Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4113
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

jediwolf pisze: 08 kwie 2022, 10:06 Czyli to ma być wersja podstawki 2.0 + nowa kampania? No ciekawy jestem, pierwsza część podstawki mega nam się podobała, żeby w drugiej była już tylko równia pochyła w dół. Nawet u dwóch graczy pozostawiła taki niesmak, że zrezygnowali z rozgrywania kampanii z dodatków :/
To ma być wersja 2.0 jako reprint i poprostu sequel do TG coś jak Nemesis Lockdown. Obstawiam że na jednej kampanii się nie skończy bo czymś muszą wypchnąć to pudełko od SG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4523
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

będzie pewnie to samo co z Nemesis.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Siersciu »

Hardkor pisze: 08 kwie 2022, 12:47 będzie pewnie to samo co z Nemesis.
Czyli co dokładnie? Nie śledziłem kampani Nemesisa i się nie orientuję w temacie.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4523
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Siersciu pisze: 08 kwie 2022, 13:18
Hardkor pisze: 08 kwie 2022, 12:47 będzie pewnie to samo co z Nemesis.
Czyli co dokładnie? Nie śledziłem kampani Nemesisa i się nie orientuję w temacie.
Duży standalone dodatek jako danie główne w drugiej fali, a w pierwszej zwykła podstawka Nemesis z dodatkami, czyli reprint. Tutaj dodatkowo z poprawką błędów (czyli jak to nazywają edycją 2.0). Nie będą gry do góry nogami wywracać tylko poprawki błędów TG.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: addekk »

Hardkor pisze: 08 kwie 2022, 13:20 Duży standalone dodatek jako danie główne w drugiej fali, a w pierwszej zwykła podstawka Nemesis z dodatkami, czyli reprint. Tutaj dodatkowo z poprawką błędów (czyli jak to nazywają edycją 2.0). Nie będą gry do góry nogami wywracać tylko poprawki błędów TG.
Skąd wiesz że nie wywrócą gry do góry nogami?
Ja akurat nie zdziwię się jak zmiany będą duże. Na tyle duże żeby osoby które mają wersje 1.0 zastanowily się nad upgrade do 2.0 albo kupnem całej gry zalezy co zaproponują za zmiany.
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1537
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Tringa »

Dla mnie to istny śmiech na sali. Nie doszła do mnie wersja 1.0, a mam wykładać hajs na wersję 2.0? Wg zapewnień w kampanii gra miała być u mnie w sierpniu 2019, jest kwiecień 2022, a gry jak nie było tak nadal jej nie ma.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Hrosskar
Posty: 357
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

Tringa pisze: 08 kwie 2022, 14:12 Dla mnie to istny śmiech na sali. Nie doszła do mnie wersja 1.0, a mam wykładać hajs na wersję 2.0? Wg zapewnień w kampanii gra miała być u mnie w sierpniu 2019, jest kwiecień 2022, a gry jak nie było tak nadal jej nie ma.
W sierpniu 2019 miała dojść podstawka po ang. Jeżeli nic nie otrzymałeś, to domyślam się, że wziąłeś wszystko w 1 fali po polsku, a tutaj termin był maj 2020 plus min 3 miesiące.
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: dawid »

Z drugiej strony timing jest całkiem trafiony. Do graczy powinny dochodzić właśnie dodatkowe kampanie. Jest szansa, że po przejściu będzie ochotą na kolejne historie z tego świata i tutaj jak znalazł będzie można od razu zamówić Kings of Ruin. Nie widzę większego sensu zamawiania drugiej edycji jeśli ma się pierwszą, ale dodatkowa kampania bardzo chętnie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Gromb »

Czuję to samo co wy, SG wciąż w drodze, a wydawca serwuje skok na kasę w wersji 2.0
Obejdę się smakiem i grzecznie podziękuję AR za możliwość dokupienia łatki do gry, na którą czekamy tyle lat. Ta aktualizacja powinna przyjść z brakującymi SG i ślicznym listem od wydawcy, jak to AR ma w zwyczaju. Ale wiadomo, że nie przyjdzie.
Z AR to tylko jeszcze edycję Lite nie zaliczają takich opóźnień.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: jediwolf »

Tringa pisze: 08 kwie 2022, 14:12 Dla mnie to istny śmiech na sali. Nie doszła do mnie wersja 1.0, a mam wykładać hajs na wersję 2.0? Wg zapewnień w kampanii gra miała być u mnie w sierpniu 2019, jest kwiecień 2022, a gry jak nie było tak nadal jej nie ma.
Bardzo dziwne. Brałeś rozbicie na dwie fale czy jedna? Ja miałem na dwie fale, podstawka ograna już dawno, a jakieś 2-3 tyg. temu dostałem całą resztę. Może napisz do AW, że lecą w kulki.
Hrosskar
Posty: 357
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

Na dodatkową kampanię z pewnością się skuszę, choć mam dopiero ograną podstawkę, ale jak dla mnie mogli ogłosić Kings of ruin jak zakończą w całości wysyłkę TG. A na pewno info o 2 edycji, bo ja osobiście odniosłem wrażenie, że dostałem grę i już jest nieaktualna, a nawet nie przeszedłem wszystkich kampanii... Pozostaje mieć nadzieję, że będą upgrade packi, w sensownych cenach i nie będą to jakieś duże zmiany. Sam w podstawce natknąłem się na jakieś drobne błędy, literówki, ale raczej nie będą drukować wszystkich Dzienników eksploracji, jedynie pewnie karty do podmiany i tyle.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4523
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

addekk pisze: 08 kwie 2022, 14:06
Hardkor pisze: 08 kwie 2022, 13:20 Duży standalone dodatek jako danie główne w drugiej fali, a w pierwszej zwykła podstawka Nemesis z dodatkami, czyli reprint. Tutaj dodatkowo z poprawką błędów (czyli jak to nazywają edycją 2.0). Nie będą gry do góry nogami wywracać tylko poprawki błędów TG.
Skąd wiesz że nie wywrócą gry do góry nogami?
Ja akurat nie zdziwię się jak zmiany będą duże. Na tyle duże żeby osoby które mają wersje 1.0 zastanowily się nad upgrade do 2.0 albo kupnem całej gry zalezy co zaproponują za zmiany.
No bo... po co? Mają gotowy produkt (jak nemesis wczesniej). Narobili zmian to wydaja to jako nowy produkt. Po co mieliby zrobic zmiany w podstawce i wydac dodatek, a w jednym i drugim duze zmiany. Dla mnie brzmi to bez sensu.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Hrosskar
Posty: 357
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

jediwolf pisze: 08 kwie 2022, 14:29
Tringa pisze: 08 kwie 2022, 14:12 Dla mnie to istny śmiech na sali. Nie doszła do mnie wersja 1.0, a mam wykładać hajs na wersję 2.0? Wg zapewnień w kampanii gra miała być u mnie w sierpniu 2019, jest kwiecień 2022, a gry jak nie było tak nadal jej nie ma.
Bardzo dziwne. Brałeś rozbicie na dwie fale czy jedna? Ja miałem na dwie fale, podstawka ograna już dawno, a jakieś 2-3 tyg. temu dostałem całą resztę. Może napisz do AW, że lecą w kulki.
Ja dostałem grę dopiero w zeszłym tygodniu (brałem na 2 fale), wcześniej kilka tygodni grzecznie czekałem, ale później napisałem do supportu o co chodzi, bo mija 5 tygodni i paczki nie ma, a kupiłem praktycznie wszystko. 2 dni później nadali i krótko po sobie dostałem najpierw Tainted Grail, a później Great Wall.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: japanczyk »

Tringa pisze: 08 kwie 2022, 14:12 Dla mnie to istny śmiech na sali. Nie doszła do mnie wersja 1.0, a mam wykładać hajs na wersję 2.0? Wg zapewnień w kampanii gra miała być u mnie w sierpniu 2019, jest kwiecień 2022, a gry jak nie było tak nadal jej nie ma.
Przeciez ta kampania nie rusza jutro, tylko pod koniec roku, no come on...
Druga fala miała być w maju 2020, a nie sierpniu 2019
Co nie zmienia faktu, ze to 2 lata opóźnienia
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Hardkor pisze: 08 kwie 2022, 14:34
addekk pisze: 08 kwie 2022, 14:06
Hardkor pisze: 08 kwie 2022, 13:20 Duży standalone dodatek jako danie główne w drugiej fali, a w pierwszej zwykła podstawka Nemesis z dodatkami, czyli reprint. Tutaj dodatkowo z poprawką błędów (czyli jak to nazywają edycją 2.0). Nie będą gry do góry nogami wywracać tylko poprawki błędów TG.
Skąd wiesz że nie wywrócą gry do góry nogami?
Ja akurat nie zdziwię się jak zmiany będą duże. Na tyle duże żeby osoby które mają wersje 1.0 zastanowily się nad upgrade do 2.0 albo kupnem całej gry zalezy co zaproponują za zmiany.
No bo... po co? Mają gotowy produkt (jak nemesis wczesniej). Narobili zmian to wydaja to jako nowy produkt. Po co mieliby zrobic zmiany w podstawce i wydac dodatek, a w jednym i drugim duze zmiany. Dla mnie brzmi to bez sensu.
Nie grałem w Nemesis ale wiem ze przy TG było bardzo wiele narzekania na menhiry i inne rzeczy to pewnie puszczą wersje "uproszczona" dla nieciepliwych, którym nie chce sie bawic w zbieranie zasobów
Hrosskar
Posty: 357
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

tomekmani3k pisze: 08 kwie 2022, 14:42
Hardkor pisze: 08 kwie 2022, 14:34
addekk pisze: 08 kwie 2022, 14:06
Skąd wiesz że nie wywrócą gry do góry nogami?
Ja akurat nie zdziwię się jak zmiany będą duże. Na tyle duże żeby osoby które mają wersje 1.0 zastanowily się nad upgrade do 2.0 albo kupnem całej gry zalezy co zaproponują za zmiany.
No bo... po co? Mają gotowy produkt (jak nemesis wczesniej). Narobili zmian to wydaja to jako nowy produkt. Po co mieliby zrobic zmiany w podstawce i wydac dodatek, a w jednym i drugim duze zmiany. Dla mnie brzmi to bez sensu.
Nie grałem w Nemesis ale wiem ze przy TG było bardzo wiele narzekania na menhiry i inne rzeczy to pewnie puszczą wersje "uproszczona" dla nieciepliwych, którym nie chce sie bawic w zbieranie zasobów
To wtedy drukują na nowo instrukcję do Upgrade pack, albo kartę z nowymi zasadami i tyle. Mam nadzieję, że to właśnie tego typu zmiany będą, a nie jakieś zmiany w paragrafach, albo nowe opcje w Dzienniku Eksploracji.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Hrosskar pisze: 08 kwie 2022, 14:47
tomekmani3k pisze: 08 kwie 2022, 14:42
Hardkor pisze: 08 kwie 2022, 14:34

No bo... po co? Mają gotowy produkt (jak nemesis wczesniej). Narobili zmian to wydaja to jako nowy produkt. Po co mieliby zrobic zmiany w podstawce i wydac dodatek, a w jednym i drugim duze zmiany. Dla mnie brzmi to bez sensu.
Nie grałem w Nemesis ale wiem ze przy TG było bardzo wiele narzekania na menhiry i inne rzeczy to pewnie puszczą wersje "uproszczona" dla nieciepliwych, którym nie chce sie bawic w zbieranie zasobów
To wtedy drukują na nowo instrukcję do Upgrade pack, albo kartę z nowymi zasadami i tyle. Mam nadzieję, że to właśnie tego typu zmiany będą, a nie jakieś zmiany w paragrafach, albo nowe opcje w Dzienniku Eksploracji.
No co Ty, zamiast tego wprowadza mechanike małych ognisk z zestawem figurek żeby tylko podnieść cenę i jeszcze zestaw kompanów, którzy co ture dostarczą zasobów (plus zestaw figurek dla każdego z nich w dwóch wersjach bo czemu nie) :D
grzegorzbartosz18
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2021, 11:52
Has thanked: 4 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzegorzbartosz18 »

Cześć
Czy może posiadacie wiedzę czy AR ma w planach wydać dodatki w sprzedaży sklepowej np Wiek Legend i Ostatni Rycerz w wersji PL. Gdzie można szukać takich informacji ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4113
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 269 times
Been thanked: 935 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Będzie wydane. Pewnie kwiecien/maj.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Sajmonella »

Ciekawe czy TG 2.0 z dodatkowymi kampaniami będzie też w języku polskim czy jedynie ten nowy dodatek ?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

Sajmonella pisze: 09 kwie 2022, 08:34 Ciekawe czy TG 2.0 z dodatkowymi kampaniami będzie też w języku polskim czy jedynie ten nowy dodatek ?
AR zawsze robi polską wersję.
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Sajmonella »

O ile się nie mylę to przy kampanii Nemesis Lockdown, można było zamówić zwykłego Nemesisa tylko po angielsku, stąd moje wątpliwości. No ale mogę się mylić
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: addekk »

Sajmonella pisze: 09 kwie 2022, 09:42 O ile się nie mylę to przy kampanii Nemesis Lockdown, można było zamówić zwykłego Nemesisa tylko po angielsku, stąd moje wątpliwości. No ale mogę się mylić
Dlatego że mieli podpisana umowę z Rebelem na wydawanie podstawki, dlatego można było dostać wszystko po Polsku bez podstawki. Tutaj AR samo wydawało na rynek polski więc nie ma takiego problemu.
Weźże chodźże grać BGG
Olesław
Posty: 205
Rejestracja: 06 paź 2021, 13:57
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 26 times
Been thanked: 16 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Olesław »

brazylianwisnia pisze: 09 kwie 2022, 08:26 Będzie wydane. Pewnie kwiecien/maj.
Myślicie, że będzie też dostępna wersja z sundropem? No i ciekawe po ile. Oby taniej niż podstawka.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

Olesław pisze: 12 kwie 2022, 11:11
brazylianwisnia pisze: 09 kwie 2022, 08:26 Będzie wydane. Pewnie kwiecien/maj.
Myślicie, że będzie też dostępna wersja z sundropem? No i ciekawe po ile. Oby taniej niż podstawka.
mr_pepeush pisze: 17 lut 2022, 09:44 Dobra, to ja może nieco doprecyzuję ;)
Jako gość, który w AR odpowiada za dystrybucję na Polskę, mogę potwierdzić, że wspomniane dodatki będą dostępne do kupienia i to nie tylko w oficjalnym sklepie AR, do którego linki przytaczacie powyżej. To, że jeszcze nie wysyłamy gier do backerów, ma związek z tym, o czym pisano wielokrotnie w aktualizacjach kampanii - duże opóźnienia w dostawach. Wczoraj dotarła kolejna partia, ale to wciąż nie wszystko - czekamy.
Jeśli chodzi o ceny to o ile nie zostanę zaskoczony jakimiś dodatkowymi historiami, można się spodziewać sugerowanych cen detalicznych na poziomie: Stretch Goals - 399zł; Czerwony Mór - 199zł; Echa przeszłości - 65zł. Każdy sklep, który będzie chciał złożyć na to zamówienie, będzie miał taką możliwość, ale już po wysyłce do backerów. Kiedy ruszymy z wysyłkami będziemy mogli oszacować kiedy możemy wprowadzić dodatki do sklepów i wtedy na pewno wrzucę taką informację również tutaj. Jeśli więc lubicie zaopatrywać się w swoje gry w jednym sklepie, możecie skrobnąć im maila, żeby polowali na to na premierę, bo na pewno zostaną poinformowani o tym, że gra jest już dostępna.
Mam nadzieję, że to pomoże uciąć spekulacje i pozwoli Wam na spokojnie czekać jeszcze te ostatnie dni/tygodnie.
ODPOWIEDZ