Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Zapallo »

Hej
Czy ktoś może wie jak można zdobyć dodatkową kartę Yeti:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... promo-card

Była jakaś nowa akcja promocyjna i przeoczyłam?
:shock:
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: playerator »

Zapallo pisze: 10 lis 2021, 20:00 Hej
Czy ktoś może wie jak można zdobyć dodatkową kartę Yeti (...)
Hej
Ja wiem :) - klik
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Zapallo
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2021, 13:20
Has thanked: 34 times
Been thanked: 4 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Zapallo »

playerator pisze: 10 lis 2021, 20:25
Zapallo pisze: 10 lis 2021, 20:00 Hej
Czy ktoś może wie jak można zdobyć dodatkową kartę Yeti (...)
Hej
Ja wiem :) - klik
Ale że tylko? 🧐
No ok, to chyba nie uda się zdobyć. 😲

Dzięki za odpowiedź!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1023
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 758 times
Been thanked: 237 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Beskid »

ależ da się i nawet ktoś w tym wątku pisał, że zamawiał kilka sztuk bo inaczej to było nieopłacalne. jest szansa, że karta pojawi się na krajowych konwentach tam gdzie wystawia się wydawca
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1672
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: nidhog »

Beskid pisze: 11 lis 2021, 00:32 ależ da się i nawet ktoś w tym wątku pisał, że zamawiał kilka sztuk bo inaczej to było nieopłacalne. jest szansa, że karta pojawi się na krajowych konwentach tam gdzie wystawia się wydawca
I nawet regularnie ktoś tak robi. Widziałem niedawno na OLX. Widocznie się sprzedała skoro już nie ma.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Beskid pisze: 11 lis 2021, 00:32 jest szansa, że karta pojawi się na krajowych konwentach tam gdzie wystawia się wydawca
A może ktoś w ogóle potwierdzić, że jakąkolwiek promkę do Łąki można było rzeczywiście dostać na jakimś konwencie? Koperta P też miała być ponoć do kupienia w późniejszym czasie i do dzisiaj nie jest.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Archaniol101 »

Parę stron wcześniej Rebel zapewniał, że będzie dostępna w sprzedaży w 4 kwartale. Nie byłem w stanie jej znaleźć nigdzie, ani nawet informacji że rzeczywiście ma zaraz trafić do sklepów.
W krakowskich sklepach które były na liście rebela, że promka tam miała być dostępna, też mi poodpisywały, że wcale nie ma u nich tego dobra.
Czy ktoś z wydawnictwa mógłby się odnieść do zapowiadanej pół roku temu sprzedaży promki?
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Archaniol101 pisze: 21 lis 2021, 09:35 Czy ktoś z wydawnictwa mógłby się odnieść do zapowiadanej pół roku temu sprzedaży promki?
Wyszła nowa karta promo, dostępna przy zakupie KS Dice Tower w pakiecie innych promek za... 50 $. W wątku wydawniczym zapytam o szanse na dostępność w Polsce, ale już spodziewam się odpowiedzi :(


Obrazek
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1023
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 758 times
Been thanked: 237 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Beskid »

Nie wiedzieć dlaczego Rebel ma tak słabą kampanię Łąki w PL i poza środowiskiem graczy gra przechodzi jakoś kompletnie obok rynku masowego choć to wybitnie familijna propozycja namaszczona przez samego Vasela na murowany hit, dziwne :roll:

Te ceny kart promo i ich mocno ograniczona dostępność to też jakaś rynkowa abstrakcja w kontekście rodzimej gry :roll:
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Beskid pisze: 13 sty 2022, 23:24 Te ceny kart promo i ich mocno ograniczona dostępność to też jakaś rynkowa abstrakcja w kontekście rodzimej gry :roll:
No słabo to wygląda.Ta ostatnia karta wygląda na preludium do tego zapowiedzianego już dodatku "wodnego" więc wystarczyłoby info, że będzie dostępna w wybranych sklepach w przedsprzedaży i już by człowiek był spokojny ;)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1023
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 758 times
Been thanked: 237 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Beskid »

Ta gra miała piękny hype ale bez odpowiedniej kampanii z upływem czasu ta iskra jakoś zgasła w natłoku rynkowych premier. Dziwne bo to dziecko Rebela i potencjał był ogromny ale zabrakło konsekwentnej kampanii na rynku krajowym. Może im jakoś specjalnie nie zależy :roll:
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Beskid pisze: 13 sty 2022, 23:57 Ta gra miała piękny hype ale bez odpowiedniej kampanii z upływem czasu ta iskra jakoś zgasła w natłoku rynkowych premier. Dziwne bo to dziecko Rebela i potencjał był ogromny ale zabrakło konsekwentnej kampanii na rynku krajowym. Może im jakoś specjalnie nie zależy :roll:
Te akcje z promkami mogłyby co jakiś czas przypominać o tytule, tyle tylko, że Rebel tutaj stosuje jakąś niezrozumiałą dla mnie technikę marketingową, łączącą wydawanie gry w tradycyjnym kanale, ale z takimi właśnie elementami rodem z KS.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: AntBehindLeaf »

tiaaa, Łąka jest w tak fatalnym stanie, że lata na promocjach po 49 pln zamiast trzymać stabilnie 130-150 pln. Ohh wait :roll:
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: donmakaron »

Nie żeby te promki były nie tam gdzie trzeba. Jedna dodawana do gry na premierę, drugi zestaw w pakiecie z koszulkami, koperta P dostępna w sklepach stacjonarnych, Wielka Stopa dostępna w bgg store i Seal of Approval jako żart dla Dice Tower.
Jak dla mnie wygląda na spoko spoko kampanię - coś na premierę, coś z koszulkami, coś w sklepie stancjonarnym, coś na bgg, coś na kickstarterze DT... gdzie jeszcze mieli dodawać promki, żeby robiło lepszą robotę?
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: MaciekK5454 »

Cóż, poprzednie promki, mimo starań specjalistów od marketingu były w jakiś sposób do zdobycia. Tu jednak udało im się w końcu dać zaporowe warunki.
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: tomekmani3k »

pcyzm pisze: 13 sty 2022, 23:00
Obrazek
Albo premiera tej promki będzie razem z dodatkiem albo ta karta strasznie nie pasuje do klimatu gry. Idziesz na spacer po łące i nagle pod wodą widzisz fokę.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: mementomoris »

donmakaron pisze: 14 sty 2022, 01:04 Nie żeby te promki były nie tam gdzie trzeba. Jedna dodawana do gry na premierę, drugi zestaw w pakiecie z koszulkami, koperta P dostępna w sklepach stacjonarnych, Wielka Stopa dostępna w bgg store i Seal of Approval jako żart dla Dice Tower.
Jak dla mnie wygląda na spoko spoko kampanię - coś na premierę, coś z koszulkami, coś w sklepie stancjonarnym, coś na bgg, coś na kickstarterze DT... gdzie jeszcze mieli dodawać promki, żeby robiło lepszą robotę?
Niektórzy widzę, chcieliby, żeby ktoś od Rebela im w zębach wszystkie promki przynosił. KSowe FOMO najwyraźniej dopada ludzi nie tylko na wspieraczkach.
tomekmani3k pisze: 14 sty 2022, 06:36 Albo premiera tej promki będzie razem z dodatkiem albo ta karta strasznie nie pasuje do klimatu gry. Idziesz na spacer po łące i nagle pod wodą widzisz fokę.
Jak ktoś wyżej napisał - to jest promka dla Dice Tower - tzw. Foka Aprobaty (seal of approval), lub Foka Wybitności (seal of excellence) - żart powiązany z kanałem.
tomekmani3k
Posty: 601
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: tomekmani3k »

mementomoris pisze: 14 sty 2022, 08:08
donmakaron pisze: 14 sty 2022, 01:04 Nie żeby te promki były nie tam gdzie trzeba. Jedna dodawana do gry na premierę, drugi zestaw w pakiecie z koszulkami, koperta P dostępna w sklepach stacjonarnych, Wielka Stopa dostępna w bgg store i Seal of Approval jako żart dla Dice Tower.
Jak dla mnie wygląda na spoko spoko kampanię - coś na premierę, coś z koszulkami, coś w sklepie stancjonarnym, coś na bgg, coś na kickstarterze DT... gdzie jeszcze mieli dodawać promki, żeby robiło lepszą robotę?
Niektórzy widzę, chcieliby, żeby ktoś od Rebela im w zębach wszystkie promki przynosił. KSowe FOMO najwyraźniej dopada ludzi nie tylko na wspieraczkach.
Nie mam tylko dwóch promek (wielka stopa i oczywiście ta nowa) ale też uważam, że sposób dystrybucji jest do poprawy. Rudzik był dodawany jako przedsprzedaż i tutaj miałem normalnie informację na stronie sklepu-wszytko ok. Paczka do koszulek, zawsze brałem koszulki premium ale stwierdziłem, że spróbuję zwykłe bo to niby jakiś niestandardowy rozmiar to niech będą dedykowane. Kilka rozwaliło się przy koszlukowaniu, kilka podczas gry. Nie jestem zadowolony. Po koperte p byłem w sklepie stacjonalnym i potem miałem dorzucone do innego zamówienia kolejna. Trochę wysiłku z mojej strony i się dało. Ale miałem sklep w swoim mieście i nie mieszkam daleko. Wielka stopa-można dostać za około 25 zł w Polsce ale nie czuję takiej potrzeby. Problem z tymi promkami jest w informacją, kiedy i gdzie będą dostępne. Koperta P była dołączana do niektórych zamówień premierowych a Rebel jeszcze nic o tym nie mówił. Karty od koszulek też chyba mialy być kiedyś dostępne dla tych co nie chcą koszulek.

Żart z foką rozumiem ale fakt, że widok jest spod powierzchni wody nie pasuje do klimatu gry. Wystarczyło dać ją na plaży albo jakiś kamieniach.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1672
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: nidhog »

MaciekK5454 pisze: 14 sty 2022, 06:33 Cóż, poprzednie promki, mimo starań specjalistów od marketingu były w jakiś sposób do zdobycia. Tu jednak udało im się w końcu dać zaporowe warunki.
to jest raczej dwustronna umowa - moim zdaniem skierowana bardziej na promocje gry w USA. Dice Tower to program/show/podcast ( jak zwał tak zwał) skierowany do szerokiego grona graczy, ale jednak dziejący się w USA. Ten KS ma na celu uzbieranie funduszy dla Dice Tower. Promki, które można dostać przy okazji to nic innego jak marketing dużych wydawnictw. Stad ceny raczej amerykańskie niż nasze.

Dostep do promek?
Koperty są do dość łatwego zdobycia. Jedna jest z koszulkami -za 22 PLN jak dobrze pamiętam. To moim zdaniem nie jest zła cena za zestaw promek - szczególnie, że można użyć koszulek albo je sprzedać
Druga jest do zdobycia w sklepach z planszówkami - wystarczy o to zapytać
Nie wiem co z Rudzikiem - tego niestety nie zdobyłem - nawiasem mówiać jak ktoś ma to poprosze o priv :) z Chęcin zdobędę.
Jeżeli chodzi o Yeti - da się kupić na BGG. Lisek2000 organizował nawet mini zbiórkę na to. Można go zagadać może jeszcze ma jakieś.
W tym wszystkim wydaje mi się trochę nagonki na Rebela, którego celem był marketing fajnej polskiej gry w USA. Nie każda promka trafia na każdy rynek. Sam bezskutecznie szukam promek do Little Town ;)
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

mementomoris pisze: 14 sty 2022, 08:08 Niektórzy widzę, chcieliby, żeby ktoś od Rebela im w zębach wszystkie promki przynosił. KSowe FOMO najwyraźniej dopada ludzi nie tylko na wspieraczkach.
Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że ktokolwiek tutaj chce żeby Rebel cokolwiek w zębach przynosił. Jeżeli karta będzie dostępna w ofercie (za pieniądze albo napiszę ZA PIENIADZĘ żeby dotarło) to nie będzie żadnego problemu tym bardziej, że gracz z Polski ma w tej chwili nikłą możliwość pozyskania tej karty. Z kartą promo Rudzika komunikacja była ok (w Polsce, bo na BGG ludzie z innych krajów pisali, że już z dostępnością tej karty był problem, w tym komunikacyjny) i nie wiem dlaczego tutaj miałoby być inaczej. Można jakąś pulę wrzucić do sklepiku Rebela, można powiązać z preorderem na dodatek, można chociażby już zrobić jak z Wielką Stopą, czyli wrzucić do globalnego sklepiku BGG (tak, nie będzie to najtańsza opcja, ale nie będzie zarzutów o brak dostępności tej jednej karty).

mementomoris pisze: 14 sty 2022, 08:08 Jak ktoś wyżej napisał - to jest promka dla Dice Tower - tzw. Foka Aprobaty (seal of approval), lub Foka Wybitności (seal of excellence) - żart powiązany z kanałem.
To jest dokładnie karta tego samego typu co Wielka Stopa. Można dorzucić do talii, nie trzeba. Można normalne grać, ale traktować kolekcjonersko. Przecież cała koperta P miała już inny charakter i cieszyła się całką sporą popularnością.
nidhog pisze: 14 sty 2022, 08:49 W tym wszystkim wydaje mi się trochę nagonki na Rebela, którego celem był marketing fajnej polskiej gry w USA. Nie każda promka trafia na każdy rynek. Sam bezskutecznie szukam promek do Little Town ;)
Czekaj czekaj, akurat mam Little Town i tutaj promkę zdobywało się w cywilizowany sposób, czyli zamawiając bezpośrednio ze sklepiku wydawcy. Jeżeli chodzi o Rebel, to sprawdź ile jest wątków dotyczących dystrybucji kart promo na BGG, chodzi mi o to, że te tematy są poruszane ogólnie przez ludzi z różnych krajów, przy czym zakładam, że Rebel ma większy wpływ na to jak to wygląda u nas lokalnie.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2022, 09:05 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1672
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: nidhog »

pcyzm pisze: 14 sty 2022, 09:00
nidhog pisze: 14 sty 2022, 08:49 W tym wszystkim wydaje mi się trochę nagonki na Rebela, którego celem był marketing fajnej polskiej gry w USA. Nie każda promka trafia na każdy rynek. Sam bezskutecznie szukam promek do Little Town ;)
Czekaj czekaj, akurat mam Little Town i tutaj promkę zdobywało się w cywilizowany sposób, czyli zamawiając bezpośrednio ze sklepiku wydawcy. Jeżeli chodzi o Rebel, to sprawdź ile jest wątków dotyczących dystrybucji kart promo na BGG, chodzi mi o to, że te tematy są poruszane ogólnie przez ludzi z różnych krajów, przy czym zakładam, że Rebel ma większy wpływ na to jak to wygląda u nas lokalnie.
Little town - pewnie kupiłeś w sklepie Portalu. Ja odkryłem Little Town dużo później i nie było już promek. A inna sprawa, że wyszła druga promka z okazji festiwalu z Cannes. :)

Jeżeli chodzi o Rebela - jeszcze nie wyszła promka a już się psioczy ( mowie ogólnie, a nie personalnie). A prawda jest taka, ze nikt nie wie jak wygląda umowa pomiędzy Rebelem a Dice Tower. Może jest klauzula wyłączności?
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: MaciekK5454 »

Karty były do zdobycia ale przy części nie było oficjalnej komunikacji ze strony wydawnictwa o takiej możliwości. Co wiecej wydawnictwo sugerowało, że dodatkowe karty bedą normalnie dostępne w drugiej połowie zeszłego roku w dystrybucji, co nie nastąpiło. Poza tym, to są tylko ładne karty do gry, i nie podoba mi się, że robi się z tego jakieś super exclusivy dla wybranych, którzy akurat mieli szczęście się o nich dowiedzieć i akurat mieli możliwość/cheć ich zdobycia.
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

MaciekK5454 pisze: 14 sty 2022, 09:38 Co wiecej wydawnictwo sugerowało, że dodatkowe karty bedą normalnie dostępne w drugiej połowie zeszłego roku w dystrybucji, co nie nastąpiło.
REBEL.pl pisze: 05 maja 2021, 16:07 Tym, którzy nie mają łatwego dostępu do sklepu stacjonarnego, pozostaje oczekiwanie na IV kwartał gdy dodatek będzie możliwy do kupienia w szerokiej dystrybucji.
Ściślej, chodziło jak widać o IV kwartał, przy czym rzeczywiście do dzisiaj to się jeszcze nie wydarzyło.

Rozumiem te aspekty marketingowe, że po to jest karta w BGG Shop czy też na KS u Dice Tower żeby promować grę, no ale z drugiej strony są gracze, którym podoba się podstawka i chcą inwestować w dodatki i tutaj fajnie jakby Rebel potrafił to połączyć.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: REBEL.pl »

"Foka doskonałości" będzie dostępna w III/IV kwartale 2022 roku i nie bez powodu jest na wodnym tle ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

REBEL.pl pisze: 14 sty 2022, 10:38 "Foka doskonałości" będzie dostępna w III/IV kwartale 2022 roku i nie bez powodu jest na wodnym tle ;)
O, i o taką informację właśnie chodziło :) Dodatek do Łąki jest na tegorocznej wishliście.
ODPOWIEDZ