Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: CoLdY7 »

Irenicus pisze: 28 sty 2022, 19:12 Można wiedzieć gdzie zamawiałeś ten fanowski dodatek i jak się sprawuje ?
tutaj na forum była zbiorówka
viewtopic.php?f=55&t=72620&hilit=rebelia+dodatek
na ostatniej stronie powoli zgłaszają się chętni na kolejną...

a tutaj opis dodatku
viewtopic.php?f=19&hilit=star%20wars%20 ... 21b3b05e39

nie potrafię ocenić jak się sprawuje bo jeszcze nie grałem
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
ase
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2018, 16:44

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ase »

Rebelia już dostępna na stronie galakty
https://sklep.galakta.pl/127-star-wars-rebelia
loop19
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2021, 12:21
Has thanked: 17 times
Been thanked: 27 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: loop19 »

Są być może jakieś wieści na temat dodruku dodatku?

PS: czy tylko u mnie Forum działa dramatycznie wolno, czy też wszyscy mają ten problem?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2022, 12:16 przez loop19, łącznie zmieniany 1 raz.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: dwaduzepe »

loop19 pisze: 04 lut 2022, 12:14 Są być może jakieś wieści na temat dodruku dodatku?

PS: czy tylko u mnie Forum działa dramatycznie wolno, czy też wszyscy mają ten problem?
to forum ma problem samo ze soba
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Mr_Fisq »

loop19 pisze: 04 lut 2022, 12:14 Są być może jakieś wieści na temat dodruku dodatku?
Coś mi się kołacze po głowie Q2/2022, ale ręki bym sobie za to nie dał uciąć.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: lazarro »

Nie mogę dokopać się w wątku rzeczy która mnie interesuje. Jakie były błędy na kartach z 1druku podstawki? Wiele ich nie było lecz kojarzę coś, o zapisie karty przenoszącej bazę rebelii. W kompletnej księdze zasad też coś było... W kontekście kart, mogę prosić o skan poprawnego zapisu karty aby móc go sobie druknąć?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Seykan »

lazarro pisze: 10 lut 2022, 20:09 Nie mogę dokopać się w wątku rzeczy która mnie interesuje. Jakie były błędy na kartach z 1druku podstawki? Wiele ich nie było lecz kojarzę coś, o zapisie karty przenoszącej bazę rebelii. W kompletnej księdze zasad też coś było... W kontekście kart, mogę prosić o skan poprawnego zapisu karty aby móc go sobie druknąć?
Nic poważnego ogólnie rzecz biorąc:

http://galakta.pl/download/SW%20REBELIA ... errata.pdf

Może jestem heretykiem, ale zmiany naniosłem sobie delikatnie ołówkiem na karty i do instrukcji :P
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: DarkSide »

Skoro ta errata jest na stronie Galakty to chyba można założyć że w tym dodruku Q2/2022 będzie już uwzględniona? :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: lazarro »

DarkSide pisze: 11 lut 2022, 11:45 Skoro ta errata jest na stronie Galakty to chyba można założyć że w tym dodruku Q2/2022 będzie już uwzględniona? :roll:
Zgadza się. Tą erratę widziałem już wcześniej bo wisi ona od bardzo dawna. Długo po jej pojawieniu się, ktoś podawał błąd na karcie z przenoszeniem bazy dlatego jestem ciekawy jaki powinien być właściwy jej zapis i ewentualnie innych kart.
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Perf »

DarkSide pisze: 11 lut 2022, 11:45 Skoro ta errata jest na stronie Galakty to chyba można założyć że w tym dodruku Q2/2022 będzie już uwzględniona? :roll:
Nie wiem jak wygląda sprawa z wersją polskojęzyczną, ale niektóre karty w dodrukach anglojęzycznej wersji zostały poprawione. Byłem nieco zaskoczony, gdy niedawno ktoś o tym wspomniał na BGG, bo zakładałem, że polityka FFG jest w tym zakresie inna, więc postąpiłem zgodnie z zasadą ”ufaj, ale sprawdzaj”. :) Wygrzebałem na YouTubie jakiś w miarę świeży film z rozpakiem podstawki - i rzeczywiście, można dostrzeć, że tekst na „Sabotage” został poprawiony.

Zatem może i w dodrukach polskojęzycznych poprawki nie są wykluczone.

lazarro pisze: 11 lut 2022, 14:04Zgadza się. Tą erratę widziałem już wcześniej bo wisi ona od bardzo dawna. Długo po jej pojawieniu się, ktoś podawał błąd na karcie z przenoszeniem bazy dlatego jestem ciekawy jaki powinien być właściwy jej zapis i ewentualnie innych kart.
Nie kojarzę, by ktokolwiek o tym wspominał, szybkie przeszukanie wątku z zasadami też nic nie pokazało. Sam też nie widzę żadnych błędów (związanych z zasadami) na polskiej wersji „Rapid Mobilization” (wygrzebanej w necie), z wyjątkiem drobnego niedociągnięcia w tekście pierwszej opcji karty, gdzie pominięto słowo „pole” przed „Bazą Rebelii”. Chociaż po zastanowieniu... to jedno brakujące słowo może sprawić, że gracze mniej obyci w regułach mogą się zastanawiać, czy można przemieścić jednostki również do układu, w którym znajduje się baza (a nie można).
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: lazarro »

Perf pisze: 11 lut 2022, 15:54
DarkSide pisze: 11 lut 2022, 11:45 Skoro ta errata jest na stronie Galakty to chyba można założyć że w tym dodruku Q2/2022 będzie już uwzględniona? :roll:
Nie wiem jak wygląda sprawa z wersją polskojęzyczną, ale niektóre karty w dodrukach anglojęzycznej wersji zostały poprawione. Byłem nieco zaskoczony, gdy niedawno ktoś o tym wspomniał na BGG, bo zakładałem, że polityka FFG jest w tym zakresie inna, więc postąpiłem zgodnie z zasadą ”ufaj, ale sprawdzaj”. :) Wygrzebałem na YouTubie jakiś w miarę świeży film z rozpakiem podstawki - i rzeczywiście, można dostrzeć, że tekst na „Sabotage” został poprawiony.

Zatem może i w dodrukach polskojęzycznych poprawki nie są wykluczone.

lazarro pisze: 11 lut 2022, 14:04Zgadza się. Tą erratę widziałem już wcześniej bo wisi ona od bardzo dawna. Długo po jej pojawieniu się, ktoś podawał błąd na karcie z przenoszeniem bazy dlatego jestem ciekawy jaki powinien być właściwy jej zapis i ewentualnie innych kart.
Nie kojarzę, by ktokolwiek o tym wspominał, szybkie przeszukanie wątku z zasadami też nic nie pokazało. Sam też nie widzę żadnych błędów (związanych z zasadami) na polskiej wersji „Rapid Mobilization” (wygrzebanej w necie), z wyjątkiem drobnego niedociągnięcia w tekście pierwszej opcji karty, gdzie pominięto słowo „pole” przed „Bazą Rebelii”. Chociaż po zastanowieniu... to jedno brakujące słowo może sprawić, że gracze mniej obyci w regułach mogą się zastanawiać, czy można przemieścić jednostki również do układu, w którym znajduje się baza (a nie można).
Prawdopodobnie trafiłeś w sedno sprawy, o którą mi chodzi. Kiedyś, ktoś wspominał o tych niedociągnięciach ale było to tak dawno temu, że ho ho. A teraz przypomniało mi się, ale pod tak długim czasie nie byłem w stanie odszukać tej informacji. Serdecznie dzięki za fatygę i rzeczywiście, wygląda to na drobne niedociągnięcia.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: tencogoniema »

Ma ktoś skany kart walki z dodatku? Bo nim kupię dodatek to chyba szybciej drukne karty i zagram z nimi.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Mr_Fisq »

Dla tych co czekają na dodruk dodatku:
planowany jest na czerwiec/lipiec
informacja z FB Galakty.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: mk20336 »

[REVIEW] Star Wars: Rebellion

Rebelia to prawdopodobnie moja ulubiona gra ze świata Star Wars. Niesamowita re-grywalność, bardzo ciekawa asymetria i masa trików, jak wykiwać przeciwnika. Dzisiaj dzielę się swoją recenzją - miłej lektury!

LINK: [REVIEW] Star Wars: Rebellion

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: PytonZCatanu »

Czy jest jakaś strona, gdzie można zagrać w Rebelię on-line?
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: omas »

W taką jeden do jednego to nie za bardzo wiem bo pewnie prawa autorskie itd. Planszowka natomiast bazuje na wydanej w 1998 grze wideo o tej samej nazwie. Jeśli nie przeszkadza Ci oprawa graficzna to na Gogu chyba jest teraz poniżej 10 zł.
Awatar użytkownika
Anarprim
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2021, 09:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Anarprim »

PytonZCatanu pisze: 17 cze 2022, 13:02 Czy jest jakaś strona, gdzie można zagrać w Rebelię on-line?
Na Tabletop Simulator
ljegat
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2010, 19:08

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ljegat »

Orientuje się ktoś czy dodruk dodatku Imperium u Władzy już się wyprzedał? Czy po prostu jeszcze nie dojechał do sklepów? Wszędzie niedostępny.
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: bananek »

Wygląda na to, że już się rozszedł (ja dostałem swoją kopię). Jest jeszcze dostępny w pojedynczych sklepach np. rebel
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: AndreV »

Już się rozszedł, też już mam od ok 2tyg
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Admirał Thrawn »

Ja go przedpremierowo zamawiałem i dobrze zrobiłem, bo już tydzień potem nie było w większości sklepów, tylko pojedyncze egzemplarze. Więc po prostu już się rozszedł.
Jak kolega napisał sprawdź jeszcze w Rebelu lub na Allegro, tam też jeszcze były z nowego dodruki sprzedawane.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: CoLdY7 »

AndreV pisze: 18 lip 2022, 07:26 Już się rozszedł, też już mam od ok 2tyg
U mnie jak wyżej.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
tomasz86
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: tomasz86 »

Czekamy na następny dodruk w takim razie.... Też się spóźniłem...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: PytonZCatanu »

Po kolejnej parti jestem jeszcze bardziej zachwycony grą. Po wczorajszej rozgrywce wciąż nie mogę przestać o niej myśleć…

Nagle… nagle wpadł mi do głowy genialny pomysł: kontynuacja. Całkowicie nowa gra: Star Wars Republic.

Akcja rozgrywa się w epizodach 1-3. Role są odwrócone: republika jest dominującą siłą w galaktyce, a Palpatine (+ separatyści? +Federacja Handlowa?) musi pozostać w ukryciu i spiskować, spiskować... Palpatine wygrywa, jeśli doprowadzi to do upadku republiki (albo wojny klonów wybuchną?) a Republika wygrywa, jeśli odkryje, kto jest Darthem Sidiousem. Nowi bohaterowie, nowe zadania, nowe mechaniki (ale bardzo zbliżone do oryginału) - OMG❤️. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: PytonZCatanu »

Wyobrażam sobie, że gracz grający Republiką miałby dwa rodzaje akcji powiązanych z postaciami: akcje polityczne (Padme, Valorum, Jar Jar, Senator Organa) i akcje Jedi (Yoda, Mace Windu, Obi Wan) . Postać Anakina musiałaby być poddana ogromnej presji przejścia na ciemną stronę mocy (być może byłby oddzielny track pokazujący jak daleko jest do jego przejścia). Zacznie oczywiście po stronie Republiki, ale im gra będzie posuwać się dalej…

Z drugiej strony gracz grający Palpatinem mógłby zamiennie używać figurki Palpatine i Darth Sidious – w zależności od wyboru miałby w danej rundzie inne akcje dostępne. Oczywiście byłby też Maul, Count Dooku, liderzy separatystów etc. To, jak blisko Jedi są do zdemaskowania go, również mogłoby być mierzone na jakimś tracku.

Przemyślenia wymaga kwestia armii klonów – musiałaby pojawić się w grze w pewnym momencie
ODPOWIEDZ