł materiał nagrać trochę później skoro KS się przesunął, ale i tak się cieszę, bo już trochę więcej zrozumiałem z rozgrywki. Do tej pory przeczytałem tylko raz instrukcję i to zdecydowanie za mało, żeby zrozumieć o co dokładnie chodzi. Myśląłem jednak, że gra będzie trochę mniej skomplikowana, bo ciężar gry na BGG to 3.8 póki co. Po zapoznaniu się z materiałami jestem pewien, że ta wartość jeszcze podskoczy z czasem.

Z tego co zauważyłem to WM najbardziej przypomina mi Kanbana pod względem mechanik użytych w grze. Też tak uważacie?
John_S_PJK

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: John_S_PJK »

:)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 14:21 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 1 raz.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

Ta gra naprawdę nie jest aż taka trudna.... idziesz pionkiem na pole, dostajesz bonus, który zakrywasz+dodatkowo za innych po lewej stronie, robisz 1 albo 2 akcje (jeśli jesteś na polu najbardziej po lewej). Pierwsza akcja wiąże się z wystawieniem bota ,płaceniem za niego zębatką albo chemikaliami, druga to taka bardziej specjalna akcja gdzie albo pobierasz surowce i bonus (początkowa cześć gry) albo publikujesz i bierzesz bonus za publikację (środkowa/końcowa cześć) albo uruchamiasz prototyp żeby naprawiać pogodę (środkowa/końcowa część) i to tyle. Gdyby ktoś miał problem ze zrozumieniem czegoś w szczegółach to chętnie pomogę :)
Ciężar Bgg jest jak dla mnie trochę przesadzony, i tak WM może się trochę kojarzyć z Kanbanen
Za chwilę pojawi się filmik z zasadami Paula Grogana na Gaming Rules i wszystko się trochę bardziej rozjaśni :) Paul pisał angielską instrukcję, więc jest szansa, że nie będzie błędów:)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

LongJohn pisze: 27 paź 2021, 10:13
Lisboa też jest prosta. Musisz tylko zagrac kartę, dodać ja do portfolio lub odrzucić. Prosty wybór xD

To tak żartobliwie ale czasem o ciężkości gry nie przeważa trudność zasad a ilość czynników wpływających na akcje i w konsekwencji wynik przez co trzeba analizowac wiele opcji, szybko obliczać, symulowac kilka ruchów do przodu. U Lacerdy w każdej grze robi się też niezle domino po odpaleniu akcji co dodatkowo komplikuje sprawe.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

A oto i lepsze tłumaczenie zasad:

https://www.youtube.com/watch?v=abW_xhlDiEs
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: sin »

LongJohn pisze: 26 paź 2021, 08:29
krwlng pisze: 24 paź 2021, 17:54
LongJohn pisze: 23 paź 2021, 22:43 Ja bym nie tracił nadziei ;)
wszystko się wyjaśni już niedługo :)
Jako jeden z głównych testerów masz może jakieś wewnętrzne info odnośnie polskiej/polskawej wersji? ;)
Jak już napisałem. Wszystko się już niedługo wyjaśni :)
Będzie Pan zadowolony:)
We wczorajszej rozmowie Planszowych Newsów z Hobbitami zostało potwierdzone, że ci drudzy odpuścili Weather Machine, ale inne wydawnictwo podjęło wydanie polskojęzycznej wersji.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

Dokładnie tak, na podstawie mojej wiedzy też mogę potwierdzić, że będzie polska wersja, ale pozwólmy nowemu wydawnictwu wystartować z kampanią marketingową w odpowiednim czasie:) Poza tym, z tego co wiem nie chodzi tylko o WM ale o całą gamę gier EGG wydawanych w Polsce od tego momentu w tym prawdopodobnie również przyszych dodruków.

Z innych newsów to z tego co wiem powstaje oficjalny mod TTS dla WM, więc Ci którzy preferują Ttsa ponad Tabletopię będą mogli tam zagrać.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: krwlng »

LongJohn pisze: 03 lis 2021, 09:16 Poza tym, z tego co wiem nie chodzi tylko o WM ale o całą gamę gier EGG wydawanych w Polsce od tego momentu w tym prawdopodobnie również przyszych dodruków.
I już wiemy, że nie będzie to Czacha :D Ciekawe czy to Portal podjął rękawicę (Prezes bardzo lubi gry Lacerdy i ogólnie chwalił EGG) czy ktoś nowy jak np. Games Unplugged. No nic, trzeba poczekać na jakiś marketing :)
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

Na tabletopii już można oficjalnie zagrać:

https://tabletopia.com/games/weather-machine

Na TTS pojawi się oficjalnie za jakiś tydzień
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

Jest kolejny gameplay:
https://youtu.be/BBvJf3uow1k
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

Ktoś już grał? Jakieś pytania? Wątpliwości?
Ja ze swoją ekipą jestem umówiony na jutro i jestem ciekawy czy im się spodoba :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4516
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: PytonZCatanu »

LongJohn pisze: 06 lis 2021, 16:04 Ktoś już grał? Jakieś pytania? Wątpliwości?
Ja ze swoją ekipą jestem umówiony na jutro i jestem ciekawy czy im się spodoba :)
Masz na myśli te niedostępna i jeszcze nieistniejąca grę, której kampania nawet nie wystartowała? 🤷🤷🤷
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

Pojawiła się kolejna recenzja:
https://youtu.be/KezeAGqeL1w

Może komuś pomoże podjąć decyzję czy wspierać czy nie :) chociaż pewnie najkorzystniej będzie kupić przez polskiego wydawcę. Z drugiej strony za całość produkcji odpowiada EEG, więc pewnie różnica w cenie nie będzie duża. Wersja KS ma zawierać w sobie wariant solo, który do wersji sklepowej ma być sprzedawany oddzielnie.
ckbucu
Posty: 357
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: ckbucu »

LongJohn pisze: 10 lis 2021, 09:40 Pojawiła się kolejna recenzja:
https://youtu.be/KezeAGqeL1w

Może komuś pomoże podjąć decyzję czy wspierać czy nie :) chociaż pewnie najkorzystniej będzie kupić przez polskiego wydawcę. Z drugiej strony za całość produkcji odpowiada EEG, więc pewnie różnica w cenie nie będzie duża. Wersja KS ma zawierać w sobie wariant solo, który do wersji sklepowej ma być sprzedawany oddzielnie.
Będzie w końcu jakiś polski wydawca?
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Siersciu »

ckbucu pisze: 10 lis 2021, 10:22
LongJohn pisze: 10 lis 2021, 09:40 Pojawiła się kolejna recenzja:
https://youtu.be/KezeAGqeL1w

Może komuś pomoże podjąć decyzję czy wspierać czy nie :) chociaż pewnie najkorzystniej będzie kupić przez polskiego wydawcę. Z drugiej strony za całość produkcji odpowiada EEG, więc pewnie różnica w cenie nie będzie duża. Wersja KS ma zawierać w sobie wariant solo, który do wersji sklepowej ma być sprzedawany oddzielnie.
Będzie w końcu jakiś polski wydawca?
Jutro się przekonamy :)
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

Polski wydawca będzie, ale nie wiem czy już jutro się ujawni :)
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Siersciu »

LongJohn pisze: 10 lis 2021, 11:24 Polski wydawca będzie, ale nie wiem czy już jutro się ujawni :)
A chociaż w tym roku?
ODPOWIEDZ