La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: baldar »

Ci, którzy zakupili grę otrzymają poprawione karty.
Będziemy starali się je dostarczyć przez zaprzyjaźnione sklepy.
Oczywiście przy okazji zakupów.
Nie bedzie to trudne bo i tak pół nakładu sprzedał jeden sklep ;)
Oczywiście będziemy tez dostarczać bezpośrednio do kupujących.
Także można kupować tym bardziej, ze w pudełku są dwa dodatki z gangsterami, które normalnie można ogrywać.
Wisimito
Posty: 54
Rejestracja: 15 paź 2020, 10:07
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: Wisimito »

A czy będzie dodruk samej podstawki?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: baldar »

My jesteśmy za, ale czekamy na druk symultaniczny wraz z innymi wydawnictwami
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: emka »

baldar pisze: 30 lis 2020, 17:59 Ci, którzy zakupili grę otrzymają poprawione karty.
Będziemy starali się je dostarczyć przez zaprzyjaźnione sklepy.
Oczywiście przy okazji zakupów.
Nie bedzie to trudne bo i tak pół nakładu sprzedał jeden sklep ;)
Oczywiście będziemy tez dostarczać bezpośrednio do kupujących.
Także można kupować tym bardziej, ze w pudełku są dwa dodatki z gangsterami, które normalnie można ogrywać.
Super. Czyli będzie można zgłaszać się po poprawione karty bezpośrednio do Was?
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: Piaskoryb »

Witam, szukam gry La Cosa Nostra i nigdzie nie mogę znaleść. Pytanie czy będzie jeszcze dostępna?

Przy okazji, chętnie odkupię używkę :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: Marx »

Piaskoryb pisze: 23 gru 2020, 11:14 Witam, szukam gry La Cosa Nostra i nigdzie nie mogę znaleść. Pytanie czy będzie jeszcze dostępna?

Przy okazji, chętnie odkupię używkę :)
Podpytaj wydawcę - Baldar o dodruk ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: PytonZCatanu »

Piaskoryb pisze: 23 gru 2020, 11:14 Witam, szukam gry La Cosa Nostra i nigdzie nie mogę znaleść. Pytanie czy będzie jeszcze dostępna?

Przy okazji, chętnie odkupię używkę :)
Czy user od 2016 roku nie zna odpowiedniego działu do takich pytań?
Melweth
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2018, 08:30

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: Melweth »

baldar pisze: 30 lis 2020, 10:23 Błędne karty zostaną wydrukowane.
Termin realizacji: styczeń-luty 2021
Jak wygląda sytuacja? Mamy marzec, a kart jak nie było, tak nie ma
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: baldar »

Katy już są. Od zeszłego tygodnia.
Awatar użytkownika
JareQ
Posty: 36
Rejestracja: 25 sty 2015, 16:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Been thanked: 1 time

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: JareQ »

baldar pisze: 02 mar 2021, 14:46 Katy już są. Od zeszłego tygodnia.
Hmm, a można dowiedzieć się czegoś więcej?
Chyba mnie informacja na ten temat ominęła.
Jest opcja żeby dostać te karty?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: baldar »

Tak jak info powyżej.
Karty dostarczane są/będą bezpośrednio do sklepów, które zakupiły grę przy okazji zamówień u naszego dystrybutora.
W przypadku niektórych sklepów to pewnie potrwa.
Oczywiście, tak jak pisaliśmy powyżej, zachęcamy też do kontaktu - wydawnictwo@baldar.pl
Nie będę jednak ukrywał, że preferujemy wysyłkę do klienta bezpośrednio przez sklepy, oczywiście przy okazji zamówień w tych sklepach.
Liczymy na zrozumienie i prosimy o wybaczenie:)
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: Michito »

baldar pisze: 01 gru 2020, 08:52 My jesteśmy za, ale czekamy na druk symultaniczny wraz z innymi wydawnictwami
Czy wiadomo coś na temat dodruku podstawki? Póki co w sklepach dostępny tylko dodatek, co jest dość nieszczęśliwą konfiguracją :|
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: Michito »

Udało mi się w końcu uzyskać informację od Baldara, która brzmi niestety tak:
Witam
niestety nie planujemy na chwilę obecną LCN.
Ciężko mi zrozumieć dlaczego podjęto taką decyzję skoro na półkach sklepowych zalegają egzemplarze dodatku a gra chyba nie miała najgorszej sprzedaży.

Chętnie usłyszałbym jakieś argumenty od Baldara, ale ciężko się z nimi skontaktować. Nie wygląda to zbyt dobrze, LCN nie dodrukują, Orleanu też nie...

Wiecie gdzie można by się zaopatrzyć w przyzwoitej cenie w wersję angielską?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: Tringa »

Hej,

trochę odkopuję temat, ale mam info:

Dzwoniłam do Baldara i oni chcą dodrukować podstawkę, i to bardzo, ale... koszty. Czekają na zajęcie stanowiska przez zagranicznych partnerów, rozważają też wspieraczkę. Jeśli na coś się zdecydują to po Nowym Roku będą wrzucać info.

I pytanko ode mnie: ktoś ma jakiś insert do polecenia? Najlepiej uwzględniający dodatek Gangi.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
enrico2000
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: enrico2000 »

Kolega dzwonił do nich jakieś półtorej miesiąca temu. Powiedzieli, że raczej nie ma szans na dodruk gdyż musieli by grę sprzedawać w cenie ok 160-180 zł i nie bardzo wierzą że by się to opłaciło.

Może mieli więcej takich zapytań i zaczęli rozważać dodruk. Było by super. Na Olx jak się gra pojawi w cenie 200+ to zaraz znika.

Trzymam kciuki, aby dodruk stał się faktem 🙂
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: Tringa »

Ja właśnie niedawno ją kupiłam. Za ok. 200zł podstawkę z OLX. Stwierdziłam, że nie chcę ryzykować czy dodruk będzie. :) Ja dzwoniłam do nich jakieś 2-3 tygodnie temu.

A co z tym insertem? Ktoś ma jakiś do polecenia? Widze jeden od Warboxa, ale tylko na podstawkę + ma sporo wolnego miejsca, i jeden na thingiverse, ale też tylko na podstawkę.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: emka »

Tringa pisze: 04 gru 2021, 21:29 A co z tym insertem? Ktoś ma jakiś do polecenia? Widze jeden od Warboxa, ale tylko na podstawkę + ma sporo wolnego miejsca, i jeden na thingiverse, ale też tylko na podstawkę.
Ja mam ten od Warboxa i da się w nim upchać Gangi.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: Michito »

I oto dodruk stał się faktem:

https://sloyca.com/gry-planszowe-vol3/2 ... olska.html

Cena 160 zł. Ponoć przedsprzedaż ma pojawić się w "zwykłych" sklepach.

Pragnę przy tej okazji wyrazić swoje niezadowolenie ze sposobu uprawiania komunikacji przez wydawnictwo Baldar. Kilkukrotnie kontaktowałem się żeby uzyskać informacje o dodruku. Negowali albo odpowiadali bardzo mgliście. Teraz jak gdyby nigdy nic ogłaszają dodruk, w normalnej cenie, której ponoć się obawiali. Słabo, amatorsko.

Jęczę, bo kupiłem angielską nówkę a gdybym wiedział to kupiłbym egzemplarz polski.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: Tringa »

Mam to samo. Przepłaciłam za grę w listopadzie, a teraz zapowiedź. :/
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: emka »

Fakt, dość niespodziewana decyzja. Ta karta promocyjna "Partyjka pokera" była już wcześniej, ale ma błędny rewers - Karty Wpływu zamiast Karty Rozkazu, przez co niekoniecznie dało się jej używać we właściwy sposób. Pytanie czy z dodrukiem pojawi się opcja dosłania poprawionej wersji.
enrico2000
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: enrico2000 »

Powiedzcie mi jak się ma La Cosa Nostra do Grube Ryby? Tematyka widzę podobna, dużo gry nad stołem. Długo czekałem na dodruk LCN, ale zacząłem się zastanawiać w co lepiej zainwestować.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: mauserem »

enrico2000 pisze: 14 mar 2022, 20:44 Powiedzcie mi jak się ma La Cosa Nostra do Grube Ryby? Tematyka widzę podobna, dużo gry nad stołem. Długo czekałem na dodruk LCN, ale zacząłem się zastanawiać w co lepiej zainwestować.
Ma się raczej nijak - poza "gangsterską tematyką" i to tylko wziętą w gruby cudzysłów - Grube Ryby (Wise Guys / Sons of Anarchy) to klimaty lat 20 XX wieku i mafijnych wojen w Chicago. La Cosa Nostra - to współczesna mafia a'la Rodzina Soprano.

Grube Ryby / Sons of Anarchy to swoiste abstrakcyjne "area control" bo mapa to umowne tableau z kart lokacji, nad którymi gracze przejmują kontrolę organizując sobie "wjazdy" odpalając czasami jakieś dodatkowe tematyczne smaczki - sprowadzając mechanikę "do surowej kości" to taka trochę licytacja na zasoby (kasa, giwery i członkowie gangu) Zajęte obszary generują profit. A całość trzeba robić tak aby nie wpaść na radar policji.

La Cosa Nostra - to gra karciana gdzie gracze próbują budować swoje mafijne dominium "na mieście" i odpalać deale - swoiste combosy z układów kart. Żeby deal odpalić gracze muszą wyznaczyć kto się nim zajmie i jakie zasoby należy do niego podłączyć aby uzyskać profit. Co jest świetne - nie musimy posiadać wszystkich koniecznych zasobów - możemy je wynegocjować od innych graczy. Deal to test kośćmi którego wynik możemy mitygować umiejętnościami członków gangu lub dodatkowymi kartami. Oczywiście każdy deal można komuś "przewrócić" odpalając sabotaż - oczywiście najpierw próbując się dogadać co do ceny powstrzymania się od tej drobnej złośliwości. Praktycznie większość gry jest jawna - trzeba ostro się nakombinować żeby "ukręcić swoje lody" i zarobić sensowną kasę. Gra może sprawiać wrażenie chaotycznej, ale traktujemy to jako sól gangsterskiego życia - gra jest najczęściej tłem do męskiego wieczoru, które organizujemy może raz na pól roku. Prawdopodobnie, gdybyśmy grali w to częściej wypracowalibyśmy swoistą meta grę wokół rozgrywki i całość nabrałaby jeszcze innego charakteru.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: antonio3333 »

To co udało się uzbierać te 300 egzemplarzy? Bo na dzień podajże 26 marca brakowało około 70 egzemplarzy :D
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: emka »

Podobno tak, dodruk planowany na lipiec.
StasGow
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2022, 09:20
Been thanked: 2 times

Re: La Cosa Nostra (Johannes Sich)

Post autor: StasGow »

Całkiem przez przypadek natrafiłem na YT na grę i tak mi spodobała się rozgrywka, że postanowiłem ją kupić. Przeszukałem na Allegro i natrafiłem na jednego sprzedawcę, który miał ją bezpośrednio od wydawcy i od końcówki maja musiałem czekać do 7 lipca, bo dodruk się przedłużał. Gra trafiła właśnie do mnie z gratisem w postaci kary z Pokerową Rozgrywką i parę kart było osobnych (niby poprawione) z instrukcją, żeby je wymienić. Okazało się, że w puli ich w ogóle nie ma, więc wystarczyło dołożyć.

Zdecydowałem się od razu na dodatek Gangi.
ODPOWIEDZ