Wojna Nemo / Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: sitfun »

Czy w poprzednich KS’ach też doliczali podatek 19% do całego zamówienia? Kurcze napaliłem się na tę grę, lubię gry solo, książki czytałem ale mimo wszystko $126 odstrasza bardzo. To jest poziom cenowy Machina Arcana czy Too Many Bones a mam wrażenie z gameplayów, że jakościowo to powinno kosztować nie więcej niż połowę tej ceny...
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Muad'Dib »

sitfun pisze: 09 sty 2021, 15:19 Czy w poprzednich KS’ach też doliczali podatek 19% do całego zamówienia? (...)
No właśnie w poprzednich kampaniach nie było takich "kwiatków" :(
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Kin@a »

sitfun pisze: 09 sty 2021, 15:19 urcze napaliłem się na tę grę, lubię gry solo, książki czytałem ale mimo wszystko $126 odstrasza bardzo.
To jest całkowity koszt zakupu gry z wszystkimi dodatkami i wliczonymi cłami, podatkami i co tam jeszcze ktoś sobie wyliczy oraz transportem?
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: sitfun »

Kin@a pisze: 09 sty 2021, 22:34
sitfun pisze: 09 sty 2021, 15:19 urcze napaliłem się na tę grę, lubię gry solo, książki czytałem ale mimo wszystko $126 odstrasza bardzo.
To jest całkowity koszt zakupu gry z wszystkimi dodatkami i wliczonymi cłami, podatkami i co tam jeszcze ktoś sobie wyliczy oraz transportem?
Tak, $126 jest za Ultimate edition (czyli wszystkie dodatki w jednym pudle) z wysyłką i podatkiem. Takie coś widzę w PM.

Obrazek
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Kin@a »

Nieźle...
A jaka jest waga tej gry? W sensie pudła z wszystkimi komponentami.
Są przynajmniej solidnie wykonane?
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: mecenas »

W tym roku ma trafić na Polski rynek dzięki Galakta. Ja po namowach (dzięki Yuri) stwierdziłem że nie będę czekał i dorwałem wersję angielska wraz z dodatkami.
Więc kilka słów ode mnie. Najpierw na temat wykonania które jest na prawdę dobre. Kolejny tytuł który mam od Victory Point Games i po raz kolejny jestem bardzo zadowolony. Świetne grafiki Ian O'Toole, bardzo wysokiej jakości komponenty i do tego ta plansza... Jedna z lepszych jakie widziałem. A głównie dlatego ze jest tam niemalże kompletny skrót zasad gry. W bardzo rzadkich przypadkach w czasie gry wraca się do instrukcji bo wszystko jest na planszy przedstawione w bardzo dobry sposób.
Co do samej gry to ja osobiście nie potrafię jeszcze w to grać 😃 3 partie, każda to porażka ale z chęcią próbuje grać dalej. Gra ma bardzo dobry klimat i jeżeli ktoś jest fanem książki Juliusza Verne o przygodach kapitana Nemo to pewnie przypadnie mu do gustu. Mi się tak gra spodobała że zacząłem czytać książkę.
Co do samych mechanik to.....
Każda tura to wyciągnięcie karty przygody która może nam pomóc, przeszkodzić, lub pozwolić na wykonanie jakiejś rzeczy w określonych warunkach.
Następnie dokładamy nowe statki na plansze rzucając 2k6 gdzie każda cyfra odpowiada jakiemuś regionowi na planszy. Różnica wartości na tych kościach wskazuje ile akcji możemy mieć do wykorzystania w tej turze (tak, akcji może też być zero).
W grze prawie każda nasza akcja to wykonanie testu, gdzie każdy to rzut 2k6 i porównanie wyniku z tabela. Oczywiście są sposoby na modyfikacje tych rzutów acz też nie wszystkich i nie zawsze jest to opłacalne. Jeżeli ktoś nie lubi za dużo rzucać kośćmi albo myśli że wszystko uda mu się w grze zaplanować to można sobie odpuścić ten tytuł.
Zdecydowanie polecam zainteresować się tytułem, ale zdecydowanie nie polecam kupowania w ciemno. Jest trochę recenzji i rozgrywek dostępnych w sieci do tego tytułu (one stop co-op shop, Ricky Royal, czy rodzimy Gambit).
Ostatnio zmieniony 26 mar 2021, 15:53 przez mecenas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: PytonZCatanu »

Ile kosztowała Cię angielska wersja z dodatkami? Czy dodatki są niezbędne, czy można na początek obejść się bez nich?
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: mecenas »

PytonZCatanu pisze: 26 mar 2021, 15:39 Ile kosztowała Cię angielska wersja z dodatkami? Czy dodatki są niezbędne, czy można na początek obejść się bez nich?
Używane na forum idzie znaleźć koło 300 zł. A tak na prawdę jest tylko niemalże opcja kupienia z dodatkami.
Dodatki niby dużo nie wprowadzają, ale każdy daje odrobinę różnorodności - taniej Ci wyjdzie komplet używki teraz dorwać albo czekać na wersję All-in (chyba ma być w grudniu) jak wyjdzie w sklepach, bo Polska wersja póki co zapowiedziana bez dodatków z tego co idzie czytać.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Yuri »

Osobiście wsparłem tą grę na KSie, ale zastanawiałem się mocno nad przerzuceniem $ na rodzimego wydawcę. Niemniej to że na dodatki właśnie przyjdzie nam czekać, a i to gra ewidentnie stricte pod solo - co pozwoli zawsze troszkę podszlifować język - spowodowała, że zostałem przy wersji ANG z właśnie dodatkami. I tak też bym jej szukał, dodają one troszkę jednak więcej zmiennych, a tych nigdy za wiele. No i dodają nowe "motywy" postępowania kapitana Nemo, a każdy z nich to jakby nowy tryb gry. PM chyba jest nadal otwarty mogę Ci pewnie jeszcze dopisać w razie czego.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: dawid »

W sklepie Galakty ruszyła przedsprzedaż na Wojnę Nemo.
306 PLN
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Seykan »

W Aleplanszówkach 287zl przed rabatami, czyli najtaniej za te 260zl się kupi.

Szczerze, to bardzo się cieszę, że upolowałem wcześniej używkę z dodatkami. Cena prawie taka sama... a do tego do angielskiej chociaż jest pewność wszystkich dodatków (najnowszy zamówiony na KS).

Ciekawe jak się przyjmie w Polsce. Oczywiście oby jak najlepiej, żeby więcej było u nas gier solo. Jednak trochę jestem sceptyczny, gra nie jest tania, a do tego tylko dla jednego gracza.. czy ma szansę na przyjęcie poza raczej niewielkim i specyficznym gronem odbiorców (w której grupie jestem, choć gram po angielsku)?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Yuri »

Jest w wersji 3ciej tryb dla 2 graczy, ale - jak dla mnie - na siłę robiony 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Seykan »

Yuri pisze: 13 sty 2022, 16:34 Jest w wersji 3ciej tryb dla 2 graczy, ale - jak dla mnie - na siłę robiony 😉
Fakt, ale też uważam, że na siłę ;)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Banan2 »

A jaka jest regrywalność? Bo jeśli, jak piszecie, to gra dla 1 osoby, to cena jest mało przyjazna :( Chociaż sama gra kusi :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Yuri »

Banan2 pisze: 14 sty 2022, 14:21 A jaka jest regrywalność? Bo jeśli, jak piszecie, to gra dla 1 osoby, to cena jest mało przyjazna :( Chociaż sama gra kusi :)
Pozdrawiam
Posprawdzaj "zmienne" tj. ilośc Motywów, kart w deckach itd. Jak dla mnie ogrom.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: brazylianwisnia »

Ktoś na forum solidnie ograł? W czym tkwi siła tego tytułu? Co może frustrować?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: dwaduzepe »

Banan2 pisze: 14 sty 2022, 14:21 A jaka jest regrywalność? Bo jeśli, jak piszecie, to gra dla 1 osoby, to cena jest mało przyjazna :( Chociaż sama gra kusi :)
Pozdrawiam
ciezko zeby wydawca dostosowywal cene do tego na ile osob jest gra :lol:
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: elbruus »

brazylianwisnia pisze: 14 sty 2022, 17:06 Ktoś na forum solidnie ograł? W czym tkwi siła tego tytułu? Co może frustrować?
Ja mam około 10 rozgrywek za sobą. Jest to moje top 3 solo, którego nigdy się nie pozbędę. Dla mnie siła tego tytułu płynie z kart zdarzeń. Dodają fabularnego tła poza tym, że prawie każda z nich to test. Frustrować na pewno będzie losowość rzutów kośćmi ale trzeba zdawać sobie sprawę przed zakupem z tego, że w czasie jednej rozgrywki wykonamy ich z 50, albo więcej. Można je modyfikować ale kosztem zasobów naszego statku. Jest więc spory element ryzyka przy rzutach.

Pojawiające się nowe statki na oceanach, konieczność ich usuwania a po drodze szukanie kolejnych przygód daje świetną zabawę. Planowanie gdzie popłynąć, kogo i jak zaatakować, przy okazji zgarniając skarb z dna oceanu to codzienność w tej grze. Przy walce ponownie rzucamy kośćmi i znowu ryzykujemy decydując się na zwykły bądź odważny (seryjny) atak. Zdarzenia przeszkadzają lub ułatwiają rozgrywkę. Rozwijamy przy tym naszego Nautilusa żeby był mocniejszy, bardziej zwrotny. Wszystko oczywiście pod jednym z motywów wybieranych na początku gry a przy każdym gra się różnie.

Obcowanie z mapą jest bardzo przyjemne. Są na niej kluczowe zasady i jest bardzo przejrzysta i klimatyczna. Po jakimś czasie jak się zaznajomi z zasadami, można przejść na planszę obrusową (po wyprasowaniu). Ta jest mniej czytelna ale fajnie się na niej gra ;) Tylko nie wiem czy Galakta ją sprzedaje, chyba nie.

Ogólnie bardzo polecam ją fanom gier przygodowych i wojennych, którzy nie mają uczulenia na kości do gry. Dużo tu ryzykownych testów, wyborów... I bardzo dobrze! To ma być przygoda a nie wyliczona trasa po jeziorze Zegrzyńskim żeby spalić najmniej paliwa i złapać najwięcej ryb :D
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: manicminer »

Czy wiadomo coś o dodatkach ? Będą one wydane w naszej wersji ? Z tego co widzę to dodatki zawierają karty ? Czy Rebel jak większość naszych wydawców olał sprawę ?
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: mluckner »

manicminer pisze: 15 sty 2022, 14:14 Czy wiadomo coś o dodatkach ? Będą one wydane w naszej wersji ? Z tego co widzę to dodatki zawierają karty ? Czy Rebel jak większość naszych wydawców olał sprawę ?
Grę wydaje Galakta, a nie Rebel i na razie wydają grę bez dodatków.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Yuri »

mluckner pisze: 15 sty 2022, 14:24
manicminer pisze: 15 sty 2022, 14:14 Czy wiadomo coś o dodatkach ? Będą one wydane w naszej wersji ? Z tego co widzę to dodatki zawierają karty ? Czy Rebel jak większość naszych wydawców olał sprawę ?
Grę wydaje Galakta, a nie Rebel i na razie wydają grę bez dodatków.
Dokładnie tak mi odpowiedzieli, kiedy pytałem via Messenger. Dlatego osobiście "poszedłem" w wersję z nowego KSa, by później nie musieć szukać tych dodatków.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: kci83 »

To są dodatki typu "must have" czy bardziej zwiększające po prostu regrywalność?
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: mluckner »

kci83 pisze: 15 sty 2022, 15:14 To są dodatki typu "must have" czy bardziej zwiększające po prostu regrywalność?
Raczej to drugie, to są najczęściej boostery kart. Wyjątkiem są może nowe cele zwycięstwa.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: Mr_Fisq »

Mamy już polską wersję instrukcji od Galakty:
http://galakta.pl/download/Wojna_Nemo_Instrukcja.pdf
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
tapczan0
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2020, 23:24
Has thanked: 4 times

Re: Nemo's War 2 ed. (Chris Taylor)

Post autor: tapczan0 »

Moi drodzy czy ktoś grał w Nemo i Sleeping Gods?

Przeglądając instrukcje jednego i drugiego odnoszę podobne wrażenia co do rozgrywki. Nie chciałbym dwóch podobnych tytułów, mam po prostu za mało miejsca na planszowki żeby trzymać dwa podobne tytuły.

Zastanawiam się nad Nemo, ale Sleepig Goods brałem na wspieraczce
ODPOWIEDZ