Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: kwiatosz »

Leser pisze: 30 lis 2021, 19:01
kwiatosz pisze: 30 lis 2021, 18:59
Leser pisze: 30 lis 2021, 18:34

Możesz przybliżyć temat, bo przyznam, że nie kumam, o co chodzi. W polskiej wersji nie ma żadnego Eradibota. Jest Mordobot, którego karta znajduje się na rewersie startowej karty WSZ-G0B-L1N (i ten fakt jest opisany w instrukcji).
Owszem: w Clanku jest Eradibot, ale tylko w instrukcji, fizycznie go w pudełku nie ma. Wydawca, czyli Renegade, uruchomił specjalną stronę do zamawiania brakującej karty Eradibota/tego_drugiego_jak_on_tam_sie_nazywa.
No to chwila, chyba warto to zaznaczyć w swoim komentarzu, a nie podnosić ciśnienie pracownikowi polskiego wydawcy, który po takiej informacji zazwyczaj dostaje rykoszetem.
Hmm, no ja cały czas o Clanku piszę. Ale dobrze, dodałem podkreślenie, że naprawdę-naprawdę piszę o Clanku, nie Brzdęku, żeby się pracodawca nie denerwował
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

kwiatosz pisze: 30 lis 2021, 19:09 Hmm, no ja cały czas o Clanku piszę. Ale dobrze, dodałem podkreślenie, że naprawdę-naprawdę piszę o Clanku, nie Brzdęku, żeby się pracodawca nie denerwował
Sądzę, że gdyby wynikało to wyraźnie z kontekstu rozmowy (a ta zaczęła się od pytania kolegi o zasady polskiego dodatku i Twojego komentarza, że w instrukcji nie ma rzeczy, które są w pudle), to raczej nie rzuciłbym się do przeglądania plików gry w poszukiwaniu błędu, którego nie ma. Niemniej wszystko wyjaśnione, temat z mojej strony zamknięty.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: grzeslaw90 »

Leser pisze: 30 lis 2021, 18:34
grzeslaw90 pisze: 30 lis 2021, 00:04 Nie mówię tu o gafie pierwszego dodruku, gdzie w instrukcji nie było wyjaśnień podstawowych symboli wyjaśnienia symbolu brzdęka, bo stwierdzili, że biorąc Brzdęk w kosmosie graliście na pewno w klasyczny, a tam było :D
To był rzeczywiście spory kwas, za który wstyd mi do dziś.
Nie nazwałbym tego kwasem, bo community służyło pomocą na każdym kanale komunikacyjnym. To był jedyny błąd, który 'wybuchł' chociaż niesłusznie :D Jakby każde wydawnictwo robiło maksymalnie takie błędy jak Wy to na świecie by nie było wojen i głodu.
Obrazek

(adres do wysyłania promek wyślę na priv <3)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

grzeslaw90 pisze: 30 lis 2021, 20:03 Nie nazwałbym tego kwasem
Dziękuję za dobre słowo =)
Z punktu widzenia moich ambicji zawodowych był to większy kwas niż np. durne błędy w tłumaczeniu promek do Brzdęka fantasy. Dlaczego?

Procedura tłumaczenia w naszym wydaniu prezentuje się następująco (oczywiście upraszczam na potrzeby wywodu):
1. Czytamy oryginalną instrukcję i notujemy wątpliwości po jej lekturze.
2. Gramy w tłumaczony tytuł i notujemy wątpliwości, które pojawiły się podczas rozgrywki.
3. Przeglądamy BGG w poszukiwaniu pytań, czyli wątpliwości innych graczy.

W przypadku promek, musieliśmy tłumaczyć "na już" i nie mieliśmy okazji z nimi zagrać, więc błędy, mimo swej durnoty, w jakimś stopniu znajdują swe uzasadnienie.
W przypadku Brzdęka w kosmosie, w punkcie drugim procedury nie zauważyliśmy błędu, bo znamy dobrze serię i symbole rzeczywiście były dla nas intuicyjne - wystarczyłoby jednak minimum wyobraźni, aby skumać, że nie będzie to intuicyjne dla wszystkich. Co gorsza, punkt 3 procedury albo się nie odbył, albo problem z jakiegoś powodu został zbagatelizowany.

Innymi słowy, ewidentny błąd w sztuce ;) Ja nie mam wielkiego problemu z błędami, które się "zdarzają" - muszą się kiedyś jakieś zdarzyć, nie da się tego wykluczyć, choćby nie wiem co. Mam problem, kiedy błąd się pojawił, a ewidentnie można było go uniknąć.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Beo »

Nie mogę się doszukać nigdzie takiej informacji - czy i na kiedy jest planowany dodruk?
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Inquisitor
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:28
Has thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Inquisitor »

Leser pisze: 30 lis 2021, 18:34 Ciężko opisać w instrukcji wszystko czego NIE można zrobić, dlatego też instrukcja słowem nie wspomina o tym, że nie można uciec z hangaru.
Sypanie takimi banałami i złośliwościami naprawdę jest niepotrzebne.
Na swoje pytanie uzyskałem już odpowiedzi od przedmówców, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję.
W wielu grach zasady z instrukcji są modyfikowane przez inne efekty w grze np. przez karty. Wielokrotnie też wydawcy wydawali erraty do swoich instytucji z powodu nie opisania pewnych zasad bądź wad tłumaczenia. W kolejnym druku pojawiały się poprawione instrukcje, dostępne były FAQ w formacie pdf bądź autorzy gier udostępniali interpretacje zasad budzących wątpliwości. Nie jest to coś niezwykłego, stąd moje pytanie czy gdzieś to zostało dodatkowo wyjaśnione.
Przedstawienie graficzne na planszy sugeruje wykorzystanie pól hangaru do dodatkowych celów. Wystarczy im się przyjrzeć, stykają się z krawędzią planszy i posiadają "znaki wodne" w kształcie myśliwców oraz jeden wylatujący z hangaru. Nie jest to coś zwyczajnego w tej grze.
Skoro jest to wyłącznie niekonsekwencja grafika, to wciąż uważam, że może powodować wątpliwości. Stąd też wzięło się moje pytanie. Jest takie powiedzenie "kto pyta nie błądzi". Jest też drugie: "nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi".
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Inquisitor pisze: 01 gru 2021, 21:40 Sypanie takimi banałami i złośliwościami naprawdę jest niepotrzebne.
No ale co ja miałem odpisać? Nic w temacie Hangaru nie ma w instrukcji, bo nie miało być - to moduł, jak wszystkie inne. Złośliwość dopowiedziałeś sobie sam.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: grzeslaw90 »

Inquisitor pisze: 01 gru 2021, 21:40
Leser pisze: 30 lis 2021, 18:34 Ciężko opisać w instrukcji wszystko czego NIE można zrobić, dlatego też instrukcja słowem nie wspomina o tym, że nie można uciec z hangaru.
Sypanie takimi banałami i złośliwościami naprawdę jest niepotrzebne.
Na swoje pytanie uzyskałem już odpowiedzi od przedmówców, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję.
W wielu grach zasady z instrukcji są modyfikowane przez inne efekty w grze np. przez karty. Wielokrotnie też wydawcy wydawali erraty do swoich instytucji z powodu nie opisania pewnych zasad bądź wad tłumaczenia. W kolejnym druku pojawiały się poprawione instrukcje, dostępne były FAQ w formacie pdf bądź autorzy gier udostępniali interpretacje zasad budzących wątpliwości. Nie jest to coś niezwykłego, stąd moje pytanie czy gdzieś to zostało dodatkowo wyjaśnione.
Przedstawienie graficzne na planszy sugeruje wykorzystanie pól hangaru do dodatkowych celów. Wystarczy im się przyjrzeć, stykają się z krawędzią planszy i posiadają "znaki wodne" w kształcie myśliwców oraz jeden wylatujący z hangaru. Nie jest to coś zwyczajnego w tej grze.
Skoro jest to wyłącznie niekonsekwencja grafika, to wciąż uważam, że może powodować wątpliwości. Stąd też wzięło się moje pytanie. Jest takie powiedzenie "kto pyta nie błądzi". Jest też drugie: "nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi".
Pozdrawiam
Jedyny tutaj problem powstał z powodu zbyt bujnej wyobraźni ale muszę przyznać, że jeśli chodzi o planszówki to Brzdęk wyjątkowo przyciąga amatorów tego typu rozkmin. Było całe mnóstwo postów na planszowych grupach FB dotyczących bardzo wymyślnych fikołków wynikających z nieprzeczytania instrukcji. W Twoim przypadku wynikał on akurat z faktycznego nieodnalezienia czegoś co w niej nie powinno i tak być. Naprawdę gry planszowe z założenia nie są aż tak podstępne żeby ukrywać tak istotne info nie wiadomo w jakiej erracie do faq w wersji 1.2 do drugiego wydania edycji świątecznej. Podsumowując ikonografia jest bardzo konsekwentna i nie ma tutaj nic do zarzucenia. Ale jak to mówią kto pyta wielbłądzi :D
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: thegammer »

Beo pisze: 01 gru 2021, 21:13 Nie mogę się doszukać nigdzie takiej informacji - czy i na kiedy jest planowany dodruk?
Podbijam pytanie wiadomo coś o dodruku ??
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

thegammer pisze: 02 gru 2021, 13:25
Beo pisze: 01 gru 2021, 21:13 Nie mogę się doszukać nigdzie takiej informacji - czy i na kiedy jest planowany dodruk?
Podbijam pytanie wiadomo coś o dodruku ??
Produkcja dodruku kończy się pod koniec roku. Kiedy to trafi na statek i kiedy dopłynie? Nie potrafię powiedzieć. Jeżeli nie będziemy w stanie zaokrętować wszystkich zamówień, to na pewno priorytetowo będziemy traktować Brzdęk Legacy i Dobry rok.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: podejrzany »

Wiadomo coś o jakimś nowym dodatku planowanym?
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Po angielsku na razie cisza. Po polsku wyjdzie Pulsarcade, ale Lucrum nie dostali jeszcze nawet plików do tłumaczenia :(

Chwilowo siły Dire Wolf są skierowane na Diunę Imperium :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

Tringa pisze: 06 mar 2022, 10:54 Po angielsku na razie cisza.
Czemu po angielsku cisza? Jest do kupienia od ręki w Planszostrefie :wink:
https://planszostrefa.pl/pl/p/Clank-In- ... cade/13767
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Cisza, w sensie, że żaden nowy dodatek nie jest nawet zapowiedziany. Od roku cisza w tym temacie (ostatni post od Dire Wolf jest w marca 2021). :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

Tringa pisze: 06 mar 2022, 14:26 Cisza, w sensie, że żaden nowy dodatek nie jest nawet zapowiedziany. Od roku cisza w tym temacie (ostatni post od Dire Wolf jest w marca 2021). :)
Ciekawe czy dalej będą rozwijać oba Brzdęki i czy planują Brzdęk w kosmosie legacy :lol:
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Też się nad tym zastanawiam. Liczyłam, że raz w roku wyjdą ekspedycje do jednej i drugiej wersji, oraz liczyłam na Wesołą Kompanię w wersji kosmicznej. A czy to się uda to zobaczymy - na razie siły przekierowane są na Diunę Imperium (też fajna, ale jednak wolę Brzdęka) :)

Edit: Kosmiczne Legacy byłoby epickie, i pomimo nadziei w serduszku trochę wątpię, że wydadzą. :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: antonio3333 »

Na Board News mówili o tym, że dodruk Brzdęka w kosmosie już pod koniec marca powinien zawitać do portów i do magazynów wydawcy. Jak na razie tylko o Brzdęku Legacy mówią, a nie widzę żadnej przedsprzedaży dodruku Brzdęka w kosmosie. Ma ktoś może jakieś info? Chciałbym prezent sprawić bliskiej mi osobie :P
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: planszufka »

antonio3333 pisze: 10 kwie 2022, 19:09 Na Board News mówili o tym, że dodruk Brzdęka w kosmosie już pod koniec marca powinien zawitać do portów i do magazynów wydawcy. Jak na razie tylko o Brzdęku Legacy mówią, a nie widzę żadnej przedsprzedaży dodruku Brzdęka w kosmosie. Ma ktoś może jakieś info? Chciałbym prezent sprawić bliskiej mi osobie :P
nie bedzie pod koniec marca
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: antonio3333 »

planszufka pisze: 10 kwie 2022, 19:23
nie bedzie pod koniec marca
[/quote]

No patrząc na to że jest 1/3 kwietnia to raczej nie będzie :D
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Beo »

No właśnie cały czas czekam i czekam na ten dodruk, miał być niby na początku kwietnia w sklepach, ale nic nie slychac. :?
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Beo pisze: 10 kwie 2022, 21:13 No właśnie cały czas czekam i czekam na ten dodruk, miał być niby na początku kwietnia w sklepach, ale nic nie slychac. :?
Transporty lubią się niestety spóźniać. Kontener z kosmosem powinien wjechać do nas w tym tygodniu, sprzedaż może się jeszcze trochę opóźnić, ponieważ musi wpierw opaść kurz po premierze Legacy i Dobrego roku (mniej metaforycznie: magazyn musi mieć moce przerobowe, by go wysyłać).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: RUNner »

Wczoraj pierwszy raz udało mi się zagrać w 4 osoby. Wzięliśmy w obroty planszę Stacji i chyba do pierwotnej już nie wrócimy. Plansza Stacji jest spójna, ciekawie zaprojektowana i dająca większe możliwości. Dodatkowe 2 kapsuły za 10p to też dobry patent. Podoba mi się też to, że pas transmisyjny został osłabiony, bo w samej podstawce posiadając klucz, można było bardzo szybko uciec ze statku właśnie pasem (w poprzedniej partii tak właśnie zrobiłem, jeszcze zanim postawiono zaporę). Na Stacji pas jest chyba bardziej oddalony od bezpiecznych miejsc.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Czy polecacie Brzdęk w Kosmosie do gry solo?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: kwiatosz »

RUNner pisze: 13 kwie 2022, 10:29 Wczoraj pierwszy raz udało mi się zagrać w 4 osoby. Wzięliśmy w obroty planszę Stacji i chyba do pierwotnej już nie wrócimy. Plansza Stacji jest spójna, ciekawie zaprojektowana i dająca większe możliwości. Dodatkowe 2 kapsuły za 10p to też dobry patent. Podoba mi się też to, że pas transmisyjny został osłabiony, bo w samej podstawce posiadając klucz, można było bardzo szybko uciec ze statku właśnie pasem (w poprzedniej partii tak właśnie zrobiłem, jeszcze zanim postawiono zaporę). Na Stacji pas jest chyba bardziej oddalony od bezpiecznych miejsc.
Stacja jest rewelacyjna, na podstawowej zagrałem dopiero po poznaniu jaja, rozczarowanie nie powiem, pojawiło się.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

PytonZCatanu pisze: 13 kwie 2022, 10:39 Czy polecacie Brzdęk w Kosmosie do gry solo?
Polecam, ja bawię się świetnie. Jest lekka fabuła, rozgrywasz kilku scenariuszową kampanię. Poza zwykłą grą, w aplikacji dostajesz zadania do wykonania (są nagrody i kary za ich wykonanie lub nie). Nie ma problemu z rynkiem kart, bo każdej turze spada 1 lub 2 karty. Gra jest inna niż z żywymi graczami, aplikacja wymusza pewne zachowania.
ODPOWIEDZ