Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Hrosskar »

Zamki Burgundii mam wciąż w folii, skusiłem się chyba na Black Friday i ciągle czekają na rozpakowanie i zagranie.
Nowa szata graficzna na pewno przydałaby się grze, ale plastik niekoniecznie jest tam potrzebny. Może jakaś figurka 1 gracza itp. Gdyby heksy miały być w formie figurek, to tylko jako dodatek opcjonalny, coś jak Big box w Terraformacji Marsa.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: PytonZCatanu »

Nigdzie nie widzę.... Czy jest jakaś data rozpoczęcia kampanii?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 08 kwie 2022, 14:57 Nigdzie nie widzę.... Czy jest jakaś data rozpoczęcia kampanii?
Nie, nic nie podawali - pierwsyz jest Great Wall, wiec także tak
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: playerator »

Aż sobie sprawdziłem, co to takiego te bakelite tiles, o które dopominają się ludzie w komentarzach. Oprócz madżonga, znalazłem to:

Spoiler:
Fajne, wolałbym takie heksy zamiast figsów.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: poxi »

Kafelki z bakelitu ma np. azul i rój
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Curiosity »

playerator pisze: 08 kwie 2022, 18:39 Aż sobie sprawdziłem, co to takiego te bakelite tiles
Z bakelitu są wykonane kafelki do gry "Rój". Baaaardzo fajne, przyjemnie ciężkie, miło się je trzyma w ręku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: MichalStajszczak »

playerator pisze: 08 kwie 2022, 18:39 Oprócz madżonga, znalazłem to:
Fajne, wolałbym takie heksy zamiast figsów.
To są płytki do gry Tantrix
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: upadly_bankowiec »

Hrosskar pisze: 08 kwie 2022, 14:52 Zamki Burgundii mam wciąż w folii, skusiłem się chyba na Black Friday i ciągle czekają na rozpakowanie i zagranie.
Nowa szata graficzna na pewno przydałaby się grze, ale plastik niekoniecznie jest tam potrzebny. Może jakaś figurka 1 gracza itp. Gdyby heksy miały być w formie figurek, to tylko jako dodatek opcjonalny, coś jak Big box w Terraformacji Marsa.
Miałem tak samo, zamki leżały u mnie dłuuugo nierozpakowane. Głównie przez szpetną szatę graficzną. Ale jak już zagrałem to zrozumiałem na czym polega fenomen tej gry :)

Co do najnowszej wersji - jeśli tylko upchną tam wszystkie mini dodatki a warstwa artystyczna nie będzie kłuła w oczy to wchodzę all in.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: tommyray »

Nie wiem czy szanowna brać zauważyła ale na pudełku jest logo AR. Znaczy się umowa z Ravensburgerem i słowa Marcina Świerkota dotyczące GF również jako platformy organizującej wydawanie/upiększanie cudzych gier się realizują w taki ciekawy sposób - już nie tylko wspieraczka ale i „studio designerskie do wynajęcia”. Jak zażre to i inne germańskie klasyki zostaną pewnie poddane liftingowi i podpimpowaniu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: brazylianwisnia »

tommyray pisze: 08 kwie 2022, 20:48 Nie wiem czy szanowna brać zauważyła ale na pudełku jest logo AR. Znaczy się umowa z Ravensburgerem i słowa Marcina Świerkota dotyczące GF również jako platformy organizującej wydawanie/upiększanie cudzych gier się realizują w taki ciekawy sposób - już nie tylko wspieraczka ale i „studio designerskie do wynajęcia”. Jak zażre to i inne germańskie klasyki zostaną pewnie poddane liftingowi i podpimpowaniu.
To chyba jeszcze nie ten etap i nie tak ma to wyglądać. Poprostu skorzystali z dobrych stosunków by wspólnie zarobic trochę kasy. To o czym mówił Pan Świerkot to raczej użyczanie działu logistyki i know how. Projektujesz grę, robisz kampanie, przygotowujesz wszystkie pliki i wysyłasz do GF. Oni ogarniają produkcję, kontrolę jakości, transport, hub logistyczny, obsługę posprzedazowa. Taka mają wizje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: hipcio_stg »

Oby tylko nie zachowali tendencji - "co wydanie to gorzej" :D. Uwielbiam zamki i nie wyobrażam sobie grania w inną wersję niż w pierwszą edycję. Kampanią nie jestem zainteresowany, ale gra zasługuje na ciągłe odświeżanie i zalewanie nowych graczy. Gry wybitne powinny być zawsze dostępne.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Gizmoo »

hipcio_stg pisze: 08 kwie 2022, 21:16 Gry wybitne powinny być zawsze dostępne.
Kurcze, no nie dane mi było to oświecenie. Zagrałem dwa razy i nie porwało. Ot taki euro średniaczek. Lubię wersję karcianą, ale ona ma tą wielką zaletę, że czteroosobową partię da się rozegrać w maks 40 minut. Grając we czwórkę w ZB, nie odczułem ani grama ekscytacji, ani magii, ani przyjemności z możdżenia, a partia trwała ponad 2h. Ot, średniaczek, w który od biedy mogę zagrać, ale jest tyle lepszych gier...

I choć wiem, że jestem w mniejszości, to jednak nie do końca kumam potrzeby kolejnej edycji ZB. Gra jest non stop dostępna na rynku. Ostatnio mieliśmy bodaj trzecią edycję, a o kolejnych printrunach nawet nie wspominam. I serio - jest wiele niedostępnych na rynku perełek (i klasyków!), które warto byłoby odświeżyć, upiększyć i uczynić bardziej dostępnymi. Zamki łatwo dostać w sklepach, a ofert z drugiej ręki jest zatrzęsienie. Kiedyś narzekałem, że ta gra jest brzydka, ale w sumie to jest abstrakt, więc wszystko jedno jak wygląda. :lol: Byle byłaby czytelna. Także fajnie, że AR planuje wydawanie klasyków (mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie nie do końca przetestowane :lol: ), ale jednak można było lepiej wybrać cel. Choćby taka Goa, El Grande, Princes of the Renaissance, Hansa Teutonica, Luna ( w wersji bez Klemensa), czy Ora et Labora. A z nowszych choćby Newton, który byłby zachwycający, gdyby nie totalna brzydota.

Te nowe zamki na pewno się sprzedadzą i pewnie dla miłośników najlepiej posiadać je w najładniejszej wersji, no ale jednak dla mnie szkoda, że za cel nie został obrany inny klasyk. ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: MichalStajszczak »

Gizmoo pisze: 09 kwie 2022, 01:38 Także fajnie, że AR planuje wydawanie klasyków
Te nowe zamki na pewno się sprzedadzą
Być może chodzi o to, by reedycję klasyków zacząć od takiego tytułu, który jest pewniakiem, a nie zacząć serii od jakiejś wtopy.
Gatzky
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Gatzky »

MichalStajszczak pisze: 09 kwie 2022, 11:25
Gizmoo pisze: 09 kwie 2022, 01:38 Także fajnie, że AR planuje wydawanie klasyków
Te nowe zamki na pewno się sprzedadzą
Być może chodzi o to, by reedycję klasyków zacząć od takiego tytułu, który jest pewniakiem, a nie zacząć serii od jakiejś wtopy.
Warto zauważyć, że z klasyków jest też najliczniej ganiony za wygląd i tyczy się to obu edycji.

A co do zmian, mam nadzieję że zmienią żółty kafelek nr 6 (stara edycja: za srebro raz na turę możesz kupić dowolny kafelek; nowa edycja: za 2 robotników raz na turę możesz kupić dowolny kafelek). W moim odczuciu w pierwszej wersji jest nieopłacalny, natomiast zasady z BB czynią go kafelkiem must have. Ciekaw jestem, jak działałby w wersji: za 2 robotników raz na turę możesz kupić dowolny kafelek z czarnego rynku.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: ArnhemHorror »

Gizmoo pisze: 09 kwie 2022, 01:38 Także fajnie, że AR planuje wydawanie klasyków (mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie nie do końca przetestowane :lol: ), ale jednak można było lepiej wybrać cel. Choćby taka Goa, El Grande, Princes of the Renaissance, Hansa Teutonica, Luna ( w wersji bez Klemensa), czy Ora et Labora. A z nowszych choćby Newton, który byłby zachwycający, gdyby nie totalna brzydota.
Z racji tego, że Gamefound (podmiot Awaken Realms) niedawno nawiązał współpracę z Ravensburgerem jako strategicznym inwestorem, to spodziewam się raczej tylko gier właśnie tego wydawnictwa. Castles of Burgundy jest właśnie jedną z nich. Może następne będą Puerto Rico, albo inne Feldy (Notre Dame, Carpe Diem?)... Chociaż przyznam, że nowa edycja Goa to byłby instabuy. :)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1142 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Bruno »

wilecki pisze: 09 kwie 2022, 12:39 Może następne będą Puerto Rico (...)
Ej, ale po co nowa edycja Puerto Rico? Ta ostatnia jest bardzo ładna...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: PytonZCatanu »

Bruno pisze: 09 kwie 2022, 14:51
wilecki pisze: 09 kwie 2022, 12:39 Może następne będą Puerto Rico (...)
Ej, ale po co nowa edycja Puerto Rico? Ta ostatnia jest bardzo ładna...

Leo, why?

For money!



(Nie wiem czy pamiętasz te reklamę 🙂)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: eveni »

Ja bym bardzo chętnie przytuliła kościane Zamki Burgundii plus zapas mapek.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: bdm »

Obrazek
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: _leigam_ »

autor: _leigam_ » 01 wrz 2019, 10:58
_leigam_ pisze: 01 wrz 2019, 10:58 Oczywiscie takie wydanie nie zabije tytulu, dalej bedzie w topkach gier i tak dalej. Jednak, jaki jest cel reedycji? Zwiekszyc sprzedaz. To tez im sie uda, przez chwile, w koncu beda tam wszystkie dodatki, a niektore nie sa chyba juz dostepne (tak mi sie cos o uszy obilo). Pytanie czy taka edycja zwiekszy sprzedaz o tyle o ile mogla by zwiekszyc edycja wygladajaca chocby ladnie. Na pewno nie, teoretyczne bardzo glupi zabieg, bo koszt grafika przy takim wielkim nakladzie (jak przypuszczam) jest po prostu pomijalny. Chyba ze... mysla z perspektywy naprawde dlugoterminowej. Uwazaja ze gra bedzie rowniez dosc popularna i za 5 lat. Dzisiejszy nowy wyglad i tak cos zwiekszy sprzedaz, a wydanie kolejne np. w 2025r z grafika na wysokim poziomie da jej nowe zycie. Gdyby wydali teraz taka gre to co by poprawili za te 5 lat? Moze taka opcja sprzedazy w exelu ladniej wygladala. ;)
tak mi się przypomniała moja wypowiedz o ostatnim wydaniu zamków. Pomyliłem się tylko z czasem :)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Beskid »

rav126 pisze: 07 kwie 2022, 18:47 Ciekawe czy Rebel się podepnie, bo widzę w kampanii najpierw AR and Ravensburger, który wszedł oficjalnie na polski rynek z grami, no ale Alea u nas to właśnie Rebel.
Nie tak dawno wypychali BB (z Toskanią w zestawie) na mocnej promo, przypadek?

Inna sprawa, że nowe szaty taka cukierkowa popelina. Stare wyglądają przy nich na wskroś oryginalnie w swej brzydocie.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: EsperanzaDMV »

Beskid pisze: 11 kwie 2022, 23:39Inna sprawa, że nowe szaty taka cukierkowa popelina. Stare wyglądają przy nich na wskroś oryginalnie w swej brzydocie.
Ciekawy casus te Zamki. Najpierw za brzydkie, teraz za ładne/popelinowe (cokolwiek to znaczy) - no nie dogodzisz ;) Może jakby zrobili piętnaście różnych wydań z opcją do wyboru, to w końcu by się udało trafić w gusta wszystkich graczy, któraś wersja graficzna przypadnie do gustu ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Zapowiedź nowej wersji Zamków Burgundii

Post autor: BOLLO »

bdm pisze: 09 kwie 2022, 21:03 Obrazek
jakoś mi zajeżdża grafikami Zamki Szalonego Króla Ludwika
Obrazek
https://boardgamegeek.com/boardgame/155 ... ing-ludwig
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: staniach21 »

EsperanzaDMV pisze: 12 kwie 2022, 09:44
Beskid pisze: 11 kwie 2022, 23:39Inna sprawa, że nowe szaty taka cukierkowa popelina. Stare wyglądają przy nich na wskroś oryginalnie w swej brzydocie.
Ciekawy casus te Zamki. Najpierw za brzydkie, teraz za ładne/popelinowe (cokolwiek to znaczy) - no nie dogodzisz ;) Może jakby zrobili piętnaście różnych wydań z opcją do wyboru, to w końcu by się udało trafić w gusta wszystkich graczy, któraś wersja graficzna przypadnie do gustu ;)
Już są 3, więc wybór jest dla każdego brzydkie czytelne / wciąż brzydkie, ale nieczytelne / ładne świecące z kickstartera deluxe za 500+ do wyboru do koloru :P
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Beskid »

EsperanzaDMV pisze: 12 kwie 2022, 09:44 Najpierw za brzydkie, teraz za ładne/popelinowe (cokolwiek to znaczy) - no nie dogodzisz ;)
Zamachowskiego ma zastąpić Bieber :mrgreen:
zobaczymy, może w środku nie będzie aż tak fajansowo jak na pudełku :wink:
ODPOWIEDZ