Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Shodan »

Lutowe zakupy stały pod znakiem szoków cenowych ;-)

Potęga Ix (preorder) - cena z lekka wysoka, ale Diuna tak dobrze się przyjęła, że zacisnąłem zęby i kupiłem.

Gloomhave Szczęki Lwa - ta gra trafiła do mojej kolekcji w wyniku kolejnych splotów okoliczności. Planowałem zakupić ją do grania z synem (12 l.). Jednak po tym co działo się ze sprzedażą pierwszego druku PL troszkę obraziłem się na Albi i postanowiłem nie kupować w ogóle. W zastępstwie zainteresowałem się Machina Arcana, oczywiście na kupno KS-a było już za późno, ale Galakta miała to w swoich zapowiedziach (wówczas na listopad). Świetnie, pomyślałem - zapłacę trochę więcej, ale będę miał jak znalazł na prezent świąteczno-urodzinowy dla syna (jest ze stycznia). Potem zaczęły się jaja z transportem z Chin, minęły święta, urodziny, a dzieciak wciąż czeka na prezent. Wreszcie MA trafiła do preorderów. Zobaczyłem cenę... i błyskawicznie przeprosiłem się ze Szczękami Lwa, udało się kupić ostatni egzemplarz ze sklepu Albi.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kamiya »

[b]Potęga IX[/b] - także dotknęła mojego portfela, kupiona w przedsprzedaży dla zbicia ceny

[b]Vulcan High Command[/b] - dodatek do Star Trek Ascendancy, do pakietu z Potęgą IX, żeby zbić cenę przesyłki.
I budżet na miesiąc luty - wyczerpany.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fidel-F2 »

Assyria z amerykańskiego eBaya. Gdzieś mi się nawinęła poprzez temat, starożytna Mezopotamia, zagrałem na BGA i uznałem, że muszę ją mieć.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Abizaas »

Kaskadię i Patchworka, by rozszerzyć trochę gamę lekkich gier w kolekcji.

Kanbana EV i TTA, by mieć więcej bardzo ciekawych eurasów które uwielbiamy :D
Obrazek

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
pcyzm
Posty: 696
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 209 times
Been thanked: 214 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: pcyzm »

Park Sawanna - bo kusi opcja szybkiego rozłożenia gry, wyjaśnienia reguł w 1 minutę i po prostu wielu partii, które będzie można zagrać w różnym gronie.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4557
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Dodatki (oba) do 7 cudów Pojedynek.

Wreszcie uzupełniam braki przy wykorzystaniu karty podarunkowej do Świata Książek (dzięki, bracie, może ogarniesz że są dedykowane sklepy z grami planszowymi? 😁).
Sloth
Posty: 390
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 77 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

1066, Tears to Many Mothers - chciałem jakąś grę wojenną. Kupiły mnie ilustracje plus świetne opinnie o solo.

Nieustraszeni; Normandia - Jak powyżej. Zamówiona, cierpliwie będzie czekać na dodatek Reinforcement. Jak podejdze to jeszcze Afryka Północna jest na horyzoncie.

Osadnicy: królestwa północy - chcialem coś lekkiego, kolorowego w stylu bardzo lekkiego euro. Oczywiscie tryb solo był mocnym argumentem.

Nadal szukam i szukam ale, widzę że bardziej chwilowo skłaniam się ku karciankom niż masom plastiku. Poza tym zauważyłem że ilustracje w stylu Elekt mnie odpychają. Wolę kolorowe uśmiechnięte buźki 😁
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 09:25 przez Sloth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fiacik »

Siege Storm - nadal szukam zamiennika do porzuconego swego czasu MTG.
Summoner Wars - dużo dobrego słyszałem, ponoć zasady zostały oszlifowane i to będzie taki Mythic Battles light.
Tapestry: Sztuka i Architektura - ponieważ bardzo lubię podstawkę.
Wiedźmia Skała - dużo osób zachwalało, kupiłem i jestem zaskoczony jakie to jest przyjemne.
Bór - rzutem na taśmę po Portalcomie, podobało mi się wykonanie, kreska i połączenie kości z area control.
Diuna dodatki - zdecydowałem się na deluxa, aby ożywić troszkę tę mdłą planszę. Czekam na IXa.
Czas Seta do Tekhenu - podstawka na ten moment to mój top gier na T.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Bór - zarzekałem się w wątku o grze, że nie kupię bo mnie grafiki odrzucają. Zadziałała moja słaba silna wola i kupiłem. Lubimy z żonką taki rodzaj złośliwej interakcji - mam nadzieję, że tu nie będzie jej za dużo - i to zdecydowało o zakupię. Podczas koszulkowania starałem się na grafiki nie patrzeć, bo niestety są paskudne na maksa. To już wolę Klemensa :)
Kapel
Posty: 52
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 41 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kapel »

Pax Pamir - przez FOMO. Pojawiła się informacja o końcu nakładu, cena w lokalnym sklepie (grybezpradu.eu) poszła w górę, więc — mając tę grę na whishliście od bardzo długiego czasu — postanowiłem dłużej nie zwlekać. I jak się okazało, zdjąłem z półki ostatni egzemplarz. Czy było warto, możecie przeczytać w wątku poświęconym grom stycznia.

Kanban EV - zakupiony jeszcze w grudniu, gdyż chciałem przekonać się co takiego jest w grach Lacerdy (które wydawały mi się typowymi, ciężkimi eurasami), że tyle kosztują. Padło na Kanbana, choć długo myślałem nad Galleristem, ze względu na... piękne pudełko. :P
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 18:30 przez Kapel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 200
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 96 times
Been thanked: 68 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Diserve »

Descent Legendy mroku bo udało sie w bdb cenie dostać i nie grałem wcześniej w przygodówkę tego typu
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 581
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 249 times
Been thanked: 302 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: andrzejstrzelba »

Kupiłem ostatnio trochę dodatków do Shadows of Brimstone, bo wciąż gram dużo z synem. Na OLX pojawiła się oferta od miłego Pana, który sprzedał mi w całkiem atrakcyjnej cenie:
Scourge Rats
Hell Vermin
Allies of the Old West
Swamp Raptor of Jargono
Doorways into Darkness
Corpse Pile
Other World: Caverns of Cynder
Beli’al
Flesh Stalker and Flesh Drones
Undead Outlaws
Dark Stone Brutes
Sand Kraken
Burrower
Harvesters from Beyond
Masters of the Void
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

Kaskadia, bo szybkie i lekkie, a u mnie ostatnio takie gry wypierają te cięższe i dłuższe, do tego zagrałem kilka razy solo online i mi się spodobało :)

Wiedźmia skała bo jak prawie całe forum poleca, to jest duże prawdopodobieństwo, że też mi siądzie ;)
Awatar użytkownika
m0ty1
Posty: 60
Rejestracja: 04 sie 2017, 18:03
Lokalizacja: K-staw
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: m0ty1 »

Wydane po polsku, 18% w planszostrefie i pierwsze galakty w kolekcji :oops:
Pax Pamir + Wyspa dinozaurów
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 22:48 przez m0ty1, łącznie zmieniany 2 razy.
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: jasiek66 »

Kupiłem po taniości: W roku smoka i badacze głębin. Wiem szału nie ma, ale nigdy nie grałem, a cena była bardzo niska.
Wakabayashi
Posty: 125
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Wakabayashi »

Trajan, bo po Zamkach Burgundii, Carpe Diem, Bonfire i Zamkach Toskanii czegoś mi w życiu brakowało :D
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 539
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 121 times
Been thanked: 392 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gribbler »

Machina Arcana - bo jestem ciekaw połączenia Cthulhu ze steam punkiem. Szkoda, że nie ma figurek, choćby w jakimś dodatku. Grafiki potworów na kartach są fantastyczne. Fajnie by się malowało...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Gribbler pisze: 12 lut 2022, 20:27 ... Szkoda, że nie ma figurek, choćby w jakimś dodatku. Grafiki potworów na kartach są fantastyczne. Fajnie by się malowało...
Polka je malowała :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Fiacik pisze: 09 lut 2022, 09:18 Siege Storm - nadal szukam zamiennika do porzuconego swego czasu MTG.
I jak jest to zamiennik dla ciebie MTG?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Star Wars: Armada - Core + MC30c + Profundity + Rebel Transports + R&V ponieważ...
- Potrzebowałem R&V do dodatku fanowskiego do Rebelii i jakoś tak się rozkręcił zakup ;)
- Od dawna chciałem spróbować Armady, a teraz wraz z zamrożeniem serii pojawiło się trochę dobrych ofert na używki + dalej jest trochę niedrogich okrętów od Galakty.
- Po sprzedaży jednego cyklu AH miałem wolne środki.
Teraz zostało dokompletować trochę statków Imperialnych i można siadać do grania :)
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Projekt Gaja - nie tyle kupiłam co kupiłam ponownie niemieckie wydanie. Miałam już wersję DE i sama nie wiem po co sprzedałam jak poszła wiadomość o polskim wznowienie (chyba dla tych kart automy). Sześć miesięcy czekania, a Polski wydawca nawet się nie ujawnił... :roll:
Spoiler:
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

Jakby ktoś chciał to mam zeskanowane karty automy, mogę podesłać na maila. :)
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: esubotowicz »

eveni pisze: 13 lut 2022, 13:16 Projekt Gaja - nie tyle kupiłam co kupiłam ponownie niemieckie wydanie. Miałam już wersję DE i sama nie wiem po co sprzedałam jak poszła wiadomość o polskim wznowienie (chyba dla tych kart automy). Sześć miesięcy czekania, a Polski wydawca nawet się nie ujawnił... :roll:
Spoiler:
Namawiała, namawiała i namówiła 😄

Chyba rzeczywiście nie ma co czekać, polskiego wydawcy ni widu, ni słychu, nawet jak się ujawni, to wydrukuje za pół roku, albo i dalej. A jakie wtedy będą ceny przy dzisiejszych zwyżkach…? Oferta Planszostrefy z obecnym upustem może być jedną z ostatnich dobrych ofert na ten tytuł.

Tak więc przed chwilą zamówiłam Projekt Gaja w wersji angielskiej.
Ewa
Torquemada666
Posty: 803
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Torquemada666 »

Wojna narodów, ceny na olx jeszcze akceptowalne, ale może się to zmienić więc wolałem zakupić :)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fitzroy »

Zamki Burgundii Big Box- grałem chyba tylko raz bardzo dawno temu w tego klasyka, stwierdziłem, że co jak co ale Zamki Burgundii trzeba mieć na półce jeśli się lubi euro. Cena za Big Box jest bardzo uczciwa więc nie było co się zastanawiać nad zakupem.

Parki- wiem, że droga ale u mnie gry o tematyce przyrodniczo-geograficznej zawsze z miejsca lądują na wish liście i raczej są to dobre gry.

Black Rose Wars- długo chodziłem wokół tego tytułu, potem były obsuwy terminów wydania ale teraz kiedy widać już metę tej przygody z oczekiwaniem na grę i gra wyjdzie raczej na 90% w kwietniu postanowiłem zaryzykować choć przyznaję, że trochę fomo mi się udzieliło. Dużo osób chwali, zasady wydają się nie być przekombinowane. Szkoda, że raczej nie będzie dodatków po polsku. Jak nie siądzie to najwyżej sprzedam z raczej małą stratą a może i bez jeśli gra się dobrze przyjmie (nakład będzie raczej z tych mniejszych).

Nieustraszeni: Afryka- są czołgi, potrzeba więcej argumentów?
ODPOWIEDZ