(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4512
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

Zabijacie mój entuzjazm.... 😔😉
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: detrytusek »

rastula pisze: 02 lut 2022, 21:04 poza tym nikt zdrowy na umyśle nie będzie chciał tej mangi kupić ZAMIAST klimatycznego oryginału...
Nie doceniasz mocy MuszęMiećNowąWersjęBoJestNowa. Dodatkowo wystarczy, że nadrukują jakąś liczbę na boku pudełka i napiszą słówko "limitowana".
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 02 lut 2022, 17:41 Phalanx... Szacun za Libertalie!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️
Tak w sumie to nie bedzie Libertalia tylko reimplementacja, nad którą Stegmaier pracował odkąd wykupił prawa
Ciekawe ile zostanie z oryginału.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: garg »

japanczyk pisze: 03 lut 2022, 08:46
PytonZCatanu pisze: 02 lut 2022, 17:41 Phalanx... Szacun za Libertalie!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️
Tak w sumie to nie bedzie Libertalia tylko reimplementacja, nad którą Stegmaier pracował odkąd wykupił prawa
Ciekawe ile zostanie z oryginału.
O jakość się nie obawiam - o balans i owszem. W końcu Stegmaier nie zdobył sławy jako projektant czy wydawca dobrze zbalansowanych gier :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rastula »

garg pisze: 03 lut 2022, 12:48
japanczyk pisze: 03 lut 2022, 08:46
PytonZCatanu pisze: 02 lut 2022, 17:41 Phalanx... Szacun za Libertalie!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️
Tak w sumie to nie bedzie Libertalia tylko reimplementacja, nad którą Stegmaier pracował odkąd wykupił prawa
Ciekawe ile zostanie z oryginału.
O jakość się nie obawiam - o balans i owszem. W końcu Stegmaier nie zdobył sławy jako projektant czy wydawca dobrze zbalansowanych gier :mrgreen: .
To za co one te pieniądze bierze? przecież po papier i karton "możemy iść do papierniczego" jak powiedział Prezes Ignacy. :D
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4512
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Backero »

Wie ktoś czy Phalanx zamierza wydawać jeszcze Legendary Boxy do Scythe? Dodruki do podstawki i dodatków są organizowane, ale nie mogę nigdzie znaleźć info o samym boxie, a ceny obecnie są naprawdę przesadziste.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: krwlng »

Backero pisze: 07 lut 2022, 23:56 Wie ktoś czy Phalanx zamierza wydawać jeszcze Legendary Boxy do Scythe? Dodruki do podstawki i dodatków są organizowane, ale nie mogę nigdzie znaleźć info o samym boxie, a ceny obecnie są naprawdę przesadziste.
Phalanx nie wydaje Legendary Boxa, nie jestem pewien czy kiedykolwiek w ogóle to ściągali jako Vertima czy sklepy na własną rękę się zaopatrywały - napisz do planszostrefy/planszomanii/mepela czy i kiedy będą mieli, Stonemaier to dodrukowuje co jakiś czas, a samo pudło jest niezależne językowo.
drzewko
Posty: 293
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 295 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: drzewko »

Wiecie może czy planowany jest dodruk podstawki Tapestry? W sklepach już prawie nieosiągalna, wiec nie wiem czy spokojnie poczekać czy łapać co zostało.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

drzewko pisze: 09 lut 2022, 07:11 Wiecie może czy planowany jest dodruk podstawki Tapestry? W sklepach już prawie nieosiągalna, wiec nie wiem czy spokojnie poczekać czy łapać co zostało.
Hej,

rozważamy dodruk, ale gra wciąż dostepna jest w sklepach, m.in. u nas albo w AlePlanszówki :)

https://aleplanszowki.pl/przygodowe/576 ... &results=5
drzewko
Posty: 293
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 295 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: drzewko »

adrturz pisze: 09 lut 2022, 11:24
drzewko pisze: 09 lut 2022, 07:11 Wiecie może czy planowany jest dodruk podstawki Tapestry? W sklepach już prawie nieosiągalna, wiec nie wiem czy spokojnie poczekać czy łapać co zostało.
Hej,

rozważamy dodruk, ale gra wciąż dostepna jest w sklepach, m.in. u nas albo w AlePlanszówki :)

https://aleplanszowki.pl/przygodowe/576 ... &results=5
Zamówiłem, przekonaliście mnie :P
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4512
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

Czy jest szansa, drogi Phalanxie, na poznanie ceny Libertalii jeszcze przed marcem, czy raczej w dniu rozpoczęcia przedsprzedaży?

Czy przedsprzedaż będzie tylko u was, czy będę mógł zamówić w lokalnym sklepie planszówkowym?
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: MgK1989 »

Pytanie odnośnie purple haze….niestety nie zapowiada się aby polska wersja ufundowała się podczas kampanii. Czy jest szansa, że takowa pojawi się w retailu?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: mat_eyo »

Ja mam pytanie jak idzie wysyłka Race to the Moscow? Liczyłem, że niedługo będzie, a tu mija drugi tydzień od informacji o rozpoczęciu wysyłki, a ja nawet linku do śledzenia nie dostałem :(
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: dicer »

mat_eyo pisze:Ja mam pytanie jak idzie wysyłka Race to the Moscow? Liczyłem, że niedługo będzie, a tu mija drugi tydzień od informacji o rozpoczęciu wysyłki, a ja nawet linku do śledzenia nie dostałem :(
Podbijam, bo też czekam z niecierpliwością.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

MgK1989 pisze: 09 lut 2022, 16:34 Pytanie odnośnie purple haze….niestety nie zapowiada się aby polska wersja ufundowała się podczas kampanii. Czy jest szansa, że takowa pojawi się w retailu?
Jeżeli polska wersja nie zostanie ufundowana podczas kampanii, istnieje niewielka szansa, że taka trafi do retail. To bardzo specyficzny projekt, który szacuje obecnie 200-300 stron skryptów do scenariuszy (łącznie z rozszerzeniami), plus instrukcja i teksty na kartach - to bardzo dużo tłumaczenia, wymagającego znajomości terminologii i realiów. Dlatego ustaliliśmy minimalną liczbę zamówień, aby zbadać, czy tego typu gra o tematyce wojny w Wietnamie budzi na rodzimym rynku zainteresowanie.
mat_eyo pisze: 09 lut 2022, 18:55 Ja mam pytanie jak idzie wysyłka Race to the Moscow? Liczyłem, że niedługo będzie, a tu mija drugi tydzień od informacji o rozpoczęciu wysyłki, a ja nawet linku do śledzenia nie dostałem :(
Wysyłka wciąż jest realizowana. Centrum logistyczne, z którego korzystamy otrzymało od nas wszystkie listy wysyłkowe. Jak udało nam się ustalić, centrum rozpoczęło od US i UK, pozostałe regiony są w dalszej kolejności. Proszę się nie obawiać, rozsyłanie potrwa jeszcze (przypuszczalnie) dwa-trzy tygodnie. Trwa to także nieco dłużej ze względu na to, że w centrum logistycznym część pracowników pozostaje na kwarantannie i izolacji, co wpływa na "moce przerobowe". Dziękujemy za cierpliwość :)
sasquach
Posty: 1827
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sasquach »

MgK1989 pisze: 09 lut 2022, 16:34 Pytanie odnośnie purple haze….niestety nie zapowiada się aby polska wersja ufundowała się podczas kampanii. Czy jest szansa, że takowa pojawi się w retailu?
Gdzie można sprawdzić ilu backerów z Polski wsparło?
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: khuba »

sasquach pisze: 09 lut 2022, 22:11 Gdzie można sprawdzić ilu backerów z Polski wsparło?
W komentarzach na gf, codziennie jest przypinane nowe podsumowanie- aktualnie jest 77 osób.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4512
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

PytonZCatanu pisze: 09 lut 2022, 14:47 Czy jest szansa, drogi Phalanxie, na poznanie ceny Libertalii jeszcze przed marcem, czy raczej w dniu rozpoczęcia przedsprzedaży?

Czy przedsprzedaż będzie tylko u was, czy będę mógł zamówić w lokalnym sklepie planszówkowym?
Dzięki za odpowiedzi 😜
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

PytonZCatanu pisze: 10 lut 2022, 08:40
PytonZCatanu pisze: 09 lut 2022, 14:47 Czy jest szansa, drogi Phalanxie, na poznanie ceny Libertalii jeszcze przed marcem, czy raczej w dniu rozpoczęcia przedsprzedaży?

Czy przedsprzedaż będzie tylko u was, czy będę mógł zamówić w lokalnym sklepie planszówkowym?
Dzięki za odpowiedzi 😜
Przepraszam. Cenę podamy w dniu przedsprzedaży 2 marca, a przedsprzedaże będą także w sklepach :)
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Otorek »

adrturz pisze: 09 lut 2022, 20:43 Dlatego ustaliliśmy minimalną liczbę zamówień, aby zbadać, czy tego typu gra o tematyce wojny w Wietnamie budzi na rodzimym rynku zainteresowanie.
Pewnie budzi ogromne, ale nie w tej cenie...
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

Otorek pisze: 10 lut 2022, 10:50
adrturz pisze: 09 lut 2022, 20:43 Dlatego ustaliliśmy minimalną liczbę zamówień, aby zbadać, czy tego typu gra o tematyce wojny w Wietnamie budzi na rodzimym rynku zainteresowanie.
Pewnie budzi ogromne, ale nie w tej cenie...
To 200-300 stron skryptów, ogromna praca dla twórców i developerów, autor skryptów (nieliniowych historii) poświęcił (i będzie wciąż poświęcał) łącznie pół roku na samo opracowanie skryptów, uwzględniając merytoryczne podejście do tematu i konsultację z biegłymi, cała szata graficzna jest opracowana przez nas (ilustracje na kartach - nie ma tam zdjęć, artwork został stworzony od podstaw), do tego wiele pracy przy korekcie i redakcji, a cena na kampanii uwzględnia dwa rozszerzenia i codzienne bonusy. Poza tym pozostaje kwestia cen produkcji i materiałów (choćby ceny celulozy poszybowały aż o 60-80 proc. od początku 2021). A to jedynie kilka punktów składających się na cenę. Mam nadzieję, że odrobinę rozwiałem wątpliwości dotyczące ceny :) Miłego wieczoru!
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Otorek »

Nie bardzo, ale dziękuje za próbę. Zdaje sobie sprawę z trudów i, że nikt nie będzie robił tego za darmo. Po prostu cena rynkowa w PL jest za wysoka, a źle by to wyglądało gdyby podczas kampanii cena dla naszych krajan była niższa żeby uwzględnić lokalne warunki. Stąd takie, a nie inne zainteresowanie.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Banan2 »

Otorek pisze: 10 lut 2022, 21:39 Nie bardzo, ale dziękuje za próbę. Zdaje sobie sprawę z trudów i, że nikt nie będzie robił tego za darmo. Po prostu cena rynkowa w PL jest za wysoka, a źle by to wyglądało gdyby podczas kampanii cena dla naszych krajan była niższa żeby uwzględnić lokalne warunki. Stąd takie, a nie inne zainteresowanie.
100% racji. Cena jest zdecydowanie za wysoka a tłumaczenie całej sytuacji średnie. Zainteresowanie taką grą jest (też miałem ją na celowniku), ale nie za taką cenę. Cena jest zwyczajnie z przysłowiowej "czapy". Podejrzewam, że gdybyście wydrukowali 150 egzemplarzy wersji PL i dali lepszą cenę to gra na pewno by się sprzedała.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: raj »

Banan2 pisze: 10 lut 2022, 21:51 100% racji. Cena jest zdecydowanie za wysoka a tłumaczenie całej sytuacji średnie. Zainteresowanie taką grą jest (też miałem ją na celowniku), ale nie za taką cenę. Cena jest zwyczajnie z przysłowiowej "czapy". Podejrzewam, że gdybyście wydrukowali 150 egzemplarzy wersji PL i dali lepszą cenę to gra na pewno by się sprzedała.
Dlaczego uważasz, że wydawnictwo to organizacja charytatywna? 150 sztuk to malutki nakład co oznacza wysoką cenę.
Zaryzykowałbyś własne pieniądze w takim druku?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ